Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
Genovezza
Posts: 24
Joined: Sun Nov 13, 2016 7:57 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Genovezza »

Tamara86 wrote:Ma meni je pritisak nizak oduvijek, a nikad nisam imala zbog toga problema, nekom je nizi pritisak inace cijeli zivot
Kažu da ljudi sa niskim pritiskom žive večno :) Doduše, stalno ih boli glava i spava im se, ali žive večno :D
Tamara86 wrote: Samo guraj, i tjeraj sebe sa setnju, malo na vazduh, dobro je sto radis, vjerujem da te i to zaokuplja, sve u svemu, najgora kriza te prosla, sad je sve na tebi kako ces dalje :)
Energije mi nikada nije manjkalo i prosto ne znam odakle mi. Očekivao sam da ću biti mnogo smoreniji i depresivniji i stalno sam na oprezu da ne padnem u neku lenjost. Za sada se to ne dešava na sreću :)
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Prodje mjesec, a? :) Drago mi je zbog tebe, znaci, ostajem jos ja :) Ne javlja se niko od novih "pacijenata", tako da cu izgleda samo ja tupiti ovuda svaki dan, oaim sto nemam o cemu bas pisati, jer mi je jako dosadno, i moram mirovati, pa se nista posebno i ne dogadja, prekosutra prelazim na 1mg, pa kako bude. Dani su mi se bas razvukli kako se blizim kraju terapije za Hepatitis, a opet, kad pogledam, 9sedmica nije malo, ali je u svakom slucaju manje od 48sedmica. :) Ja sam ok, imam jos groznicu, ali to je od inekcije, i kao da ce mi afte ponovo izbiti po jeziku, a to je maltretiranje pravo. Jedino eto ta dosada, koja mi nervozu stvara, ne u smislu joj povecaj suboxon, nego sto sam toliko dugo zatvorena, i stvarno nemam vise sta raditi, al' sve je to dio paketa. Genovezza, samo nastavi, nemoj se sad prestati javljati, i zaboraviti na nas :) Ostali, kako ste, i zar je moguce da nema nikog vise ko se skida sa Suboxona?
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Opet ja :) Kao sto sam rekla Noel, izgleda da sam ti prisvojila topic :) Ja sam danas presla na 1mg, tj. jutros, kad i inace uzimam terapiju, dakle, msm da se tek sad skidam. Ne zato sto osjecam neke simptome, nego zato sto spustanje terapije do 2mg, nije bilo skidanje. Protekla sedmica na 1.5mg u redu, msm koliko-toliko, jedino sto jos manje spavam, tu mi jeste Suboxon i poslije ovoliko vremena pomagao pomalo. To mi je sledece za rjesavati, msm kad zavrsim terapiju za Hepatitis, i kad zavrsim skidanje sa Suboxona, da pokusam nekako nesto uraditi da bih spavala :) Jezik me ponovo pocinje boliti, tj afte se pojavljuju, ali to je od terapije za Hepatitis, i najgore mi je i kad zaspem tih 3-4-5h, sto mi je nos zacepljen, imam rinitis, i moram na usta disati, i onda se probudim, a usta slijepljena, kao da nikad vode okusila nisam. Sad bas kad sam primala inekciju, neki lik govori sestri sto daje inekcije, ona ga pita kako si, a on kaze sve mogu podnijeti, ali tu suhocu u ustima, to mi najteze pada. Preko dana popijem 3-4l caja, jednostavno se suse nenormalno. Ja vidim da ja ovde vise pisem o nus-pojavama koje imam od terapije za Hepatitis, nego o Suboxonu, ali ne znam sta da napisem, nisam osjetila nista drugacije nego kad sam bila i na 1.5mg, i na 2mg, itd. itd. E sad, vidjecemo u srijedu poslije inekcije na 1mg kako ce biti. Sad, necu pisati nista kako namjeravam dalje do srijede, jer jos razmisljam, da li da u sledecu nedelju smanjim na 0.5mg, ili da smanjujem ono 1mg, pa 0.9mg, pa 0.8...kad bih tako radila, do kraja bih dosla kad i sa terapijom za Hepatitis. Noel, jesi razmisljao sta ces i kako ces, msm na tvoj post vezano za komunu ili posao? Genovezza, ima li te? :) Odoh se malo poigrati sa cukama, dok mogu izaci vani, i dok grije sunce, pa makar i zubato :) Pozdravljam vas sve, javljajte se, ionako nas nema nesto na ovom topicu...
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Zeljko86 »

Noel, Frajla, Genovezza i Tamara ...

