Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Asentra =zoloft=sertralin
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Frajla wrote:Asentra =zoloft=sertralin
Frajla jel imas iskustva s tim ad i dali si ga pocela koristiti ovako kad si se skinula s bupa i kako ti je pomogo mislim nakon koliko vremena itd.Dali je bas jak i dal je ok ta doza za pocetak koju mi doktorica dala 1 tableta dnevno od 100mg.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Citam iskustva po internetu s Asentrom,Zoloftom itd. Jbg samo se sjeba ovo citajuci ili sam naiso na bas takve forume gdje su samo negativna iskustva.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Zoloft je vrhunski AD, bez brige... jedino što treba 2+ tjedna za neki efekt ( 4+ tjedna za puni terapeutski učinak).
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

noel wrote:Zoloft je vrhunski AD, bez brige... jedino što treba 2+ tjedna za neki efekt ( 4+ tjedna za puni terapeutski učinak).
Noel jesi ti takodje poceo piti ad kad si se skinuo s bupa ili si ga pio dok si bup spustao.
Meni je 2 sedmice kako neuzimam bup i sad pocinjem piti Asentru i sad nakon jos 2 - 3 sedmice cu pocet da osjecam efekt kako sam te razumio mada mi je to i dokorica rekla.
Meni je zadnja 2-3 dana pakao u glavi koncentracija nula bodova,u jednom trenutku mi se place dok u drugom sam sretan.Nagle promjene imam raspolozenja i sad cu se tako muciti jos 2-3 sedmice.
Neki dok spuste dozu bupa pocinju da uzimaju ad i taman kad dodju s bupom do nule pocne im ad da djeluje pa to ide lakse.Dok sam ja napravio skok s bupom s 0.7 na nulu bio na nuli 2 sedmice i od danas pijem tu Asentru jednu tavletu dnevno od 100mg.
Osjecam se uzasno na poslu jedva cekam kad ce da prodje radno vrijeme,jedva cekam da dodjem kuci i kod kuce u zadnja 2-3dana se povlacim u neku samocu razmisljam o svemu i osjecam se usrano.Neda mi se nista a inace sam borac u svakom pogledu,a sto se tice posla posao mi je takav da moram biti koncentrisan radim s klijentima,radim za zdravstveno osiguranje jedno od najvecih u Svicarskoj.Zadnji par dana na poslu nisam to ja i neide mi u prilog 2 3 sedmice da budem takav na poslu.Godisnji odmor tek imam 10.12.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Mozda da probas par dana sa 50 mg pa da predjes na 100.
Secam se da sam pre 10 godina lose reAgovala na njega jer sam pocela sa visokom dozom, ali sam se navikla bila i totalno me je izvukao iz depre
Zato ssam sada pocela nedelju dana 25 mg, pa 50 pa 75 i 100 mg. Na sto sam bila mesec dana i spustila ponovo
Time sam uspela izbeci kosmare koji znaju da se jave od njega, trzaji misica i skripanje zuba:)
Nemoj da citas horor price... toga ce uvek biti samo budi strpljiv sa ad i videces kako ce svaki dan ti biti bolji i bolji
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Hopi, ja sam tek poslije tri mjeseca pocela sa dozom 100mg, znaci veoma skoro. Ne znam je li ti pametno lrenuti i sa 50 mg a ne 100??!! Ja sam pocela sa cetvrtinom tablete od 50 mg i lagano povecavala i nikad nikakvih problema sa tim lijekom nisam imala, imam samo rijeci hvale za njega.Svi su dr razliciti ova moja bas pazi sa t doziranjem i tvrdi da brzo ubacivanje ad mpze imati damo lontra efekat. Tako da eto, imaj i to u vidu.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Ninocka wrote:Hopi, ja sam tek poslije tri mjeseca pocela sa dozom 100mg, znaci veoma skoro. Ne znam je li ti pametno lrenuti i sa 50 mg a ne 100??!! Ja sam pocela sa cetvrtinom tablete od 50 mg i lagano povecavala i nikad nikakvih problema sa tim lijekom nisam imala, imam samo rijeci hvale za njega.Svi su dr razliciti ova moja bas pazi sa t doziranjem i tvrdi da brzo ubacivanje ad mpze imati damo lontra efekat. Tako da eto, imaj i to u vidu.
Ipak sam ja s terapiom Asentre krenuo na svoju ruku danas s cetvrtinom tablete od 100mg,pa cu vidjet ajd 7 dana cu tako pa cu povecat na pola tablete.Doktorica mi je rekla kao da pocnem s 1 tab dnevno zbpg mog nacina skidanja s bupa i izmedju ostalog sto sam na metadonskoj bio 2.5 god pa presao 7 mjeseci na Suboxone.Jos mi rece kao za pocetak 1 tab dnevno i za 2 sedmice kontrola da vidi kako djeluju na mene i dali ima tih nuspojava,ali evo kao sto sam rekao ja cu za pocetak oprezno na svoju ruku.Ninocka dali si htijela reci s tom zadnjom recenicom da je meni jos uvjek rano za ad ili sta vec...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Mislim da je Ninocka pod brzim ubacivanjem mislila na atakiranje sa dozom od 100 mg.
Nisi prebrzo nego bas na vreme kada si prepoznao letargiju smorenost i paws
I ja sam ga pocela piti dve nedelje posle prestanaka sa subom jer me je strefila neka magla, totalna dekoncentrisanost i buljenje u prazno, ali to je nestalo ubrzo jer sam reagovala i pocela piti zoloft
Sada sam super na 25 mg mrzi me da ih sklonim :) a proslo je evo godinu i 4 meseca od prestanka
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Hope83 wrote:Noel jesi ti takodje poceo piti ad kad si se skinuo s bupa ili si ga pio dok si bup spustao.
Jesam i nije mi bilo dobro, užasno sam se osjećao nakon skidanja a onda je uza sve to AD počinjeo djelovati sa svim klasičnim nuspojavama... Brzo sam prekinuo. Moj savjet ti je proći ovo bez AD-a, kroz neko (duže) vrijeme organizam se sam oporavi.
Hope83 wrote:Meni je zadnja 2-3 dana pakao u glavi koncentracija nula bodova,u jednom trenutku mi se place dok u drugom sam sretan.Nagle promjene imam raspolozenja i sad cu se tako muciti jos 2-3 sedmice.
Pa naglo si prekinio trogodišnje doziranje opijatima, ne znam što očekuješ... Mora bit gadno neko vrijeme jbga, par tjedana sigurno... ali onda kreće na bolje iz mog iskustva.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Locked