Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Zandt

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Zandt »

Ne znam da li je pravo mesto da postavim svoje pitanje, ne bih pravio novu temu....

Imam problem sa metadonom, koji se jel, uveliko prodaje na ulici. Odprilike 5ml uzmem, i onda sam normalan, funkcionalan. Dosao sam u posed Buprenorfina. 2mg tabletice. Ono sto mene zanima, da li ja na metadon, recimo uzeo sam ga ujutru, mogu posle podne uzeti npr. pola tablete Buprenorfina? Da li ce stvoriti neki los efekat ? Hvala na odgovoru.
"When the last light warms the rocks
And the rattlesnakes unfold
Mountain cats will come to drag away your bones

VitaJana

Post by VitaJana »

Zandt wrote:Ne znam da li je pravo mesto da postavim svoje pitanje, ne bih pravio novu temu....

Imam problem sa metadonom, koji se jel, uveliko prodaje na ulici. Odprilike 5ml uzmem, i onda sam normalan, funkcionalan. Dosao sam u posed Buprenorfina. 2mg tabletice. Ono sto mene zanima, da li ja na metadon, recimo uzeo sam ga ujutru, mogu posle podne uzeti npr. pola tablete Buprenorfina? Da li ce stvoriti neki los efekat ? Hvala na odgovoru.
Ne bih ti preporučila. Bup je djelomično blokator. Radije pričekaj sutradan da počne lagana krizica

Zandt

Post by Zandt »

VitaJana wrote:
Zandt wrote:Ne znam da li je pravo mesto da postavim svoje pitanje, ne bih pravio novu temu....

Ne bih ti preporučila. Bup je djelomično blokator. Radije pričekaj sutradan da počne lagana krizica
Hvala mnogo...za pola sata bih uzeo da nisi pravovremeno odgovorila..
"When the last light warms the rocks
And the rattlesnakes unfold
Mountain cats will come to drag away your bones

VitaJana

Post by VitaJana »

Ništa ti ne bi bilo osim nepotrebne krize :D

StopBup

Post by StopBup »

sanela wrote:
Sat Nov 07, 2015 4:23 pm
Supstitucija jedno, supstitucija drugo.
Razlika postoji, ali su to nijanse.
Razlika je izmedju supstitucije i apstinencije.
Ne bih se bas slozio da su razlike izmedju bupa i metadona samo nijanse. Ja metadon nikad nisam probao, ali sam video dosta ljudi na njemu. Metadon je po mom misljenju nesto najgore sto moze da se desi zavisniku. Dobro, ja nisam bio navucen ni na heroin, ali sam dugo bio vikendas i uzimao svasta, pa i heroin. Voleo sam da pijem i da se drogiram vikendima u glavnom, i mislio sam da cu tako ziveti ceo zivot. Kad sam se upecao na bup i navukao se, shvatio sam da od droge nema nista, i tek na bupu odlucio da zelim da zivim sasvim normalno i da neću ni sa čim da se drogiram. Bilo je muke skinuti se sa bupa, ali sam uspeo, evo 3 i po meseca sam cist, meni je dobro, radim, druzim se, kocke se slazu i te kako, i sve vise mi je jasan apsurd mog ranijeg zivota. Ja nikad nisam propao materijalno, uvek sam radio i imao dovoljno, ali emotivno sam bio otisao u k. Dok posmatrajuci ljude koji su dugo na metadonu, shvatio sam da taj sintetski opijat mnogo vise urnise mozak i od samog heriona. Ima verovatno ljudi koji se i na njemu koliko toliko discipliniju, ali to je verovatno jako tesko sa takvom drogom. Ne branim bup, ja sam ga ostavio jer apsolutno nisam bio zadovoljan sobom na njemu, a želja da budem potpuno normalan i da završim sa drogama je prevagnula, ali ipak smatram da je bup najbolja varijanta za ljude koji se mire da ceo zivot budu na nekoj drogi.
P.s. Ja ipak smatram da svi mogu da se skinu sa droge, samo to treba dovoljno jako hteti, i debelo se potruditi da se promene neke stare životne navike.

Lebowski

Post by Lebowski »

Meni se taj prokleti metadon mota po glavi unatoč tome što sam na buprenorfinu. Davno sam bio navučen na metadon ali tijelo je to dobro zapamtilo. Sva sreća da ga ne mogu nabaviti, ali da mogu nisam siguran kako bi se ponio i da li bi ga uzeo. Mislim da je puno veće zlo od buprenorfina ali možda se samo tješim.

yasujirozu

Post by yasujirozu »

Lebowski wrote:
Wed Sep 18, 2019 9:21 pm
Mislim da je puno veće zlo od buprenorfina ali možda se samo tješim.
ne griješiš, lafe - nije isti rac, hepti su znatno gori

uostalom, prelistaj forum unazad - metadonci su u potpunom autu...

Post Reply