Buprenorfin za spas

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Rikibit
Posts: 1
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:45 pm

Buprenorfin za spas

Post by Rikibit »

Jas sum od Makedonija i se nadevam deka ova ke go razberete ako e na Makedonski. Bev zavisnik od heroin 6 godini.Na pocetokot se bese ok,se dodeka ne propadnav finansiski. Im kazav na moite kako i na soprugata.imav obid za odviknuvanje vo manastir pa doma. Nemase dolgotrajni rezultati. Spas najdov na bupptenorfin koj e dosta skap no za sreka za 1 mesec veke bev na pozitivna lista (go zemav bezplatno od klinika za toksiko Skopje) sega sum cist veke godina dena i nemam namera da zaglavam pak. Buprenorfinot i najdobar a mozebi i edinstven lek.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin za spas

Post by ziki »

Slazem se, sta god mislili o Buprenorfinu i o tezini skidanja sa njega kada se "zavrsi" lecenje.. on se u praksi pokazao kao ekstra resenje i kao spas.
Mnogi su ljudi iz korena pozitivno promenili svoj zivot, u mnogim segmentima.
O drugoj strani medalje moze da se diskutuje ali dela govore vise od reci.
...
vlada78
Posts: 37
Joined: Mon Feb 20, 2017 3:24 pm
Contact:

Re: Buprenorfin za spas

Post by vlada78 »

Pozdrav svima na forumu i ja bih dodao koju reč na sve ovo.Ljudska psiha tj.ljudski mozak je organ koji može sve.Ja znam ,pisao sam o tome u nekim postovima ali jedan moj drugar(uzeću njegov primer jer znam da neće da se naljuti)on je bio baš onaj narkoman ortodoksni ,tj.bolesnik koji je rokao brate za medalju.Znači svi smo mi bili narkomani i zavisnici ali on je baš bio ONO,sve droge mislim drogirao se šta mu padne pod ruku,sve moguće kombinacije i lekovima,neverovatno da bih na kraju završio znate svi na čemu(tu reč toliko je mrzim,da ni ime neću da je napišem).On je zahvaljujući bup-u,uspeo da se skine,pošto je radio u državnoj firmi dobio je bolovanje znači nije izgubio ni posao. U međuvremenu se i oženio sa devojkom sa kojom je i tada bio.Svaka bih ostavila onakvog čoveka u onakvom stanju pa neznam šta da je u pitanju ali ona nije,Bog ih je nagradio i dobili su živu i zdravu ćerkicu pre dve godine.Viđam ga po gradu javljamo se,vozi dobar auto,dobra garderoba vidi se da je na mestu.Ali sam čuo da je još uvek na bup-ovima što mi je i sam rekao,ali brate od onakvog džankija da uporediš razliku,pre i posle nebih mogao da veruješ.Jednom prilikom smo se sreli i tako na kratko proćaskali.Pitao me je kako sam ja,ja njega isto takođe itd.klasičan susret na ulici dva drugara.Pitao sam ga kako je se skinuo on mene takođe ?Šta je radio? Rekao mi je da je još uvek na 6 mg.bupa i ako treba piću ovaj bup do kraja života ali više ono sranje nikada tako je rekao.Držao je kesu sa hlebom i pelenama za decu u jednoj ruci u drugoj takođe kesu punu hrane za bebe.Dobro dosta je na njega tada uticala i spasila ga njegova devojka koja nije bila narkoman i koja je ostala uz njega do kraja.Eto npr.jedna priča tu iz takoreći mog komšiluka.Sada,znači on je video da ovako funkcioniše dobro,nepije,nepuši ali uzima 6mg.bupa dnevno.Znači u tome je pronašao sebe.Svi mi znamo za taj slučaj,ali većina nas nažalost nema posao ili tako nešto,zato mnogi ljudi i naprave recidiv baš zbog toga ili upadaju u duboke depresije i anksioznost.Šta sada skinuo sam se i šta dalje.Ništa shvati ako si ozbiljno rešio da se skineš smatraj da si se ponovo rodio(mnogi razumeju šta hoću da kažem)a ne ono,brate gotov sam,nemam ništa i ovo i ono.Tada ako ne posustaneš znaj da ti je put ka sigurnom izlečenju otvoren.Pozdrav i sve najbolje.
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenorfin za spas

