Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ide, ali uvijek imas neku apoteku dje ih daju ispod ruke. Barem je kod nas tako. Ja kupih samo tably, i to cak moze ;)
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Protekla noc za pohvalit u odnosu na noci prije nje mucio sam se do neki 03:00 sata ali ipak sam zaspo i odspavo do 08:00 sati.Evo na poslu radi se fizicki ok al crv radi...
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Al crv jede govna u pm koncentracija mi je nula bodova,fizicki se osjecam ok kao sto sam i pisao protekle 2 noci sam poceo nesto malo i da spavam.
Danas je 13 dan od oslobodjenja heheh idemo dalje.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Drugari, Noel Frajla , vi pogotovo. Vec nekoliko dana se osjecam kao nekih 15 dana poslije zadnje doze bupa. Prvp se nisam oglasavala jer sam mislila da je prolazno ali nije, nazalost. Uhvatila me nenormalna "smorenost" letargija , lijenost. Danima ne mogu iz kreveta ustati nist mi se ne radi, nekakve obaveze svakodnevne jwdva obavljam. Od tabletica pijem zloft 100 mg pa mi bas cudno da me sad ovo i pored njega uhvatilo.Ljudii indentican osjecaj kao poslije bupa. Jako me brine odakle ovo sad poslije tri mjeseca??!!Sad sam se vracala na pocetak teme i vidjeh noelove postoe o aminokiselinama tirozinu... Da li da krenem sa tim, hoce li to pomoci...Nisam se javljala svom dr jer sve mislim da ce mi pore zolofta ukljucit jos nesto a ja planiram i njega da lagano smanjujem a ne da ubacujrm jos neke!! Ufff jako me ovo nervira, toliko sam tromaaaa i sve me mrzi!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ninocka, ta letargija i smorenost moze biti povezana i sa vise faktora. Kod mene je znala biti izrazenije obicno u jesen jer su dani kraci, hladnije je i jedino sto zelis je ususkati se u krevet i ne raditi nista. Ali moras se naterati da ustanes i radis bilo sta .
Ali ako si prepoznala onaj isti osecaj kao i posle bupa ja bi ti preporucila da podignes na kratko dozu zolofta dok ne prodje sve pa ga opet spustis. Tako sam i ja dizala po 25 mg svaki put kada osetim pocetke tuposti i depresije.

Tirozin sam par puta uzela i nije mi bio od pomoci.
Dobro je da si reagovala na tu promenu tj da si je prepoznala.
Zelje za bupom nema?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:Ninocka, ta letargija i smorenost moze biti povezana i sa vise faktora. Kod mene je znala biti izrazenije obicno u jesen jer su dani kraci, hladnije je i jedino sto zelis je ususkati se u krevet i ne raditi nista. Ali moras se naterati da ustanes i radis bilo sta .
Ali ako si prepoznala onaj isti osecaj kao i posle bupa ja bi ti preporucila da podignes na kratko dozu zolofta dok ne prodje sve pa ga opet spustis. Tako sam i ja dizala po 25 mg svaki put kada osetim pocetke tuposti i depresije.

Tirozin sam par puta uzela i nije mi bio od pomoci.
Dobro je da si reagovala na tu promenu tj da si je prepoznala.
Zelje za bupom nema?
Pa sta znam, ne bih ti znala opisati. Kao provuce mi se kroz glavu, ali eto samo tako , nista ozbiljnije. Ali bas onaj osjecaj izolovanosti, vakuma nekog, grozne lijenosti... Fuj bre!! Vidis taman mi je to pocelo od kad su krenule kise, dan postao kratak... Moze bit i to, majku mu nije sve od bupa. :roll:
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Moguće da je PAWS, određeni postotak ljudi prolazi i kroz to... (srećom ja nisam imao tih epizoda). Iskuliraj i vjerojatno će proći kroz nekoliko dana....
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Danad kao sto rekoh sam imao termin kod dok. stvari idu polako u pravom pravcu.Ad ukljucujem od sutra neznam jos tacno o kom ad se radi to cu sutra da napisem pa ako neko ima iskustva s tim ad koji cu dobit savjet svaki dobro dosao.
Ninocka najjace oruzje za nas su obaveze moramo ih imati.Kod mene se to nekako sve poslozilo u zadnje vrijeme hvala bogu,mislim brak,posao obaveze mimo svog posla radim takodje privatno neke stvari.
Ninocka nadji neke obaveze sport citanje setnja priroda bilo sta jer povlacenje u samog sebe i zatvaranje daje kontra efekat.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Dali je neko od vas pio ad Asentra.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Danas je tacno 2 sedmice kako sam prestao s buppm i tako mi doktorica rekla da je sad najbolje poceti s ad,ali mi je dala kao malo jacu terapiju to je Asentra 100mg.
Jednu tabletu treba da uzimam dnevno kao rekla mi je da je u ovom trenutku taj ad najbolji za period koji slijedi poslije prestanka s bupom.
Ja licno nekako ne znam iskrenk nemam iskustva neka s ad jos kad mi je rekla da je to malo jaci Ad hmmm.pa bi volio da se neko nadoveze ako ima iskustva s ovim ad.
Locked