Buprenorfin Alkaloid vs Subutex

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
uvekza
Posts: 81
Joined: Sun Nov 26, 2006 7:29 am
Location: Vojvodina
Contact:

Buprenorfin Alkaloid vs Subutex

Post by uvekza »

Samo mi treba neko ko je probao oba od navedenih da mi kaže da li je osetio neku razliku u dejstvu?
I love you, but I don`t like you.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Buprenorfin Alkaloid vs Subutex

Post by noel »

Nema razlike u djelovanju, lijekovi sadrže isti sastojak (iako će mnogi, subjektivno reći da je bolji jedan ili drugi, dok ja osobno ne primjetim nikakvu razliku (niti bi je trebalo biti)).
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Buprenorfin Alkaloid vs Subutex

Post by motivation »

Subutex nisam konz. suboxone jesam. U principu isti lijek, osim sto je u drugi dodan naloxon. Jest, i ja sebe ubjedjujem, sve vrijeme kako je tek subjektivan osjecaj da mi je bilo vedrije raspolozenje na 6 mg . suboxona, nego na 10 Buprenorfina, iako znam da je naloxon samo blokator i nema anntidepresivni ucinak, sto su mi potvrdili i predavaci lijecnici na edukacijskim grupama, sto pise i u uputstvu o lijeku, ali zaklela bih se da mi taj britanac, bolje djelovao od makedonca. I jos mi je zanimljivo da je dvica i osmica Buprenorfina iste velicine, u odnosu na sub, pa sad jel moguce da naloxon zauzima toliko tablete... Ili u sub jos nesto dodaju ili ga kvalitetnije prave ali po meni ima razlike u djelovanju bupa ova dva proizvodzaca. Terapije mi je 10 mg, jer nisam htjela ici preko toga, a znam da ujutro ustanem, sa nekom tjeskobom. To je ono kako se ja osjecam. Na odjelu su mi jos davali apaurine 10 mg, dnevno, sad smijem 4 mg. A na svoje oci, gledam momka na klinici koji je na sestici suba radio sklekove, na osmici ga nisu mogli uhvatit na odjelu, skace, premece se preko stolica u trpezariji, hiperaktivan preko mjere, dok momka na 12 bupa , pere depra. Pa eto sad budi pametan... A obojica su otprilike isto vremena bili ovisni, samo sto je jedan furao foliju, drugi gan. Ne znam, jel sam si umislila il fakat neke razlike ima. Jos da napomenem, sub je isao na nos, pa je mozda zbog toga.
Vladati nad sobom najveća je vlast.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Buprenorfin Alkaloid vs Subutex

Post by noel »

motivation wrote:Jos da napomenem, sub je isao na nos, pa je mozda zbog toga.
Definitivno je radi toga ;)

Inače, na tržište u hrvatskoj je stigao i Plivin Buprenorfin - uzima li netko?
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Post Reply