obnovljena tema 4 godine kasnije - trudnoca/porod na bupu

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
tikypiky
Posts: 3
Joined: Sun Mar 06, 2016 8:48 pm

obnovljena tema 4 godine kasnije - trudnoca/porod na bupu

Post by tikypiky »


Pozdrav
Dok sam lezala u bolnici i guglala stranice vezane uz temu naletjela sam na stari 2012.post i zgrozila se kako neki ljudi razmisljaju i daju netocne info. Stoga se javljam s mojom pricom i zelim da se jave druge buduce i sadašnje majke kako za 4 god jedna prestrasena trudnica ili novopecena majka ne bi morala citati ovo szto sam ja citala.

Trudnoca br.1
Ovisnica od 99', heroin, tekuci metadon, heptanoni, tablete svih vrsta, speed, trip i kokain (intraven). 2008.ostajem trudna (2mj trudna) moj partner zavrsava u zatvoru (presuda 8 i po god)
Prvi nalazi otkrivaju i hep c
Iako bi svako normalan prekinu trudnocu ja sam duboko u sebi osjecala da mi je to zadnji vlak za normalan zivot.
I krece moja borba sa samom sobom i sustavom
Na svoju odgovornost odbijam metadonsku terapiju i odlucujem preci na onaj prvi sub s kojim su se svi u to doba pucali. Razmisljala sam ovako - jednom sam se na suho skidala s metadona i to ne zelim nikome. Logikom razmisljanja sub je bolje rjesenje. I bila sam u pravu. Nazalost, za vrijeme trudnoće sam se i dalje bola tim istim subom jer ipak zivot nije bajka i zelim sve iskreno napisati. Heroin sam uzela mozda 4-5 puta. Doktori su bili upoznati mojom situacijom i redovno sam pregledavana.
Beba se rodila 5 dana nakon termina carskim rezom zbog poprecnog zadka. Porod je bio uzasan, 12h umjetnih trudova a na carski sam otisla nakon sto sam pala u nesvijest.
Bebu sam vidjela tek drugi dan. Bio je divan, savrsen i od tog trena odlucujem skroz srediti zivot.
Naravno, rodjen je s krizom, tresao se i grcio, plakao i bilo ga je mucno gledati. 17 dana proveo je u bolnici na promatranju (trebao je 10 zapravo ali onda je cijeli odjel dobio rota virus)
Danas puni 7 god i bistro je i normalno iako mozda malo lijeno dijete

Trudnoca br 2
U medjuvremenu ja sam prebacena na suboxon i promijenila zivot. Radila sugave poslove dok nisam ubola odlican posao i dobila ugovor za stalno zahvaljujuci trudu i volji. Sve sam posvetila tom djetetu jer je ocito ta majcinska ljubav uspjela popuniti rupu u glavi i srcu. Ugl moj partner je izasao i obnovili smo vezu, ostala sam trudna i odlucila - sad il nikad
Citavu trudnocu bila sam na bupu 8mg (1 vel) ugl na nos kvarat cetri puta dnevno. Rijetko ispod jezika jer mi je dizalo zeludac. Citava trudnoca bila je teska, zatvor, nesanica, slabina,natecenost... Uzas, skroz suprotno od prve gdje sam busom otisla u rodiliste sama. Trudnoca je bila uredna, dve bakt.u mokraci i to je to.
Rodila sam jako tesko nakon 22h uzasnih trudova mojih i dva puta dobivanja umjetnih jer se nisam otvarala. Beba je trenutno na promatranju iako se nadam da ce ovaj put prije kuci s obzirom da nema tremor ni grceve niti neutjesni plac.
Ono sto mi smeta jest to sto su je svejedno stavili na skidanje i forsiraju da mora biti na kkrizi ?!?
Cak su se i pojedine sestre cudile zasto su neke stvari napravljene i napisane a nisu istina. Ali sto je tu je, protiv sustava ne ide.
Za dojenje svaki dr kaze drugacije - moze i pozeljno je ako nema rana. Ja sam za izdajanje mlijeka.
Meni brane zbog terapije a ne hep c
Sto je s bebom saznat cete uskoro.
___________________
Neka i druge cure pisu svoje dozivljaje i misli
Tesko je biti ovisnik a jos i teze majka ovisnik
Svaki komentar dobro je dosao
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: obnovljena tema 4 godine kasnije - trudnoca/porod na bupu

Post by Frajla »

Draga tikypiky svaka tebi cast sto si se usudila na obe trudnoce pod svim tim okolnostima. Naravno zivot nije bajka kao sto kazes i ne treba se odricati drugih zqdovoljastava kao sto je dete.
Nisam majka ali planiram da budem uskoro to je i jedan od razloga zasto se skidam sa suboxona.
Vidis sa bupom se nikada ne zna, hvala bogu da ti drugo dete nema krizu ali i to se nikako ne poklapa sa svim ocigledno nedovoljno istrazenim cinjenicama o subu. Tako da gledaj to kao na dobru stvar sto su ga ostavili na posmatranju, ipak si nekako sigurnija u bolnici, ako si jos tamo kako sam razumela.
Sad vezano za hep c, mojoj projateljici je receno da sa hepom je obavezan carski rez jer u suproton dete moze da se zarazi. Dojenje su joj zabranili ne samo zbog terapije nego zbog hepa,u medjuvremenu je prosla kroz terapiju za hep izbacila iz organizma, ne drogira se vise i zeli drugo dete ali su joj opet rekli da ne sme da doji zbog antitela koji su ostali u organizmu.
Koliko doktora toliko i razlicitih odgovora, a i koliko osoba toliko i razlitih iskustava.
Drzi se i obavestavaj nas o bebinom napretku
tikypiky
Posts: 3
Joined: Sun Mar 06, 2016 8:48 pm

Re: obnovljena tema 4 godine kasnije - trudnoca/porod na bupu

Post by tikypiky »

Uh, evo novosti...
Znaci rodila sam u petak u 20h a uzeli su mi bebu na neonatalogiju 24h kasnije jer je ko ujutro imala temp (iako nije imala ni popodne ni navecer) al po njihovom misljenju zbog mjera predostroznosti. Ok. Nek im bude iako me zapravo kopokalo to sto sam smatrala i jos smatram da krizu nije razvila a oni su cijelo vrijeme ciljali na to al ajde, imala je temp.pa bolje neka naprave pretrage pa da smo sigurni. U pon je dobila po odluci glavne dozu terapije i totalno me sokirali jer su joj je dali samo da vide da li ce se drugacije ponasati (u petak - jucer su je skinuli jer nije !!!) s tim da su nam vec u cetvrtak rekli da zovemo centar za soc.da ugovorimo sastanak jer da bi je otpustili u pon.
Na jedvite jade smo u petak uspjeli dobiti socijalno jer oni rade kad im se radi i u pon smo naruceni. Vjerujem da nece biti problema i da malena dolazi kuci
Znaci...
Rodjena je u petak...otpustit ce je u pon 10 dana kasnije
5 dana bila je na skidanju
7 dana antibiotik zbog temp. (svi nalazi bili su ok)
Iako sam sretna sto je sve bilo ok i sto bi da nije rodjena za vikend bila i krace jako sam revoltirana sto su je bezveze skidali i drogirali. Morali su znati da ne krizira alipredrasude ucine svoje
Eto, to je moja prica
Post Reply