MST Terapija održavanja

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

Re: MST Terapija održavanja

Post by david »

Pozdrav faust,

To je ono što sam u drugoj temi pokrenuo polemiku, u pravu si, MST se može zloupotrebiti ako nemaš jak karakter i to se meni dogodilo i sada gledam se isčupam iz toga , shvatio sam da sam krenuo putem koji ne vodi na dobro i zato sam postavio pitanje da li ako se dnevno uzima 200mg I.V. MST-a tj uzimalo se, sada može pokriti 400mg dnevno oralnog uzimanja MST-a bez većih posljedica, da li netko ima iskustvo ili znanje o tome.

Hvala na odgovorima, iskreno kada vidim ljude oko sebe i vidim koliko sam dugo već u tom svijetu tableta, droge i lijekova , jednostavno mi se smučilo sve to i želim izaći van iz svega toga.... dosta je više, i godine rade svoje i svatiš samo da si se navukao na te lijekove i da sad imaš samo veliki problem da se očistiš od svega toga...

Vjerujem da ću uspjeti, ali sam svjestan da bez trpljenja neće proći, ali bolje i pretrpiti sada dok sam na MST-u jer na njemu kriza traje svega 7 dana ( tako piše... nego da se šaltam na buprenorphine ili još gore heptanon gdje je kriza znatno duža i gdje ću se opet zavući u začarani krug.

Sa MST-a sam se već uspio jednom skinuti kroz 2 mjeseca detoksikacije, nadam se da ću i sada uspjeti... i sjećam se kada sam bacio posljednjih 10 mg kao da ih nisam ni pio, toliko se postepeno organizam privikao da funkcionira bez lijekova
User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

Re: MST Terapija održavanja

Post by david »

Pozdrav svima,

Evo da se javim prošlo je i već dota vremena i da kažem čisto svoj status kojime je koštao eksperimentiranja na moju žalost.

Kao što sam napisao u prošlom postu jednostavno ovisnički nagon je prevladao i zloupotrebio sam terapiju tako što sam si ubrizgavao morphine sulfat.

Rekao sam sam sebi klasično narkomanski ajde dans ću pa kad sam se probudio užasno mi je falilo , pa onda još danas, tako sutra i i otegnulo se na tri mjeseca.

Srećom nekako sam shvatio da tonem imam i ženu i dijete i prije toga sam spustio terapiju drastično i bio sam na dobrom putu da se skinem sa toga. Ali crv koji radi u nama ovisnicima jednostavno kada sam vidio iglu nisam se moga obuzdati i ta avantura je kako sam naveo trajala 3 mjeseca.

Kada sam uz podršku žene odlučio da bacim sve igle vidio sam da me ne pokriva moja prepisana terapija ...... tako da sam morao podignuti terapiju sa 190mg ujutro i 190mg navečer mst-a na 260mg ujutro i 260mg navečer MST-a . To je bila cijena kako bi se osječao normalno kada pijem terapiju a ne da je zloupotrebljavam IV. Tako da sada se osječam ok... vidim da je netko spomenuo da je kuću napravio na Buprenorphineu..... iskreno i ja sam napravio kužu i čak pokrenuo imanje.... imam normalan život ali jenostavno mi ne paše ni metadon ni buprenorphine.... jedino kada sam trenutno na MST-u nemam želje ni za heroinom ni više za IV. čak mi se desi da zaboravim popiti terapiju popodne pa kad počnem osjećati nelagodu početne krize onda se sjetim da sam zaboravio. Svi smo različiti, meni je MST najbolja terapija do sada, nemam potrebe za heroinom, ni nikakvim drugim opijatom, kada je ujutro popijem nakon sat vremena mogu se dignuti iz kreveta i živim život bez žudnje za drogom. Kada sam bio na buprenorphineu ,nisam bio zadovoljan i imao sam jaku želju za opijatima tako da svi smo različiti i poštujem svačije mišljenje...
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: MST Terapija održavanja

Post by Tamara86 »

