Bup pomoc

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Taskica
Posts: 3
Joined: Fri May 06, 2016 8:34 pm

Bup pomoc

Post by Taskica »

Pozdrav svima .....


Zavisnik sam vec 15 tak godina ,uglavnom sam bila na dopu ,uz povremeno uzimanje svega i svacega ... Ds, koks,trava.... imala sam nekoliko skidanja u zivotu,na suvo,sama kuci i bila bih o.k neko vreme ali bih posle izvesnog vremena opet krenula da se cackam dopom i vracala se u zacaran krug.Imam 39 godina i zadnjih godinu dana sam na metu i bupu ... Prvo sam probala met na crno ,bio mi je o.k u svakom slucaju bolji nego heroin jel sam odlucila da ne mogu vise da petljam sa heroinom,zaista mi se zgadio za naredna 3 zivota u svakom smislu.... Metadon mi je znaci bio o.k i uzimala sam ga uz decka koji je bio na terapiji metom 3 godine .uzimala sam ga jednom nedeljno a posle 2 dana za redom . do sledece terapije nismo nista konzumirali.. onda smo odlucili da se skinemo sa meta,preselili se u bg skinuli se,bili o.k neko vreme i probali carobni bup slucajno ,naravno opet na crno i jbg malo malo krenusmo sa bupom i navukosmo se na isti..tesko mucenje... 2,3 dana uzmemo pa onda 2 ,3 dana pauza i sve tako.nemas kintu,isti ti djavo kao i gudra,treba ti lova,isto drndanje sa prodavcima,cekicanje,nerviranje ... vec nam je i to dozlogrdilo i kad smo kao krenuli da se psihicki spremamo da batalimo i to sranje,moj verenik zavrsi u zatvoru i dobije da lezi 3,5 godine..... a ja ostala da se borim sa svim sranjima u zivotu. :cry: u svom tom ludilu ,planirali da se vencamo,da krenemo normalno da zivimo,da se ocistimo,da pravimo bebu,ja skontam da sam psihicki otisla u aut skroz a inace ,naravno da sam ceo zivot u nekom autu inace kao zavisnik i odem kod psihijatra da probam da se izvlacim ... odlucim da se skinem sa svega,opet na suvo,pocnem da pijem antidepresive + rivotril i bilo mi je o.k prvih 10 tak dana do 2 nedelje ...antidepresivi su me kao malo podigli, bila sam cista ,krenula sam ono zesce pozitivno da razmisljam sve sve sve ... ali krenuse odjednom rovci svaki boziji dan ,nenormalni rovci :x :x :x :x pocela sam da ludim jel su me uzasno nervirali,zasto sada opet ????? na sve to kao da su antidepresivi prestali da deluju,nista nisam osecala osim da se vracam u grozno STARO KRAJNJE DEPRESIVNO I SJEBANO STANJE :x :x :( :( :( da skrati , muci se muci se , na kraju sam videla da od tog posla nema nista i posle 40 dana nenormalne muke i borbe ja nabavim bup i sjebem se opet ... jbg ... skontala sam da nikako nisam u stanju u ovoj situaciji sada ,da se izborim sa tim i da se skinem..sudjenja ,posete,inace sam samohrana majka,zivim privatno,posao te imam te nemam, jel je opstepoznato kako je kod nasih privatnika sve od danas do sutra ... i odem kod moje doktorke i zamolim je da me ubaci u program jel znam da ne mogu da izdrzim,ili cu se opet vratiti heroinu sto ne zelim nikako u zivotu,ili cu se muciti i bankrotirati uzimajuci bup na crno opet ... u svakom slucaju znam samo da ne mogu da budem str8 jel i za tih 40 dana dok sam se skidala ,sve te rovce sam ubijala sa necim drugim sve kao samo da ne uzmem bup. te aj malo vutre,malo spida,malo koke,ekser bilo sta samo ne bup i shvatih ja i str8 sada NIKAKO !!!!! uspem nekako da dobijem BLAGOSLOV iz drajze da mi moja doktorka,psihijatar daje recepte tj odobri bup i krenem sa terapijom..evo vec treca nedelja kako sam na bupu.prepisano mi je 4mg dnevno i imam nekoliko pitanja sobzirom da je ovo skroz drugacije nego kad sam se RADILA BUPOM .sad uzimas redovno,svaki dan i potpuno ga drugacije dozivljavam...odlucila sam da budem o.k i uzimam pod jezik kako i treba ,da budem disciplinovana ali ne lezi vraze .... prosto me je vuklo i vuce da uzmem jos i jos ..tako da ujutru uzmem 2 mg pod jezik ,ali vec posle 2-3 sata imam trip da mi treba jos ( da li je to zaista tako ili samo u mojoj glavi nemam pojma ) onda uzmem 2mg na nos jel tako me pukne jace ali posle par sati opet skontam da mi treba jos i uzmem jos 2mg UGLAVNOM NA NOS ( navika navika navika ) skontala sam da mi je 6mg otprilike taman ,da mi je 4mg malo a znam da mi doktorka nece povecati dozu,sanse nema i borim se sa tim ,jel em se dodajem svaki dan a i kad se dodam kontam da zapravo nista posebno se ne osecam bolje osim mozda prvih sat vremena ,znaci nema svrhe ...a drugo ostajem redovno bez lekova na kraju nedelje pa onda zadnja 2 dana guram sa 1mg ili cak pola mg ili 2 mg zavisi koliko mi ostane ..i nemam tada ni zikru ni nista samo se ne osecam o.k TREBA MI VISE ..KOGA MRZI DA CITA SVE NEKA POCNE ODAVDE JEL MI TREBA PONEKI SAVET ,pa bih molila one koji su dugo na bupu da me posavetuju ... ono sto mi se desava i sto me plasi je da STRAHOVITO OTICEM TJ OTICU MI ZGLOBOVI NA NOGAMA OD BUPA i pocela sam da pijem po pola tablete yurinexa svaki drugi treci dan..popijem ispiskim se,splasnem i posle 2,3 dana opet isto ...druga stvar je da sam zamenila noc za dan ..nema sanse nocu da zaspim tj prestondiram na stolici.. zaspim tek ujutru u 8,9,10 .... i ono sto mi je neverovatno je da sam pocela NENORMALNO DA SANJAM....Sanjam milijardu snova ,pricam u snu non stop,smejem se ,placem,i to traje i traje kao da sam budna... i tako svaki dan tj svaki put kada spavam.da li se jos nekome ovo desava ??? uopste nemam kontrolu,komirana sam totalno ,i kad zaspim nema sanse da cujem alarm,da se probudim .. koma ..a treba da pocnem da radim,bojim se da cu se redovno uspavljivati i bojim se da cu sa tim ludackim snovima nesto napraviti,jel mi se desava da nesto sanjam,pocnem da se bacakam po krevetu,da udaram po krevetu,da porusim stvari sa police pored kreveta,urlam na sav glas,smejem se i placem na sav glas :shock: :shock: :shock: :shock: :cry: :cry: :roll: :roll: :roll: :roll: nemam nesto fizicke snage a ni volje ali se psihicki osecam relativno o.k .s obzirom da uz bup pijem i dalje antidepresiv ELORYQA sada imam trip da mi bup deluje kao neki zesci antidepresiv jel provaljujem da me je izvukao iz depre.nisam vise u k.... ne pizdonjosem,ne placem,pozitivno razmisljam,imam psihicku volju za svim ali sam fizicki u autu ...i izgledam o.k posto san pre na bupu izgledala kao zombi najgori sada izgledam o.k cak su mi za divno cudo i zenice normalne ...eto,ispisah se ja nasiroko...molim vas za savete ili objasnjenja zasto mi se ovo desava sa snovima spavanjem i oticanjem ??? HVALA UNAPRED ,POZZ SVIMA OD TASKICE ;) :*
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Bup pomoc

