Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Hope83 wrote:
Ninocka wrote:
Hope83 wrote:Nedelja i ponedeljak sam pokusao bez bupa da prodjem.
Prvi dan je bio ok,popio sam 1 Xanax (pola ujutru i pola predvece ) i bilo je ok,juce ista stvar jedino me navece uhvatio neki nemir ali krize ni truna,eh pred jutro oko 5 ujutru danas me probudila kriza ona lagana nemir u nogama znoj itd.Tako sam nekako izguro do 9 i uzeo terapiju.
Moj nacin je kao sto je takodje spustanje spustio sam do 1.2mg ali takodje radim i ovo preskakanje do sad sam praktikovao jedan dan sad sam prvi put preskocio 2 dana.
Cula sam za metod preskaksnja dana na malim dozama npr 0.25 i 0.50 . Preskaces prvo po jedan dan, pa dva, pa tri i na kraju izbacis bup.

Ima par prica na netu..
E sad, ne kapiram kakav je tvoj plan i zasto preskaces po dva dana pa uzmes 1.20?? Koji je sledeci korak??
Ninocka moj plan je znaci manje smanjivanje doze ali pri tom svake druge sedmice preskacem za dan vise.
Ali stim manjim smanjivanjem doze sam tek od 1.25 poceo,znaci 1.25 uzimam 10 dana zatim zadnji petak uzmem dozu pa preskocim subotu i nedelju i onda krecem s 1.2(znaci izbacio sam samo 0.05)stim da cu sad 1.2 uzimati za pet dana duze 15 dana na ovoj dozi i onda preakacem 3 dana pa smanjujem ponovo 0.05 e kad dodjem do 1.0 ide isti postupak 1.0 uzimam 10 dana pa onda 2 dana preskacem i onda cu spustat po 0.1.
Tako da prije nule bi mi zadnja doza bila 0.25.
Plan je doci do 0.5 spustanjem po 0.1,e tu idem onda od 0.5 na 0.4 pa skok na 0.2(ali izmedju bi trebao da preskocim 3 dana)
Uglavnom taj plan mi je napravio od druga rodjak koji se skidao s ovom metodom.Jedini problem kod ove metode jeste to sto sam i ja nakon dva preakocena dana dozivio da me glava juce strasno bolila,jer receptori se isprazne i onda ti mala doza vec bude bum,ali on kaze da je to dobro jer kad dodjem do zadnje faze prije skoka na nulu da bi mi trebalo biti lakse.Njegovo iskustvo s ovom metodom je kad se spustio na nulu 4 i 5 dan je imao malu krizu nespavanje a ovo sve ostalo su bile krize koje se daju izgurat nista strasno.
Drago mi je sto imas plan!! I cini mi se da je ok, isto se slazem sa Frajl to do 1 mg moZes i brze npr sad kad si na 1.25 sledeca doza bi mogla biti 1mg . Pa kasnije ispod 1mg usporiti!
Uglavnom, svaka cast !! Bidi uporan , moze se pametnim putem skoro bezbolno skinuti, tako da pamet u glavu! Samo budi vedar i uporan !! I javljaj kako ide!
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

