Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

ManDeMan wrote:Pa, jel poznaješ ko je ta žena? Imaš neki kontakt?
Možeš li makar da mi označiš, napišeš na kojoj stranici si je videla? Da mi pošalješ link u Private Message?
Hvala!!
Zena se zove Dina cini mise to.je nick na forumu a sttanica "suovisnici" tema "moja ispovest pa to ti je predzadnji post videćeš pise dina d cini mi se! Sad cu proveriti
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Suovisnici / moja ispovjest (na prvoj strani je) i poslednja stranica te teme, predzanji post od nje (dina_d)
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Caty wrote:Suovisnici / moja ispovjest (na prvoj strani je) i poslednja stranica te teme, predzanji post od nje (dina_d)
HVALA LEPO, HVALA PUNO CATY!!!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Caty wrote:Suovisnici / moja ispovjest (na prvoj strani je) i poslednja stranica te teme, predzanji post od nje (dina_d)
Našao, poslao joj PM sa pitanjem... Nadam se da će mi odgovoriti brzo..
Hvala Caty
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Pozdrav svima,koji se bore.
Evo danas lijep dan pa onako malo sam izisao da prosetam s ljudima zbog kojih vrijedi ova borba.
Sjedim na klupi zapalim cigaretu i pijem neki vocni sok,pustim misli da plutaju,i onako razmisljao jeste prosli vec dosta vremena kako sam bacio bup,kakve sve prepreke su dolazile o tome Nebi jer to je nebitno sad,svako to na sebi svojstven način rijesava,ali sta zelim reci je sledece (posto sam procito post jedan)nikakve statistike,nikakvi drugi ljudi tudja misljenja,omalovažavanja uspjeha naseg,nam nemogu pokvariti nasu pozitivnu borbu jedino mi to mozemo da uradimo.Zivim u manjem gradu(inace prelijepom)sve se zna kad vidim ljude s kojima sam ja nekad provodio nazalost vrijeme sta rade kako dolaze do para da bi se sredili i kako im dani prolaze, jednostavno se zapitamo da li je to zivot uopće ili ova moja odnosno nasa borba,pa vjerujte borba je ljepša i uzdignute glave docekujte svaki dan koji pobijedite.Nezelim sad da ispaadnem neki pametnjakovića,imam i ja dana svakakvih sliko me Zeli shvatiti shvatice.Zelim vam svima puno uspjeha i lijepih trenutaka.
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

VitaJana wrote:Peti dan gotov.
Dani mi lete.
Zadnjih dana pijem više nego u zadnjih 10 godina. Oproštajke gotovo svaki dan. Kako reći ljudima ne mogu?
A mogu .
I nedostajat će mi ti moji prijatelji. To su ljudi koji nikad nisu ni pomirisali drogu, i moji jedini pravi prijatelji. Kako da ne popijem s njima?
Bravo VitaJana i ziveli, hehehe. Cim ti mozes da pijes alkohol petog dana bez bupa, to je fenomenalno. Odradila si sve kako treba, napustila staro djanersko drustvo i druzila se sa strejt ljudima.
Vidis kako je ljudima drago da procitaju kako se drzis kao lavica. Samo nastavi tako.
Poz
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Johnnye, i ja sam to pomislila.
Inače u krizi ne mogu ni čašu vode popiti
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

hope83 sve si u pravu, zalosno je na sta su ljudi spremni zarad droge ili tablete... vidim skoro devojku, jbt ima deteeee, krpi kraj sa krajem, em ne gleda to siroto dete, em mu nista ne kupuje, ne radi, snalazi se za svoj bup i met i sta god i daje pare za to a onda ima srca da kaze detetu da nema para da mu kupi nesto... ne shvatam zaista, ne shvatam takve ljude? pa da dam za bup soma dinara a da detetu ne kupim igracku, ili sta god? koliko je ta zavisnost jebena i grozna i koliko ti jebeno pojede mozak da nemas nimalo osecaja za druge, da si toliko sebican i da samo svoje dupe gledas, pa cak i pre nego rodjeno dete? naravno da je to bolest i naravno da je jebeno ali zalosno je jer ta deca nista nisu kriva i ta deca nisu to zasluzilaaaaa ako si vec bila toliko hrabra da rodis dete , da stvoris jedan zivot, koji u potpunosti zavisi od tebe, onda daj se dovedi u red, pruzi mu najbolje sto mozes, da mozes sutra da se pogledas u ogledalo i da znas da si dao sve od sebe da ga izvedes na pravi put, da mu priustis sve sto treba da ima. ja se jedem ziva sto ne mogu posao da nadjem u ovoj vukojebini, a da dam za svoje dupe soma dinara i da detetu nesto fali zbog toga, e pa toliko jadna nisam i necu biti NIKAD. taman se raspadala u krizi. DNO DNA.

