Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Joooj Tamara danas cijeli dan čekam tvoj post jer znam da je update srijedom uglavnom,kako mi je drago da guras tako dalje ne mogu ti opisati,iskreno ja na tvom mjestu nebi žurio sa skidanjem suboxona jer mislim da imas vremena,da sam ja imao vremena i da sam prije naletio na ovaj forum a ne u špici zikre 100% bi uzeo frajlin sistem skidanja,ovako je prošlo najgore tako da nema smisla vračati se.
Iskreno, ja bih pisala svako malo, ali totalno nemam sta napisati, kad mi se nista ne desava. Kuci jbg, ako mi vjerujes, ove dane kad vadim krv i idem na inekciju sam pocela dozivljavati kao neku vrstu izlazaka :) Znam da imam vremena, i nisam ja jos definitivno odlucila, moguce je lako i da ostanem na ovoj kolicini do kraja terapije. Jer tamo negdje, od kako mi je bilo ostalo jos 15otprilike, vrijeme mi tako sporo prolazi da ja to ne mogu opisati.
Ja sam ti totalno down,jedino što uspijevam je čitanje ovog i drugih foruma na te teme,imam osječaj da sam puno više motivacije i energije imao u špici krize nego sada kada je prošlo skoro mjesec dana,totalna bezvoljnost,moram se tjerati na najosnovnije stvari,higijena itd..
Od fizike je jos nemir u nogama ostao kada legnem,malo lupanje srca i znojim se kao kreten,moram par majica dnevno promjeniti.Ostali simptomi fizike su se povukli.
Praznici prošli pa je sestra otišla nazad u veliki grad tako da nemam navečer kome kukati tako bi mi bilo lakše dok njoj pričam kroz šta svi vi i ja zajedno moramo prolaziti,nevjerovatno je koliko ima razumjevanja za takve probleme a totalna je suprotnost,fakultetski obrazovana sa jako dobrim poslom i primanjima,imam plan za NG otici do nje pa bi malo prošetali gradom itd ,jer ako ostanem ovdje moglo bi me staro društvo povući na neki party a zna se šta ide kad ujutro dođem nabrijan doma.
Čekam da prođe NG pa bi taj navodno jako dobar privatni psihijatar trebao opet početi raditi,onda bi se naručio pa nek stručnjak kaže šta sada,čak sam u fazi da nebi odbio niti neke pillseve ali umjereno koji bi mi dali malo volje,motivacije,energije itd,naravno nešto na što se nije tako lako navuči jer da imam normalni mozak ne bih se uspio niti na sub nakačit a nikad dop probao(osim onog bezuspjesnog puta več opisanog),iako iskreno ekipa koja je bila na horsu i koja mi je prepričavala kakav je osječaj,ja sam se isto tako osječao pri početku furanja suba,znači skoro pa isto djelovanje osim flasha naravno,kljucanje,milina,cigare jedna za drugom,češkanje po cijelom tjelu itd,ali brzo je to prošlo pa sam kasnije uzimao samo da mogu biti normalan i raditi.Kad god bi pokušao se skiniti nije išlo, tek sada i to zato što je došlo ono do kraja,i sigurno je dosta utjecalo što sam već skoro godinu dana ga uzimao pravilno pod jezik i stabiliziro se na koliko toliko prihvatljivoj dozi,čak sam i dao otkaz prije mjesec dana da to mogu odraditi kako treba,jako slabo plačen posao bio pa mi nije bilo žao riskirati samo da se vratim u normalu i da kad stanem na noge tražim nešto puno bolje bez nevidljivih lisica na mozgu.Naravno prvo moram vidjeti šta če biti sa onom prilikom o kojoj sam pisao,odradio lječnički,sve ok,testovi na gudru ok,ali mi je srce jako udaralo pa moram EKG ponoviti poslije NG.
