Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Hej Johnny bas sam nedavno mislila sto se ne javljas, ali vidim i da kod tebe sve tece po planu!
Odlicno, drago mi je da si dobro
Sudjenje proslo oko ili?
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Ko ce da se javi ako nece Frajla:-). Bilo je 50%-50%. I ostadoh kod kuce do pocetka jula. Bilo je par zeznutih dana nakon odluke da mi ne smanjuju kaznu. Ma koliko se trudio da se ne nadam nicemu, ne mozes da se ne nadas. Nada je jedna od stvari koja nas cini ljudima. Ali sam stvarno skroz ok, odmah sam i krenuo da smanjujem jer mi je trebala ta mala pobeda kad smanjis kolicinu. Sve ide skoro pa savrseno, da ga ne ureknem. Kako si ti Frajla, svi traze pomoc od tebe ali slabo se ko interesuje kako si ti licno?
Poz
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

_____________________________________________________________________________________________________________
Nedogledija wrote: Sto rece ManDeMan, najradije bih je zatrpala ljubavlju.
Hvala Nedogledija,ali je i MandeMan sam i usamljen i ne zna kako da nađe u nekoga, toliko ljubavi da uspe da mi zatrpa rupu??

Trebao bih da budem koliko toliko mudriji sad. Ljubav jeste poželjna. Nije dobro što se kroz uzimanje droge, razvija ljubav koja se zove emotivna zavisnost. To i jeste sama zavisnost. Tako se radja u nama.
Rupa u grudima ili stomaku je zavisnost kao subjektivni osećaj. Sve usisava i uvek je gladna. Ne može se nahraniti. Prokleta je.
______________________________________________________________________________________________________________

Kako mogu da volim ako mislim samo na sebe?
Kako mogu da volim ako sam sebican?
Kako mogu da volim ako ne mogu da izrazim emocije.
Kako mogu da volim ako drugu osobu gledam kroz interes, a o tome nikad ne govorim?
Kako mogu da volim ako meni nije dobro?


Moj odgovor na ova pitanja iznad je: NIKAKO!
Nema ljubavi dok smo obsednuti sobom i egocentrični, Nema ljubavi dok ne zavolimo sebe prvo!


Verujem da je većina nas u sličnom problemu?
Blago onima koji su u problemu, a imaju nekog pored sebe ko ih voli, iako su takvi-kakvi su
(makar privremeno, iako to ume da traje godinama)!
Ja ne poznajem niti jedan par koji je zajedno izlazio iz pakla i ostao zajedno posle toga.
Valjda se zasite silnih muka i partner ih samo podseća na probleme koje su imali.
A, inače i psiholozi preporučuju da se sve veze prekinu, čim se usopstavi dugovečni strejt staž!
Čak idu dotle da ljude razvode, jer znaju (iz iskustva) da je dovoljno da jedan od partnera posrne i da u roku od 2-3 dana
povuče za sobom i ovog drugog. Sve u svemu, razdvajaju nas kako god.
Mislim da su u pravu, iako sam veliki zagovornik priče da: Ljubav može promeniti svet!

Ja kad sretnem neke bivše sa kojima sam se drogirao, odmah mi proradi neki rovac, iako sam strejt.
Gledam ih, lepe mi i dalje, ali vidim da bih posle mesec dana bili u istom sranju.


Zato, ne "vucite, držite" uzalud te konopce ljubavi, jer će u stvari da nam dođu glave. Treba ovaj period života izgurati zajedno sa nekim (pogotovo ako je taj neko u problemu). Sredite se oboje, pa se lepo pozdravite. U početku to deluje šašavo i bolno, ali je na duže staze vrlo zdravo!