Post by Nicolo b »

Definitivno bup je spas.Cak mozda i jedino resenje da se vrati covek normalnom zivotu,vremenom nestanu potrebe cak i najmanje za drogiranjem.I sam sam preko 4 god na buprenorfinu,sve je bilo skoro bajno prve godine.Povratak u zivot,u drustvo,naravno da posle svega deluje nezamislivo oprati se od svega,od svih gluposti,vratiti prokockana prijateljstva,porodicu,rodbinu...
Naravno iako po prvi put posle ko zna koliko vremena stajao sam sa obe noge na zemlji ali ljudi i dalje vide narkomane u nama,a kako i ne bih,svi znamo koliko puta smo prekidali,koliko puta rekli'E sad se skidam' ali se uvek vracali na staro...Koliko god da smo zasluzili ipak nas boli sto nas tako gledaju iako znamo da je sa bupom stvar stabilna,tu pocinju problemi vracanja u normalu,sta sada sa sobom?Sa kim se druziti?Totalna asocijalnost...
Ali ipak sve vremenom legne na neko svoje mesto,mnogo toga se ne moze popraviti ali sta ces,vreme nece u nazad,svesni smo koliko smo zivota okrenuli naopako,i neki ljudi vremenom vide da je doslo do promena,definitivno ipak se sve vrati u normalu,ili se stvori nova normala.Do skoro ne zamisliva i nemoguca...Depresija me ubijala dok nisam se vratio poslu,primecujem blagu drhtavicu nekad,trnu ruke,raspitam se kazu svi normalno,prolazi to sve u prvoj godini.Zapitam se tu i tamo kad li je dosta sa bupom,da li sam spreman,da se ne okliznem i odlucim da su stvari toliko dobre da necu da mislim da rizikujem.Pitam doktore,kazu ljudi da nema potrebe razmisljati o tome,buprenorfin nema stetnih dejstava,bezbedan je,cemu rizik...
Polovina druge godine na bupu,zivi se normalno radi se,ujutru tabletica pod jezik i kao da ne postoji..Primecujem da ne mogu da vratim onu kondiciju od ranije a i kako bih sta sam prosao,i ne cudim se mnogo,nemam vremena za cudjenje,zivi se punom parom...Polako primecujem da me popodne stize umor malo ranije,dodjem sa posla,istusiram se i bas me mrzi da se mrdnem bilo gde pa pocnem da zabadam svako vece kuci,jednostavno popodne uhvati bezvoljnost,umor,smor,samo da legnem..
Tu su vec pune dve godine na bupu,jedan dan pojacam dozu,uzmem standardnih 8mg ujutu i oko 5h jos 4mg,nema umora,nema povlacenja u sebe,raspolozenje ok...Vidim o cemu se radi,doktori tvde nemoguce da je porasla tolerancija,nista nastavim po starom,samo malo kasnije ujutru uzmem da bih malo uvece duze izdrzavao...
Primecujem da mi se u toj godini drugi po redu zub kvari,ajde prvi je bio los ali kec je bio dobar,racunam sta sam sve radio dobro je da ih imam,idemo dalje...Pocinje izuzetno da mi smeta sto svaki slobodan dan prelezim,ne ide mi se nigde,uvece nikako,gajba,film,net.Ni da se napijem ne mogu kao nekad,kada treba da se otvori dizna,meni se prispava...Jedan dan,nesto sam bio bez tableta i ujutru umesto 8 mg popijem 4mg,lik sa terapije prokukao dam mu pola i ja popijem pola to jutro,ti izvalim da mi je skoro isto popio ujutru 4 ili 8mg pa pocnem da pijem 4mg ujutru,4mg uvece,nijansa bolje ali hronican umor,bolovi u ledjima i nogama.To je vec naveliko treca godina,citam forum,razmisljam o laganom smanjivanju ali i ovo me jedva pokriva,pokusavam da smanjim par puta,vidim da kao krizice pocinju i vratim se na 4 plus 4...
Pocinjem da budem sve napetiji i nervozniji na poslu,pogotovo kad je guzva,uvek sam nesto slomljen,jos jedan zub puca i tu ja vec krenem da pucam,vidim da je vrag odneo salu,sam sebi kazem dosta je bilo.Opet probam da smanjujem,ma ne ide3,4,5 dan pocinje kriza i eto od tog momenta bup pocinje da bude moja nocna mora.Zube gubim kao da sam sa Tajsonom u ringu,problemi sa nogama i ledjima i to ozbiljni....Iskreno ovoliko nisam propao za 20 god drogiranja,koliko za ove 4,ne radim vec duzi period,u depresiji sam manje vise non stop,nerviram se sto sam stigao gde sam stigao i ne vidim izlaz..Sad pokusavam malo na misice da izguram,videcemo sta ce da bude.Ko je citao zna sta mene muci,kakva su vasa iskustva?
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
blueserica
Posts: 26
Joined: Wed Mar 15, 2017 7:29 pm