Znam da si down, to je ono sto sam i Noelu govorila, naspram tog stanja, kriza je za mene nista, bude i prodje, a to stanje se oduzi, pa poprilicno, jos ako sto kazes, nemas posla, uf, onda bas nikakvu motivaciju nemas. Ako je sestra otisla, kukaj ovde, ja sam non-stop online, samo tab zatvorim :) Ne, ozbiljno to msm, ako ce pomoci, a meni iskreno pomaze, i kad pisem potpune gluposti, izbacim sto imam iz sebe, nije mi ni bitno da li ce procitati, ja se lakse osjecam. Ovo sto se srca tice postoji li mogucnost da su panicni napadi uzrokovani anksioznoscu, ili ti srce stalno lupa jace, da se tako izrazim? Za Novu Godinu, sta da ti kazem, ja se osjecam da sam svoje Nove Godine, one sa divljanjem i ostalim ispucala, nemam vise 15-16, pa mi zanimljivo ovo, zanimljivo ono, tako da podrzavam sto ces sa sestrom, i najbolja je opcija, jer si svjez jos jako, i sto kazes da te ne bi drustvo povuklo. Mogao bi od doktora traziti neki anti-depresiv koji bi ti pomogao, barem malo na pocetku, dobio bi malo vise volje, ne bi toliko apatican bio...
Iskreno koliko god se loše osječao nazad mi se ne ide,kad samo pomislim na ono zvanje i kombiniranje kad mi je tabla pri kraju,pa kad dušmani osjete da neam di nabaviti pa onda više nije ova cijena nego je druga,pa zovi ovoga,pa zovi onoga,pa vamo pa tamo,znali su da se nikad nisam htio prijaviti i velika večina je to iskorištavala i izvlačila maksimum love od mene,tako da bi mi trečina ove jadne plače odlazila za mjesečnu dozu s-a,i uvijek kad mi dođe u glavu mogao bi odmah se sjetim svih tih razloga i koliko god se loše osječao odustanem.
Polako dan po dan,sat po sat,mislim kad i ako krenem raditi da bi moglo kreniti sve na bolje,kad je mozak okupiran poslom,manje se misli na gluposti.
Eto za sada toliko,nezz šta bih više pisao,čekam da noel napravi update da vidim dali se počeo osječati bolje što se tiče psihe tako da znam koliko još moram otprilike čekati da mi prođe ova bezvoljnost,iako naravno nismo svi isti,ali sam se u masu njegovih postova prepoznao totalno.
Vjeruj mi, i ovde ima ljudi koji se iz nekog razloga ne zele ili ne mogu prijaviti, da vidis kakvo je to izvlacenje para, ne osudjujem, ali ako jedan das kazes da kosta toliko i toliko, a za dva dana skuplje, pa dva dana opet skuplje, pa ne prodajes suvo zlato, tako se ponasaju. Naravno, posao spasava u okakvim okolnostima, jer imao bi neku zanimaciju,i bilo bi ti lakse.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

