Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

yasujirozu wrote:pošto patim od hronične nesanice u prijevozu, ja, baja svjetskog kalibra, odlučim rknut jedan flormidal na putovanju busom na more, a da bih mogal spit... kažu mi ljudi da sam se nenormalno ponašao: htio palit cigarete, izvrgavao ruglu netkog invalida... ma šnostra jer nikad ranije (ni poslije) nisam

blamčina, srećom nas policija nije startala...
Hoce to od njega, i da zaboravis sta si radio..
Ma nije ni on za zezanje, jedino u kucnim uslovima i samo za spavanje 1 tableta pola sata pre kreveta.
Ako imas srece 1 tableta ce da te uspava i budis se posle 7 sati odmoran i teras dalje.
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

yasujirozu wrote:pošto patim od hronične nesanice u prijevozu, ja, baja svjetskog kalibra, odlučim rknut jedan flormidal na putovanju busom na more, a da bih mogal spit... kažu mi ljudi da sam se nenormalno ponašao: htio palit cigarete, izvrgavao ruglu netkog invalida... ma šnostra jer nikad ranije (ni poslije) nisam

blamčina, srećom nas policija nije startala...
Ahahaha ja mislim da to ponasanje tebi priliči :P
No tw tablete treba uzeti pred spavanje i.pravac krevet ako ostanes budan ko zna sta ce biri tako.je i sa rivotrilom!
Last edited by Caty on Tue Aug 22, 2017 9:22 pm, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

yasujirozu wrote:pošto patim od hronične nesanice u prijevozu, ja, baja svjetskog kalibra, odlučim rknut jedan flormidal na putovanju busom na more, a da bih mogal spit... kažu mi ljudi da sam se nenormalno ponašao: htio palit cigarete, izvrgavao ruglu netkog invalida... ma šnostra jer nikad ranije (ni poslije) nisam

blamčina, srećom nas policija nije startala...
Hahahahha
Smijem se tuđoj muci.
Dramina tablete su za to. Ja od pola jedne zaspim, a od cijele su me upravljali koliko me ošamutila.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

ziki wrote:
Caty Apaurin je u stvari obican Bensedin ili Diazepam..mislim da je to samo jedan od njegovih naziva, proveri ali mislim da je tako.
I njega stvarno nije tesko nabaviti.

Pise na vikipediji da je to dijazepam! Ali baš pise i da smanjuje simptome krize a da je dobar za uvodjenje u anesteziju oa cak i za porodjajne bolove to mi bas nije jasno ali tako procitah! No zapravo sam prvo ovde na forumu nasla da je neko pisao da pomaze kod krize od suba/bupa. Ja sam recimo pila bromazepam ali za spavanje kao i lorazepam sad ne znam jel to isto... jedan decko se skinuo sa bupa nije osetio krizu uzimao lorazepam ali dosta bas pa.je bio tako nekako kao yasujirozu na putu za more... i to svaki dan aad je sugurno navucen na.lorazepam sto je UZAS.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