yasujirozu wrote:
Caty wrote:samo da obavestim sve koji ce mozda primetiti narednih dana edotovane postove (od mene) neko mi je usao na profil na forum sa telefona tako da sam pocela redom da editujem neke postove iskreno sve me to jako mrzi da radim i nisam tako dokona ali nesto moram zbog sebe i porodice, jer postoji sansa da ce to videti neko ko ne bi smeo. ZA pocetak cu promeniti i sifru ali sta ja znam sta moze da se desi pa samo da znate da nisam poludela i pocela bezveze da editujem :)
da, netko na perifernom forumu s 5 redovitih učesnika gdje pola njih nema srednju školu, je baš tebi hekovao nalog... ne, uopće nisi paranoična...
Aha, baš treba srednja, viša ili visoka škola za ovako nešto. Ovo klinac može da uradi sa pola mozga i prosečnim laptopom. ;)
Ne kažem, možda se Caty istripovala, ali kažem da za ovakve rabote ne treba nikakva škola, a ni inteligencija.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Hope taj.plan bas nema smisla,.ispod 1mg da skidas za 0.1 svaku dozu a sad kad si na 1.2 da skidas.za samo 0.05?! Mislim odmaj da ti kazem da posle te doze ides pravo na 1mg a to sto te.boli glava desava se to kad puknes odjednom tako veliku dozu nekako šokiras svoje receptore sa tim preskakanjem a drugo ja ako.bih izdrzala da preskocim 3 dana vala bih nastavila jos 3 i zavrsila sa tom fizickom krizom. Cuj da preskočim 3 dana i vratim se na 1'15mg nema mi to smisla. Bolje spustaj do neke male doze i skidaj se! Ja nastavljam borbu naravno imala sam par kriticnih dana alj nista sto bi me moglo slomiti sada krecem malo agresivnije dakle sto manja doza uzeta sto kasnije. U stvari sada sam uzela jednu dvojku i podelila na 5 delova dakle po 0.4 mg 5 dana. To je sledeci kratkorocni plan koji je poceo od danas za dalje javim.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Caty wrote:Hope taj.plan bas nema smisla,.ispod 1mg da skidas za 0.1 svaku dozu a sad kad si na 1.2 da skidas.za samo 0.05?! Mislim odmaj da ti kazem da posle te doze ides pravo na 1mg a to sto te.boli glava desava se to kad puknes odjednom tako veliku dozu nekako šokiras svoje receptore sa tim preskakanjem a drugo ja ako.bih izdrzala da preskocim 3 dana vala bih nastavila jos 3 i zavrsila sa tom fizickom krizom. Cuj da preskočim 3 dana i vratim se na 1'15mg nema mi to smisla. Bolje spustaj do neke male doze i skidaj se! Ja nastavljam borbu naravno imala sam par kriticnih dana alj nista sto bi me moglo slomiti sada krecem malo agresivnije dakle sto manja doza uzeta sto kasnije. U stvari sada sam uzela jednu dvojku i podelila na 5 delova dakle po 0.4 mg 5 dana. To je sledeci kratkorocni plan koji je poceo od danas za dalje javim.
Caty svako ima svoj plan i drzi se toga,ja cu ipak ssvojim planom ici do kraja.Naravno svako ima pravo na svoje misljenje,pisao sam u predhodnim postovima da mi je ovaj plan preporucila osoba koja se skinula s bupa nakon 4 god odrzavanja,i strejt je 3 godine vec.Skinuo se s malo muke,a takodje razlika je pola godine i 4 godine konzumiranje.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ok.hope nemoj me pogresno shvatiti ako si ti siguran da je plan dobar za tebe i da ces tako uspeti onda samo guraj po svom planu, svi mi drugacije razmisljamo ali poenta je da svako pronadje plan i put koji mu odgovara i sa kojim je siguran da ce doci do kraja. Ja ne volim previse planove uvek sam ih krsila i smisljala nove, sad planiram samo korak po korak tj kratkorocno. A moj trenutni plan je 5-6 dana na 0'4mg a evo prolazi i drugi dan na toj dozi za sada mogu reci da sam sasvim ok i da nema problema, znam da vise ne smem i ne zelim da uzmem, necu da se vrtim u krug, dakle nikad nazad, uvek napred!!! Sve ce ovo proci i biti iza nas, na dobrom smo putu, svesni da je skidanje najlakse kada se doza postepeno spusti do nule. Kada se stabilizujem na dozi 0'4 idem odmah posle na 0'3. To su za sad neki kraci planovi a za dalje cemo vec smisliti kada dotle dodjem :D