suppx wrote:Joooj Tamara danas cijeli dan čekam tvoj post jer znam da je update srijedom uglavnom,kako mi je drago da guras tako dalje ne mogu ti opisati,iskreno ja na tvom mjestu nebi žurio sa skidanjem suboxona jer mislim da imas vremena,da sam ja imao vremena i da sam prije naletio na ovaj forum a ne u špici zikre 100% bi uzeo frajlin sistem skidanja,ovako je prošlo najgore tako da nema smisla vračati se.
Ja sam ti totalno down,jedino što uspijevam je čitanje ovog i drugih foruma na te teme,imam osječaj da sam puno više motivacije i energije imao u špici krize nego sada kada je prošlo skoro mjesec dana,totalna bezvoljnost,moram se tjerati na najosnovnije stvari,higijena itd..
Od fizike je jos nemir u nogama ostao kada legnem,malo lupanje srca i znojim se kao kreten,moram par majica dnevno promjeniti.Ostali simptomi fizike su se povukli.
Praznici prošli pa je sestra otišla nazad u veliki grad tako da nemam navečer kome kukati tako bi mi bilo lakše dok njoj pričam kroz šta svi vi i ja zajedno moramo prolaziti,nevjerovatno je koliko ima razumjevanja za takve probleme a totalna je suprotnost,fakultetski obrazovana sa jako dobrim poslom i primanjima,imam plan za NG otici do nje pa bi malo prošetali gradom itd ,jer ako ostanem ovdje moglo bi me staro društvo povući na neki party a zna se šta ide kad ujutro dođem nabrijan doma.
Čekam da prođe NG pa bi taj navodno jako dobar privatni psihijatar trebao opet početi raditi,onda bi se naručio pa nek stručnjak kaže šta sada,čak sam u fazi da nebi odbio niti neke pillseve ali umjereno koji bi mi dali malo volje,motivacije,energije itd,naravno nešto na što se nije tako lako navuči jer da imam normalni mozak ne bih se uspio niti na sub nakačit a nikad dop probao(osim onog bezuspjesnog puta več opisanog),iako iskreno ekipa koja je bila na horsu i koja mi je prepričavala kakav je osječaj,ja sam se isto tako osječao pri početku furanja suba,znači skoro pa isto djelovanje osim flasha naravno,kljucanje,milina,cigare jedna za drugom,češkanje po cijelom tjelu itd,ali brzo je to prošlo pa sam kasnije uzimao samo da mogu biti normalan i raditi.Kad god bi pokušao se skiniti nije išlo, tek sada i to zato što je došlo ono do kraja,i sigurno je dosta utjecalo što sam već skoro godinu dana ga uzimao pravilno pod jezik i stabiliziro se na koliko toliko prihvatljivoj dozi,čak sam i dao otkaz prije mjesec dana da to mogu odraditi kako treba,jako slabo plačen posao bio pa mi nije bilo žao riskirati samo da se vratim u normalu i da kad stanem na noge tražim nešto puno bolje bez nevidljivih lisica na mozgu.Naravno prvo moram vidjeti šta če biti sa onom prilikom o kojoj sam pisao,odradio lječnički,sve ok,testovi na gudru ok,ali mi je srce jako udaralo pa moram EKG ponoviti poslije NG.
Uglavnom,čitam ove i druge forume i to mi je jednino što mi je zanimljivo trenutno,tako da pišite non stop kroz šta prolazite :P,upalio neki dan film,gledam ja njega ,gleda on mene,užas,cigare mi se gade,kad god zapalim tjera me na povračanje,pozitivno je što sam počeo spavati koliko toliko normalno ali ujutro kad otvorim oči osječam se kao da mi je netko dušu izvadio iz mene.Iskreno koliko god se loše osječao nazad mi se ne ide,kad samo pomislim na ono zvanje i kombiniranje kad mi je tabla pri kraju,pa kad dušmani osjete da neam di nabaviti pa onda više nije ova cijena nego je druga,pa zovi ovoga,pa zovi onoga,pa vamo pa tamo,znali su da se nikad nisam htio prijaviti i velika večina je to iskorištavala i izvlačila maksimum love od mene,tako da bi mi trečina ove jadne plače odlazila za mjesečnu dozu s-a,i uvijek kad mi dođe u glavu mogao bi odmah se sjetim svih tih razloga i koliko god se loše osječao odustanem.
Polako dan po dan,sat po sat,mislim kad i ako krenem raditi da bi moglo kreniti sve na bolje,kad je mozak okupiran poslom,manje se misli na gluposti.
Eto za sada toliko,nezz šta bih više pisao,čekam da noel napravi update da vidim dali se počeo osječati bolje što se tiče psihe tako da znam koliko još moram otprilike čekati da mi prođe ova bezvoljnost,iako naravno nismo svi isti,ali sam se u masu njegovih postova prepoznao totalno.
Ajte pozz pa se čitamo!!!
Lol, čitam tvoj tekst i kao da čitam svoj od prije, točno tako je i meni bilo, doslovno me izdrobilo nakon što je najteži fizički dio prošao, užasno užasno stanje... Dobra vijest je da to relativno brzo prođe, taman za nekih 30 dana gdje si i ti sada (barem u mom slučaju, iako je moguće da je pomogao i AD).

