buprenofrin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

mutant
Posts: 1
Joined: Sun Aug 09, 2015 6:43 pm

buprenofrin

Post by mutant »

Zelim da znam koliko moras vremeski biti cist od buprenofrina da bi na testiranju od bup-a bio negativan
I u kojoj vrsti spada buprenofrin za testiranje ?
dumpY
Posts: 18
Joined: Fri Dec 19, 2014 4:33 pm

Re: buprenofrin

Post by dumpY »

Half-life Buprenorphina je 72 sata , a na urinskom testu ostaje i do 7 dana , to kazem iz vlastitog iskustva jer sam bio poizitivan na isti nakon 5 dana od zadnje doze a vec osmi dan sam bio negativan na BUP , sada moze to zavisiti i od doze ,trajanja uzimanja i ostalih faktora ...
uvekza
Posts: 81
Joined: Sun Nov 26, 2006 7:29 am
Location: Vojvodina
Contact:

Re: buprenofrin

Post by uvekza »

greška, Half life je 37h
I love you, but I don`t like you.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: buprenofrin

Post by Hemfri »

dumpY wrote:Half-life Buprenorphina je 72 sata , a na urinskom testu ostaje i do 7 dana , to kazem iz vlastitog iskustva jer sam bio poizitivan na isti nakon 5 dana od zadnje doze a vec osmi dan sam bio negativan na BUP , sada moze to zavisiti i od doze ,trajanja uzimanja i ostalih faktora ...
dumpy je TAČNO I PRECIZNO NAPISAO SVE-"poluŽivot"Buprenorphine hydroChlorid supstance je 72 časova od momenta uzimanja-unošenja u organizam,infuzijama se taj period od PUNA TRI DANA može malo i skratiti ALI NE NA 37 SATI!?!-glupost apsolutno NE TAČAN PODATAK koji je ovde izneo uvekza-ništa lično,nema ljutiš ,jednostavno je to ne tačno!,što se tiče DETEKT TESTA i TO je dumpy lepoi TAČNO SVE NAPISAO,nema šta da se dodaje! uvekza-nisi dobro "savladao gradivo"po pitanju hemijskih pitanja i činjenica vezanih za psiho aktivne supstance-što ne znači da nisi dobar čovek-samo ističem da je tvoj podatak od nekih tobož 37 sati APSOLUTNO NE TAČAN!
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
uvekza
Posts: 81
Joined: Sun Nov 26, 2006 7:29 am
Location: Vojvodina
Contact:

Re: buprenofrin

Post by uvekza »

Hemfri wrote:
dumpY wrote:Half-life Buprenorphina je 72 sata , a na urinskom testu ostaje i do 7 dana , to kazem iz vlastitog iskustva jer sam bio poizitivan na isti nakon 5 dana od zadnje doze a vec osmi dan sam bio negativan na BUP , sada moze to zavisiti i od doze ,trajanja uzimanja i ostalih faktora ...
dumpy je TAČNO I PRECIZNO NAPISAO SVE-"poluŽivot"Buprenorphine hydroChlorid supstance je 72 časova od momenta uzimanja-unošenja u organizam,infuzijama se taj period od PUNA TRI DANA može malo i skratiti ALI NE NA 37 SATI!?!-glupost apsolutno NE TAČAN PODATAK koji je ovde izneo uvekza-ništa lično,nema ljutiš ,jednostavno je to ne tačno!,što se tiče DETEKT TESTA i TO je dumpy lepoi TAČNO SVE NAPISAO,nema šta da se dodaje! uvekza-nisi dobro "savladao gradivo"po pitanju hemijskih pitanja i činjenica vezanih za psiho aktivne supstance-što ne znači da nisi dobar čovek-samo ističem da je tvoj podatak od nekih tobož 37 sati APSOLUTNO NE TAČAN!

Ne lupetaj Hemfri, već uzmi i pročitaj : https://en.wikipedia.org/wiki/Buprenorphine

U tabeli sa desne strane
Biological half-life 20–70, mean 37 hours

I neverovatno koliko na ovom forumu ima likova koji se prave pametni, iznose kao neke činjenice a veze nemaju. To ni na jednom drugom forumu nisam sreo..
I love you, but I don`t like you.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: buprenofrin

Post by Frajla »

Half life bupa knjiski je od 20-72 sata zato se uzima srednja vrednost priblizno od 37 sati, a u praksi i po iskustvima je najcesce blize 72 satu
Sve to zavisi od brzine metabolizma a kod svakoga je razlicit.

