Suboteks,pomoc?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Ana 9mm
Posts: 2
Joined: Tue Dec 15, 2015 9:52 pm

Suboteks,pomoc?

Post by Ana 9mm »

Pozdrav svima.
Treba mi savjet nekog ko ima iskustva sa krizom od suboteksa(5 suboteksa 8mg za mjesec dana). Sta da radim?
Ako ce da pomogne prica ispricacu. Al za slucaj da nekog smara,prvo sam postavila pitanje.
Za pocetak da pocnem od pocetka. Prije probanja dopa imala sam problema sa bulimijom sto je rezultiralo bipolarnim poremecajem,pa mi trenutne psihicke krize nisu ni malo naivne. Prije dvije god sam prvi put uzela dop,jednom,pa sam napravila pauzu od godinu dana i uzela opet jednom. Onda sam januara 2015e probala spid i eksere i spid i kokain, i spid mi se mnogo svidio i koristila sam ga sigurno 10,15 do 20 dana bez prestanka. Jedan od tih dana je bio u kombinaciji sa dopom (trece uzimanje dopa). Pocela sam da izlazim sa momkom koji je na dop i uzimala sam ga i ja 2,3 puta nedeljno. Cesto preko spida. April,maj i jun sam dop uzimala svaki dan,onda sam uzela jedan suboteks od 8mg koji mi je trajao 10 dana i skinula sam se bez problema i jul i avgust sam bila cista od dopa , i polovinu septembra. Ali sam sredinom svgusta pocela da uzimam spid u malo vecim kolicinama i sredinom septembra sam pocela spustanje dopom. Problem je u tome sto sam pocela da se druzim sa dilerom,jer moj zakljucak, prijala mu je neiskvarenost posle 15 god provedenih u okruzenju dugogodisnjih zavisnika. Pa smo poceli da uzimamo peticu dnevno,nekad i vise,nekad i sa kokainom. Al je petica minimum na koji sam bila mjesec ipo. Mojom srecom ili nesrecom on je zavrsio u zatvor , i odlucila sam se na skidanje jer mi je ovo poslednja godina faksa koju sam isplanirala da zavrsim , a sa dopom to ne bi islo. Ili sam odlucila da se skidam zato sto nemam zivaca da se cimam za dop ili zato sto sam zapocela vezu od koje ocekujem nesto,a dok sam na dop ne mogu na sebe da se oslonim. Onda je poceo suboteks kao sto sam gore navela i prekjuce sam uzela poslednju dozu , danas sam imala najjacu krizu do sad i dvije polutke mi je nisu pokrile krizu(mjesec dana sam bila cista i danas sam ga uzela opet zbog krize i nista nisam osjetila) .. Da ne zaboravim da naglasim da povracam svaki dan i od dopa i od suboteksa. Mislim da cu nervno da skrenem skidanjem na suvo , jer psihicki nisam ni malo jaka za ovako jaku krizu. Ocu da se skinem i ocekivala sam da cu to da uradim sa suboteksima i moja racunica je bila da mi 4 suba nece napraviti problem ali jesu . Nemam pojma sta da radim i treba mi savjet ? Pokusavam da drzim roditelje van price jer ne znaju nista a ne bih da ih srce opali .. Bilo kakav savjet ?
cica glisa
Posts: 34
Joined: Thu Aug 12, 2010 5:49 pm

Re: Suboteks,pomoc?

Post by cica glisa »

Osloni se na roditelje za pocetak jer to je najzdravija sredina na koju se mozes osloniti. Saznace kad tad, a za tebe je najbolje da saznaju sto pre.
To, onako, samo za pocetak.
Ana 9mm
Posts: 2
Joined: Tue Dec 15, 2015 9:52 pm

Re: Suboteks,pomoc?

Post by Ana 9mm »

Imam samo majku,koja je prozivjela stres zbog moje bulimije.. Cilj mi je da sacuvam nju a izvucem sebe da ona ne sazna. Podrsku imam od momka , veliku .. Tu jr uvijek kad treba , 4 dana i 4 noci je proveo sa mnom kad sam pokusavala u krizi da stignem da spremim kolokvijume i pomagao mi je.. Moze li to dovoljna podrska da bude ? Pitam ovako "glupa" pitanja jer ne vjerujem sebi vise..
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Suboteks,pomoc?

Post by motivation »

moja starbaks, zar opet ?
Vladati nad sobom najveća je vlast.
Post Reply