Ja sam sada prilično dobro, prošlo je cca tri mjeseca od zadnje doze bupa. Jedino što baš osjetim je nedostatak motivacije i energije, doslovno se moram siliti na neke stvari dok drugima to naravno izgleda kao obična lijenosti, iako nije to u pitanju (dobro možda je jednim djelom). Naravno ovo nije ni približno izraženo kao prije mjesec ili dva, ali i dalje se osjeti... međutim sve dok se natjeram odraditi neke stvari, bude sve ok. Nikad nisam bio tip od treniranja ili sporta, što je šteta.

Ovo s kupovanjem bupa je gadna stvar, ali isto tako imati recept je mač s dvije oštrice ako je zlouporaba u pitanju.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Ljudi, kako ste? Evo, polako se i ova godina privodi kraju. Stvarno sam mislila da cu uci cista u nju, ali ne kazu dzaba da misliti i srati nije isto. Ili jeste? :) Malo mi je krivo, ali sta je-tu je. Mogla sam ja ubrzati, pa se patiti jos vise, a ne mogu vise. Od pocetka terapije za Hepatitis, nikad mi nije bilo gore, nego ovih zadnjih 10sedmica sto je ostalo. Znaci, zadnje 4 sedmice bas imam problema, ne zbog suba toliko, mada mi je on olaksavao neke stvari, koliko zbog toga sto organizam ne moze vise. Ali opet, u neku ruku, bolje se osjecam nego pred kraj prosle godine, kad sam bila na 8mg suba, i totalno mi ravno sve bilo, u svom nekom svijetu. Organizam ce se oporaviti, radicu na tome, cim zavrsim terapiju, i izbacim i suboxon. Juce mi se javio jedan momak sto je bio sa mnom u komuni, pa izasao, i onda ga nisam vidjala, mislila sam da je otisao negdje, a on bio u zatvoru, izasao prije godinu, ali nije vise u istom drustvu, radi, kuca, posao, pa me pitao za terapiju, posto i on hoce da se lijeci, pa sam mu objasnjavala, i bas mi drago bilo zbog njega nekako. Nisam ni znala da je u gradu, covjek se smirio totalno, a kad se sjetim kakav je bio...Znaci, moze se, i ko kaze da ne moze, taj ne zeli i nece, drugog objasnjenja nema. Tako da na ovom topicu, zelim svima da cestitam Novu, sa zeljom da u 2017 vi koji ste cisti-ostanete cisti i resocijalizujete se uspjesno, a ostali i ja, koji se tek trebamo skidati, da to uradimo vec jednom :) Zelim i svim ostalim ljudima, koji citaju ovo, sretnu Novu, da vam srca, kreveti i novcanici nikad ne budu prazni, i naravno zdravlja dosta, jer ono nam je najvaznije. Nisam spavala dvije noci, pa ne znam ni sta bih vise pisala, i u nekom cudnom sam stanju, kao da mi se spava, i brze-bolje odem leci, ali nema sanse da zaspem, dok inace ne trebam uopste pokusavati leci, kad znam da ne mogu zaspati. Uglavnom, sve najbolje svima, jos jednom, javite se iako vam se ne da, bar zbog mene, da imam sta citati, jer mi je jaaaako dosadno :) Pozdrav :)
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Zeljko86 »

Pozdrav svima ( :

Srecne Vam praznike zelim, da mi budete zdravi a sve ostalo ce doci vremenom ( :

Mali update od mene, nisam pisao 10ak dana...

Sto se Bupa tice, ovako...

Smanjio sam na 6mg (1x4mg/1x2mg) pa posle 2 do 3 dana smanjio na 4mg, (2x2mg jutro/vece).

Gurao sam nekih 4 dana, tako nesto, sa 4mg i onda tog petog dana ustajem i osecam se lose, ne onako bas bas lose ali dovoljno lose, sasvim dovoljno, inace prvih 2 dana mi je bilo super, psiha je cudo kada radi na vasoj strani ( :

Medjutim, kako je vreme prolazilo osecao sam se sve losije, da li je to bas zato sto sam posle toliko vremena sa 16mg relativno brzo spustio na 4mg, verovatno i jeste to razlog.

Dakle, prva 2 dana na 2mg super, druga 2 dana +1 sve gore i gore stanje, nije to nista naravno strasno bilo ali dovoljno da me podstakne da pocnem razmisljati i ma koliko ja pokusavao iskreno da ubedim sebe da iskuliram sve to, da je sve ok, da sam ja ok, da ce biti bolje, ipak nisam bio ok i kako je vreme islo samo je gore i gore bilo.