Ne treba mesati 37 ili 72 sata sa periodom kada sub kompletno izlazi iz organizma da ne bi bio detektovan na testu.
Primer 8 mg doza nakon 37 sati nam ostaje 4 mg u organizmu,nakon ponovo 37 sati ostaje 2 mg, novih 37 sati -1mg, pa nakon opet 37 sati -0.5mg
I tako dalje tako dalje pa mozete izracunati koliko mu treba da izadje iz organizma
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: buprenofrin

Post by ziki »

U praksi je otprilike da ako ne uzmes Buprenorfin prekosutra te vec drma kriza..ne neka velika ali krene lagano.
...
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: buprenofrin

Post by dina_d »

gdje si ziki sve cekam d ami se javis …pozdrav
uvekza
Posts: 81
Joined: Sun Nov 26, 2006 7:29 am
Location: Vojvodina
Contact:

Re: buprenofrin

Post by uvekza »

Frajla wrote:Half life bupa knjiski je od 20-72 sata zato se uzima srednja vrednost priblizno od 37 sati, a u praksi i po iskustvima je najcesce blize 72 satu
Sve to zavisi od brzine metabolizma a kod svakoga je razlicit.

Ne treba mesati 37 ili 72 sata sa periodom kada sub kompletno izlazi iz organizma da ne bi bio detektovan na testu.
Primer 8 mg doza nakon 37 sati nam ostaje 4 mg u organizmu,nakon ponovo 37 sati ostaje 2 mg, novih 37 sati -1mg, pa nakon opet 37 sati -0.5mg
I tako dalje tako dalje pa mozete izracunati koliko mu treba da izadje iz organizma

Predpostavljam da se sto puta ovo pominjalo al da ne češljam, a i ti mi deluješ kao neko ko zna te mi možeš reći ono što nikako ne mogu sam (iz konstantne prakse) da procenim.. Dakle nakon ovog što si napisao, i uzimajući u obzir ostale osobine Bupa, nakon koliko vremena od poslednjeg uzimanja bupa možeš da se pukneš horsom?

Znam da je 24, pa čak i 48 sati (ukoliko si konstantno na bupu) minimum potrebno da bi hors radio.
Al ajde da pojednostavimo situaciju. Čista osoba, ne drogira se. Uzme u utorak u podne 8mg Bupa, nakon koliko vremena, ili kad, ta osoba može da uzme i oseti pravi rad horsa?
I love you, but I don`t like you.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: buprenofrin

Post by Hemfri »

uvekza wrote:
Frajla wrote:Half life bupa knjiski je od 20-72 sata zato se uzima srednja vrednost priblizno od 37 sati, a u praksi i po iskustvima je najcesce blize 72 satu
Sve to zavisi od brzine metabolizma a kod svakoga je razlicit.

Ne treba mesati 37 ili 72 sata sa periodom kada sub kompletno izlazi iz organizma da ne bi bio detektovan na testu.
Primer 8 mg doza nakon 37 sati nam ostaje 4 mg u organizmu,nakon ponovo 37 sati ostaje 2 mg, novih 37 sati -1mg, pa nakon opet 37 sati -0.5mg
I tako dalje tako dalje pa mozete izracunati koliko mu treba da izadje iz organizma

Predpostavljam da se sto puta ovo pominjalo al da ne češljam, a i ti mi deluješ kao neko ko zna te mi možeš reći ono što nikako ne mogu sam (iz konstantne prakse) da procenim.. Dakle nakon ovog što si napisao, i uzimajući u obzir ostale osobine Bupa, nakon koliko vremena od poslednjeg uzimanja bupa možeš da se pukneš horsom?

Znam da je 24, pa čak i 48 sati (ukoliko si konstantno na bupu) minimum potrebno da bi hors radio.
Al ajde da pojednostavimo situaciju. Čista osoba, ne drogira se. Uzme u utorak u podne 8mg Bupa, nakon koliko vremena, ili kad, ta osoba može da uzme i oseti pravi rad horsa?
Iako misliš da BAŠ nemam nikakvog pojma-sve jedno ću ti napisati što te zanima i to iz (na žalost)Ličnog iskustva,ako NISI "natopljen"Buprenorfinom,a kako kažeš,uzeo si jednu 8cu(što je jaka doza),VEĆ posle 24 časa možeš da uzmeš i osetiš-doduše malo slabiji efekat diacetilmorfinhidrohlorida(horsa),dok posle 48 sati ,možeš komotno da uzmeš i imaćeš ako ne full ono bar 99 posto "željenog efekta"-naj bolje se ta matematička računica vadi kao srednji broj ;24-72,tvrdim...znam...da posle 48 sati Definitivno možeš da uzmeš a da ne baciš-eto,samo ne znam zašto uzimaš onda bup ako gledaš kad možeš posle uzimanja istog da se uradiš pajdom? Ili si na Buprenorfinu ili na horsu.
P.S. Malo bupa kad nema dopa,i kad nema para-a onda kad se ima i može,uzima se dop-to je đavolov začarani krug :( naaaj iskrenije ti kažem jer sam prošao kroz tu fazu.....više puta...jbg...iskren sam,ali ograđujem se od toga da je to ok.Eto druže moj koji me maltene iznapušava u postu gore...
Kapiram da nije maliciozno to jest,Zlurado bilo napisano,sve najbolje i čuvaj svoje zdravlje.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Post Reply