Pa, sta reci osim "skidam kapu i duboki naklon".

Konacno da se neko pojavi sa nekom pozitivom na forumu (ne kazem da je nikad nije bilo), o skidanju sa Bupa.
Logovao se posle dosta vremena kako bi vam cestitao, pa da se za koji dan i ja ubacim lagano u ovu pricu jer me je ovo citanje vasih postova ohrabrilo u neku ruku, mada sam citao i pratio sve jos od pocetka.
Pisite i dalje jer svaki vas post, svako slovo znaci nekome, znate i vi to jer ljudima poput nas dobra informacija i dobra prica uvek treba.

Dodacu samo par reci o sebi i nekim svojim planovima...

Dugo, ali bas dugo razmisljam da polako krenem ovim putem jer sam dosao do one tacke sa Bupom kada kazete, dosta je, umoran sam od cimanja po lekarskim ustanovama, apotekama i ovako, organizam je umoran, mozak je umoran, telo je toliko napaceno da sam zaista dosao do te situacije da vise nije ni pitanje da li hocu/mogu/moram da ostavljam Bup polako, jednostavno osecam da je to to.

Sredio sam svoj zivot, sredio dosta stvari, vratio se u neki svoj posao koji sam pre dosta vremena uspesno radio, tako da mislim da je zaista to to, Bup je odradio svoje ako gledamo sa pozitivne strane.

Sto se tice one druge strane, svestan sam da bez par meseci pa mozda cak i godinu dana sve ovo nece tek tako proci.
Posto sam nekih godinu dana uzimao bas onako dosta, 16mg+ dnevno, zloupotrebljavao bezveze sve, psiha je cudo.
Ali, to je bio period kada sam dosta toga izgubio preko noci, period od koga sam tek pre par meseci dosao sebi, toliko je dugo svo to crnilo trajalo jer nisam mogao nista da uradim.
Pisao sam i ovde kao neki svoj dnevnik, zavrsio se klasicnom onom negativnom pricom, pritisak je bio ogroman i shvatio sam da sam izabrao pogresan trenutak za skidanje sa Bupa uz "pomoc" Trodona.

Inace, pola zivota sam proveo u cimanju nekom, heroin (uglavnom), spid/ex (psy zurke), trodoni, koks kad se ima, marihuana i alkohol, divota za organizam, pa zadnjih par godina Bup.

Da ne duzim dalje, moj plan je sledeci...

Posto sam jako dugo vec na standardnih 16mg dnevno (nos), necu tek tako da presecem i kao od danas po pola samo uzimam, 4mg i te fore.
Plan je da dobrih mesec dana budem na 8mg, tj da uzimam 2 puta dnevno po 4mg dok ne dodjem sam u situaciju da osetim da mogu da predjem na manje doze, e sad koliko ce mi trebati zaista nemam pojma.
Testirao sam sebe zadnjih par meseci i sa 8mg dnevno bio po 10 dana i sve ok, naravno da psiha tu radi svoj posao ali navikao sam na to i kad god bi mi se to desilo, recimo sad uzmem 4mg i posle pola sata bukvalno psiha proradi i kaze "daj jos" a ja pritom znam da nema potrebe za tim, sidjem dole u podrum, imam neku svoju teretanicu i izudaram dzak ili jednostavno samo izadjem iz kuce sa drugarom.
Inace, imam samo jednog drugara, decko koji je u zivotu mozda 3 dzore zavario i to je to, ni kafu ne pije a kamoli nesto drugo, zna celu moju situaciju i uvek je tu za mene, ali uvek!

