Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Ninocka wrote:Nije do tebe vjeruj mi. Evo ti primjeri.
Frajla koja je do neke najminimalnije doze spustala tipa 0.00 nesto vise i ne znam, pa se namucila, ne toliko samim prestankom koliko tokom spustanja.
Noel, evo o sam rece da se rostiljao dvije nedjelje , eejj!
Tamara, prestala sa o.5o mg i pored velikog iskustva sa mnogobrojnim opijatima, tvrdi da joj je ovo bila najgora kriza.
Caty, koja je 4 mjeseca na dozama ispod 1 mg evo vidis da se i ona muci, cak je i uzela neki 11 dana , nije mogla da izdrzi.
I ja, sa 0.13 nisam imala te uzasne simptome ne spavanja i malaksalosti ali nervozaaaa ogromna i kolebanje da li da uzmem me drzalo skoro mjesec.
A sad izbaci uljeza :mrgreen: :mrgreen:
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

E to je gadno kod bupa... što se roštiljaš 11 - 12 - 13 dan i moliš Boga kad će više krenit puštat, a ono ko za kurac svaki dan još i gori od prethodnog :mrgreen:

-

Kriza i oporavak jesu zajebani ali ljudi znate li kako se godi vratit nekom starom, normalnom životu... obaveze, umor, ljudi, emocije... ma vrhunski! A na ovom bupu ni sam ne znaš jel smrdiš il' mirišeš.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Noc je pala muke se nastavljaju nemir i jeza izludjuju,u wc sam isao danas sigurno 5 puta,dok sam uzimao bup isao sam u wc sedmicno jednom.Znam sta me ceka veceras,sigurno nesto gore nego sinoc.Ali sve idem u nadi da ce osvanut taj dan kad ce sve ovo biti juce....
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

