Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ma samo ti budi “dosadna” i obavestavaj nas
Nego, da li ti je to svakodnevna terapija ili po potrebi?
Sta je tekla koliko dugo i koliko tableta da uzimas?
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Ma samo ti budi “dosadna” i obavestavaj nas
Nego, da li ti je to svakodnevna terapija ili po potrebi?
Sta je tekla koliko dugo i koliko tableta da uzimas?
Na što konkretno misliš? Na sve ove lijekove koje je preporučila?

Ja sam tražila nešto za smirenje i spavanje, al da me ne ruši jer mi je na poslu potrebna bistra glava. Zatim protiv bolova uz obećanje da zaldiar neću koristiti duže od 10 dana. Dosad sam ga pila za leđa i nikad problema, i catapresan mi je rekla da budem oprezna. Naročito ako mi je inače nizak tlak.
Dakle, sve po potrebi, odnosno da se izdrži to razdoblje skidanja.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Catapresan po pola tablete kad je kriza najgora. Ali ako uspijem da pokušam bez njega
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Usput.. Jel netko pio beta glucane i isplati li se iskeshirati lovu za to?
Čitam po netu da je dobar za ljude koji se liječe od raka, infekcija, jetre...
Mi smo nedavno prošli terapiju za hepatitis i oboje smo trenutno negativni, ali vrag ne spava. Možda bi bilo dobro to piti..
Sad... Jel to samo propaganda ili ima u tome nešto, ne znam.
Ako netko ima iskustva nek napiše
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

uzeo sam catarpressan od doktora ,da imam kad kao krenem u skidanje,jer se secam noelove price za taj lek .e sad hteo bih da pitam jel se on kosi sa bupom,ili recimo sa metadonom,jer sam nabavio maloi meta za svaki slucaj,za onih najgorih par dana.naravno planiram da prvo po tabeli razvucem sto je duze moguce pre nego krenem sa nulom.Inace pijem lekzapritisak vec,4nujednu zove se binevol,ili nebilet,a catarèressankoji samdobio je od 0.1mg mislim...Da vec sam spomenuo,bensendine pijem redovno,uglavnom 5mg ujutru 5 uvece...Hvala na odgovorima unapred,i svima sve najbolje.pozdrav
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Alessandro wrote:uzeo sam catarpressan od doktora ,da imam kad kao krenem u skidanje,jer se secam noelove price za taj lek .e sad hteo bih da pitam jel se on kosi sa bupom,ili recimo sa metadonom,jer sam nabavio maloi meta za svaki slucaj,za onih najgorih par dana.naravno planiram da prvo po tabeli razvucem sto je duze moguce pre nego krenem sa nulom.Inace pijem lekzapritisak vec,4nujednu zove se binevol,ili nebilet,a catarèressankoji samdobio je od 0.1mg mislim...Da vec sam spomenuo,bensendine pijem redovno,uglavnom 5mg ujutru 5 uvece...Hvala na odgovorima unapred,i svima sve najbolje.pozdrav
Ja ga još nisam pocela piti, tek kad dođem u stanje krize.
Ali raspitaj se dobro smijes li catapresan uz taj drugi lijek. Jesi to spomenuo liječniku?
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

VitaJana wrote:
Alessandro wrote:uzeo sam catarpressan od doktora ,da imam kad kao krenem u skidanje,jer se secam noelove price za taj lek .e sad hteo bih da pitam jel se on kosi sa bupom,ili recimo sa metadonom,jer sam nabavio maloi meta za svaki slucaj,za onih najgorih par dana.naravno planiram da prvo po tabeli razvucem sto je duze moguce pre nego krenem sa nulom.Inace pijem lekzapritisak vec,4nujednu zove se binevol,ili nebilet,a catarèressankoji samdobio je od 0.1mg mislim...Da vec sam spomenuo,bensendine pijem redovno,uglavnom 5mg ujutru 5 uvece...Hvala na odgovorima unapred,i svima sve najbolje.pozdrav
Ja ga još nisam pocela piti, tek kad dođem u stanje krize.
Ali raspitaj se dobro smijes li catapresan uz taj drugi lijek. Jesi to spomenuo liječniku?
Nisam,ali hocu sigurno,hvala na odgovoru...Ovo mu dodje privatan lecnik,uvek neka guzva tako da i nemam mnogo vremena pricati snjim.Ali pitacu ga,u svakom slucaju...Raspitacu se sve....Volim da se informiram o svakoj sitnici,posebno lekova...Uvek citam uputstva po sto puta,oprezan sam kao,a ovamo bensedini pivo itd...Mada nisam ni ja planirao da ga pijem pre krize ali znam da ce me lupanje srca stici ....Na koliko si ti sada,i koliko dugo uzimas bup.Mozda si napisala,ne secam se.. ;)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Meni je doktorica prepisala catapresan ali da ga pijem najviše pola tablete i to navečer. Uz to da si obavezno mjerim tlak. Tako da.. Nemoj se s tim zajebavati.

Ja sam na subu sigurno nekih 12 godina, otkako se pojavio u Hrvatskoj.
Trenutno sam na 1 mg dnevno, a do nedjelje mislim spustiti na 0,70 ili 0,75... Teško ce to biti rezati.
Ne mislim se zezati sa spricama, meni to izgleda komplicirano. Matematika mi nije jača strana.
Radije cu mrviti i raditi crte pa usipati pod jezik.

U svakom slučaju pisat cu o tome budem li imala snage.
Za sad je sve macji kašalj...
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Alessandro wrote:uzeo sam catarpressan od doktora ,da imam kad kao krenem u skidanje,jer se secam noelove price za taj lek .e sad hteo bih da pitam jel se on kosi sa bupom,ili recimo sa metadonom,jer sam nabavio maloi meta za svaki slucaj,za onih najgorih par dana.naravno planiram da prvo po tabeli razvucem sto je duze moguce pre nego krenem sa nulom.Inace pijem lekzapritisak vec,4nujednu zove se binevol,ili nebilet,a catarèressankoji samdobio je od 0.1mg mislim...Da vec sam spomenuo,bensendine pijem redovno,uglavnom 5mg ujutru 5 uvece...Hvala na odgovorima unapred,i svima sve najbolje.pozdrav
Catapresan je prvenstveno lijek za visoki tlak, stoga je vrlo moguće da se kosi s lijekom kojeg ti već piješ... razgovaraj s doktorom smiješ li i koju dozu uzimati. Nabavi si mjerač tlaka. S bupom se lijek ne kosi.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Azuriranje podataka

Muz prekjucer popodne zaboravio popiti 0,5 mg, sjetio se tek kasno navečer kad ga capalo zijevanje. Al nije popio da moze zaspati.

Iskoristili smo to kao sansu da koji dan ranije spusti dozu, mislio je to uciniti sutra.
Tako da je sad na 1,25 mg.

Ja planiram od sutra ili prekosutra na 0,75. Ovisno o raspolozenju.

Helicobacter pylory se povukla, dobro sam

Sredjujemo zube i preglede, tako da odemo sigurni da smo koliko toliko zdravi.

Narucena kod ginekologa, ni manje ni više nego za 2 mjeseca :roll:
Oni nisu normalni
Locked