Posle 8mg, necu prebacivati tek tako na 4mg jer ma koliko ja izdrzao i kao tripovao da je sve ok znam da nije.
Predugo sam u ovoj prici da bi tek tako zabrljao i olako se zajebao.
Sa 8mg idem na 6mg, i tu cu ostati koliko bude potrebno.
Po mom nekom misljenju, mislim da frka nece biti sve dok ne dodjem do 4mg, jer kao sto vec napisah, imao sam vec svoje testove u zadnjih par meseci.
Trenutno kada bih uzeo samo 4mg ujutru, recimo 08:00, uvece ne bi mogao da zaspim, vec bi polako poceo da osecam one prve znake, e sad da li je to psiha ili tek onaj maaali prvi deo krize ne znam ni ja sam vise.

Uglavnom, spreman sam za ovaj izazov, kao sto vec i napisah, spremao sam se za ovo, testirao svoje telo, um, psihu...
Jedna losa stvar kod mene je sto ponekad mogu da izdrzim neopisivu bol a ponekad na one male pocetne padnem (krize), tako da to ide po principu toplo/hladno i nikad se ne zna.
Zato i zelim da ovo uradim na jedan duzi period kako ne bi sebi dozvolio da upadnem u te psihicke tripove.

Dakle, trenutni plan je :

30 dana (ako treba i vise) 8mg dnevno - 2x4mg (nos)

30 dana (ako treba i vise) 6mg dnevno - 1x2mg, 1x4mg

Ako posle 2 meseca osetim da mogu da predjem na 4mg/2x2mg bice to zaista super, ako ne, svakako da cu produziti pa sad, da li je to lose ili ne, videcemo.
Posle toga kada Boze zdravlja sto se kaze dodjem na 4mg eee tu tek krece ona prava borba i jako sam svestan toga.

A vi dragi moji forumasi, nastavite da pisete, posavetujte me jer pametnog/tnu cu uvek da poslusam.
Nastavite sa svojim pozitivnim pricama...

PS

Jos jednom, Noel hvala ti na opsirnim pricama, svaki tvoj link sam procitao/pogledao, nemoj da ides sa foruma, nastavi sa pisanjem, Genovezza takodje.
Frajla, ti i Tamara ste devojke/zene, vama se divim i vi ste nista osim ciste inspiracije, pogotovu Tamara koja prolazi kroz sve ovo, zivot pise samo takve romane, dokazano...

Glave gore do sledeceg tipkanja ( :
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Pozdrav Zeljko,
Uvek mi je drago procitati da nas ima jos koji su odlucili bataliti sub.
Plan kakav god da jeste je dobar, cim si odlucio se skinuti.
ispravi me ako gresim, ali mislim da sam procitala da ces i dozu od 8 mg uzimati na nos? Ako je tako mislim da bi to trebao biti prvi korak u stabilizaciji, da ga ne zloupotrebljavas. Lakse je pri vecim dozama to uciniti nego kada dodjes na miligram ili dva.
Slusaj svoje telo, on nam je najbolji pokazatelj da li si spreman da spustas dalje dozu ili ne. Mesec dana stabilizacije na visokim dozama mozda i nije potrebno koliko ce ti mozda biti potrebnije na niskim dozama. Zato prati kako reagujes i koliko si psihicki i fizicki stabilan za spustanje svake doze.
Ja sam rokove probijala redovno, jer je spustanje jako nepredvidivo ali je vrlo vrlo moguce
Pisi ovde kako napredujes i svi zajedno cemo naci resenje za svaki problem:)
Tamarice, uspori malo sada, posebno zato sto si na kraju terapije za hep gde ti je imunitet jako oslabio pa da ne navuces jos nesto gore na sebe ili ne daj boze da ne nozes izdrzati terapiju do kraja a to ti je cini mi se prioritet trenutno.Sada tek dolazi skidanje i pokusaj usporiti kako si i napisala.
Pozdrav svima odoh da updejtujem svoje stanje nakon 5 meseci :)
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Zeljko86 »

Pozdrav Frajla.
Da, to je plan za sada, nisi pogresila.
Svestan sam svega unazad par meseci, pa sam citajuci sve vase poruke na forumu zakljucio da sam ispravno odlucio bar sto se tog nekog plana tice.