Ako si ti uzimao bup samo pola.godine veruj mi da mozes da se skines kao ninocka, htela sam.samo da ti predlozim da ubrzas spustanje do 1mg jer posle.ide jos sporije.i teze, dotle.moze i prilično brzo da se spusti zato sam ti rekla da mozes odmah na 1mg i da neces ni primetiti razliku ali ti radi kako ti lakse. nego ako budeš mnogo sporo spustao proci ce ti jos 6 meseci u tome.. ja sam na bupu skoro 3god pa mi i spustanje traje vec par meseci i neminovno je da ce potrajati jos neko vreme... ali sta ces tako izgleda mora, ne moze bup da se spusti za 10 dana i krene sa skidanjem... to spustanje mora da potraje bar dva meseca a cesto i mnogo duze... zavisno od doze.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Caty wrote:Ok.hope nemoj me pogresno shvatiti ako si ti siguran da je plan dobar za tebe i da ces tako uspeti onda samo guraj po svom planu, svi mi drugacije razmisljamo ali poenta je da svako pronadje plan i put koji mu odgovara i sa kojim je siguran da ce doci do kraja. Ja ne volim previse planove uvek sam ih krsila i smisljala nove, sad planiram samo korak po korak tj kratkorocno. A moj trenutni plan je 5-6 dana na 0'4mg a evo prolazi i drugi dan na toj dozi za sada mogu reci da sam sasvim ok i da nema problema, znam da vise ne smem i ne zelim da uzmem, necu da se vrtim u krug, dakle nikad nazad, uvek napred!!! Sve ce ovo proci i biti iza nas, na dobrom smo putu, svesni da je skidanje najlakse kada se doza postepeno spusti do nule. Kada se stabilizujem na dozi 0'4 idem odmah posle na 0'3. To su za sad neki kraci planovi a za dalje cemo vec smisliti kada dotle dodjem :D

Ako si ti uzimao bup samo pola.godine veruj mi da mozes da se skines kao ninocka, htela sam.samo da ti predlozim da ubrzas spustanje do 1mg jer posle.ide jos sporije.i teze, dotle.moze i prilično brzo da se spusti zato sam ti rekla da mozes odmah na 1mg i da neces ni primetiti razliku ali ti radi kako ti lakse. nego ako budeš mnogo sporo spustao proci ce ti jos 6 meseci u tome.. ja sam na bupu skoro 3god pa mi i spustanje traje vec par meseci i neminovno je da ce potrajati jos neko vreme... ali sta ces tako izgleda mora, ne moze bup da se spusti za 10 dana i krene sa skidanjem... to spustanje mora da potraje bar dva meseca a cesto i mnogo duze... zavisno od doze.
Samim tim da sam odlucio baciti bup to je vec jedan veliki razlog da bi imao plan,sve sam idplanirao sto se tice bupa a uz to imam i plan kako provodim svaki dan,jer da bi zavrsio s terapijom ili odrzavanjem kako vec moraju dani da izgledaju drugacije nego dok sam bio na terapiji normalnoj 2 mg svaki dan i furaj.Samo skidanje zahtjeva da se osim toga sto smanjujes dozu zahttjeva takodje drugaciji odnos tijela i svega narocito psihe.Psiha da bi se smirila mora covjek da se pretrpa obavezama,necu sad iznosit sta radim svaki dan jer to je nebitno ali jednu stvar cu reci svaki sat minuta u toku dana mi je isplabirana,naravno uz to treba (dobro dodje)necija podrska.I za kraj Cato nemam sta da zamjerim svako ima svoje misljenje i ima pravo da ga iznosi.Ovde smo da djelimo svoja misljenja,planove i iskustva.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Istina sto vise obaveza to.bolje, mislim samo da mozak nije dokon, a najbitnije je promeniti sebe i poceti neko novo poglavlje u zivotu. Ja se zaista maksimalno trudim da budem pozitivna u vezi ovoga, sama sebi sam najveca i jedina podrska, istina da bupa imam u kući koliko.hoces, da mi stoji pred nosom, ali.ja prosto imam neki cilj i plan kako da dodjem do njega tako da ta i druge prepreke mi ne mogu predstavljati problem, izgovor je najlakse naci, ali cemu to onda.vodi? Ja guram dva dana na 0.4 za sada nemam problema i mislim kad se stabilizujem na ovoj dozi da ce biti sve lakse i lakse jer su sledece doze vrlo malo manje tj 0'33, 0'25, 0'20, 0'13 (mozda dodam i 0.16) svaka doza po nedelju dana. Time bih za mesec dana mogla napokon da kazem da sam na nuli! Znaci jebenih mesec dana treba da se drzim ovog pravila ili da se jos mesecima vrtim u krug. Ja znam sta biram.
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by OvOima »

