Buprenorfin za spas

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenorfin za spas

Post by Nicolo b »

Radimo,gradimo,gura se nekao,jbt prevrnuo sam ceo net naopako i nacitao se svega i na kraju na You tubu nadjem brdo dnevnika skidanja sa bupa,ljudi su svakog dana snimali svoje stanje i kacili na yt,kada im se pojavi neki vanredni problem sve su snimili,ne ide glatko uglavnom i 8,9 dan zna da ih lupi rovcina..Ovaj lik je vodio dnevnik skidanja preko 60 dana,evo ga npr njegov 8 dan https://www.youtube.com/watch?v=qhsgGWu9HrQ&t=162s
Mislim ima svega od samog skidanja do izlaska iz depresije,pa cak i na 60 i nekom danu kako im se navrati rovac i kriza,jedino sto vidim da im je subotex u nekim trakicama,flasterima ili sta je vec....Uglavnom i nihova su iskustva da posle 12,13 dana prolazi najgore,cak dosta se njih skida sa 2 mg na nulu...Ima pomalo i smesnih situacija sto dokazuje samo koliko je bup odvratno zamisljem,na primer lik se snima 7mi dan,sav srecan sto je prekinuo sa subotexom,sve je ok,napreduje,sledeci snimak 8mi dan,sedi sjeban,ne zna gde da bije,ruke,noge,lebde,gore i pominju tu maglu sto sam zapazio kad Frajle,da se i njoj desavalo...Iskreno je sam tek pre neki dan osetio taj cudan osecaj u rukama,ali za sve ove godine nesto slicno nisam osetio...
Tako da eto i tamo ima stvari koje ce mozda olaksati ali i koje nam se nece svideti ali opet bolje biti spreman na sve nego se npr 10ti dan vracati na bup..
Pozdrav svima,drz,te se.I na vreme smanjujte doze bupa,dok jos sve ide glatko,slatko i bajno...
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
blueserica
Posts: 26
Joined: Wed Mar 15, 2017 7:29 pm

Re: Buprenorfin za spas

Post by blueserica »

Nicolo kako si i kako se držiš,jel sve ide po planu??
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenorfin za spas

Post by Nicolo b »

Pozdrav svima,pa Blues sta znam,nekako je kotrljalo ovih dana,sutra ce biti tacno 15 dana bez bupa,pun sam vitamina,kapsula za detox,pravilna,redovna ishrana,koliko se moze trudio sam se da budem spreman za naredne dane...Jedino sto fizicki nisam mogao da budem aktivniji ali mislim da ce 15 dana biti dovoljno da najgore od bupa odleprsa iz organizma,ali bas se nadam...Naravno ni ovo nije islo bas glatko ali barem je lepo sto 15 dana nisam pomislio na bup,od sutra cu ga malo udaljiti od sebe za svaki slucaj.Jedino mi je preostalo malo da se eventualno naoruzam nakim lekicima,samo bensice imam a moram opet da izlistam forum ili ako Frajlica procita sta je bese dobro za napade vruce,hladno,da nabavim i njih sutra i mozda za spavanje neki Florimdal ili Nipan,Nipex,kako vec bese,slab sam sa lekovima,da,imam i nesto Rivatrila ali uvek se trudim sto manje lekova uzimam,i oni su znali da mi naprave lep cekic.Tako da videcemo,javljacu,sigurno cu cvileti ovde po forumu ali barem znam sta me ceka,a bas sam se potrudio i kontrolisao bas da bih bar malo blaze prosao sad....Videcemo,sta je tu je..
Nego Blues,i dalje si na 4mg?Malo lakse,jesi se stabilizovala?Nije lako izboriti se sa bupom,treba malo discipline,preciznosti i zivaca,plus da te sto vise zaobidju neke gluposti sto svakoga svaki dan mogu da snadju...To je meni i pravilno veliki problem i sa uzimanjem bupa i sa efektom,bas mi je bilo tesko da svaki dan u isto vreme uzmem,nekad radim od rano,nekad do bas kasno,nekad u putu po 20 sati,bas ali bas sam bio neodgovoran po tom pitanju ali trudio sam se kad mogu da uzimam na vreme a idealno mi je bilo 9.30/10h ujutru i 17.30/18h popodne...
Nadam se samo da cu samo da skinem obavezu da se svakog ponedeljka nacrtam u apoteci,da mogu da planiram da odem negde duze od 7 dana bez obaveza jer ovde mozes samo za 7 dana da dobijes terapiju,pre je moglo jednom godisnje na 15 dana,sada se cude i sto ih pitam a bas mi je trebalo,ma samo da vise ne gledam one njihove suplje njuske koje su se zaposlile preko veze ili stranke a bukvalno svako ovde sa foruma je sposoban da ih poklopi u svakom smislu...
Javljam se u toku vikenda,nadam se da ce :twisted: biti blag.Pozdrav svima.
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
blueserica
Posts: 26
Joined: Wed Mar 15, 2017 7:29 pm

Re: Buprenorfin za spas

Post by blueserica »