noel wrote:
Ninocka wrote:Nije do tebe vjeruj mi. Evo ti primjeri.
Frajla koja je do neke najminimalnije doze spustala tipa 0.00 nesto vise i ne znam, pa se namucila, ne toliko samim prestankom koliko tokom spustanja.
Noel, evo o sam rece da se rostiljao dvije nedjelje , eejj!
Tamara, prestala sa o.5o mg i pored velikog iskustva sa mnogobrojnim opijatima, tvrdi da joj je ovo bila najgora kriza.
Caty, koja je 4 mjeseca na dozama ispod 1 mg evo vidis da se i ona muci, cak je i uzela neki 11 dana , nije mogla da izdrzi.
I ja, sa 0.13 nisam imala te uzasne simptome ne spavanja i malaksalosti ali nervozaaaa ogromna i kolebanje da li da uzmem me drzalo skoro mjesec.
A sad izbaci uljeza :mrgreen: :mrgreen:
E pa sad, zar nisi primijetio da i nemam bas neka muda. A vidim sve.. :D
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Od 23 00 sata pokusavam sklopit oci bar na 15 tak minuta,neide jednostavno nemir u rukama i nogama je toliko jak da se nemogu 10 sekundi da umirim na jednom mjestu.Ljudi vjerovali ili ne sad izlazim iz kuce i ode hodat ulicom kao ludjak kakav,jer ovo u kuci je pakao.7 noc oka slopio nisam kao zombi sam.Samo mi snagu daje to da znam da ce osvanut dan kad ce sve bit ok fizicki,ja sam od prvog dana na forumu iskren pa cu i sljedece iskreno da kazem:Ljudi posustajem nekako sam na izmogu snage ja glavu nemogu da drzim i cak dok hodam me taj nemir ubija i onda pocnem da hodam sve brze da bi ublazio to jer ovakav nemir nikad osjetio nisam i da ovoliko drzi,i stvar je jos gora sto je svakim danom gore do sad bilo.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Znam da niko nije tu evo 04:20 sati je i ova mi je noc gora od prosle ama nikako nemoze da se umiri oka sklopit sekunde rostiljanje konstantno kihanje drhtanje znoj ne znam vise ni ja sta me nije sve spopalo u jednoj sekundi se okrenem sto puta sad stojim ispred kuce i pusim cigaru.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Osvanuo je 12 dan ustao sam iz kreveta u 06:30 sati nakon joj jedne teske noci bez spavanja,napravio sam sebi kafu gledam kroz prozor kisica pada,i za veliko cudo nesto sam gladan pa sam pojeo neki mini sendvic i sad zapalio cigaru.
U detalje opisujem svoje skidanje pa neka bude sve na ovoj temi od Noela idalje tvrdim da mi je ovo nesto najgore i najteze skidanje do sada(s bilo kakvih opijata).
Mali rezime znaci od prvog do cetvrtog dana je bilo sasvim podnosljivo jer sqm mogao prva 4 dana da spavam bila je samo prisutna ta jeza malo malaksavost i to je to.
Peti dan vec spavanje je bilo malo teze ali ipak sam odapavao sigurno nekih 6 sati jedino sto sam se probudio ranije nego inace,i onda dolazi 6 dan u kojem je takodje sto se tice spavanja bilo ajd mogu slobodno da kazem prihvatljivo bio je nemir prisutan,ali sto je najvaznije mogao sam da odspavam nesto.
Onda dolazi 7 dan gdje je nemir dosta jaci psiha radi polako takodje nemir jak (u rukama)i spavanja nema nikako borba do nekih 6-7sati ujutru i ustajanje,preko dana je islo nekako jer radio sam to je bio Utorak.
8 dan jaci nemir nema spavanja danju malo teze nego dan prije,deveti dan takodje vec polako iscrpljen putujem na posao na poslu nemir malaksavost umor ogroman itd.
10 dan je bio Petak najgori preko dana do tad na poslu cak nisam mogao da izdrzim do kraja radnog vremena pa sam cak isao sat i pol vremena ranije kuci ta noc je bila katastrofa to je vece petak na subotu i sinoc do sad mi je bila najgora noc,da me je bilo snimit video klip znaci ziva ludnica setnja u kasne sate oko 01:00 sat cinimi se isao sam napravit krug od neki 4 km vratio se istusiro se i lego to lezanje je trajalo na jednom mjesti 20 sekundi i odma biciklo nemir u rukama nepodnosljiv cak sam vezao sebi ruke kajsem stezao ih jer sam umislio da mi bude lakse,zatim usgajo hodo po sobi kao ludjak otiso sam u boravak da mi supruga moze spavat da joj nesmetam.
E jedna stvar koju nisam spomenuo supruga je svaki dan uz mene al bukvalno non stop tri noci zaredom je prolazila zajedno moje muke samnom masiralla mi ruke noge bila pored mene cjelu noc pomagala na sve nacine i sinoc jednostavno nisam vise mogao jer je iscrpljena nike 3 noci zbog mene spavala,jeste preko dana malo nadoknadjivala ali to je nista i sinlc sam otiso u boravak mada je i sinoc htjela isto to da uradi za mene ali nisam joj dozvolio hocu da se odmori ona doxe valjda ubrzo noc kad cemo se oboje odmorit.
Ona mi je ogrommna podrska juce i prekljuce sam ima napade preko dana histericne u takvim situacijama je bila uz mene i u svim situacijama jednostavno.
E samo jos ovo da napisem ova noc je bila zivi pakao i u toku noci 100 puta mi je doslo da uzmem bup,ali fala bogu kad sam krenuo u skidanje sam sve sto sam imao bacio bas iz ti razloga jer sam znao u najtezim situacijama da bi bio izlozen recidivu.
Pobjedio sam tu muku sinoc,nije meni bup bio u toku noci zelja da ga uzmem vec je agonija pakao bol i sve to bilo ogromno iz tog razloga kazem da sam imao nesto vjerovatno bi dosao u iskusenje.
Ljudi od 6tog dana neuzimam nista dodatno tipa za spavanje ad ili za bolove prvi dana sam pio jedan lexaurin i pola ad na citav dan od 7 dana nepijem nista.Nemam ad nisam ih htio dizat a od ostali mogu dici samk lexaurin koji mi sekunde nepomaze pa nisam ni njega htio dizat.Utorak znaci prekosutra imam termin kod svoje doktorice koja je upucena i zna da sam u fazi spustanja s bupa ali za ovo za sad jos nezzna da sam na nuli vec 12 dana,pa do utorka je onda 14 ti dan valjda ce bit bolje ili krenut na bolje.
Sad sam malo previse napisao ali et nekako i meni bude malo lakse kad se ovde izjadam znam da pisem gdje svi znaju sta je ova agonija i gdje su svi edukovani sto se tice ovog.
Recu jos samo jednu stvar kad se zavrsi ova fizicka patnja,naravno da cu i dalje da budem na ovom forumu koji je djelimicno zasluzan za ovaj korak koji sam napravio znaci bicu tu volio bi bit od pomoci svakom ko se odluci na skidanje podrska svim takvima.I mnogo se zahvaljujem ljudima koji su ovi dana pisali i podrzavali me bez obzira ko ste gdje ste i bez obzira sgo se neznamo zivot je takav mozda se nekad negdje sretnemo Hvala vam puno svima na podrsci.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Stari moj ali ti još i radiš uz to sve! Koji si ti kralj nevjerojatno... Čitamo te i vjeruj mi da svi navijamo, ako sjebeš gadno ćeš razočarat ekipu ovdje... tako da to nije opcija.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

hope what's up?! javljaj se kako ide baksuzni 13. dan , mislim meni je baksuzni bio 12. dan ali nadam se da tebi nece biti nijedan! Aj pa javi sta se desava, jel kriza malo popustila?
Mipe
Posts: 13
Joined: Mon Nov 06, 2017 10:27 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Mipe »

Hajde Hope. I mi sto te citamo iz senke navijamo za tebe!
Locked