Man nadam se da vec nije nekome dala lek, drago mi je da zelis da se lecis, sigurna sam da ces naci nacin, zajebano je kad ljudi i ne razmisljaju o lecenju a ima ih brdo sa hepom koji nisu ni pomislili da ga lece. ja zaista ne znam kako to sad ide, znam u maloj sredini gde zivim da ima dosta ljudi koji ga imaju a niti se lece niti su pokusali, ne znam zasto, da li je to toliko tabu tema , da li nas mentalitet ne dozvoljava da se sazna za tu 'sramotu' pa po cenu svog zdravlja i zivota, da rizikuju sve to da ne bi narod saznao, sta mi imamo od tog naroda i da li ce nam taj narod pomoci kad sve ode u tri lepe, naravno da nece
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

EEe, draga moja... HCV je takva tabu tema, da ne bi verovala. Ja sam u početku i govorio nekim ljudima da ga imam..
Međutim, posle nekog vremena sam shvatio da me i neki bliski ljudi pomalo izbegavaju zbog toga. Čak i ovde što sam pisao, ne znam da li će mi se obiti o glavu kasnije?
A, da ti ne pričam kako sam "izgubio" nekolicinu potencijalnih devojaka, posle "priznanja"!
A sa svakom je bilo super priče i nekog kapiranja, pomalo i zaljubljenosti.. Sa jednom sam se video 2 noći uzastopno, pa je ona prekinula to, jer je postala paranoična. Ali je samo jedna i brojem 1, ostala i bila u fazonu da imamo sex (sa kondomom naravno) i da imamo neku vezu. Međutim, čak je i ona otišla i to na vrlo ružan način , ne javljanjem i ignorisanjem, posle 2 nedelje i recimo 3-4 noći seksa.. Čak sam bio mislio da sam očajan u krevetu, međutim su me mnoge bivše razuverile u to i rekle da sam skroz ok.
Neki ljudi jednostavno nisu želeli ni da podele joint sa mnom, nego su bili u fazonu da sačekam, pa da mi daju na kraju par dimova, da niko posle mene ne uzima to u usta.. Zamisli?
Ja regularno idem kod zubara koji zna da imam HCV i čovek sasvim normalno me primi, uradi šta treba i najnormalnije steriliše burgije i ostale instrumente posle. Pitao sam ga, jel mu pravim malo veći problem zbog virusa, on kaže: Ma, kakvi čoveče! nema to nikakve veze, jer se sve steriliše svakako..
A ostali ljudi, kao da nemaju pojma kako se prenosi..
Verujem da bi se tako loše ponašali i gore od toga, kad bi naleteli na nekoga sa AIDS-om..
Ja sam baš, baš razočaran u ljude..
A, sve ovo što pišem ovde se čita.. mnogi moji koji su u istom problemu mi komentarišu u privatnom razgovoru moja pisanija..
Ja sam se "kao" sakrio iza nadimka, ali mislim da se sve lako sazna ako neko baš želi da zna ko sam..

Što se tiče leka... Ok, ako je dala, nema šta tu sad da se uradi.
Imam drugaricu koja živi u Nju Delhiju i mislim da bi mogla da mi donese terapiju kad bi joj tražio. Cimanje je to i za nju.
Dvoje dece, muž joj stranac. Dolazi jednom godišnje, nije neka bogatunka da bi mogla da plati sve to, pa da joj dam kintu kad dođe, nego bih morao da prebacujem novac u inostranstvo. A, opet, šta ako joj na aerodromu carina uzme lekove? Još treba da je hapse zbog šverca neprijavljenih lekova koji nisu na listi "prihvatljivih" za uvoz u zemlju. To je najveći problem.. Treba da ih krije u gaćama ili gde god. Hahaha!!

