Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:13 pm, edited 1 time in total.
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

Nesa_neske_01 wrote:Meni je sasvim dovoljan da me uspava i da spavam do jutra.
Nisam naviknuta na te tablete za smirenje i spavanje pa mene to razvali.
Zašto tražiti nešto drugo ako mi je ovo ok?

-> Ne znam razmisljam. Ima i na biljnoj bazi, samo ne znam sta i kako.
Pijem Ksalol valjda od prekljuce. Nemam vise tu energiju iz solarnog pleksusa da me bije.

Tek sada vidim, ja imam bas taj od 0.25mg. A mislio da pijem 1.5mg.

Jedna tableta na ceo dan. To je nista cini mi se.
Mozda cu i dve da pijem. Ujutru i popodne. U normali me.
Za ceo dan 0.5mg nije puno.
Ranije sto sam opisivao je moja anksioznost. Solarni pleksus, cak su me tetive pustile malo sad. Bujica misli.

Ksalol je Jano za lecenje anksioznosti. Nije za spavanje. Citam uputstvo sad. On je meni prepisan. Nego ga ja nisam pio.
Izaziva pad koncentracija, pospanost ili osamucenost. Nuspoj. mogu da budu u pocetku posle nestanu ili ako se lek ne pravilno primenjuje. Treba procitati celo uputsvo.

Radi kako zelis. Mozda je tebi tako dobro.
Ja spavam ok.
ne navlaci se na ksalol...Jako je lepo u poetku ali kad jedmom postanes ovistan o njemu zajeban je jako,iz osobnog iskustva pricam i svojih nablizih prijatelja...Ja sam jednom popio epi napad,nikad pre i nikad posle,i upravo mislim da zbog ksalola,naglo sam stao snjim...Imao sam druga koji je u po noci isao kuci,nije hteo da ostaje do sutra da prenoci snama kad smo na nekoj gajbi samo da bi otisao kuci i uzeti ksalol.Ksalol je antidepresiv sa sedativnim dejstvom...popravlja raspolozenje kao...Secam se jednom nismo ga uzimali neko vreme,bili u crnoj gori pa zavrsili kutiju plavih od 1mg,ismrkali po nekoliko...spavali od sutomora do nisa...Ne znamo sta se desilo,mogao je neko sa sve torbama da nas iznese toliko smo se komirali od par komada....Tako da,nikako duze vreme ksalol,dobar je,ali navlakusa opasna
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:13 pm, edited 1 time in total.
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Nesa_neske_01 wrote:
Alessandro wrote: ne navlaci se na ksalol...Jako je lepo u poetku ali kad jedmom postanes ovistan o njemu zajeban je jako,iz osobnog iskustva pricam i svojih nablizih prijatelja...Ja sam jednom popio epi napad,nikad pre i nikad posle,i upravo mislim da zbog ksalola,naglo sam stao snjim...Imao sam druga koji je u po noci isao kuci,nije hteo da ostaje do sutra da prenoci snama kad smo na nekoj gajbi samo da bi otisao kuci i uzeti ksalol.Ksalol je antidepresiv sa sedativnim dejstvom...popravlja raspolozenje kao...Secam se jednom nismo ga uzimali neko vreme,bili u crnoj gori pa zavrsili kutiju plavih od 1mg,ismrkali po nekoliko...spavali od sutomora do nisa...Ne znamo sta se desilo,mogao je neko sa sve torbama da nas iznese toliko smo se komirali od par komada....Tako da,nikako duze vreme ksalol,dobar je,ali navlakusa opasna
Joj... meni nije lepo Alessando. Meni je Gorko da gorce ne moze biti.
Mislim hvala ti... Sigurno da znas kakav je Ksalol kada se zlo upotrebljava. Verujem ti.
Pise da nije za duzu upotrebu, ako ne mora. A ako mora onda savet sa lekarom, sta i kako dalje. Hvala :)

Ne zelim da se navlacim ni na sta, ali moje stanje je rasulo trenutno.
Neske, ja sam uzimao 3x1mg Ksalola 6 meseci. Sve ovo sto ti je Alessandro ispricao je tacno. Skidao sam se sa Ksalola mesec dana. 3x0.5 prva nedelja; 3x0.25 druga nedelja i sledece dve nedelje po potrebi. Nije zajebancija. Pomoci ce ti sigurno, ali gledaj sto manje vremenski da ga pijes.
Poz
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ksalol ili xanax nije antidepresiv nego anksiolitik

Velika je Razlika i u skidanju sa istih
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Frajla wrote:Ksalol ili xanax nije antidepresiv nego anksiolitik

Velika je Razlika i u skidanju sa istih
Tacno, anksiolitik je, nije AD. Ali sve ostalo sto je Alesandro napisao je tacno. A nacin skidanja sa Ksalola koji sam ja primenjivao je najbezbolniji.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Neske, sta je tebi doktor prepisao od terapije za sada?
Koliko cesto ides kod njega? Kakav plan imas?

Da li ti je spominjao haloperidol za povremeno uzimanje?
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Thu Apr 26, 2018 10:43 am, edited 2 times in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

Johnnye wrote: Neske, ja sam uzimao 3x1mg Ksalola 6 meseci. Sve ovo sto ti je Alessandro ispricao je tacno. Skidao sam se sa Ksalola mesec dana. 3x0.5 prva nedelja; 3x0.25 druga nedelja i sledece dve nedelje po potrebi. Nije zajebancija. Pomoci ce ti sigurno, ali gledaj sto manje vremenski da ga pijes.
Poz
Ok. Hvala.
Verujem ja Alessandro_u.
Ja sada nemam izbora. Ili da poludim ili da ga pijem. Jbg.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

To je Haldol( haloperidol ). Hm...[/quote]

Tačno! Haldol je bre lek koji se daje pre anestezije, a nekad se koristi i kao vrsta anestezije.. koliko znam.. Opasno opija i mnogo je jak. Jel beše i Prince i Majkl Džekson imali u krvi Haldola?

Xalol sam i ja pio, svaki dan.. ali nisam osetio nikakav problem od njega. Umeo da popijem i po 3mg. da me smiri..
Verovatno grešim, ali sam ga zamenio poslednjih meseci Bensedinom.. Bolji mi je, lepše me uradi i smiri.
Inače popijem svako veče 5mg. Bensedina, da smirim nervozu, pa onda nešto za spavanje ako mi zatreba... ili ponekad još 5mg. bensa.. Valjda ne pravim veliku grešku?
Nikakav problem nisam osetio zbog prekida sa Xalolom i prelaska na Bensedin. U stvari mi je i mnogo bolje, jer me Bens lepše smiruje, nego Xalol. Nema nervoze koje je bilo na Xalolu ponekada..
Last edited by ManMan on Wed Apr 25, 2018 6:42 am, edited 1 time in total.
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Locked