ziki wrote:
OvOima wrote:Da ali ja antidepresiv i bensedin koristim od kad sam se spustio sa 4 na 2 a to je 2 meseca a ovo sa erekcijom traje godinama,kao da mi ubije zelju za sexom a i osecaj nije isti kao bez njega,nekako je slabiji...
Pazi da ti kazem, nije to iskljuceno da Bup deluje tako..odnosno da slabi zelju i za sexom, pa samim tim dolazi i do problema itd..
Bup inace slabi mnoga emotivna stanja, takav utisak ja imam.
Ja sam dugo bio u nekoj vezi, braku itd pa sam to radio spontano i sa tom cinjenicom da je zena bila tu stalno...medjutim kada sam ostao posle sam, nisam imao neku veliku potrebu kao pre.
Hocu da kazem, sve mi je bilo jedno da li ce biti nekog sexa ili ne potpuno sam bio ravnodusan...
Naravno ja nisam hteo da to ostane tako pa sam se naglo ponovo zainteresovao za zene.
Malo sam se prvo razmastao u glavi.. pa onda sagledao situaciju oko sebe, i sveo izbor na neki koji je u skladu sa mojim kapacitetima i duhovnim i fizickim kvalitetima.
E posle sve dodje na svoje, samim tim i problemi nestaju ako ih je i bilo.
Inace volim zene veoma..
Nisam ja neki svaler, vec pricam onako u globalu..jer uglavnom uvek volim jednu zenu.
I nema tog leka koji ce da me spreci u tome, ako je tako odmah ga prekidam pa makar krizirao...
A ljubav bez sexa, jer o tome pricamo sada..je nekako slaba i nekompletna situacija.[/quote

Kao da si opisao mene i moju situaciju,verujem da ima deo toga,voleo sam tu zenu 10 god i nakon toga me je povredila na najgori moguci nacin pa je stvarno moguce da se jos oporavljam od celokupne situacije,jednostavno se osecam razocarano sto se tice zena i volim ih sve..!!! Ne samo jednu ko ti :)
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by OvOima »

noel wrote:
OvOima wrote:
noel wrote:Taj antidepresiv je SNRI, jedan od najjačih što medicina danas ima u asortimanu... problemi s erekcijom/ejakulacijom idu negdje u preko 90% slučajeva... ili se pomiri da je to tako ili izbaci antidepresiv (dozu ti se ne isplati smanjivati jer si ionako na najmanjoj), eventualno da ti ga promjeni na nekog koji nema toliko izražene seksualno nuspojave (Wellbutrin recimo).
Velahibin je zamena za Welbutrin koj je povucen iz prodaje a totalno je istog sastava...
Velahibin = Venlafaksin... Wellbutrin je nešto posve drugačije, AD koji radi na noradrenalin i dopamin... nema afiniteta za serotoninske receptore.
Meni su na mentalnom dali onu plasticnu kutijicu Wellbutrina za probu,nakon toga sam obisao sve moguce apoteke u Nisu da su me u vecini bledo gledali ne znajuci da taj lek postoji,u apoteci "medijana" (inace jedino mesto gde podizemo bup) su ga trebovali i rekli da ce biti tek za 2 nedelje tako da sam otiso na mentalno i dali su mi poslednju bocicu wellbutrina da pijem dok ga ne stigne.Ja sam poceo da izlazim,da vezbam,jednostavno je nakon 40ak dana krenulo na bolje da bi na kraju povukli lek iz prodaje i prepisali mi neku Eloryqa od 10mg ali ja nakon 2-3 nedelje bez Wellbutrina upadnem u najvecu depresiju koju sam ikada imao i cak je idalje u nekoj meri prisutna...Ako ga opet ima u nabavci definitivno se vracam na njega....
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by OvOima »

