Rivotril, Bromazepam, alkohol, Leponeks i "bup" u toku trudnoće

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
H!cA
Posts: 3
Joined: Wed May 04, 2016 10:25 pm
Location: Leskovac-Srbija

Re: Rivotril, Bromazepam, alkohol, Leponeks i "bup" u toku trudnoće

Post by H!cA »

Moja ortakinja je zatrudnela dok je bila na održavanju bupom,odmah su je vratili na met jer je bup jako štetan za plod.Dok met ne ostavlja nikakve posledice na plod ako se ne zloupotrebavlja. A za ostale supstance stvarno sam ostao bez teksta!
GOLDEN BROWN
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Rivotril, Bromazepam, alkohol, Leponeks i "bup" u toku trudnoće

Post by Frajla »

ne lupetaj zivota ti...
cuj ne ostavlja nikakve posledice.....
Trudnice se sa suboxna prebacuju na subutex jer je manje stetan po plod zbog blokatora
User avatar
H!cA
Posts: 3
Joined: Wed May 04, 2016 10:25 pm
Location: Leskovac-Srbija

Re: Rivotril, Bromazepam, alkohol, Leponeks i "bup" u toku trudnoće

Post by H!cA »

U Srbiji možemo za održavanje da biramo samo između meta i bupa, a ja sam samo preneo ono što mi je ona rekla da je doktor njoj rekao. A što se tiče meta znam puno dece koja su rođena na metu i ništa im ne hvali. A takođe znam još više dece rođene na dopu i većina je ok,ja sam isto tako rođen i ništa mi nije hvalio a to što sam ja posle pojeo ono što se ne jede to je druga stvar.
GOLDEN BROWN
vlada78
Posts: 37
Joined: Mon Feb 20, 2017 3:24 pm
Contact:

Re: Rivotril, Bromazepam, alkohol, Leponeks i "bup" u toku trudnoće

Post by vlada78 »

Pozdrav svima.Jesam bio narkoman i svašta sam probao,ali ova kombinacija neznam šta reći"no comment"hajde to što ubijaš sebe,nego i to nevino stvorenje jadno što je u tebi.Neznam ali po meni hajde bup i neki puta rivotril ili nešto za smirenje ok,ali ovo ostalo plus da zaliješ alkoholom pa brate što je mnogo baš je MNOGO.Neznam što rekoše drugari i kolege pre mene" heroin je limunada"za ovo.Kako nemožeš da se nekako stabilizuješ i obuzdaš barem dok se ne porodiš,posle udri Mile i u vile,što kažu stariji ljudi.Neznam meni nije jasna jedna stvar ja dok sam bio na bup-ovima ja alkohol nisam mogao ni da primirišem(sećam se jedanput sam probao da popijem jedno pivo preko bupa,neide nikako,ja gutam ono se vraća)a i uopšte nikada nisam bio nekakav ljubitelj alkohola neznam zašto,ali nikada mi se nije sviđao ,dok je to greška u ovom društvu gde mi živimo.Pa samo ja znam ko zna koliko alkosa koji su još i na nekakvim pozicijama i položajima,ali to se neračuna ne.Dok narkoman je već nešto drugo.Monstrum,biće sa druge planete,vampir,zombi itd..Automatski postaješ građanin drugog reda.Mentalitet i primitivizam to je to.Uh ,ja skretoh sa teme ali kada se čovek iznervira.....Pozdrav i sve najbolje tebi i toj bebi kada se rodi,da da Bog da sve bude dobro,ako bude. :|
Post Reply