Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 4:46 pm, edited 2 times in total.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Nesa Neske, ne ljuti se. Ako imaš volje vrati se 3 stranice unatrag pa procitaj moja prva 2 posta.
Nemam volje ponavljati....

Možda shvatiš iz postova da ne razgovaraš ni sa balavicom ni sa nestabilnom osobom.
Od svih vas ovdje najduži staž imam u svemu, a naročito u subu.
I do 15. 4. ja sam na nuli.
To što se možda ne znam izraziti kako treba, nije isto što i biti nestabilan i kako ti to kažeš talasati s drogom ;)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

:D :D :D sad vidim da mi psihijatar savjetuje da se raziđem sa mužem nakon 22 godine :D :D

Ne pravim se ja fina, jer to nisam. A da da si ti mudrijaš, jesi
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

Tamara86 wrote:Zdravo narode, dugo me nije bilo, koliko god ruzno zvucalo, potrebe nemam da ulazim na forum, jer sam svoju pricu detaljno ispricala, svoje skidanje takodje, i ponavljala nekoliko puta. Dosla sam da napisem da sam cista godinu i mjesec dana, iskreno, poslije nekih pola godine sa prestala brojati dane, nego danas sredjivala papire, i nadjem zadnji nalaz, a na njemu pise da sam 02.02.2017 digla zadnju dozu u lujkari, tad sam vec bila na 0.01mg, i reko' da dodjem i napisem sta se evo poslije godine dana zbiva sa mnom. Imam posao, ganjam papire da idem u Ameriku kod sestre, dobila sam nalaz i poslije godisnjeg pcr-a koji je nekako i najvazniji, hepatitisa nema. :D Ljudi, moze se, istrajte, zivot je mnogo bolji kada nisi non-stop bezvoljan, depresivan, ne da ti se nista, i cekas samo od sebe da prodje, jer nece. Sada se fokusiram na dobro, prije nisam. Prije je sve crno bilo, i izgledalo je da ce uvijek tako biti. I dalje mi je drago sto sam naisla na ovaj forum, jer bez pomoci nekih ljudi, teze bi mi bilo da uspijem. Zato veliki pozdrav prvenstveno Noelu, Saneli, yisojirazu-u (ako dobro napisah, i dalje me tvoj nadimak muci, msm u smislu pisanja :D :) Gurajte, isplati se.
Lepo od tebe,i jos lepse sto si pozitivna...Videces tek kako ce kockice da ti se slazu...Neces verovati...A ako odes u Ameriku,videces da je to druga planeta,pola drugova mi je tamo,a i burazer moj uveliko predaje papire za istu,odradio i zadnji intervju.Ako bog da i on ce konacno napipati Americo tlo,to mu je zela oduvek bila...Tako je i meni sve islo od ruke,da ne verujes...Nazalost posle 5god posrnuo.Ali pobedicemo i ovo zlo :roll: Sve najbolje,i ne okreci se za sobom...I nikako ne padaj u iskusenja bilo koje vrste,zivot je mnogo lepsi bez gluposti
,vidis to vec i sama...Uzivaj u zivotu!
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 4:46 pm, edited 2 times in total.
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

Genovezza wrote:Ma, ok sam ja sa bupom. Evo danas mi je 7. ili 8. dan, nisam skroz siguran i gura se fino. Temperaturica, bolovi u kičmi, obavezna šetnjica ali izguram ja to manje više lagano (ne možeš da očekuješ da ne boli ako ti je bilo lepo prošlih godinu dana). Ja se uglavnom vraćam na staro, jer radim tako besmislen posao i okružen sam kolegama i koleginicama sa po 50-60 godina starosti i prosto vratim se svojom odlukom. Zato se i trudim da odem odavde da radim nešto napolju i da se izmorim kao čovek i promenim okruženje.

Mucuna Pruriens mi je npr jako pomagala sa Powder City-a ali je više nema. Nije navlaka, jako lepo deluje posle 4., 5. dana. Ona daje onaj jutarnji boost da možeš lakše da izguraš jutarnju realnost i bolove u kičmi za početak.

Dešavali su mi se ispadi ali uglavnom za vreme studija, a sada više ne dozvoljavam sebi ispade. Dešavale su se meni i pauze od po nekoliko godina. Ne mislim da imam tu vrstu problema (od 27 do 31 sam bio čist kao suza), da bih morao da se nekom obratim, jer ulazim u to veoma svesno. Jednostavno, veliki je problem kada ti je dosadno u životu i ne baviš se stvarima kojima želiš da se baviš. Svi mi ustvari ne živimo živote koje bi trebalo pa se anesteziramo da što brže i ugodnije prođe.

