Tom Ford

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Tom Ford
Posts: 4
Joined: Thu Jan 07, 2016 12:58 am

Tom Ford

Post by Tom Ford »

Prvi put sam na nekom forumu u svom zivotu,i malo mi je cudno sve ovo.Uglavnom navucen sam na cist heroin oko 15 godina sa prekidima i do 3-4 godine,obicno zbog izdrzavanja zatvorskih kazni.Sada sam oko 2 godine napolju i desilo mi se veliko zlo vece od heroina,a zove se buprenorfin ili suboxone.Preko godinu i po dana sam ga zloupotrebljavao na nos obicno kolicine do 2 mg dnevno, da bi mi se u jednom trenutku smucio pa sam odlucio da opet uzimam heroin.Uzeo sam 5 gr jako kvalitetnog heroina koji mi je trajao pa skoro mesec dana,da bi onda krenuo da se skidam bupom na pravilan nacin topljenjem ispod jezika.I skoro da sam uspeo.Ali nije bas tako jednostavno i od tada sam u agoniji 5 dana heroin, 5 dana bup i sve tako evo vec tri meseca i jos gomila lekova uz sve to rivotril,karbapin,catapresan, calixta i verovatno jos koji ne mogu se setiti u ovom trenutku.Uglavnom sad se nalazim i velikoj agoniji i sto je najgore sveod navedenog mi je jako dostupno(heroin,bupovi)ne moram nikog da zovem nista da placam i potreban mi je neciji savet ili iskustvo kako da se oslobodim ovih bup-ova.Sad sam na 2-3mg dnevno.Hvala svim unapred i svima zelim mnogo srece kad je ovo zlo u pitanju.
Alex1812
Posts: 2
Joined: Fri Jan 08, 2016 5:49 pm

Re: Tom Ford

Post by Alex1812 »

Ja sam na 8 + 2 miligrama svaki dan i znam kako ti je. Voljela bih smanjiti pa da uzimam kao ti 2 do 3 miligrama, to bi za mene bio uspijeh.
Mogu ti dati savjet koji je meni dala doktorica: uzimaj uvijek istu količinu pod jezik, nipošto nemoj lijek zloupotrebljavati, bitno je da u početku uzimaš onoliko koliko misliš da ti je potrebno da bi se osjećao normalno (ne drogirano i ne loše s krizom). Moraš izdržati tako neko izvjesno vrijeme, a onda smanjiš dozu, postepeno smanjuješ i uvijek par dana uzimaš da se receptiri naviknu na uvijek istu količinu.
Bitno je da držiš plana i da ne napraviš recidiv....
Ne znam koliko ti je ovo što sam napisala od pomoći. Moj muž se skinuo sa buprenorfina u zatvoru tako što je smanjio s 4 miligrama na 2, uzimao 2 miligrama tjedan dana i onda samo prestao. Imao je krizu dva tri dana, dvije noći nije spavao i od tada je čist. Može se sve, samo se dobro motiviraj i navuci se na nešto zdravo na primjer teretana, fitness :-)
Sretno!
Tom Ford
Posts: 4
Joined: Thu Jan 07, 2016 12:58 am

Re: Tom Ford

Post by Tom Ford »

Hvala ti na savetu ali bas mi tesko ide,juce i danas sam napravio recidiv jer mi je to prokleto sranje jako dostupno i ne treba mi novac.Imam tu veliku nesrecu i posto sam bio u izolaciji 4god ja +1 cimer i u sobi i na setnji to je ostavilo velike posledice na meni,jednostavno nemam zivce ni za sta i ni za koga.Meni je doktorka rekla da je lakse sici sa 24 mg do 2mg nego od 2mg do 0mg i to je prokleta istina.Moje misljenje je da je ovaj sub-bup naj vece zlo koje postoji jer mnogo sam se lakse skidao sa heroina nego sa njega.U svakom slucaju zelim tebi svu srecu i hvala ti na podrsci.PS:ipak samo mi koji smo u tom problemu mozemo da se razumemo i niko drugi ne moze da shvati na nacin a da ne bude pogresan.Pozz
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Tom Ford

Post by yasujirozu »

pretpostavljam (nadam se) da si sarkastičan spram razine nelagode bupa kontra dopa, jerbo to jednostavno nije točno - heroin je, ne zbog "jačine", već iz sijaset psiho-društvenih "okolnosti (bolje radi; započinješ uzimanje s drugima, čineći ga liminalnim sredstvom odraslosti/pripadanja...), znatno kompliciraniji

no, da ne smaram - summa summarum: ak ti je bup toliki problem, cepaj hors dok ne rikneš, il zaželit se skinut (bez bupa, naravno ;))
Tom Ford
Posts: 4
Joined: Thu Jan 07, 2016 12:58 am

Re: Tom Ford

Post by Tom Ford »

Interesantan ti je predlog :D .Ali ne bih nekako da umrem od heroina,mada ponekad pomislim da mi je vec svega dosta....Znas dugo sam razmisljao zbog cega se meni sve ovo desava i uglavnom to povezujem sa nekom kaznom BOZIJOM iako nisam sklon verovanju u neopipljive stvari,nisam ni krsten,crkva sve je to nekako daleko od mene.Ali svestan sam jedne cinjenice mnogo sam zla u zivotu napravio.Dugo sam u svemu tome oko heroina od svoje 16te godine,a probao sam ga 27.Ne ponosim se time ali mnogi koji ma sam to prodao nisu vise medju zivima.Sada to radim na nekom visem nivou,uglavnom nemam kome da se pozalim za svoje probleme pa to radim na forumu jer bi me moje okruzenje otpisalo,jedini problem u zivotu mi je zavisnost,drugih problema nemam,ali osecam se ipak nesrecno.Uglavnom sad smanjujem sub-bup i 20tog idem na Kubu necu poneti nista pa sta bude bice.
Tom Ford
Posts: 4
Joined: Thu Jan 07, 2016 12:58 am

Re: Tom Ford

Post by Tom Ford »

I jedno pitanje zaboravih.Dal je moguce u Srbiji dobiti recept za buprenorfin i ko moze da ga izda,posto mi moja doktorka na klinici kaze da ona ne moze da napise,a nesto mi se to kosi sa zdravim razumom.Mislim nije meni zao i finansijski neko opterecenje da dam tih 450din za 2mg,eto im nek i oni zarade,nego nevolim da me neko pravi magarcem na bilo kom polju u zivotu.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Tom Ford

Post by yasujirozu »

pročitaj topike za bup (alau akbar, ima ih pun qrac), te ćeš tu vidjet stanje spram uput-dobijanja tog ljeka u srbiji

a propos vjere - saglasan sam s tobom, te su mi slaboumni ljudi koji potrebuju opravdanje SOPSTVENIH grešaka produktom "okolnosti", naprosto jadni

drž' se ;)
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Tom Ford

Post by noel »

Alex1812 wrote:Moj muž se skinuo sa buprenorfina u zatvoru tako što je smanjio s 4 miligrama na 2, uzimao 2 miligrama tjedan dana i onda samo prestao. Imao je krizu dva tri dana, dvije noći nije spavao i od tada je čist.
Tvoj muž, koliko dugo je uzimao buprenorfin prije ove odluke u zatvoru? Mjesecima, godinama..? Je li uzimao redovno ili s prestancima? Hvala.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Post Reply