Ko ima i decu sa nekim, dugogodišnjim partnerom/zavisnikom, za njih nemam pametnih reči. U njih je muka najveća.
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Jutro narode.
Evo odrađujem zadnji radni dan na dosadašnjem poslu, i zadnji dan ću uzeti sub.
Od sutra sam na nuli.
Moram priznati da mi je zaldiar od velike pomoći.
Spasi me izjutra kad me uhvati malaksalost i bol u nogama. A popijem samo polovicu u jednom danu. Ne želim previše toga trpati u sebe nepotrebno.
Zasad nemam većih problema osim nemirnih i bolnih nogu. Čak ni ne kišem.
Pročitala sam za zaldiar i tramadolum da ne može spriječiti krizu od opijata.
Kao da oni znaju bolje od nas :)
Itekako može.
Catapresan još nisam niti otvorila a nadam se ni da neću.
Pozz
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

E, pa neka ti je sa srećom ženo!

Da ne ulazim u to zašto ti je zadnji dan na poslu (jer verovatno nisam ispratio postove o tome),
ali svakako ti želim mnogo sreće i da ne pomisliš niti jedan put više na ovo sranjce!
Drž se i sam napred! Ne okreći se, sine!!
(što bi rekao onaj glumac)

Kad si već tu, da te pitam: ZALDIAR? Kaj je to? Baš za grčeve kod "normalnih ljudi" ili nešto specijalno (samo za nas, hahaha)?
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

ManDeMan wrote:E, pa neka ti je sa srećom ženo!

Da ne ulazim u to zašto ti je zadnji dan na poslu (jer verovatno nisam ispratio postove o tome),
ali svakako ti želim mnogo sreće i da ne pomisliš niti jedan put više na ovo sranjce!
Drž se i sam napred! Ne okreći se, sine!!
(što bi rekao onaj glumac)

Kad si već tu, da te pitam: ZALDIAR? Kaj je to? Baš za grčeve kod "normalnih ljudi" ili nešto specijalno (samo za nas, hahaha)?
Hvala Man.
Odlazim u inozemstvo ako sve bude po planu pa zato odrađujem zadnji dan.

Zaldiar 375 mg, sadrži 37,5 tramadola a ostatak je paracetamol.

Mene je spašavao kad bi me ukočila kraljeznica jer mi ostale tablete poput voltarena smetaju. Teško mi padnu na želudac
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Zaldiar 375 mg, sadrži 37,5 tramadola a ostatak je paracetamol.
Mene je spašavao kad bi me ukočila kraljeznica jer mi ostale tablete poput voltarena smetaju. Teško mi padnu na želudac.

_______________________________________________________

SREĆAN TI PUT I DOBAR ŽIVOT TI ŽELIM!!!!


Tramadola ima u Zaldiaru? Uff, bre, pa to je grupa opijata.. Kako to reaguje sa bupom? Nema nuspojava?
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Doreta® 37.5mg+325mg film tableta
Tako se zove taj isti lek, ali u srpskoj varijanti
Ovo sam našao da ima u apotekama u Srbiji. Koliko vidim ipak treba recept za to, a ja izbegavam na sve načine da idem po recepte.. Svejedno, hvala na info!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

A kojim bupom Man?
Ja sam na nekih 0,10 mg. A to je ništa.
Ali dok sam pila i 2 mg nije mi smetao.
Osim toga, čime smanjiti simptome apstinencije?
Brufenom? Andolom? Teško....
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

VitaJana wrote:A kojim bupom Man?
Ja sam na nekih 0,10 mg. A to je ništa.
Ali dok sam pila i 2 mg nije mi smetao.
Osim toga, čime smanjiti simptome apstinencije?
Brufenom? Andolom? Teško....
___________________________________
Ma znam da si na sitnoj dozi. Ja sam na 2mg. pa zato i pitam, da li će biti nuspojava?
Ok, ako ne znaš.. nema veze
A, za smanjenje bolova si u pravu. Zato sam odmah i pretražio net da vidim ima li kod nas takav lek i kako se zove..
ja sam pio brufene uglavnom. Pomognu, ali imaju odvratnu nuspojavu kad ih uzimaš u većim dozama.. Obzirom da Brufen širi krvne sudove, najviše sam imao krvave "stolice". puknu mi hemoroidi, pa se 3 dana lečim od toga..
Pokušaću sa ovim lekom, pa ako bude nuspojava (sa 2mg u organizmu), prestaću. Moram i ja da nađem lek koji će da mi popusti napetost mišića i bol u zglobovima..
Ok, hvala
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Locked