Drugar koji je otišao kod psihijatra, samo mu je dao zoloft i rivotril i rekao vidimo se za 6 meseci, tako da to otpada u startu (pretpostavljate, počeo je da kombinuje ta 2 sa bupom, dopom, spidom....). Ipak verujem da je za te stvari psiholog koji te neće kljukati lekovima, osim u slučaju da ti lupa srce previše i da su baš nepodnošljivi fizički simptomi, ali sve to prođe ljudi za 7 dana, a sa bupom podnošljivije ali traje 2 nedelje (od kojih je prva nedelje teža, ali ne kao skidanje sa drugih opijata ipak).

Bitno je šta posle toga, a narkomani su najčešće jako delikatne duše, osetljive, umetničke, koje se nisu snašle u okrutnom svetu. Novi Trainspotting će biti dobar i mislim po traileru da je to poenta. Naravno očekujem da se vrate na staro onog trenutka kada se svi nađu zajedno :D

Opet, ja i nisam toliko bitan, jer ne prelazim 2mg, pa ako ste u stanju da se spustite do dvojke, samo napred! Posle ide mnogo lakše!

Mislim na vas, držite se!
Druze tek sad zagledao tvoje postove.Koliko sam skapirao ti se sa 2mg sidas lagano,odmah presek,ne obaras dozu?radio si to vise puta?
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Srecan vam 8. mart, moje drage dame! Hvala vam za svu ljubav, paznju i posvecenost koju nam pruzate. Zelim vam ljubav, neznost, sitnice koje zivot znace. Zelim vam da vam svaki dan bude 8. mart, jer vi to zasluzujete...
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Johnnye wrote:Srecan vam 8. mart, moje drage dame! Hvala vam za svu ljubav, paznju i posvecenost koju nam pruzate. Zelim vam ljubav, neznost, sitnice koje zivot znace. Zelim vam da vam svaki dan bude 8. mart, jer vi to zasluzujete...
Hvala Johnnye. Lijepo od tebe...

Ako koga zanima, ja sam ok. Malo sam strepila od 3 i 4 dana al evo... Sve ok. Malo manje energije na poslu nego inače, al psihički sam čak i bolje nego dosad. Raspoložena i pričljiva.

I na dvojci sam imala bolje i lošije dane tako da ne bih poneki loš dan povezivala sa skidanjem doza.

Gledam što kasnije uzeti prvi dio suba kako bih danas sutra lakše prekinula ovo uzimanje dvaput na dan.
Kad radim prvu smjenu uzmem oko 11 sati, a kad mogu spavati dulje onda oko podne... Ujutro 0,33 i isto toliko popodne.

Lp
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

VitaJana,

Uvek ima nekog da cita postove, da li kao prijavljeni ili kao gosti. Vratio sam se nekoliko stranica unazad i vidim da guras dobro, sto mi je drago. Dobro je i sto radis, zaokupis misli. Meni licno mnogo pomaze posao koji radim preko neta. Radim od 20h izmedju 3 i 5 sati svakog dana i nisam mnogo na forumu jer kad zavrsim gledam da uzmem nesto za citanje da bih mogao da spavam. Ako imas problem s koncentracijom, preporucio bih ti Neurozan. Bukvalno, hrana za mozak. Sredi ti misli, dobijes bolju koncentraciju, bolje pamcenje. Koristio sam ga nekoliko meseci dok sam radio u banci i imam samo reci hvale za taj preparat. i sto je najvaznije, nema nikakve zavisnosti nakon prekida uzimanja.
Pozdrav i samo guraj
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Johnnye wrote:VitaJana,

Uvek ima nekog da cita postove, da li kao prijavljeni ili kao gosti. Vratio sam se nekoliko stranica unazad i vidim da guras dobro, sto mi je drago. Dobro je i sto radis, zaokupis misli. Meni licno mnogo pomaze posao koji radim preko neta. Radim od 20h izmedju 3 i 5 sati svakog dana i nisam mnogo na forumu jer kad zavrsim gledam da uzmem nesto za citanje da bih mogao da spavam. Ako imas problem s koncentracijom, preporucio bih ti Neurozan. Bukvalno, hrana za mozak. Sredi ti misli, dobijes bolju koncentraciju, bolje pamcenje. Koristio sam ga nekoliko meseci dok sam radio u banci i imam samo reci hvale za taj preparat. i sto je najvaznije, nema nikakve zavisnosti nakon prekida uzimanja.
Pozdrav i samo guraj
Zbog ljudi koji imaju isti problem i pišem. Kako su meni pomogli upisi ljudi koji su prije mene prošli proces skidanja, tako će, nadam se, jednog dana nekome pomoći i moji.
Vjerujem da nitko tko ne razmišlja o skidanju ni ne čita ovakve teme. Barem ja nisam.

Prvi put čujem za Neurozan. To ide na recept ili...?
Locked