Re: Buprenorfin za spas

Post by blueserica »

Bok Nicolo!!!

Znam točno što te muči jer sam ja na tome uz prekid od godinu dana već deset godina točno.Zubi su mi otišli skroz.A ovaj umor što osjećaš popodne nije od bupa.Gle mi smo svi bili relativno jako mladi i poletni kad smo počeli sa sranjima pa smo naviknuti da nas od silnih gudra ništa ne boli,da nismo umorni itd...No sada kada si već u nekim godinama(ja ću uskoro četiri banke) poslje posla si umoran i ništa ti se neda.To je normalan život i normalni osjećaji kada radiš kao konj po cijele dane i nakon svih tih godina se umoris i počnu boliti koljena i kosti i kičma i ne znam što sve ne.Mi svi naravno odmah mislimo da treba pojačati dozu da nas ne boli ali stvar je u tome da to nije od toga nego ti život dolazi polako na naplatu.I ja sam prvo bila na 2mg pa nakon dve godine na 4mg pa zadnjih pet na 8mg a prestane boliti prvih par dana ili prvih mjesec dana a onda opet isto.I normalne ljude koji nisu ovisnici boli,i oni su umorni i ništa im se ne radi i oni imaju problema sa spavanjem pa ne uzimaju odmah šaku tableta.Mi se samo opet moramo vratiti u normalan svijet gdje je to normalno da si umoran i da boli i gdje će mo shvatiti da nemamo više 20godina.
Probaj si to tako rastumaciti i bolje ćeš se osjećati jer to je život.A da se moramo skinuti moramo i pružam ti podršku u tome.Evo ja već na 4.5mg ali idem polako svakih sedam dana pola mg do dva mg a onda još sporije.Sretno
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenorfin za spas

Post by Nicolo b »

Naravno,svi mi negde mislimo da svi problemi nestanu zajedno sa gudrom ili terapijom...Zivot svejedno siba pa siba,bio strejt,navucen,na odrzavanju...Slazem se,i ja sam negde izmedju tridesete i cetrdesete,naravno godine su to ali ipak vidim da me nesto prazni samo tako..Nekad sto zbog posla sto ovako provedem dan sceo a starijom ekipom i uvek u najboljem zezanju,ja zabodem kuci,kauc,fotelja..Ja sam na 4mg,vise i ne znam koji dan,sinocje bila frka,ipak sam godinama bio na 8 mg...Do vikenda moram da odlucim da li skidam na 2mg ili da stisnem i idem na nulu,izuzetno glupa ideja,znam,ali trenutno sam u nekom raskoraku ali dacu sve od sebe.Barem nisam izmucen kriziranjem i ako dodje do tolikog haosa,uvek mugu uzeti 1 ili 2mg ali to je opcija baas dance,videcemo,javljam kako ide.i tebi puno srece,pozz
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenorfin za spas

Post by Nicolo b »

