Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Edy ja znam! Ziveo zoloft hahahaha
Sad ocekujem bombardovanje :)

Ma rekli smo Kati sto puta za to piskaranje, pa se naljutila na mene bem ti sunce optuzila me za neko tracarenje ogovaranje i da sam u dilu protiv nje... ali ajde zqvisnost je to. Dobra je stvar sto brzo dodje k sebi i odljuti se
Evo vec se vratila na forum sa mnogo bistrijim mislima.
Go go katoooo
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

[quote="Caty"]Spustanje do sad mi.je bilo tesko samo u psohickom smislu a fizicki ne mogu reci da sam imala neke krize ja sam se psihicki borila i imala sto recidiva sa povecavanjem jer sam ga vukla i zudela za radom,

Ovo je sasvim dovoljno sto si napisala i prvi put si iskrena.
I svi oni tekstovi u kojima si pisala da si se BEZBOLNO ( i to velikim slovima napisano) skinula tj spustila dozu, padaju u vodu.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ahahahha istina da se ja brzo naljutim a jos brze odljutim ali sta cu skorpija sam :P
Ma ne znam sto ali od kad sam spustila ispod 0.5 bukvalno se smrzavam non stop jbt sto me to nervira, sve ok i fizicki pa i psihicki sam ok vec 10 dana sigurno da ne mislim.o tome da bih mogla da dodam niti mi se trazi ali ta zima bas nervira a svi oko mene nose majice u kuci jbt. Hladne mi i ruke i noge a inace na bupu je obicno bas prijatno i toplo pa sam sigurna da je to sve zbog male doze....(0'33)
Frajla ja cu svakako spustati dozu, sad do koje to vec ne znam, sve dok ne.budem spremna da ga skroz izbacim u tom psihickom smislu jer zajebano je to ipak posle toliko godina samo preseci i prestati. No ako vec uzimam bolje da to budu sve manje doze sa kojima ce mi daleko lakse pasti skidanje...
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by edy »

Frajla wrote:Edy ja znam! Ziveo zoloft hahahaha
Sad ocekujem bombardovanje :)

Nema bombardovanja, svaka tebi cast jer si se skinula nakon ne znam sad tacno ali cini mi se puuuno godina..

ja ne mislim pomagati se sa AD-ovima, pokusavao sam doci do catapresana zbog RLS-a i da lakse zaspem tih prvih dana ali nisam uspio doci do njega, tako da cu vjerovatno biti bez bilo kakvih tableta kad dodje dan D, mozda probam sa vutrom ako mi bude sjedala..
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Edy i sam znas da zavisi kako planiras da se skidas.
Ja sam catapresan uzela mozda 3-4 puta po cetvrtinu tablete i stvarno je pomogao, ali moje krize tokom spustanja doza i nisu bile neizdrzive kao recimo ako skocis odmah pa ti catapresan treba svaki dan.
Sto se tice vutre, meni je pomagala u par navrata pred spavanje da mi skine napetost sa ramena i totalnu ukocenost misica valjda sam bila u grcu nekom. Prpbudim se ujutru kao nova
Ali to je sve kod mene bilo u kriticnim situacijama.
Koliko si dugo na bupu?
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ni ja ne mogu da nadjem catepresan a bas mi treba i bez njega ne smem da počnem jer uvek imam izrazene simptome jezenje,.znojenje, vruce, hladno... Danas uzela 0.25 bice ekstra ako na tome i ostanem neki plan je da idem 5 dana po 0'25 a zatim 4 dana po 0'13 (kao po tabeli na netu) i onda skidanje tj za 9 dana ako sve bude po planu. Ali MORAM za tih 9 dana da nabavim catepresan i bensedin bar :?: :roll:
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Zasto spustas dozu a jos uvek se znojis, jezis itd... nisi se stabilizovala
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Frajla wrote:Zasto spustas dozu a jos uvek se znojis, jezis itd... nisi se stabilizovala
Nemam sad te simptome nego kazem bice ih sigurno kad pocnem skidanje a jesam juce pomenula da mi je zima vise nego drugim ljudima ali ko zna mozda mi je prosto hladnije uvek je meni nekako hladno to ne mora biti od bupa uglavnom sam ok raspoložena i sve kako treba.
Ipak sam dodala ostatak i uzela opet oko 0.33mg. Pa idem sledeca tri dana po 0'3 tacno sam ostavila jednu tabletu za 6 dana i uzela sam vec pola i imam još pola za 3 dana tako sam dosla do 2mg za 6 dana iliti 0.33 dnevnooooo :D pa cu posle poceti sa 0'25 neka ide sve po prvobitnom planu da ne remetim nista bezveze nema zurbe.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by edy »

Frajla wrote: Koliko si dugo na bupu?
ne znam tacno ali par godina sigurno, ja to nabavljam na crno jer nemam zdravstveno i dodje me jeftinije ovako..

a skidanje planiram odraditi tako da cu svakih 10-tak dana umanjivati dozu za 25-30% dok ne dođem do 0,1 a onda cu vidjeti jer i ja moram to u hodu odraditi, jer idem u drugu sredinu i necu moci doci do terapije, nabavio sam rivotril citao sam da i on moze pomoci kod RLS-a, meni su najgore noci rostiljanje u krevetu i nesanica..
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Po prestanku, jedino sto bi navela kao " krizu " koju pamtim jet upravo to rostiljanje, i nervoza nenormalna i nogama. Trajalq svega dvije noci pa se moze izdrzati.
Mada ja sam znatno kraceg staza nego ostali ...
Locked