Tako da sam se vratio na 6mg, i bas tih 6mg mi je bas onoliko koliko mi je trenutno potrebno (knap 100%).

Neverovatno, ta 2mg da toliko bas znace, strasno...

Ali dobro, nisam neko ko ce pasti odmah i te price, guram ja ovo sasvim ok, slusam svoje telo pa tako i reagujem, dao sam sebi mnogo vremena za izlazak iz ove price tako da je sve ok.

Mozda mi je maaalkice krivo sto nisam uspeo da ostanem na 4mg, to bi bilo bas super ali dobro, sta je tu je, idem dalje sa 6mg pa cu videti koliko vremena cu na 6 i ostati.

E sad, pitanje :

Da li je ok da primera radi, uzimam Bup na sledeci nacin...

3 dana 6mg pa 1 do 2 dana 4mg, pa se vratim kada osetim da je potrebno na 6 pa se spustim na 4 i tako u krug koliko je potrebno?


Pitam ovo jer zelim da cujem vasa misljenja, ovo mi je za sada neki plan, jer cu time polako i na neki nacin svoje telo navikavati na manje doze.

Opet kazem, ne zurim ja nigde ali ipak zelim, jako bas zelim da dodjem do tih 4mg i da tu ostanem neko vreme.

Inace, dobra vest koja mi ide na ruku uz sve ovo jeste da sam dobio neke poslove na kojima cu raditi narednih par meseci, gde ako sve prodje kako treba, trebalo bi da mi se otvore jedna velika vrata.

Tako da mi ovaj posao dosta pomaze uz porodicu i pogotovu cerkicu koja me ispunjava na svaki moguci nacin, a sto se posla tice, radim nesto sto volim (sto je mnogo bitno u mojoj situaciju), dakle, ne radim na silu, i zaista mi je ovo ogroman plus.

Tako da su mi dani bas onako, lepo popunjeni, nemam jednu sekundu slobodnu u kojoj bi mozda seo i onako poceo da razmisljam o nekim glupostima sam sa sobom, znate i sami na sta tacno mislim, svi smo bili u tim situacijama, krecem se svakog dana i sve ostalo...

To je to sto se mene tice, ne pisem bas cesto jer se nista specijalno i ne desava, uglavnom tu sam, pratim sta pisete, pisite u sto vecem broju ( :

Ekipa drzite se!

2017 stize, neka vam ona bude bas "ona prava" godina za pocetak nekog lepseg zivota...

Sve najbolje <3
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Zeljko86 wrote:Da li je ok da primera radi, uzimam Bup na sledeci nacin...

3 dana 6mg pa 1 do 2 dana 4mg, pa se vratim kada osetim da je potrebno na 6 pa se spustim na 4 i tako u krug koliko je potrebno?
To nije loša stvar kad si blizu nule pa preskakati dane, ali ovako nećeš nikako imati stabilnu dozu bupa u krvi a samim tim i nikako nećeš biti stabilan odnosno stalno u nekim polu krizicama, što je nepotrebno. Spuštaj po mg svakih deset dana, mislim da tako stvarno ne bi trebao imati nikakvih problema (ovo sve je pod uvjetom da se uzima sublingvalno, za ostale metode bog zna kakva pravila vrijede).

Tebi isto, i svima ostalima na forumu, sve najbolje u sljedećoj godini!!!
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