Blueserica,izvini nesto sam bio pospan,sada vec neki rovac hvata i spremam se za jos jednu besanu noc,pa citam tvoj post od malopre..Ja tek sad registrujem da si ti 10 godina na bupu ?? Ja ti od srca zelim da se uspesno izboris sa njim,a ne mogu ni da zamislim kako ti je...Mislim da ti je posle toliko staza na bupu,najsigurnije kao Frajla da radis,oprezno,hiruski precizno...Neko bih mozda i rekao pa sta cekas svo vreme ali znam ja po sebi da su mi ovih 4 i kusur godina prosle kao dan a vec prve godine sam imao zelju da prekinem,a eto me toliko dugo,imao sam vremena da mesecno skinem po 00.1 ali prevario sam sam sebe sa bupom,jbg ziveo zivot,popravljao sranja koje sam godinama heroinom pravio,zapoceo svoj posao,prosirio ga nedvno aku bup koji sam ignorisao je dosao po svoje...Sreca ili ne,uglavnom samo buo sam koritio,bez dodatnih lekica a trebace mi narednin dana nesto,trenutno raspolazem jedino bensicima i rivotrilom,,,Izbegavao sam ih uvek koliko sam mogao,i nekako uvek sam se lakse skudao bez njih,mislim teze ali brze,,,Pozdrav jos jednom i pisi molim te kako napredujes i zeli m ti svu srecu ovog svet.
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
blueserica
Posts: 26
Joined: Wed Mar 15, 2017 7:29 pm

Re: Buprenorfin za spas

Post by blueserica »

Nicolo b wrote:Blueserica,izvini nesto sam bio pospan,sada vec neki rovac hvata i spremam se za jos jednu besanu noc,pa citam tvoj post od malopre..Ja tek sad registrujem da si ti 10 godina na bupu ?? Ja ti od srca zelim da se uspesno izboris sa njim,a ne mogu ni da zamislim kako ti je...Mislim da ti je posle toliko staza na bupu,najsigurnije kao Frajla da radis,oprezno,hiruski precizno...Neko bih mozda i rekao pa sta cekas svo vreme ali znam ja po sebi da su mi ovih 4 i kusur godina prosle kao dan a vec prve godine sam imao zelju da prekinem,a eto me toliko dugo,imao sam vremena da mesecno skinem po 00.1 ali prevario sam sam sebe sa bupom,jbg ziveo zivot,popravljao sranja koje sam godinama heroinom pravio,zapoceo svoj posao,prosirio ga nedvno aku bup koji sam ignorisao je dosao po svoje...Sreca ili ne,uglavnom samo buo sam koritio,bez dodatnih lekica a trebace mi narednin dana nesto,trenutno raspolazem jedino bensicima i rivotrilom,,,Izbegavao sam ih uvek koliko sam mogao,i nekako uvek sam se lakse skudao bez njih,mislim teze ali brze,,,Pozdrav jos jednom i pisi molim te kako napredujes i zeli m ti svu srecu ovog svet.
Bok Nicolo!!
To ti se zove agonija.Zakaj sam tako dugo na bupu neznam ni sama,u biti znam jer mi je zadnje skidanje sa dopa i u isto vrijeme preseljenje u drugi grad tj.selo iz velegrada bilo strašno stresno.Fizički nije dugo trajalo ali psihička agonija je trajala tri mjeseca.Doslovno agonija gdje mi se nije dalo dići iz kreveta,raditi male stvari.Taman je bilo proljeće evo danas točno 10godina vani predivni dani a meni je totalna magla u glavi i doslovce sam već mislila da ću poluditi.Onda sam se odlučila vratiti na subutex.Život je konacno imao smisla i došli su prekrasni dani kada sam krpala sve zlo koje sam napravila.Taman kada sam počela razmišljati da je dosta ostala sam trudna i nisam se smjela skidati zbog djeteta.Onda je usljedio period dugotrajnog dojenja.A nakon toga sam i povisila na 8mg čisto iz gluposti.Sada pokušavam skinuti se jer mi je zdravstveno stanje sve gore i gore.Zubi su mi svi otišli,dobila panicne napadaje i tko zna što još nisam primjetila.Ali smatram da netko tko to koristi duže od godinu dana ne smije naglo prestajati jer je to šok za mozak.Evo ja sam sa osmice krenula na šest i trebalo mi je mjesec dana da se dobro stabiliziram.Onda sam shvatila da mogu ja to i malo brže pa sad imam plan svakih tjedan dana skidati jedan mg ili pola.Evo sutra opet skidam pola pa ću biti na 4mg.Samo slušam svoje tijelo i obećala sam sama sebi da želim to učiniti potpuno bezbolno fizički i psihički.Ako će mi biti grdo koji dan dodat ću do one količine koliko je bio zadnja doza ne više.Želim ti sreću Nicolo ali mislim da juriš pred rudo a onda se naglo padne i doći ćeš u napast opet uzeti osmicu.Sretno i javi kako si!!
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenorfin za spas