Tek sad sam vidjela ove tvoje postove, a odgovorih ti na onom drugom postu gdje si postavio pitanje kako da se prebacis na buprenorfin. Gledaj, ja sam bila na Kapanolu 5godina, tj zloupotrebljavala sam ga, on je morfijum-sulfat takodje, i ovo sto ti kazes da te 600mg pokrije, i da ti buprenorfin i metadon ne sjedaju je samo zbog toga sto se ti ustvari drogiras sa MST-om, jer o substituciji MST-om nema ni govora. Substitucija nije tu da bi te "radila" nego da ne bi posezao za heroinom dok ne stanes na svoje noge, i ne dodjes sebi, da se tako izrazim, i onda i substituciju smanjujes, i prestajes. MST, tj. morfijum-sulfat i to toliko koliko ga ti pijes, nije substitucija, nego droga, dakle ti se drogiras. Zna se kome se prepisuje morfijum-sulfat. Sam kazes meni MST odgovara, popijem ga ujutro, i nakon sat vremena mogu ustati iz kreveta, znaci isto kao e sad sam se opalio heroinom i mogu ici ne znam raditi nesto drugo, dok kod metadona i buprenorfina nema toga. Naravno da imas krize, ali da ga prvo u krevetu moras popiti, i tek poslije sat vremena ustati, zapravo to znaci da on tebe radi, i da se drogiras. I plus jos, zloupotrebljavao si ga tri mjeseca, i nastavio sa njim odrzavati "cistocu" od heroina, a cim nesto pocnes zloupotrebljavati, o odrzavanju nema price, nego to postaje drogiranje. To je moje misljenje, a msm da bi se mnogi slozili sa ovim. Sa morfijum-sulfata se jako tesko skida, znam iz iskustva, i meni skidanje sa heroina nije predstavljalo nista naspram toga. Plus, sta radi organizmu, to je posebna prica. E sad, ti kako ces, ja ne znam, ali sto prije shvatis da se ti ne lijecis, nego da si zamijenio jednu drogu drugom, mozda se i krenes skidati. Svako dobro.
User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

Re: MST Terapija održavanja

Post by david »

<može li mi netko reći kako da napravim transfer s MST-a na buprenorphine. Sada sam na 520mg dnevno morfija. Doktor mi je rekao da ujutro uzmem 100mg morfija ( MST-a) i onda 24 sata da ništa ne uzimam znači cijeli dan i cijelu noć do 7h ujutro. I tada da uzmem 2mg buprenorphine-a i čekam sat i pol pa opet 2 mg buprenorphine-a i tako dok ne dođem do 12 mg. i to je najviše koliko mogu uzeti drugi dan. Zatim treći dan mi je propisano da mogu uzeti 16-24 mg buprenorphine-a.

Da li netko ima iskostvom s prelakom na buprenorphine i kakvu krizu mogu očekivati. Da li će mi drugi dan buprenorphine loše sjesti tj da li ću i drugi dan biti u krizi i sl.

Molim za pomoć
somaniferum
Posts: 1
Joined: Mon Jan 09, 2017 1:04 pm

Re: MST Terapija održavanja

Post by somaniferum »

Nadam se da si transfer uspjesno obavio te da ti opcenito sve ide na bolje. Ja sam u situaciji koja je suprotna od tvoje. Isprobao sam bup/sub i metadon, ali mi nuspojave uniste sve ono dobro sto supstitucija donese. Jaka nesanica, teska depresija i opci osjecaj nemira.
upravo zbog toga trazim nacin kako da za terapiju dobijem MST. Naime, meni je doktorica rekla da se on koristi samo kratkotrajno, bolnički, za transfer na sub/bup.
Znam da je u Sloveniji dostupan kao terapija vec vise od 10 godina, a isto tako znam da je u mnogim slucajevima primjereniji od metadona ili buprenorfina( zbog formulacije eliminirana je mogucnost iole sigurnog iv koristenja, a sporootpustajuca formulacija ne proizvodi naglu promjenu raspolozenja. Ima tu jos toga ali da ne bi bio đavolji advokat...).

Davide molio bi te da mi se javiš i opišeš mi svoje iskustvo sa dobivanjem MSTa jer to bi mi bio spas. Buprenorfin mi ne pomaze kod kronicnih bolova, Metadon od mene cini insomnicarskog depresivca, a zbog navedenih kronicnih bolova u predjelu kraljeznice "skidanje" trenutno nije opcija.
Ukoliko mi mozes dati kakav savijet na temu - kako u Zagrebu dobiti MST umjesto metadona bio bih ti zahvalan da mi se javis. Ako posjecujed ovaj forum jos uvijek.
Hvala i svu srecu u borbi sa ovom praiskonskom nemani ti želim!
Post Reply