Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

VitaJana,

Neurozan mozes kupiti u bilo kojoj apoteci bez recepta. Zaboravio sam da ti napisem da sam nakon stabilizacije na Buprenorfinu, kad si sav zbrkan i nisi jos uvek sav svoj koristio Neurozan. Nema nikakvih nuspojava u kombinaciji sa Buprenorfinom, bar ja nisam imao. Trebala mi je koncentracija bas zbog posla na netu. U sustini je kompleks vitamina i minerala, mozes da proveris na netu. Treba oko 7 dana da pocnes da primecujes kako si fokusiranija i koncentrisanija a puno dejstvo je nakon 2 nedelje uzimanja. Nije antidepresiv niti sedativ ako se brines zbog toga. Meni je pomogao, a jos nekoliko koleginica i kolega iz banke su ga koristili i samo reci hvale. Ne ocekuj cuda, ali sigurno pomaze.

Sve najbolje
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Johnnye wrote:VitaJana,

Neurozan mozes kupiti u bilo kojoj apoteci bez recepta. Zaboravio sam da ti napisem da sam nakon stabilizacije na Buprenorfinu, kad si sav zbrkan i nisi jos uvek sav svoj koristio Neurozan. Nema nikakvih nuspojava u kombinaciji sa Buprenorfinom, bar ja nisam imao. Trebala mi je koncentracija bas zbog posla na netu. U sustini je kompleks vitamina i minerala, mozes da proveris na netu. Treba oko 7 dana da pocnes da primecujes kako si fokusiranija i koncentrisanija a puno dejstvo je nakon 2 nedelje uzimanja. Nije antidepresiv niti sedativ ako se brines zbog toga. Meni je pomogao, a jos nekoliko koleginica i kolega iz banke su ga koristili i samo reci hvale. Ne ocekuj cuda, ali sigurno pomaze.

Sve najbolje
Kod nas se to drugačije zove, zaboravila sam sad kako ali lako ću saznati. Neurozan ima čini mi se samo i BiH i Srbiji.
Ma, samo sam na jedan dan osjetila pad koncentracije, sad je bolje. Ali, dobro je biti spreman ako se ponovi. Najviše se bojim perioda nakon uklanjanja bupa.
A posao mi je sličan bankarskom... Previse odgovornosti i stresa. A i kontakata sa ljudima.

Nisam zapamtila tvoju priču. Na koliko si suba? Skidaš li ili održavaš još uvijek?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Vitjana, ja sam prvo izmrvljenu tabletu sa papiricem nalik fiseku stavljala i spric , i onda iz case vukla vodu u nju. Tako mi je najlakse bilo. Sve sto je Frajla ovdje pisala o tom postupku je preeeetacno.Prvo da je taj metod odlican, jer samo tako tacno mozes znat koliko precizno uzimas.Nema sanse da potrefis tacnu dozu djeljenjem izmrvljene tablete. Nevjerovatno koliko je bitno da doza bude pre pre precizna. Ja sam imala problema sa talozenj bupa po spricu, pa opet dodjem na onu Frajlinu pricu da stalno muckas gan...I ovo sto ti Neske. prica je bas tacno mi smo se svi fatali Frajline price a svi zaboravljali koliko se ona lagano spustala, koliko je dala vremena svemu tome i zato moze se reci ovdje sto se tice krize najbolje prosla.Ipak si ti duuugo na bupu, shvatam da imas ogranicem vremenski rok,i to je zeznuto, ali mozda je bas i to odlican muv za ovu situaciju. Ja sam sestoduplo krace bila na bupu, pa sam se napatila samo zato sto sam uvijek mislila vidi mogu ja ovo, nista strasno ... I onda dozivjela bas pakao sigurno mjesec po prestanku. Jos sam ja uvela zoloft, da nije bilo njega sumnjam da bi uspjela...Tako sa svi vi loji pratite Frajlin metod , uvijek imajte u vidu koliko je zena sve to natenane odradila, i svaka joj cast. Tamara, drago mi je sto si se javila, i jos vide sto si dobro. Frajlita, nadam se da ta zajebancija sa hormonom ide na bolje!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Johnnye wrote:VitaJana,

Neurozan mozes kupiti u bilo kojoj apoteci bez recepta. Zaboravio sam da ti napisem da sam nakon stabilizacije na Buprenorfinu, kad si sav zbrkan i nisi jos uvek sav svoj koristio Neurozan. Nema nikakvih nuspojava u kombinaciji sa Buprenorfinom, bar ja nisam imao. Trebala mi je koncentracija bas zbog posla na netu. U sustini je kompleks vitamina i minerala, mozes da proveris na netu. Treba oko 7 dana da pocnes da primecujes kako si fokusiranija i koncentrisanija a puno dejstvo je nakon 2 nedelje uzimanja. Nije antidepresiv niti sedativ ako se brines zbog toga. Meni je pomogao, a jos nekoliko koleginica i kolega iz banke su ga koristili i samo reci hvale. Ne ocekuj cuda, ali sigurno pomaze.

