buprenofrin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: buprenofrin

Post by Frajla »

Ako cista osoba ili neko ko se ne drogira uzme 8 mg, nema sanse da nakon 48 sati oseti 99 % rad horsa. Prvo sto ce se ubiti od 8 mg jer je jaka doza,za nekog ko se ne drogira,druga stvar je sto ce nakon tih 48 sati (half life) imati pola doze ili 4 mg. 4 mg i dalje pokrivaju sve receptore u mozgu tako da su male verovatnoce da ce da oseti rad.Moze da oseti rad ali mu treba robe i robe a to svakako nije preporucljivo.Nakon novih 48 sati ces imati 2 mg u organizmu. Bup sa 2 mg pokriva i blokira sve receptore,tako da nema na sta da se nakaci bilo koji drugi opijat.Pa ti racunaj u zavisnosti od brzine metabolizma tj koliko ti trba svakome da izbaci tu polovinu doze.48 sati sam uzela kao primer i to je najcesca satnica koja treba organizmu da izbaci polovinu od unete doze. Pri dozama ispod 2 mg receptori pocinju da se oslobadjaju pa eto ti odgovora
I ja sam eksperimentisala na pocetku sa tim,bila sam tada na 3 do 4 mg i znam da mi je trebalo brdo da bi se uradila,ali svaki put sam ostala razocarana jer efekat nije bio ni priblizno isti, sto ce reci da ti pored bupa stvarno nije potreban hors
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: buprenofrin

Post by Frajla »

Hemfri, nista licno ovde smo da iznosimo iskustva, ali mislim da mesas half life sa periodom kada sub totalno izlazi iz organizma.Ne mozemo nista sa sigirnoscu da tvrdimo i da smo ubedjeni u to jer dajemo pogresne informacije ljudima. Svaki organizam je razlicit,kod svakoga je metabolizam razlicit,kod nekoga i jeste 37 sati a nekome treba i 72 sata,trebao bi sa dozom rezerve da iznosis neke cinjenice ovde. Cak i doktori daju odgovore sa rezervom na ova pitanja.
Takodje bitno je koja je jacina doze,ako je neko na 3 mg,taj moze nakon 48 sati da oseti rad drugih opijata,tako je bilo kod mene ali to nije bilo to,ali ako je neko cist i uzme 8 mg nema sanse da nakon 48 sati oseti u fullu bilo sta, svi znamo koliko je jak i mocan bup.
Post Reply