Post by Nicolo b »

Uh,pozdrav svima,nadam se da ste ok i da spustanje bupa ide po planu,skoro sam prvi put osetio malo jacu krizu od bupa,neku odvratnu tupost u rukama,bas nesto neobicno...U svakom slucaju mislim da cu uzeti bilo sta pre nego se vracati na bup...Citam forume non stop,nase,strane i uglavnom mislim da je lek namerno tako dizajniran da bi ljudi bili na njemu godinama,ispade da se sa heoina covek skine 5 puta lakse i brze,sto i nije losa opcija...Kada sam bio mladji cak sam uspevao i sa H da se skinem bezbolno uz precizno kontrolisanje i smnjivanje doza,i ako je losija roba jos je lakse...Dovoljno sam blesav i glup da pokusam,sta imam da izgubim,na bup se mogu vratim uvek,cilj je da se pokrivam dovoljno dugo da bup izadje iz organizma,jedini mi je problem sto ne znam koliko je dovoljno vremena da organizam zaboravi bup....Naravno znam da me posle cekaju posledice od pokrivanja ali to sam preziveo ko zna koliko puta,pa ovaj cu put na trepavicama izdrzati,barem mi organizam nije izmucen kriziranjem...Nadam se da ce 15 dana biti dovoljno da me bup zaboravi,na 4 mg sam vec oko 7 dana a pre toga na 8mg godinama...Ne ocekujem da ce biti slatko,bajno i bezbolno ali jednostavno bup vise nema sanse da uzmem...Nigde ne mogu naci podatak koliko se zadrzava u organizmu,vidim da ima posledica i nakon mesec dana prestanka uzimanja ali mora i da se trpi malo...Neverovatno koliko mi se smucila cela prica sa bupom,ne mogu da se prekajem sta na vreme nisam razmisljao i poceo sa postepenim skidanjem...Mislim da je doslo vreme kada jednostavno organizam ga vise nece,ne podnosi ga,ne osecam se dobro na njemu i svaka moguca posledica je stigla organizam i bas je vreme za konacan razlaz...Ako neko ima malo nekih informacija o potrebnom vremenu da bup napusti organizam,bilo bi mi dragoceno jer ne bih da se mucim duze nego sto je dovoljno...Znam da ce mnogima ova metoda biti apsurdna ali ja jednostavno nisam u situaciji da mesecima smanjujem doze bupa,muke sam imao i da se drzim na 8mg dnevno,svestan sam ako ne cekam dovoljno dugo da me moze snaci cudo pa se nadam da je 15 dana dovoljno,to mi je jedino resenje da ignorisem bup ne neko vreme...Da zaboravim na njega kao da ne postoji...
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
blueserica
Posts: 26
Joined: Wed Mar 15, 2017 7:29 pm

Re: Buprenorfin za spas

Post by blueserica »

Bok svima!!
Ovisno o organizmu bup ima dugiiii poluzivot do čak 36h.Znači ako danas uzmes8mg pola toga ode tek nakon 24-36h ovisno od metabolizma.Ja sam računala ako izimam osmicu svaki dan nakon par dana ti u krvi imaš u biti 16-24mg bupa a brzim metabolizmom nestaje nakon petnaestak dana a ako imaš sporiji onda i do dvadeset pa čak i mjesec dana.Bitno je piti dosta tekućine da brže ode van.U jednoj klinici imaju preporuku svaki tjedan 8mg pa nakon sedam dana 4mg pa onda 2mg,1.5mg,1mg,0.5mg,0.25mg i onda dva dana ništa i treći dan 2mg odjednom i onda je kraj.Ovu zadnju dozu opisuju kao izbacivaca bupa ne znam zašto ali evo samo prepisujem.Ako pokleknes nakon par dana uvijek uzeti onu zadnju minimalnu dozu 0.25mg.To sve traje oko dva mjeseca što i nije tako puno ali ti si Nicolo već na 4 pa imaš mjesec i pol.Ja sam danas na 4isto pa ću vidjeti koliko i kako!!!Pozz
Post Reply