Zelim samo da dodam da dosta svesno ulazim u celu ovu pricu, ali bas onako doooosta svesno.
Pokusao sam jedno 10ak puta da se sam skinem, neuspeno je sve to bilo pa tako danas na to gledam kao neko testiranje svog tela, i dosta sam toga dobrog izvukao iz svih tih prica.
Svaka je bila teska i najiskrenije, suocavao sam se sa svim mogucim problemima u zivotu, svaki problem je tezak na svoj neki unikatan nacin, ovaj problem oko Bupa je bas onako... Tezak! ( :

Skidao se sa Trodona, Heroina xx puta i za razliku od ove krize sa bupom, opet ponavljam, svaka je na svoj nacin unikatno teska ali ova je najteza.
Pripremam se polako, poceo da kupujem sve sto mi je potrebno od dodatnih lekova, vitamina itd itd...
Pa krecem od 14/12/2016 kada cu otici po novu terapiju, tj krenuo sam vec, od juce sam na 8mg pa cu ovih par dana cisto malo da vidim kako i sta, mada je to mali period da bi se bilo sta uocilo, uglavnom...
Pocetak je tek, ceka me mnogo toga...

Ja cu pisati ovde kad stignem, kad zatreba i kad ne zatreba a imam neku volju ( :
Pisanje je svakako nesto sto i te kako pomaze u ovakvim situacijama.
Spremam i svoju ispovest polako, bice to jedna zamrsena prica, od trnja do zvezda ( :
Radicu update svakih par dana, mislim da nema potrebe da se novi thread otvara, sve ovo pripada ovde.

Budite mi dobro ;)
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Željko, odlično je što si tako realan i imaš objektivan pogled na stvari, zato vjerujem da ćeš to i uspjeti odraditi, jer ideš baš s glavom i sistematski u to. Drago mi je da si imao koristi od mojih priča, iako je pola toga pisano dok sam bio u katastrofalnom fizičkom i psihičkom stanju. Al i meni je pomoglo, jer sam mogao na neki način pratit vlastiti napredak.