ziki wrote:
Caty wrote: Ahahaha e dobar si ziki znaci malo si posmatrao zene eventualno napravio spisak, prekrizio previse ruzne i previse lepe :P i kad se izbor sveo na nekoliko potencijalnih, sta je dalje bilo? Krenuo redom ili eci peci pec?! Mislim bas me zanima kako to vi posmatrate? Pronasao laku metu ili pak izazov? Ali ko ce sad previse da se cima oko izazova... ;) mala šala
Istina da bup može malo da umrtvi emocije, zelje, ali i tu kolicina igra veliku ulogu pa tako je sigurno bolje onome ko je na 1mg i manje nego na 4-8-16... ali sve zavisi sta ko zeli...
Pa znas kako, prvo cega se setis su te neke proverene kres varijante koje su se desile u prethodnom nekom vremenu..ne bas davno itd..i kod kojih prolazis 90 posto, ukoliko nije zauzeta, udata itd.. i resena da vise ne bude sa tobom nikad.
To je da probijes led i dobijes na samopouzdanju, koje ti je mozda malo poljuljano od bivse veze.
E onda ti kroz glavu prodje druga varijanta, a to je tamo gde mislis da imas sanse jer si eventualno osetio taj fluid koji se krece izmedju vas spontano kad se sretnete, popricate itd...dolaze u obzir i drustvene mreze jer si tamo na bezbednoj distanci, onda si kao malo opusteniji i sta god da bude nece ti toliko tesko pasti.
E sad ima i ta treca varijanta ako si resio da sebi nadjes ono pravo, onda to nekako krenes od starta detaljno, sa emocijama itd.. tu pored sexa nju zamisljas cak i za sporetom kako ti sprema nesto sto volis da jedes, ili kako zajedno radite vise nekih stvari u toku dana ili ceo dan
Sve zavisi, nekad ti jednostavno prvo padne na pamet komsiluk.. to je neki najkraci put do zadovoljstva.. i to bukvalno najkraci jer zivi tu pored tebe.
Ne pravim selekciju po lepoti, ili ruznoci..mislim da je tu ipak vaznija ta neka energija koja cirkulise izmedju osobe A i osobe B.
Moze recimo da bude Top model, a da nema te energije ni kod tebe ni kod nje, vec osetis tu neku praznu i sterilnu atmosferu.
E sto se tice Bupa moja teorija je da on kamuflira mnoge stvari, i onda moramo da ih mi sami stimulisemo.
Recimo desava se da ja na Bupu ceo dan ne osetim glad, a znam da sam mnogo radio i mnogo sam se istrosio a ne jedem...to ne moze da bude zdravo, i znaci da nas on vara na neki nacin u mozgu.
Isto tako i za ostale potrebe, ako nas je on tu blokirao onda moramo sami kod sebe da budimo i da odrzavamo te stvari.
Ako ne jedes opada ti imunitet, nedostaju ti vitamini, proteini itd. i onda moze da nastane problem i ne daj Boze mozes da se razbolis.
Zato ja cesto kupujem voce i ako mi se na primer ne jede bas mnogo.
Sad recimo imam tu kilogram jabuka, imam 5,6 banane i malo nektarine..jednom nedeljno obavezno kupim bar,dva litra mleka pa jedem sa keksom itd...
Kada bih se ponasao onako kako mi trenutni apetiti signaliziraju, koji su malo blokirani od Bupa..onda ne bih ni jeo ni pio..niti bih imao sex.
Samo bih pusio i pio kafe,a to ne valja..
Otisao sam daleko malo sa analizom...

Nisi jedini,vratim se sa posla,doruckovao u 7 ujutru,oko 17h kad se vracam sa posla uzmem but i ostalu salatu uz njega i takodje ne jedem do 22h i nemam volju nizacim,3 pune godine sam na bupu i sve je gore i gore,jednostavno osecam da mi organizam nije vise zdrav i jak kao pre ali nadam se da nece nikoga od nas pobediti jedna mala grozna tabletica....
Locked