I ja se slazem sa Noelom, msm nema mi logike to, da uzimas jedan dan 4mg, pa 6mg, pa 4mg. Ako ne mozes na 10 dana, spustaj na 14 dana, po koliko osjetis da treba. Ja sam mislila da cu brzo prestati i sa ovih 0.5mg, pa sam ostala da stabilizujem na dozi, i ostacu tako do kraja terapije, ili barem do pred kraj terapije. Slusaj svoje tijelo i smanjuj onoliko koliko mozes podnijeti, da nemas nekih vecih ajmo reci kriza, ali se nemoj onda vracati na tu dozu, spusti se, ustabili se, pa opet tako. Javi kako ide, ne pises cesto :) Ja da se apdejtujem, nista novo, izasla sa muzem i kumom oko 11h do grada, do lokala jednog, popila pivo sa okusom crvenog grejpa, e :) Pitala sam doktoricu, rekla je da ne vidi sto ne bi smjela. :) Ispricala se sa kumom, on, kao i moj muz ne mogu alkohol, uspava ih, tako da su popili po kuvano vino, i kuci :) Svejedno mi je bilo super, ne samo zato sto dugo nisam izasla, nego zato sto sam je provela sa muzem, naravno, ali i sa drugom(kumom) kojeg znam 15godina, i nijednu Novu nismo cisti docekali kad smo zajedno slavili. Dobro, ja nisam ni veceras bila cista, jer sam na to 0.5mg suba, ali eto, to ce sacekati ovu godinu, tj. pocetak iste. :) Ljudi, jos jednom, sretna nam svima Nova, budite mi zdravi, veseli i debeli, od srca vam zelim, kao i sebi :) I da, pisite :)
suppx
Posts: 16
Joined: Tue Dec 06, 2016 9:11 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by suppx »

Eiii ekipa,evo da se i ja javim iz velikog grada,želim vam sve naj sto si i sami poželite u ovoj godini!!!
Čitam vas i dalje i samo pišite kako vam ide,meni se čini da sam iz dana u dan sve bolje,sitni bolovi po tijelu su nestali,mali nemir u nogama je i dalje prisutan kada legnem navečer ali uspijem spavati i to lijepo nekih 7-8 h,jos mi je ostalo to srce ali mi se čini da se smiruje polako,također drhtavica lagana cijelog tijela a pogotovo ruku kad se unervozim,ujutro kad se probudim i dalje sam bez volje ali kako dan odmiče budem bolje i bolje,pogotovo navečer ako popijem 2-3 piva,ovako bi ocijenio da sam na nekih 50% i svakim danom par postotaka gore,čekam pregled kod psihijatra pa da vidim sta će on reci jos za tih par nelagoda sto jos osjećam pa opet napravim mali update,uglavnom sub mi napada na pamet ponovno uzet koliko god se loše osjećao,iako trenutno živim na guranje svojom voljom,ono je bilo na gorivo koje me polako uništavalo!!!
Pozz,pa se čitamo...
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Mali apdejt od mene, jer srijeda...Inekcija. Jos 5 do kraja, 43 gotove :) Krvna slika mi je ok, pa mi je jos prosle sedmice povecala tablete (za hepatitis), a kad se to desi iskoce mi jake afte po ustima, i boli jezik kad pricam, kad jedem, ma kad ga slucajno samo pomjerim, a ovaj put boli jos vise, jer ih imam na 5-6mjesta, a inace sam imala samo na jednom mjestu. To, i standardna groznica od koje mi je muka vise, ne prolazi poslije inekcije pos 4dana. Sa suboxonom nemam problema, ovo 0.5mg mi je sad sasvim ok, priznajem, one dve prethodne sedmice sam imala problema, jer su se bolovi od druge terapije odjednom pojacali, ili je to bila mala krizica zbog spustanja suba, u svakom slucaju, necu da lazem, osjetila sam. Ali sad sam ok, i msm jos jednu sedmicu biti na 0.5mg, tj do inekcije sledece, sto znaci do srijede, i onda od cetvrtka sledeceg smanjiti na 0.3mg. I ostati na 0.3mg do kraja terapije za hepatitis, a to bi onda bilo 4 sedmice. Taman bih se ustabilila na toj dozi, pomoglo bi mi i to 0.3mg suboxona koliko-toliko da izguram te 4 sedmice, jer zaista, kako se kraj blizi, sve je teze i teze, i vrijeme sve sporije i sporije prolazi. I onda razmisljam, ili do kraja da budem na 0.3mg, ili dvje sedmice, pa da predjem na 0.1mg, i tako jos dve sedmice, da bih kraj terapije docekala na minimum suboxona, jer mi je tijelo ionako iscrpljeno, poslije ove terapije ce trebati vremena da se oporavi, a ja ga vec msm opteretiti skidanjem sa suba. Zato i zelim dok sam jos pod terapijom da smanjim koliko je god moguce. Nakupovala sam za afte nistatin, pantenol, D3 kapi, pa se nadam da ce pomoci, jer jako tesko jedem, a to ne smijem sebi sad dopustati, moram jesti, i to ne samo supice, zbog imuniteta naravno. Jos je zima, minus 12 je jutros bilo kad sam isla na inekciju, a do bolnice dva busa promjenim, i imam nekih 15km sa oba busa, kad sam dosla kuci, onaj sal preko nosa i usta sto sam nabila, se skorio, kako sam disala u njega, zaledila sam se. To je to ljudi, javljajte kako ste, sta mislite o mojoj ideji ovoj za sub, kako vama teku dani, i jos jednom, sve najbolje u ovoj, 2017 godini. :)
lexilium
Posts: 32
Joined: Mon Oct 05, 2009 11:00 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lexilium »