Tamara, slažem se s Frajlom, molim te nemoj riskirat sad pred kraj terapije... da bude neko njesra pa da ti otkažu terapiju dva tjedna prije kraja, ne bi bilo dobro :mrgreen: Btw, odlučio sam se ipak za "svijet", pa ako se to ne pokaže dobro, onda ipak komuna.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Zeljko, ako si citao moje postove, skapirao si da mi kopiranje odredjenih dijelova ne ide, ne razumijem se bas najbolje u ovu modernu tehnologiju(osjecam se dok pisem ovo kao da 100 god. imam), tako da necu kopirati pojedine dijelove, nego uopsteno odgovoriti. Takodje sam pisala u ranijim postovima da je skidanje najlaksi dio posla, ako je to stvarno ono sto zelis, resocijalizacija je ta gdje ljudi najcesce padaju, posto vidim da pises da znas da ti godinu dana nece biti dobro, tj. da neces biti ok. Neces. To je cinjenica, i to je tako. Moraces se uciti nositi sa emocijama ili nedostatkom emocija bez suba, nece biti lako, ali kao sto napisah, ako je to ono sto zelis, a u mom slucaju jeste, jer sada kada razmisljam o periodu poslije krize, izgleda mi bolji nego ovaj period na subu. Da se ne lazemo, sub je super za skinuti se sa heroina, i odrzavati toliko da sredis neke stvari u zivotu i udaris temelj za druge, bez da ga zloupotrebljavas. Ali malo ko tako uzima Suboxon. 16mg je puno, na nos, i isto kao i Frajla, prvo preporucujem da prestanes vuci, pa ako treba i da budes na 16mg jos neko vrijeme, ali da ga ne vuces, pa tek onda da spustas. Sto se tice psihe, meni je bilo tesko na pocetku, jer kao sto sam vec napisala, ja nisam odjednom uzimala, nego u odredjeno vrijeme, 2mg po 2mg, a kako zbog terapije za hepatitis nisam u stanju nista drugo raditi, izlaziti, psiha bi kad se priblizi vrijeme za uzimanje, proradila. Ja bih to rjesila tako sto bih koliku god dozu uzimala, rasporedjivala na 4puta, i tako psihu zavaravala. U tvom slucaju, ne znam koliko ce to pomoci. Psiha je cudo :) Ali da se ne moze, nije tacno, moze se itekako :) Opet gledaj malo i sa pozitivnije strane, godinu dana si na 16mg, sta bi bilo da si 3-4-5god? Kod nas vise tako ne daju. Nema nikog ko je na terapiji, a da dobija preko 8mg, jer je od 01.11. kod nas pocelo na recepte ici, a do tad su bile donacije, i isao si kojim danom ti odrede u Metadonski po sub, i dobijao za koliko dana ti odrede. Npr, ja sam danas isla po terapiju, ponedeljkom se ide, i ovoj curi koja je bila na 9mg, su smanjili na 8mg, da bi u apoteci mogla dobiti jednu kutiju za 7dana, a ovako su joj izdavali preko, jer nema kutija od 2mg. I tacno se osjecam, kad odem tamo ponedeljkom, i vidim 100ljudi, kako cekaju da se doktorica smiluje i dodje, da bi kod nje bio 10sekundi, samo da provjeri kako se zoves, jer ona nije glavna, osjecam se kao da cekam drogu. Kao da sam dosla na semu, i cekam da dodje diler. A sto to da osjecam? Bolje mi je godinu, ma i dve, da ne osjecam nista, ako je to potrebno, nego ovo. Pih, zaboravih ti prvo pozeljeti dobrodoslicu, ali vidim da si na forumu duze od mene, pa se msm da nema potrebe :) U svakom slucaju, i meni je, sto kaze Frajla, jako drago sto se jos neko odlucio na skidanje sa suba, i ako bi mu ista moglo malo pomoci i olaksati, to je ovaj forum. Imas Frajlu koja je 5mj cista, imas Noela koji je podijelio i dijeli sve strucne tekstove do kojih dodje, a i pisao je dan za danom kako mu je bilo, i imas mene, i ja se takodje jos uvijek skidam. Frajla, Noel, usporicu ja, ako vidim da mi je lose, naravno, vadila sam krv, krvna slika mi je super, ne mogu vjerovati da je ovako dobra 9 sedmica prije kraja terapije, a Noel, nema sanse da mi 2sedmice prije kraja zabrane :) Msm ima, ali nece, nisam se ovoliko patila da bi mi se to desilo. Polako cu, prvo samo da vidim u srijedu kako je od inekcije, ako bude losije, produzicu sedmicu na 1mg. Noel, znaci odlucio si se za "svijet?" Meni je to ok, jer ako dodje do toga( a vjerujem da nece, pametan si ti, neces ponovo prolaziti kroz ovo) da padnes, u komunu mozes tada, jer tada bi i sam vidjeo da je bolje da se sklonis, i komuna je jako dobra za to, plus, u komuni jako brze dolazis sebi, kroz grupe prepoznajes svoje okidace, upoznajes sebe kakav si zapravo, ma vjerujem da znas uglavnom. Zeljko, samo ti pisi, vidis da i ja stalno pisem, i meni pomaze dosta kad svratim ovde, napisem nesto, iako nemam mnogo za napisati, jer mi se nista ne dogadja, jer moram mirovati, opet se bolje osjecam i kad napisem samo da nemam sta napisati :) Dobro je sto imas prijatelja koji ti je voljan pomoci, to ce ti takodje valjati, imas srece, jer znas i sam koliko mi imamo pravih prijatelja. Jako malo. Sad sam ja ovde nabacala svega i svacega, ali uvijek to radim, razumijete vi mene :) Da, da napisem da sam ja ok, msm na 1mg, od juce, pisala sam juce, ne osjetim nikakve promjene, ni nus-pojave, osim ovih vezanih za terapiju Hepatitisa, ostalo je ok. Nisam spavala nocas, ni noc prije, pa mozda veceras uspijem par sati odspavati, a ako ne, nema veze, ne opterecujem se :) Odoh sad procitati Frajlin update :) Pozz narode :)
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Zeljko86 »

Kao sto vec napisah, nijedan tekst i nijedna poruka nije toliko duga koliko je potrebna nekome i koliko znaci svakome ko dodje ovde, i ti i ja i svi ostali znamo da se sve cita i upija samo tako, sto je dobro ali onda dolazimo do onog dela gde mnogi kazu "ja sam spreman i forum mi je pomogao" pa nestanu.

