Buprenorfin situacija...

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Buprenorfin situacija...

Post by Zeljko86 »

Pa, da predjem odmah na stvar...

Pocetkom Novembra pocinje da kruzi prica po gradovima kako Bupa nece biti neko vreme, ljudi su pricali i informacije koje su stizale kako do mene tako i do ostalih bila je da Bupa "nece biti izmedju 5 i 10 dana".

Krajem Novembra otisao sam do lekara po recepte, dosao do apoteke, leka nema, kada ce stici upitah, odgovor je bio ne znaju.

Posle nekog vremena i price sa nekim ljudima, na kraju sam otisao do svoje lekarke koja je pozvala neke tamo ljude koji imaju informacije iz prve ruke da tako napisem.
Razgovor je trajao jako dugo i odgovore koje sam dobio bili su u najmanju ruku uzasni.

Vlada Srbije je odlucila da vise ne uzima Buprenorfin, tj kao nece ga uvesti iz Makedonije do sredine Januara (sjajna vest).

Tu nedelju, sledecu i ovu sada nekako sam uspevao da se snadjem, nista na crno i nikada necu *(ovom prilikom molim ljude da ne diluju na ovom forumu, ovde niste da bi zaradili vec kako bi pomogli drugima, sramota i bruka sa vase strane da bez pitanja nekome saljete poruke kako zelite da prodate kutiju za 50e i tog tipa, SRAMOTA!!!)

Uglavnom, obisao sam 5 grada i na kraju zavrsio u Beogradu i u zadnjem casu pronasao skoro pa zadnje 4 kutije od 8mg sa svojim drugarom (2x2).
To sam naravno raspodelio ali posle ovoliko godina ja nisam u stanju da tek tako presecem danas i pocnem da pijem po 1/4 ill 1/8 leka, to ne ide bas tako.

Da ne duzim previse vise sa pricom, ja sam trazio po forumu i nisam nasao da je neko pokrenuo ovu temu oko situacije trenutne sa Buprenorfinom, ako neko jeste ja se ovom prilikom izvinjavam svima.

Kakve su situacije kod vas *(samo Srbija), da li ima Bupa u vasem gradu, sta kazu vasi lekari, sta kazu ljudi u apoteci...?
Dajte bilo kakve informacije jer ovo vise nije sala, ako je istina a 99,99% verujem da jeste je vlada Srbije stopirala uvoz to je cist idiotizam, zasto, dajte mi jedan razlog?
Da bi se ljudi koji koliko toliko zele normalno da zive vratili na ulicu i ponovo poceli da uzimaju heroin jer drzava ovako i na ovaj nacin je kratka bukvalno 90% profita!
To je i njihov plan ako je opet ponavljam to istina, da se stari narkomani vrate na ulice, da se zaplenjen heroin od strane policije i ostalih politicara pusti na ulice nekih gradova i da se opet lepo zivi od tudje nesrece, sramota i bruka...!!!

Ljudi, dajte bilo kakve informacije, sta se desava, da li imate neki info, kada ce ga ponovo biti u apotekama, da li su moje informacije lose i ne istinite, mada sam bas juce otisao do apoteke ovako da proverim i kazu da ga nema i opet ista prica "ne znamo kada ce ga biti".

Bilo kakva informacija je dobro dosla, hvala svima unapred.
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
Post Reply