http://lekoviza.com/apaurin-za-anksioznost-i-nesanicu/
Ovde pise za sta se koristi apaurin no nebitno ja cu gledati kad dodje do toga da probam bez ikakvih tableta jeidno kazem nesto za spavanje jer nema sanse da cu izdrzati da ne spavam nocima... ali otom potom.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Dok sam spustala doze , pa na kriticnim ksalol mi je pomagao. Kasnije kad sam skroz prestala pa sad se vise ne skecam koji dan, uglavnom dan, tj noc zvana"poludjese me noge" nista mi nije pomagao ni apaurin ni ksalol. Samo su mi gore napravili ubiju te u mozak, osamute ne spavas, nego neko bunilo a noge i dalje rade svoje.
Drugu noc sam probala sa se bas nakljukam dosta i tad sam kao zaspala ali to nikom ne bi preporucila jer sam sutra dan bila uuuzas, slomljena, nikakva !
Tako da i apaurin i ksalol pomazu kod tih nekih blazih kriza koje sam imala pri spustanju doza pa npr sedmi dan.. Ali kad je bas u jeku onda ne.
Meni je to i Noel rekao da mi kod "epizode noge" ni to nece ponoc, ali nisam bas u to povjerovala, medjut bio je u pravu!
Ljudi, krize mora bit, to je najvaznija stvar! Samo treba biti pametan pa uciniti da sto blaza bude. Jeste V je pisao da te formidal uvodi u san a apaurin ili ksalol sluze za odrzavanje istog! Zato je to kao dobra kombinacija, ali ja to nisam probala.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Caty wrote:http://lekoviza.com/apaurin-za-anksioznost-i-nesanicu/
Ovde pise za sta se koristi apaurin no nebitno ja cu gledati kad dodje do toga da probam bez ikakvih tableta jeidno kazem nesto za spavanje jer nema sanse da cu izdrzati da ne spavam nocima... ali otom potom.
Mozda ces i spavati! Znas da ja nisam imala bas velikih problema sa snom! Koliko su mi pricali ka sam se bas bila pripremila na agoniju, ali nije tako strasno bilo.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Bup je toliko potentan da mu sve ostale tablete nisu ni do malog prsta. Nisu za dzabe ljudi pisali o skidanju sa bupa pomocu drugih opijata, recimo heroinom, metadonom itd.
Sto kaze Ninocka, zna samo da te osamuti, jos vise smlati pa si kao zombi, glava mutna i svakako ne gine rostiljanje u krevetu.
Kato, Noel i Ninocka su imali recidive, hvala bogu nisu nastavili, ali su mnogo "stabilniji" bili od tebe pre samog skidanja.
Bezbolnog nacina nema, htela ti to ili ne, namuciti se moras. Samo je na tebi da izaberes bolan ili manje bolan put.
Ako spustis na 0.75 mg i svako vece dodas 0.2mg onda si na istom. Zasto ne probas 0.9 nedelju dana i videces da je i vise nego izdrzljivo?
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Frajla posto sam vec bila psr dana na 0.75 probacu tako da nastavim i ne planiram da dodajem 0.2 uvece vec ako imam taj poriv da dodam tj potrebu onda cu uzeti ujutru 0.5, pa kasnije 0.25 i gotovo. Tako sam juce i bilo je sasvim ok cak i bolje nego kad uzmem sve ujutru.
Tako da sad gledam da se opet stabilizujem na toj dozi a tek onda lagano na dole i tad cu vec spustati sve manje prvo na 0.66 (trecina dvojke) pa onda 0'5, 0.4, 0.33, 0.25, 0.2... Neću tako daleko da planiram, ja sam videla ovih dana da mi je lepse na manjoj dozi jer od 1mg pa na vise me vec radi i stvara nervozu i sve one negativne simtpome o kojima smo pisali. To mi ne prija zaista i zsto sam shvatila da je vreme da se vratim na 0.75.
Kada sam se prikljucila forumu bila sam deleko od "stabilnog" i nisam znala nista o skidanju pa cak ni da li to stvarno zelim. Od tad je proslo 3 meseca i sto sta se promenilo, sada zaista zelim da se skinem i dosta mi je zavisnickog zivota. Jednostavno zelim da budem normalna a ne uradjena i da ne zavisim od te tablete i razmisljam da li imam i kako cu sutra ako nemam, i da li sam ponela na put, i kako me pusta pa mi je lose, postala sam zivcana a to mi je najgore, ne smem da rizikujem da skroz odlepim jer imam dete i necu da mislim dal cu sutra na njega da se izderem iz cista mira jer stvarno umem da budem bas tanka sa zivcima...
No za sad je bitno da smanjim dozu i da idem ka sto manjoj,ma koliko trajalo, a totalno skidanje na nulu je jos daleko od mene i o tome jos ne mislim.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ovo videj da je voyager pisao u vezi buprenorfina i skidanja aa istog ja sad nemam iskustva ali mislim da je upravu sto se tice skidanja sa male doze kao sto je 0.1 da i nema krize, naravno ako se lagamo spusta do te doze i ako se i na njoj ostane neko vreme.

ukoliko je osoba na dozama od 0.1mg - 0.2mg dnevno, moze cak i naglo prekinuti terapiju i nakon vise meseci i nece doziveti neku tesku dramu (docice do reakcije naravno, ali nista u poredjenju sa drugim opioidima) - jer Buprenorfin sporo prestaje da deluje, sto znaci da sporo napusta opioidne receptore.
U prevodu, Buprenorfin sam sebe lagano spusta cak i ako se terapija naglo prekine.

Brdo pacijenata koji su bili mesecima na 0.1mg dnevno su prekinuli terapiju naglo i nisu prijavili cak nikakve apstinencijalne simptome - zbog toga je Buprenorfin i postao popularan.


A ovde je rec o pacijentima koji su ga dobijali kao lek protiv bolova a ne kao supstituciju.
Locked