Post by trgup »

Za oticanje ne znam, ovo sa snovima se i meni desavalo. Zaspem u 5-6 ujutro i do popodne, mogu rec da sam zivio u snovima.
NEMOJ NA NOS, probaj se pomirit s tim da te ne moze radit svaki dan, to je nas problem, mi bi da pegla a nemere. I ne uzimaj nista drugo, mislim na droge, drzi se iste doze pod jezik i stabilizirat ces se brzo.poz i sretno
User avatar
Taskica
Posts: 3
Joined: Fri May 06, 2016 8:34 pm

Re: Bup pomoc

Post by Taskica »

e ,isto kao i ja,sto kazes ,zivim u snovima ....Trudim se max da ne uzimam na nos ,ipak nisam klinka i kapiram vec sve sto sam prosla i bude mi o.k pola dana ali vec popodne,predvece neki bedak,tacno mi organizam trazi jos .a ako podelim u dve doze,ovu drugu popodne kao da ne osecam,kao da sam se bzv dodala.... doktorka mi je sad na godisnjem,moracu popricati sa njom,jel ne mozes dati nekom odokativnu dozu,kao toliko ti je dovoljno.kod svakog je individualno,meni msm da bi 6 vrsilo posao sasvim cool... u svakom slucaju hvala na odgovoru ..veliki pozz :)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Bup pomoc

Post by ziki »

Ne uzimaj Buprenorfin kasno uvece jer zbog toga ne mozes da spavas, gledaj da zadnja doza bude ranije...mada se on u principu uzima jednom dnevno.
I povecavanje doze nema efekta jer on posle vise i ne deluje nesto narocito..znaci dodavanje na sitno nema neke svrhe.
A to oticanje moze da bude u pocetku i da prodje, a ako ne onda treba prijaviti doktoru.
Takodje postoje jos neki efekti koji vremenom mogu da se jave kao sto je i zatvor, pa i to sa trzanjima u snu.
Nekad moze da se desi da je organizam premoren i spava ti se a sa druge strane Buprenorfin deluje jako, pogotovo ako se uzme kasno uvece i onda dodje do tih nekij trzanja i budjenja..moze da dodje cak i do paralize u snu kad telo spava a probudis se..na primer svesna si a ne mozes da pomeris ruke i noge jer telo spava.. i razne neke neprijatne stvari.
Sve to se izbegne ako se Bup uzima pravilno, najbolje jednom dnevno i pod jezik.
I bez kombinovanja sa sedativima, alkoholom itd..
...
User avatar
Taskica
Posts: 3
Joined: Fri May 06, 2016 8:34 pm

Re: Bup pomoc

Post by Taskica »

da ,to sa trzanjem imam ... zatvor takodje i uvek me je sve zatvaralo i dop i metadon i bup .a od sedativa u principu sam sve izbacila sto mi je pre bilo prepisano osim sto ponekad popijem cetvrtinu rivotrila ..alkohol inace ne konzumiram... pa nista ,probacu da uzimam ujutru odjednom 4mg kako mi je i prepisano pa da vidim .. kapiram da ovo sitno dodavanje ne radi nista i da je to sama psiha u pitanju ..hvala ziki ;)
Post Reply