Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:12 pm, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:12 pm, edited 1 time in total.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

ManDeMan wrote:Svaka Čast, Jana!
10 dan prođe, kao ništa, a?
Ili je svaki dan bio borba i muka? Ipak si ti bila baš dugo na Bupu, ali opet si ismanjivala baš, baš do poslednje granice pre prekida.
Spavanje neće još neko vreme doći na svoje, ali to barem može da se reši lekovima. ja pijem za spavanje godinama po pola i ceo lek, razne lekove, zavisi koji imam u tom trenutku. Isto se budim u nenormalno vreme i imam dve opcije: Ili da uzmem još pola tablete za spavanje i odspavam još 2h, ili da ležim još 2h bez uspeha. pokušao par puta da ležim i zaspim posle 2-3h, naravno od ležanja.. onda se prespavam, pa spavam do 12-13h u sred dana...
Ovo sa zubima sam i ja osetio. Imao sam jedan zub koji je bio sa malim karijesom, pa čim sam prestao na par dana (u pokušaju da se skinem) je počeo da me boli. Otišao kod zubara i sredio ga, ali uz velike bolove. Inače, sam sa zubarima Ok i trpim dosta bolova kad mi popravljaju zube, ne uzimam anesteziju uopšte. Ali ovo je tada bilo baš bolno, iako je trajalo manje od minut. Valjda mi telo naviklo na otupelost, pa je tad svaki bol bio 100 puta jači..
Ma ne mogu reći da su dani bili borba. Inače mi ne bi prošli ovako brzo.
Valjda je pomoglo to što po cijele dane nisam doma pa nemam kad misliti o tome.
Teško mi se pokrenuti započeti nešto raditi, a kad krenem bude ok.
Ali kad se sjetim dana na subu, shvatim da ni tad nisam bila prepuna energije. Samo sam se zavravala. Došla bih s posla i obavezno išla leći popodne. Onda bih se nakon toga popravljala s drugom polovicom suba.
Sad preko dana uopće ne spavam. Ujutro izađem, vraćam se uvečer.
Nije mi trebalo ovo sa zubima sad. Neću ga uspjeti popraviti prije polaska pa bih mogla imati yebenih problema kad dođem tamo di idem
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Nesa_neske_01 wrote:Tad moram popiti pola helexa i onda opet sve ok.
-> Ako je helex (alprazolam) isto je sto i ksalol ili xanax. Pod tim imenom ih prepoznajem.
Ja cu ga piti. Nisam hteo ali cu morati. Mene helex od 1.5mg(jedna tableta) radi ceo dan. Probacu sa 0.5mg.

Zub me također zeza. Dosad me nije bolio, a sad kad sam prestala piti sub stvara mi upalu.
-> Poceo organizam da se budi. Sve sto je sub godinama zapecatio sada ce da se budi. Meni se to desava.
Ja ga pijem samo pred spavanje. Preko dana nikako. Ne odgovara mi to ljuljanje i tupost u glavi
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Bas su vecinu zaboljeli zubi poslije bupa. :shock:
Jbg , bol i dimptome upale nisi osjecala od bupa , sad osjecas jer nista ne maskir bol, i to je to.
Svaka cast, nisam ni sumnjala da ces to zavrsit o cas posla.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:13 pm, edited 1 time in total.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Nesa_neske_01 wrote:Ja ga pijem samo pred spavanje. Preko dana nikako. Ne odgovara mi to ljuljanje i tupost u glavi.
-> To mu je neki efekat, mozda nuspojava. Kazu da ga ne treba piti za spavanje. Kao izbegavati, jer za spavanje nije.
Proba cu sa 0.5 mislim da ima i 0.25 mg.
Ako tako bude odradio svoje, a ne daje nuspojave. Bice dobro.
Eksperiment toku ;)
Meni je sasvim dovoljan da me uspava i da spavam do jutra.
Nisam naviknuta na te tablete za smirenje i spavanje pa mene to razvali.
Zašto tražiti nešto drugo ako mi je ovo ok?
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Pozdrav svima,evo na poslu pa mala pauza,onako citam postove tu sam pratim vas,nekad bi odgovarao na neke od postova,ali najbolje pustiti ljude da prodaju,jer moje skidanje kad se sjetim svojih postova svako pola sata skoro sam citao,i onako razmisljao kako mi je tad bilo na umu boze samo ovo da prodje da se naspavam,kasnije cu sve lako e pa nije bas tako sve,onako kad sagledamo situaciju pola godine je proslo kako sam batalio sub,i sad vidim da je to skidanje bilo manji problem od onog sto je doslo,a ustvari ta famozna depresija ili famozni crv u nasim glavama itekako ostaje jos dugo vremena,bilo je teskih dana,ali bitno je naci oruzje skojim se boriti protiv crva,moja porodica je uvijek bila uz mene , dosla je prinova koja mjenja dosta toga u mom životu,o tome nevolim da pricamo dovoljno je reci da daje snagu za sve prepreke.Dane imam ispunjene do svake sekunde,vikendom ne radim takodje sam i vikende iskombinovao,priroda pase extra, druzenje s ljudima ali iskrenim i pravim onima koji su uz vas,poenta je preokupirsti misli,i neudatih crvi prostora da ti sapuce ista,svakim danom ipak se osjećam sve jace po tom pitanju,ali treba jos vremena.Svima zelim puno srece i uspjeha
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Hope83 wrote:Pozdrav svima,evo na poslu pa mala pauza,onako citam postove tu sam pratim vas,nekad bi odgovarao na neke od postova,ali najbolje pustiti ljude da prodaju,jer moje skidanje kad se sjetim svojih postova svako pola sata skoro sam citao,i onako razmisljao kako mi je tad bilo na umu boze samo ovo da prodje da se naspavam,kasnije cu sve lako e pa nije bas tako sve,onako kad sagledamo situaciju pola godine je proslo kako sam batalio sub,i sad vidim da je to skidanje bilo manji problem od onog sto je doslo,a ustvari ta famozna depresija ili famozni crv u nasim glavama itekako ostaje jos dugo vremena,bilo je teskih dana,ali bitno je naci oruzje skojim se boriti protiv crva,moja porodica je uvijek bila uz mene , dosla je prinova koja mjenja dosta toga u mom životu,o tome nevolim da pricamo dovoljno je reci da daje snagu za sve prepreke.Dane imam ispunjene do svake sekunde,vikendom ne radim takodje sam i vikende iskombinovao,priroda pase extra, druzenje s ljudima ali iskrenim i pravim onima koji su uz vas,poenta je preokupirsti misli,i neudatih crvi prostora da ti sapuce ista,svakim danom ipak se osjećam sve jace po tom pitanju,ali treba jos vremena.Svima zelim puno srece i uspjeha
Hope83, pozdrav,

Javljaj se ti povremeno, znaci nama koji se skidamo da cujemo sta i kako. Promena vremena ovih dana, malo su ljudi nervozniji pa ponekad diskusija krene u pogresnom smeru. Pojavi se katkad poneki usamljeni trol, ali takvima je najveca kazna ne odgovarati im uopste i ne biti im dusevna hrana. Mislim da crv moze da se uspava duboko, ali da ce uvek biti prisutan. Cestitam i sve najbolje...
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:13 pm, edited 5 times in total.
Locked