Bas sam i ja to uradio, ali opet otisao sam iz vise razloga i ne bih se opet vracao na sve to, bilo, proslo, idemo dalje.
Tu sam jer mi mnogo znaci, niko nikog ne poznaje ali se opet osecamo kao da se znao godinama ( :
A i sama pomoc i sami odgovori koje ovde dobijemo su u vecini slucaja bolji, opsirniji i precizniji nego odgovori nekih strucnih lica koja na nas gledaju samo kao na neke tamo "nekakve" ljude, a i to je retkost.
Moj psihijatar i doktorka su u fazonu "daj da te sto pre otkacim", ne pricaju sa mnom, nista...
Nije mi to potrebno ali, onako, oseti se covek nekako, ne znam ni ja kako, lose nekako, ali je sve to sada proslost.

Sto ti rece, kada odemo kod lekara kao da si kod dilera dosao, tacno se tako treba opisati, bar u mom slucaju, cak imaju i takav stav.
Toliko puta dodjem samo i recepti me cekaju samo...
Ali dobro, sve je to sada ne bitno posle toliko vremena.

Iskren da budem, toootalno sam iscrpljen od pisanja, cak se i razboleo nesto, pa cak povezao to sa onim sto sam pisao cele noci i danas opet jos dodatnih par sati, kako bi kooonacno izbacio to zlo iz mene u "Vase Ispovesti", malo je reci da je ono kilometarska poruka ( :
Izbacio sam to konacno iz sebe, dodao dosta toga i pretvorio u jednu pricicu koja ce mozda nekome znaciti, mozda nece ali sam bar probao i dao svoj trenutni maksimum.

Izvini, mozda ne odgovaram i ne pisem ono sto si ti pisala, mozda i pitala, shvatices me vec, totalno sam iscrpljen.
Jer dok sam pisao, prisetio se svakog detalja iz cele price i onda, naravno, posto je tek na kraju bilo pozitive, tih nekih prvih par sati pisanja o svim tim crnim pricama iz mog zivota su me bas onako, muski guzicu pomerile ( :
Tako da mi nemoj/te zameriti...

Inace, planirao sam da od sutra krenem sa 8mg (sreda), ali sam poceo od pre 3 ili 4 dana, onako neplanski da budem najiskreniji pa cu tako samo da ispratim sve to bez razmisljanja nekog preteranog.
Za sada nemam nikakvih posledica, cimanja, problema i sve ostalo, mada je suludo i o tome razmisljati jer cak sta vise nisam ni na pocetku bukvalno jos uvek (half-life).
Juce sam se odrzao na 4mg ceo dan i noc i nisam uzeo drugu polovinu sve do danas, verujem da je to zbog toga sto sam se razboleo, a pritom sam bio jako zaokupljen pisanjem i gledao da svaki detalj bude onako kako treba i eto, psiha, sta reci ( :

Razmisljao sam da se vratim i pod jezik, cak sam i probao u par navrata, ali ne znam sta da kazem, nisam bas pametan...
Mislim da ipak u ovom trenutku ne bi to trebao uraditi, verovatno je to dobra ideja kada dodjem na 2mg recimo pa da se malo duze tu odrzavam.
Ma koliko ja pisao i pricao i bio ispunjen pozitivnom energijom i ma koliko bio ubedjen da je to to, psiha je psiha, opekao se mali milion puta i ne smem to opet dozvoliti ni u ludilu, znaci nikako.
Smatram da bih samo sebe sjebao psihicki kada bi sad tek tako poceo da uzimam pod jezik, bilo bi sve ok narednih 10ak dana, mozda i 20ak ali znam da bi pao psihicki kad tad, tako da cu lagano i ne opterecujem se uopste, ne zelim, ne smem sebi takav luksuz u glavi da napravim i da se opustim, totalno ne smem.
Mora se opusteno samo ici dan za danom, bez stresa, biti zaokupljen tokom dana/noci i samo polako.

Hvala ti Tamara na podrsci, Noel, Frajla, Sanela i ostali...
Svako od vas i svako ko se u buduce bude javljao imace i moju podrsku!
Tako da ljudi ako imate problema, pisite, ne cekajte nista, izbacite to iz sebe sto pre, pre nego sto vas problem pojede skroz!

