Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

ne znam gdje ideš (francuska, belgija...), pa pogledaj njihove sajtove a propos prevođenih uputa, no sumnjam da bez boravišne vize i afirmacije lokalnog doktora, možeš izdejstvovat opijat poput bupa iz ljekarne...

prenijet je s druge strane, pič..n dim: gurni u bilo što, tipa vitaminski suplementi u bočici

sretno, ne zbog prijenosa, već da tamo i ostaneš, te napustiš tamni vilajet balkana zanavjek :)
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by edy »

Frajla wrote:Svi se ovde nadamo i zelimo da se svako od nas sto bezbolnije skine i zivi koliko toliko normalnim zivotom posle svega.
Moras da svahtis da sebi neko ne moze priustiti uopste da se nadje u situaciji da ne moze ici na posao. Jedno su obaveze oko deteta a drugo je obaveza zvana posao. Ti na poslu ne mozes prileci ili biti psihicki odsutan ili kulirati na sofi igrati igrice da ti prodje vreme. Moj posao ne bi trpeo bilo kakvu vrstu odsutnosti i manjak koncentracije a da ne pricam o losem raspolozenju.A recidivi nisu smeli doci u obzir jer recidiv ne bi bio bup nego hors a to sam sve izbegla laganim spustanjem..

I da rezimiramo: ako skocis sa bupa i boris se i napravis recidiv- skidanje ni najmanje nije bezbolno nego veoma bolno
Niko ne govori da se ne moze, sve se moze ali i meni svaki put zapadne za oko Kada procitam da si bezbolno prosla kroz sve i paf pa recidiv i paf pa muz ti krije tablete. Pa to je borba jbt
Edi je dva meseca na novom poslu i tu se sigurno ne tolerise bolovanje nego se vrlo uskoro dobija otkaz. A otkaz donosi i brdo drugih problema.
Ja sigurno ne bi mogla da radim da sam skocila sa 0.4mg pa hope za citati je bila katastrofa! Sta je taj covek izdrzao svaka mu cast....
Bas tako
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ja sam bas bila u nekom tezem periodu u proteklih skoro mjesec... I tako su mi pomogli Houpovi postovi, jer ta mucna premucna prica mi je jos vise zgadila bup.Jos jeddnom ti cestitam na istrajnosti,covjece bas je pakleno bilo
Slazem se sa Frajlom , da je malo besmisleno pisati da je skinuti se lagano,dok prolazis kroz recidiv.Kato,najbitnije je da nije bilo drugog i da si sad ok.Pisi malo kako se osjecas,ja evo gazim 4 mjesec i i dalje mi ss ponekad mota po glavi!
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Cao
Bio sam dugo na dugo na svemu :) pa dugo ni na čemu,pa se poceo igrati..zaglavio sa bupom..pitanje:kako se vratiti medju ljude,društvo..jer je to meni najveći problem??
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Ninocka wrote:Ja sam bas bila u nekom tezem periodu u proteklih skoro mjesec... I tako su mi pomogli Houpovi postovi, jer ta mucna premucna prica mi je jos vise zgadila bup.Jos jeddnom ti cestitam na istrajnosti,covjece bas je pakleno bilo
Slazem se sa Frajlom , da je malo besmisleno pisati da je skinuti se lagano,dok prolazis kroz recidiv.Kato,najbitnije je da nije bilo drugog i da si sad ok.Pisi malo kako se osjecas,ja evo gazim 4 mjesec i i dalje mi ss ponekad mota po glavi!
Kad će prestati? :)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

yasujirozu wrote:ne znam gdje ideš (francuska, belgija...), pa pogledaj njihove sajtove a propos prevođenih uputa, no sumnjam da bez boravišne vize i afirmacije lokalnog doktora, možeš izdejstvovat opijat poput bupa iz ljekarne...

prenijet je s druge strane, pič..n dim: gurni u bilo što, tipa vitaminski suplementi u bočici

sretno, ne zbog prijenosa, već da tamo i ostaneš, te napustiš tamni vilajet balkana zanavjek :)
U francusku..
Ja mogu recimo da prevedem lekarski izvestaj, i da doktor na taj primerak udari svoj pecat..ako uopste ima neke svrhe, i to je krajnji domet sto ja mogu da uradim..da bih imao nesto kao dokaz ili potvrdu.
Ako to moze da bude validno uopste...
Mada treba pogledati propise i kako to funkcionise.
U sustini meni i ne treba vise od dve kutije da ponesem, to mi je dovoljno za par meseci.
Nesto cu da smislim vec.
...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Luka718 wrote:Cao
Bio sam dugo na dugo na svemu :) pa dugo ni na čemu,pa se poceo igrati..zaglavio sa bupom..pitanje:kako se vratiti medju ljude,društvo..jer je to meni najveći problem??
Da sacekamo malo na odgovor naseg uvazenog i cenjenig clana Yasujirouzu-a jer on udara pravo u srz sa svojim odgovorima na ovako komplikovana pitanja
Uzdravlje
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Brojim 27 dana bez bupa,protekli par dana je sve ok,a usput sam sebi nasao jos par obaveza koje me cine ispunjenim.
Vikendom vozim biciklo idem u prirodu,teretana sedmicno 3 puta.
Radim kod kuce sve moguce poslove itd.
Ispunjen stvarima koje su bile zapostavljene i mnogo je ljepse ovako ovo treba cuvati i boriti se vrijedi svaki minut.
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Nisu komplikovana pitanja....nije ovo z odzikre kakve sam prolazio,fizicke..nego ne ustaje mi se iz kreveta,ne gleda i ne priča mi se ni sa kim...ne izbija mi se :cry:
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Hope83 wrote:Brojim 27 dana bez bupa,protekli par dana je sve ok,a usput sam sebi nasao jos par obaveza koje me cine ispunjenim.
Vikendom vozim biciklo idem u prirodu,teretana sedmicno 3 puta.
Radim kod kuce sve moguce poslove itd.
Ispunjen stvarima koje su bile zapostavljene i mnogo je ljepse ovako ovo treba cuvati i boriti se vrijedi svaki minut.
Odlicno ti ide, bravo!! Kako supruga,bebica? Jesi li nastavio sa asentrom?
Locked