Evo i mene nakon dužeg perioda, prvo da vas sve pozdravim i da vam svima poželim sve najbolje u Novoj 2017. godini.
Tamara svaka čast bolja si od mene. Ja sam na 3mg i planiram od sljedeće sedmice na 2mg ali biću iskren i reći da od kako dižem legalno sub svaki put ga vućem na nos npr. 2mg povućem ujutro oko 10 sati i 1mg naveće oko 19 sati, a sa doktorom sam se dogovorio da skidamo slago sam mu nisam bio iskren prema njemu nisam ga cuclo nego šmrko. Danas sam prvi put bez kontrole tehničara na svoju ruku pocuclo 3mg i bilo mi je onako bezveze malo sam poguro apaurinima. Mrzim samog sebe zbog toga što sam radio i što radim. Ljudi ja jednostavno nemogu cuclat jednostavno mi mozak traži da šmrćem reko sam sebi da neču više od danas kao i što nisam. Eh sad kad me baci na 2mg a ja naviko uzet ujutro i naveće kako i šta pojma nemam. Izvinjavam se na ovakvom postu koji onaki nije baš razumljiv, jer sam nekako ljut na samog sebe. Pratim vas čitam iskreno nisam mogo pisat na poslu sam a kod kuće nemogu uć na ovu stranicu znaju to ovi Noel Tamara, Frajla Sanela idrugi malo stariji na ovoj temi zbog čega (pošto moji neznaju da ja uzimam sub u Zavodu). Uglavnom čućemo se opet ubrzo sad sam u fazi da pređem na cuclanje tj. na normalno uzimanje suba samome strah sadpreč na 2mg zato što sam šmrko tricu a doktoru sam reko da cuclam, čak mi je dao i povlasticu da nosim kući za 7 dana. Čućemo sebudite mi pozdravljeni , sve najbolje. Noel jbg recidiv žao mi al hajd nemoj više bježi od takvih koji su u tim šemama i koji imaju tog sraja, labilni smo mi još. Ja sam ga mogo uzet juće al nisam nešto me nije privlačio valjda sub mu nije dao. Eto tolko čao drugari.
suppx
Posts: 16
Joined: Tue Dec 06, 2016 9:11 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by suppx »

Lex to ti je normalno sa zloupotrebom,ja sam ti 4 godine ga uzimao IV,sređivao sam se 3 puta dnevno i odjednom sam se u kupatilu dok sam se sredjivao počeo gaditi sam sebi i pobacao sav pribor,ostavio samo terapiju,to ti je bilo 7.3.16 od tada se nisam niti jednom sredio samo pod jezik iako me par mjeseci kada god vidim ljekarnu vuklo da odem po pribor.Kada je prošlo par mjeseci vise mi ganovi nisu padali na pamet i sasvim mi je bilo ok cuclati možda čak i normalnije me radio,sve je to u glavi...vjeruj mi možeš se stabilizirati pod jezik samo treba par tjedana,u početku uzimaj 1mg vise pod jezik nego sto si uzimao na nos,skužiti ćeš nakon par tjedana koja si budala bio sto si ga zloupotrebljavao kao i ja kada je pod jezik skoro pa isto,tebi bi trebalo biti jos i lakše nego meni početi ga uzimati kako treba,ajde sretno i vjeruj mi ovo je iz iskustva.
Locked