Joj da još sam na 4mg i odlučila sam da neću skidati do poslje Uskrsa jer sam odlučila otići do muža u inozemstvo sa djecom na desetak dana.Odluka da ostanem duže na toj dozi je zato jer me prekjučer oprao divlji panični napadaj i mislim da mi je to bilo upozorenje da usporim.
Što se tiče recepata tu nemam problema jer imam doktoricu koja baš i ne prati kad dolazim i koliko pijem,a da ne kažem da sam zadnji put u centru u Vinogradskoj bila valjda prije sto godina.Po zakonu kada idem van države imam pravo dobiti terapiju za mjesec dana uz popratno pismo koje mi doktorica napiše da na granici vide da je to moja terapija za toliko dana koja je dijagnoza i koliko nosim sa sobom.
Moja dokica je zakon ali ja to ne iskoristavam osim što ona misli da pijem više nego što stvarno pijem.Ali ja sam joj jedini pacjent sa subom tak da nema ona blage pojima o njemu jer vidim da drugi doktori u dan mjere kad ćeš doći po recept i redovno moraš u centar.U zadnjih par mjeseci mi čak zna dati dva dupla recepta odjednom da ne moram onda cijeli mjesec dolaziti.I stvarno to mi je olakšalo hrpu stvari jer sam mrzila svakih 14dana kod nje.
Sad sam trenutno u tripu zbog prelaska granice jer vidite što se dešava na granicama ovih dana a rekli su mi da moram prijaviti da nosim bup i pokazati potvrdu od doke.A mene je toga tako strah jer kaj ja znam na kakvog ću carinika naletiti.Idem sa djecom i ne bi htjela da nas vrate nazad bez veze.Ma luda sam sto gradi!!!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin za spas

Post by sanela »

Samo polako bluserica. Kad dođe vrijeme da ideš preko granice, imaš sve papire, terapiju i nemoj strahovati da će se nešto loše desiti. Ti znaš šta je do tebe i to uradi. Šta će biti na granici - na to nemaš utjecaj. Samo sebi stvaraš paniku.
Ti nisi prva osoba koja terapiju nosi preko granice. Njima je to svakodnevni posao.
Samo sve papire ponesi i polako.Sretno!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin za spas

Post by Frajla »

Za granicu ne brini:)
Ja sam samo jednom ponela potvrdu za granicu i to prvi put i nikada vise! Svaki put su tablete kod mene u torbi bile i prolazila sam kroz skener na aerodromu i nikad niko nista pitao nije, pa se posle nisam bi cimala za potvrde.
Ti ponesi potvrdu i ja da sam na tvom mestu ne bi nista prijavljivala nego ako ti nadju jednostavno im pokazes potvrdu.
blueserica
Posts: 26
Joined: Wed Mar 15, 2017 7:29 pm

Re: Buprenorfin za spas

Post by blueserica »

Bok svima!!!
Evo sutra krećem!!Ma i ja sam do sada samo prelazila i nisam govorila makar uvijek imam potvrdu ali sam čitala na stranici carine da se bez obzira mora prijaviti lijek da nosiš i ako ne prijaviš se smatra kao da i nemaš potvrdu.Nisam pametna ali mislim da ću ipak šutiti pa kud puklo da puklo.Samo se bojim da mi ne oduzmu terapiju jer sam onda i banani!!
Ovaj tjedan ne da mi je grozan nego mi je užasan.Em me depra neka pere em me dva dana sada glava rasturala na najjače i nikakva tableta nije pomogla.Jucer sam u agoniji legla sa klincima već u pola devet i spavala 12h od muke i bolova.I danas osjetim pritisak ali ajde bar nije ko jučer.Samo da prođe taj put jer mislim da mi on i je okidač za svo sranje..Javim se kada stignem(ako bog da) i nadam se da ću uz muža možda skinuti još barem pola miligrama!!!Svima pozzz
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenorfin za spas

Post by Nicolo b »

Pa mislim da nece biti problema,a i ako se uhvate samo za bup,imas regularan recept i ne mogu ti oduzeti jer su ti to obavezni lekovi,nista ne muljas,svercujes jednostavno kao sto i secerasi nose insulin tako su to i tebi obavezni lekovi...Opet se raspitaj dobro ko ima iskustva,da ne dodje bezveze do problema zbog kolicine ili kako oni vec gledaju na taj lek....
Inace ja sam sinoc imao noc za pamcenje,godinama se nisam tako namucio,kako zlo se prisunja nocu to je cudo,danas je malo lakse a videcemo veceras ali izguracu kako znam i umem,bas mi i nije do piskaranja,nadam se da ce se u narednih par dana popraviti situacija ali to mi deluje toliko daleko jer se minut pretvara u sat i nikad kraja.Javljam se u narednih par dana kako sam prosao ali vidim bice zajebano,ipak se organizam godinama pumpao i sad odjednom presek,cudno ali mi se ne trazi bup,rano je da pricam,javicu za neki dan kako sam prosao,ili nisam :roll:
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
Post Reply