Šta znam.. guram sad ovo dalje, skidam se postepeno.. mada nedovoljno brzo, koliko bih želeo.. Pravim greške kao i većina ljudi... Mislim da kad završim skidanje sa Bupa, ali baš da prođe par meseci, da budem siguran da sam izbacio rovca i da ne bih uzeo ponovo, tek onda da krenem u đir. Da opet idem da vidim šta je sa stanjem jetre, da uradim test koncentracije virusa, da me neki lekar uzme pod svoje i da počnem da se lečim.. ako mi kažu da imam šanse, ali makar 50%.. Ako mi kažu da mi je šansa 20% i da je sad mnogo kasno da izbacim virus, onda ću da se pazim, negujem i da gledam da proživim što duže mogu, ali da imam kvalitet života. Pa sad, ako mi je suđeno da ne živim posle 60god. onda neka bude tako.. Šta sad, ne mora da se doživi 80god. a stanje da bude baš loše u zadnjih 15-20god. života. Da provedem godine u bolnicama i da se stalno nešto lečim i zalečujem, neka hvala. Meni dosta i 60-tak godina, ali da budu kako treba, da ne osetim nikakve probleme, kao što ne osećam ni sada (pričam o HCV, ne o Bupu). Jer ionako nisam oženjen, nemam dece.. Mislim da sam zakasnio na taj voz
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Jazz wrote:Pozdrav svima. Da li poznajete ikoga ko je batalio dop jos 2011, nikad vise pipnuo, zezao se ponekad nekim uppersima, rodio dete pre dve godine, batalio sva zezanja, a onda se kao stoka navukao na bup pre 5 meseci. Ne bi me iznenadilo da je to samo moja majka rodila, dakle idiot, ali posebne vrste.
E sad, doslo iz dupeta u glavu, pa treba da se stisne guzica I da se skida. Cvrc. Peti dan danas bi bio da nisam pre par sati opalila, otkud znam koliko, neki cvarak od osmice, recimo 1mg, jer me tek danas dobrano spicilo. Dakle, prvi pokusaj propo. Jes manje nego do sad, al koj djavo mi to vredi, kad sam pre par sati bila kao slina razmazana, a sad sam leptiric. Pisi propalo. Izvolte sad pa udrite po skotu kad je skot. Izgleda da mi to I fali. Mozda je onaj pop sto je tuko lopatom, crko dabogda, za ovake ko sto sam ja.
Ma Jazz, nisi jedina veruj!
nemoj sebe toliko da osuđuješ, jer evidentno nisi izbacila crva iz glave nikada. Svi mi stari, imao tog crva i svaka čast onome koji nije pipnuo nikakve droge, čak ni alkohol barem 5 godina..
Ti si uzimala spidove, eksere, šta znam.. To je samo supstitucija bila, jer ti nije glava priznala da si i dalje u velikoj želji da se uradiš. 5-ti dan je ozbiljno težak dan! ne znam da li si samo prestala, bez smanjivanja doze ili ?
Jer "na rez" neće ići, pucaš baš 4-5 dan! To što si čvaknula od jedne osmice, je možda i više od 1mg. ali svejedno. koliko vidim, tebe pokriva 1mg. sasvim dobro. Predlažem da nastaviš sa po 1mg. još par dana, da te malo mine želja, pa da probaš opet da se skineš, smanjivanjem.. ne znam, nisam u tvojoj koži.
neće ovde niko da "udara po skotu", nego će da ti napiše nešto da te odobrovolji i pomogne da ti moral digne..
Ako ne možeš da iskontrolišeš uzimanje, a treba ti. Daj nekome da ti daje svaki dan.. muž npr? ili neko iz familije, ako je moguće.. A, reci im da ti ne daju nikako više od 2mg. ma koliko ti kukala i tražila..
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Locked