Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Ok,ok,sve si u pravu batice...
Ajde sad....
Sledeci put kad ti padne na pamet da napišeš nesto upućeno meni,počni sa: “Izvini Luka,Izvini sa šlagom” pa onda nastavi ;)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Da da.. izvini Luka, ali za šlag ces morati sam da se potrudis...
Ti znas da šlag mora malo da se promućka.
Znaš onu igru ima kapu , nema kapu, ima kapu, nema kapu...
...
Mipe
Posts: 13
Joined: Mon Nov 06, 2017 10:27 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Mipe »

Hvala, Luka.
Svaka cast! Uradi to na svoj nacin, niciji ti nece prijati kao kad slusas sebe. Samo napred!
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Gledaj malo Duska Dugouska,mozda shvatiš o čemu pricam:)
Klošaru ;)
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

Ziki, luka, hajde se malo iskulirajte... Niste mala djeca.
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

sanela wrote:Ziki, luka, hajde se malo iskulirajte... Niste mala djeca.
Nema problema.Sasvim normalno sam se obratio coveku,jesam skrenuo paznju na nesto..ali na totalno pristojan način. Šta se lik isprimao nzm.. nije bitno.
To je to.

Mipe,nista:)
Pisao sam to-da svako mora naći svoj neki trip..
Ovde mozes pokupiti ponešto,usput..ali bitno je kako se sam organizujes sa mozgom:)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Necemo Sanela, sorry.. prevazisao sam te decije bolesti da se prepirem sa nekim, i ako vidim da je krenuo i da me vredja..
Ali evo da objasnim svoj stav.
Momak stvarno misli da smo mi svi ovde veverice.. i da posle toliko godina bavljenja ovim problemima ne umemo da procenimo coveka koji se skida sa nekog leka, ili droge, od onoga koji trenutno nije u toj fazi..ali se iz nekog razloga tako predstavlja...
Znas kao teretana i trange frange, a toliko je pod opijatima i toliko su mu tekstovi pisani euforicno..da je svima sve jasno.
Ne mesam se u tudj zivot, ali zasto bih pustio nekog da nam vredja intelegenciju.
Sad stvarno vise necu da obracam paznju, ali evo ako sam samo ja to primetio onda sam stvarno klosar.
pozdrav.
...
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

ziki wrote:Necemo Sanela, sorry.. prevazisao sam te decije bolesti da se prepirem sa nekim, i ako vidim da je krenuo i da me vredja..
Ali evo da objasnim svoj stav.
Momak stvarno misli da smo mi svi ovde veverice.. i da posle toliko godina bavljenja ovim problemima ne umemo da procenimo coveka koji se skida sa nekog leka, ili droge, od onoga koji trenutno nije u toj fazi..ali se iz nekog razloga tako predstavlja...
Znas kao teretana i trange frange, a toliko je pod opijatima i toliko su mu tekstovi pisani euforicno..da je svima sve jasno.
Ne mesam se u tudj zivot, ali zasto bih pustio nekog da nam vredja intelegenciju.
Sad stvarno vise necu da obracam paznju, ali evo ako sam samo ja to primetio onda sam stvarno klosar.
pozdrav.
U JBT...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Vidji Luka,jedno je sigurno poslije 4 5 mjeseci se lakse dise!!To sigurno
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Ninocka wrote:Vidji Luka,jedno je sigurno poslije 4 5 mjeseci se lakse dise!!To sigurno
Koliko je kod tebe vremena proslo?
Pitam jer ja moram biti ok do februara kako znam...
A trenutno je ok,ide na bolje čak i spavanje..stim sto svakih 3-4-5 dana imam neki nalet frke.Traje samo taj jedan dan i posle opet ok.
Ali bas imam osecaj da fino napredujem..pocelo je da mi se dešava da zaspem i probudim se zato sto sam gladan:))
Sto mi je posebno bitno.
Jer msm da sto se pre dovede u neko normalno stanje spavanje i apetit,sve ostalo će mnogo lakše i brze doći na svoje mesto.
Locked