Depresija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Toby Wong
Posts: 9
Joined: Wed Jul 06, 2016 6:17 pm

Re: Depresija

Post by Toby Wong »

noel wrote:
Toby Wong wrote:Pregabalin/Lyricu sam pio u maksimalnoj dozi od 600mg, i osecao se kao da sam popio kocku secera. Znaci bez ikakvih promena.
Da fuck? :? Kod tebe zaista nešto ne štima.


Pa ti mislis da bih se zezao sa ovim da im je ostala neka druga opcija.
Toby Wong wrote:Mozes li mi samo reci kakav je to test na droge? Je li dovoljno da kazem da sam koristio samo marihuanu i spid da bi mi doktor dao buprenorfin?
noel wrote:Test s trakicama, uzorak mokraće. Nije dovoljno marihuana i speed, da bi doktor uopće razmotrio tvoj zahtjev, treba biti heroin/metadon/buprenorfin/morfij/neki_drugi_opoid. Jesi li razmišljao da se tim potezom upisuješ u sistem kao "registrirani narkoman"?

Da razmisljao sam o registru. Resenje sam nasao tako sto cu otici kod pirvatnog psihijatra, tu nema nikakvog upisivanja.
Sta treba da kazem lekaru da bi mi dao buprenorfin? Koji jos opoidi postoje? Sta ako se neko povremeno drogira, i bude cist neko vreme, ode kod lekara jer hoce da se skine skroz. I njemu ce test biti negativan.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Depresija

Post by noel »

Žao mi je, ne planiram davati takve savjete, siguran sam da ćeš sam smisliti nešto.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Depresija

Post by trgup »

NEMOJ NEMOJ, dobro Noel kaže, postat ćeš narkoman, a kad budeš htio prestat s bupom depresija će biti puno gora
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Depresija

Post by noel »

Shvaćam ja njega, život s depresijom i OCD-om je jako težak, vjerojatno ga bolest ometa u obavljanju svakodnevnih aktivnosti a to je onda problem iz kojega se rađa milijun drugih. Čovjek stagnira i učinio bi sve za promjenu, pa čak pokušao i s opoidima jer standardna medicina nije pružila adekvatan odgovor.

Ipak, mišljenja sam da lijek postoji, pa za najobičniju depresiju ljudi često isprobaju nekoliko antidepresiva prije nego pronađu onaj koji im odgovara, svi smo vrlo različiti i imamo različite uzroke stanja (depresija, anksioznost, OCD, ADHD...). Siguran sam da je njemu već muka od isprobavanja, ali potičem ga da nastavi tražiti, postoje stotine lijekova s različitim mehanizmima djelovanja.

Čitao sam o ljudima sa sličnim problemom, čitav život se bore, ništa ne pomaže, a onda nalete na odeđeni lijek (recimo, neki stariji iz MAO skupine) i život im se promjeni u samo nekoliko tjedana.

Svakodnevno drogiranje buprenorfinom nije rješenje (jeste, to je drogiranje u tvom slučaju jer nisi ovisnik niti u teškim bolovima, taj "antidepresivni" efekt koji ćeš iskustiti samo je euforija od opoida koju bi dobio i od heroina/metadona/morifja/tramala...). Potpisuješ ugovor s vragom, vjerojatno doživotni ugovor, sredstvo ti postaje glavna okupacija u životu i potreba bez koje ne možeš, kao što je voda ili hrana. SVAKI tjedan, jednom ili više puta moraš ići kod doktora podići terapiju, što te vezuje nevidljivim lisicama za svoju županiju a stvari koje si uzimao zdravo za gotovo, poput ljetovanja ili odlaska u inozemstvo, pa čak i preseljenje u drugi grad radi posla, postaju veliki problem.

Pokušavaj kod različitih doktora, pokušaj u inozemstvu, uloži novac... Neka ti odrade SPECT snimanje, možda dobiju bolji uvid u uzrok problema (zanimljiv link, Ted talk The most important lesson from 83,000 brain scans).
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Toby Wong
Posts: 9
Joined: Wed Jul 06, 2016 6:17 pm

Re: Depresija

Post by Toby Wong »

@noel
Upravo tako. Sto se tice lekove, tu su mi lekari jasno stavili do znanja da ne ocekujem nista. Probao sam cak sa ekperimentalnim lekom Memantinom, ali bez uspeha. Elektrokonvulzivna terapija mi je poslednja opcija jer sam student 4 godine, a ona ostavlja trajne negativne posledice na pamcenje. A izmedju ostalog ECT ne leci OCD.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Depresija

Post by Hemfri »

Toby Wong
Osetih potrebu da ti se i ja malo obratim,prvo kao dugogodišnji koman i korisnik buprenrfina(već neko vreme ga smanjujem,smanjujem i smanjujem doze i sve po jaaako malo jer Buprenorfin stvara JAAAAAKU PSIHO-FIZIČKU ZAVISNOST)-a NEMA nikakav rad(samo nešto malo i to na početku,ubrzo se navučeš i uzimaš ga da nemaš appsty.syyndrom),ili zu-kri,narodski rečeno,jebo ti hemiju,i ja sam depru hteo da ,zapravo sbog derpe sam ušao isprva u problem narkomanije,ja sam ti školski primem osobe koja je Horsom(heroin)htela da leči depresiju,i...ali sam zato relativno skoro od kako sam dobio sošku-putovnicu,da prevedem,bio dve nedelje u Italiji i skoro se vratio -nisam ništa uzimao za svo to vreme puta-letovanja,odmora...neka bude da je TO bkio moj razlog putivanja u italiju....(halo Bing,kako brat? :) , znači bilo mi je toliko DOBRO da me je Život drogirao i nisam ništa uzimao,par puta zavario(zapalio džoint) i to onako,bilo društvo na plaži pa....zezanje ovo-ono,ali potpuno NEPotrebno,Poenta-JEBO HEMIJU,ako ne možeš da udesiš da te život "radi",imam skoro 40 godina ,dugogodišnji staž u gudriranju i mislim da imam prava da iz ličnog iskustva a i ljudi oko sebe koje sam video,hemija nije rešenje ako te život jebe....valjda i obratno...ko shvata shvata,ja ti želim sve naj bolje i batali buprenorfin,ako ti se vari vari,Zaljubi se,pravi decu,idi na kurseve,šeći se...druži se...čitaj knjige....serem ,serem a?...pa što me niste prekinuli ;)
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Post Reply