Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Zandt
Posts: 7
Joined: Wed Apr 18, 2018 10:15 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Zandt »

Ne znam da li je pravo mesto da postavim svoje pitanje, ne bih pravio novu temu....

Imam problem sa metadonom, koji se jel, uveliko prodaje na ulici. Odprilike 5ml uzmem, i onda sam normalan, funkcionalan. Dosao sam u posed Buprenorfina. 2mg tabletice. Ono sto mene zanima, da li ja na metadon, recimo uzeo sam ga ujutru, mogu posle podne uzeti npr. pola tablete Buprenorfina? Da li ce stvoriti neki los efekat ? Hvala na odgovoru.
"When the last light warms the rocks
And the rattlesnakes unfold
Mountain cats will come to drag away your bones
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by VitaJana »

Zandt wrote:Ne znam da li je pravo mesto da postavim svoje pitanje, ne bih pravio novu temu....

Imam problem sa metadonom, koji se jel, uveliko prodaje na ulici. Odprilike 5ml uzmem, i onda sam normalan, funkcionalan. Dosao sam u posed Buprenorfina. 2mg tabletice. Ono sto mene zanima, da li ja na metadon, recimo uzeo sam ga ujutru, mogu posle podne uzeti npr. pola tablete Buprenorfina? Da li ce stvoriti neki los efekat ? Hvala na odgovoru.
Ne bih ti preporučila. Bup je djelomično blokator. Radije pričekaj sutradan da počne lagana krizica
User avatar
Zandt
Posts: 7
Joined: Wed Apr 18, 2018 10:15 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Zandt »

VitaJana wrote:
Zandt wrote:Ne znam da li je pravo mesto da postavim svoje pitanje, ne bih pravio novu temu....

Imam problem sa metadonom, koji se jel, uveliko prodaje na ulici. Odprilike 5ml uzmem, i onda sam normalan, funkcionalan. Dosao sam u posed Buprenorfina. 2mg tabletice. Ono sto mene zanima, da li ja na metadon, recimo uzeo sam ga ujutru, mogu posle podne uzeti npr. pola tablete Buprenorfina? Da li ce stvoriti neki los efekat ? Hvala na odgovoru.
Ne bih ti preporučila. Bup je djelomično blokator. Radije pričekaj sutradan da počne lagana krizica
Hvala mnogo...za pola sata bih uzeo da nisi pravovremeno odgovorila..
"When the last light warms the rocks
And the rattlesnakes unfold
Mountain cats will come to drag away your bones
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by VitaJana »

Ništa ti ne bi bilo osim nepotrebne krize :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by StopBup »

.
Last edited by StopBup on Sat Mar 20, 2021 12:45 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Lebowski »

Meni se taj prokleti metadon mota po glavi unatoč tome što sam na buprenorfinu. Davno sam bio navučen na metadon ali tijelo je to dobro zapamtilo. Sva sreća da ga ne mogu nabaviti, ali da mogu nisam siguran kako bi se ponio i da li bi ga uzeo. Mislim da je puno veće zlo od buprenorfina ali možda se samo tješim.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by yasujirozu »

Lebowski wrote: Wed Sep 18, 2019 9:21 pm Mislim da je puno veće zlo od buprenorfina ali možda se samo tješim.
ne griješiš, lafe - nije isti rac, hepti su znatno gori

uostalom, prelistaj forum unazad - metadonci su u potpunom autu...
Dejana9
Posts: 3
Joined: Tue Jun 07, 2022 9:47 am

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Dejana9 »

Zato ato je veca psihicka zavisnost, a metadon je djubre ubija i ubija, par drugova sam zbog njega izgubila... Pa i decka..
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Akkasha Come Back »

Hemfri wrote: Fri Nov 06, 2015 1:11 am Pre dva dana sam jurcao po gradu ne bi li kupio Buprenorfin i kad sam ga našao,jedna jako lepa,prijatna,slatka,mlada,zgodna...ect,etc...apotekarka me je pitala "a zašto ne uzimam Metadon kad je NE Uporedivo Jeftiniji da se kupi,kad već plaćam lekove za supstituciju?"...iskreno,zamislila me je i nisam umeo da joj dam odgovor a da mi nije postavila ,vrlo smisleno pod pitanje i komentar koji je više išao u prilog METADONU nego Li Buprenorfinu...hmm..rođaci sa foruma,,,ŽESTOKO sam se zamislio nad pomenutim pitanjem i temom koju sam postavio jer me jaaako zanima ,ŠTA ćete VI ,moji dragi forumaši (i ti Sanela :) , reći i imati da prokomentarišete na ovo-gore pomenuto :mrgreen:
Pa kao onima koji su "mamini i tatini" sinčići i princezice daju Bup, a nama sirotinji metadon.
Koja glupost, to ti je ovde statusni simbol.
User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Makedonec »

Nije tako, Buprenorphine je jeftiniji of metadona cak i na crno, kod nas je jedna tableta od 2mg euro ipol na ulici, a cela kutija na receptu (koji nije problem, lako se izdaje) oko 5 eura (sedam tableta po 2mg)… tako da jeftinije je od metadon.

I generalno svako ko je u ovakvu priću preferira Buprenorphine, jer ima puno prednosti naspam metadona.
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
Post Reply