Sve najbolje
Ej i ja sam cula za taj lijek... Ponekad mi fali nesto, ne znam sto. Ne znam ni da li je depresija ili neka vrsta ansioznosti.. Bezvoljnost bre neka nenormalna me fata. Pola godina nakon prestanka bupa, izbacila sam i zoloft i sad bulvalno ne pijem nista. Ali, ponekad imam taj gadan osjecaj u stomaku, nalik tremi, pa onda pad koncentracije, i znam sa sam citala nedje o tom lijeku.. Sad, da li da probam... ne znam.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ninocka neurozan nema veze sa anksioznoscu tremom i gadnim osecajem u stomaku, to je skup vitamina i minerala koji jednostavno poboljsavaju kvalitet zivota. Meni je receno da nema svrhe da se pije bez dve kutije pa odmah kupih 3 za svaki slucaj:) secam se da je kostao oko 20-25 evrica kutija. E sad, da li mi je pomogao - ne znam ali odmogao sigurno nije. Samo ne mogu da se setim sto ne popih i trecu kutiju. Sigurno da nam ne skode dodatni suplementi u jacanju imuniteta.
Sto se tice mojih hormona - ganjaju oni mene, ali ganjam brate i ja njih, ima da ih vratim gde im je mesto ne zvala se ja Frajla.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 4:47 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

O bozee pa skroz sam promasila...Ja sam mislila da je to nesto na biljnoj bazi za smirenje...Mozda ovo nije anksioznost nego glupost :D
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 4:47 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Nesa_neske_01 wrote:
Ninocka wrote:O bozee pa skroz sam promasila...Ja sam mislila da je to nesto na biljnoj bazi za smirenje... Mozda ovo nije anksioznost nego glupost " Ponekad mi fali nesto, ne znam sto. Ne znam ni da li je depresija ili neka vrsta ansioznosti.. Bezvoljnost bre neka nenormalna me fata. Pola godina nakon prestanka bupa, izbacila sam i zoloft i sad bulvalno ne pijem nista. Ali, ponekad imam taj gadan osjecaj u stomaku, nalik tremi, pa onda pad koncentracije ...
Sve si lepo opisala.
Zašto si izbacila Zoloft? Nije ti slučajno dat Zoloft, zar ne, ili grešim?
On leči što si gore opisala uspešno. Znam po sebi.
"Mi" patimo od bolesti koja se zove manična depresija ili bipolarni poremećaj. Ja sigurno.
Nađi na Netu i pročitaj o tome. Traži simptome bolesti...
Ja ću ti dati link: http://www.planetazdravlja.com/bipolarn ... depresija/
Koliko se prepoznaješ u tom tekstu? Pročitaj tekst polako.
Manija ti je anksioznost, a depresija je depresija. Mogu da se smenjuju u danu više puta. Ima različitih kombinacija i tipova.
Kada se ne leči, opasna je. Uvodi u narkomaniju tako od 16, 17 godine, pa na gore u godinama.
Teško se dijagnostikuje. Jer može da se pripiše svemu i svačemu. Ne znaju uzrok bolesti. Prenosi se generaciski isto.
Obično zna da bude u alkoholičarskim porodicama. Mada nema pravila uvek.
Za ovu bolest potrebna je stručna pomoć. Samo lekovi, nisu dovoljni.
Zapamti molite, ja nisam lekar. Ja imam samo iskustvo! Nažalost.
Izbacila sam ga iz vise razloga. Mislila sam da mi vise ne treba, tj imala sam nevjerovatnu zelju da ne pijem nikakve tablete, iskreno.Kao drugo , ja bukvalno nista nisam jela dok sam pila zoloft.Prvo sam izgubila apetit od bupa, pa po prestanku uvela zoloft, i ne jelo, se nastavilo u jos vecem obliku. Od kad ga ne pijem, bas sam se popravila i ne licim na les vise.
Sad , ja kad vratim film u nazad , ja ovaj gadan osjecaj u stomaku i u grudima imam odavno...Sigurno jos od srednje skole.Meni razgovor sa psihijatrom nesto i ne pomaze za ovo...evo sigurno osam mjeseci odlazim , ali slabo ja tu vidim pomaka.Sad , ne osjecam ja to stalno, ponekad, ali dovoljno da me opterecuje.Sjecam se , prije nekoliko godina kad sam dozivjela jednu groznu stvar, pila sam seroxat, i mislim da je to jedini period kada sve ovo nisam osjecala , i da sam disala punim plucima.I mozda periodi dok sam radjala djecu, i pocetak bracnog zivota , da su mi sto se " ovoga " tice bili ok.
Jedno je sigurno, da sam bila dobro, ne bi pocela uzimati bup, a da nikad prije toga nisam bila ovisnik. :D
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 4:47 pm, edited 1 time in total.
Locked