Gore glava <3

"Good things come to people who wait, but better things come to those who go out and get them."
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Ja sam svoju ispovjest jako sazeto napisala, ne zato jer mi je tesko nekih stvari se prisjecati, nego msm sve su nam slicne price, tako da sam samo ono osnovno napisala, mozda nisam trebala, mozda sam trebala sve, ali to bi bilo jako dugacko, jer jedna tema bi vukla drugu, a sustina je da sam se drogirala, prestala, krenula uzimati sub i sad se skidam sa njega i na terapiji sam za hepatitis. :) Nekako sam se fokusirala na to, mada, mozda sam i trebala napisati sve od pocetka, ali uvijek ima vremena, zar ne? I meni je drago sto ljudi pisu, i voljela bih da ih sto vise pise, jer ja npr. ne spavam, forum mi jako pomaze, ako ne pisem, citam tudje ispovjesti, komentare, pitam se kako su ti ljudi sada...Super je sto imas plan, naravno, e sad to da'l ces ti na nos ili ispod jezika, to je bio samo savjet, naravno, ti znas bolje, ali i kriza ce ti biti gora, to odmah da znas. Mada msm da ti to znas. ja bih inace pisala, stalno, ali iskreno, nemam o cemu, jer sam u kuci stalno, i ne smijem se kretati, jer mi terapija za hepatitis jako tesko pada. Jos kako mi je ostalo 9sedmica, razvuklo se bas, nikako proci vrijeme. Ali eto sutra primim, ostaje 8, 40sam primila. :) I onda, forum mi tu takodje dobro dodje, ima dosta toga za procitati, mada sam skoro sve vec procitala, ali uvijek se javi neko novi, eto, ja sam odlucila se skidati sa suba, ukucala tako na google, i izbacilo mi Noelov post, tako sam i dosla ovdje :) Ja sam navikla da su kod nas doktori takvi, sto se tice ovisnosti, a jos gori su oni npr. dodjem kod zubara, i naravno da cu reci da imam hepatitis, on se misli da li da mi izvadi zub ili ne. Ili kod reumatologa kad sam isla, jer mi prst natekao, pa onda jos dva, pa radila rtg, rtg pokazao reaktivni artritis, reumaticar nije ni pogledao nalaze, kad je cuo da imam hepatitis, samo rekao to ti je od hepatitisa. Pa majku mu, znam i ja da od hepatitisa hoce nateci prsti, ali svi, a ne dva, po dva, ili jedan, a cekala sam da dodjem na red 3mj. kod njega. Tako da, mene ne cudi kada ljudi koji nisu doktori se zaprepaste kad im kazes da imas hepatitis, i da su puni predrasuda, ali kada to doktori rade, to mene zaprepasti. Ovdje je bila jedna doktorica koja je bila ok, msm koja je radila sa ovisnicima, ali se razbolila, i ne radi vise. Msm radi, ali ne tu gdje je potrebna, jer ne moze zena, razumijem je, bolesna je. Zato se i osjecam svakog ponedeljka kao kod dilera da idem, dodjem u 10.30h, da bih bila prva na redu, naravno ne budem, jer ima ljudi koji moraju iz Prijedora dolaziti do Banja Luke, i ne mogu zamisliti kako je njima, oni dodju prvi jer imaju bus rano, ali nije bitno ko kad dodje, kad doktorica treba doci u 11h, ona dodje u 11.20h, 11.45h, ma kad hoce. Inace, nije zaduzena za nista, osim da te upise tamo, a ako zelis razgovarati za glavnom doktoricom, moras se naruciti na timski, koji se ceka kako sam juce cula, po dva mjeseca. Da se osvrnem jos malo na ove ljude iz Prijedora, oni dobiju nalaz ovde, i moraju nazad u Prijedor po recepte, a imaju samo jednu apoteku gdje mogu podignuti Suboxon i to samo do 15h dok radi glavna ta, ove ostale ne smiju izdati, tako da nije rijetkost da moraju opet nazad u Banja Luku da bi digli Suboxon. Od Prijedora do Banja Luke ima 54km.
Locked