Skidanje sa suba

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Frajla »

Verovatno da je to dobra ideja, jer si odradio bitan deo posla a to je skidanje sa benzosa,i to je veliki uspeh. Samo nemoj da se predajes i miris sa cinjenicom da je nemoguce se skinuti i da ces biti na njima ceo zivot.A osetices kada si spreman da li to bilo za pola godine ili godinu.
Ja sam ovih par dana i vise nego dobro..Od znakova fizicke krize ni traga ni glasa, cak se nisam ni jednom preznojila:) Konfuznost u glavi je bila u par navrata ali vidim da i to nestaje, ali nije iskljuceno da ce ponovo dolaziti ali i na to sam spremna, jos uvek sam oprezna i bez euforije. Svakako da mi je mnogo lakse nego u periodima spustanja doza.
Pre podne mi treba malo vise goriva tj kafa da se pokrenem ali sam zato posle podne puna energije i uvece nisam smorena kao sto sam bila na subu.
jos uvek nisam svesna da sam uspela da se skinem sa svega izgleda..
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Nicolo b »

Bravo Frajla,svaka cast na istrajnosti.Jedino sto si presla mnoogo dug put do cilja.Svejedno uspela si,verujem da i dalje imas tripove da ce te zviznuti jedno jutro neka ziza ali ti si to odradila toliko detaljno da od toga nece biti nista,sloboda konacno (ali ipak oprezno).
Ja nista nisam uspeo da smanjim,nisam se ni trudio,ni obaveze ne postizem(8ice i dalje).Sad sam propustio put na koji sam morao da odem ali sta cu kada izdaju na 15 dana i nikako drugacije,a preko da podizem ne dolazi u obzir i tako,dodje mi da presecem da vidim sta ce da se desi ali nemam vremena ni za to
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Skidanje sa suba

Post by trgup »

[/quote]brate pa ti si sam sebi sjebo zivot!!!! zasto si poceo uzimati sub ako se nikad nisi radio opijatima!!! :) ne mogu da verujem sta si uradio...[/quote]

Svi smo si sami sebi sje.... zivot ovdje ;) . Noel ti je odgovorio. Mlađa generacija, puno njih, nije bila na dopu, al se gadno pucaju subovima
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by motivation »

Sve u zivotu je subjektivno, i sve je u nasoj glavi pa i skidanje sa suba. Ja dizem recepte od 8-12 mg, sto ovisi o kaznenom stpustanju, zbog nonsalantnog MOP + . U prosjeku sam na 10. I svaka cast pametnom lijeku, od kojeg si radno sposoban , funkcionalan ali meni je osobno bilo bolje na metadonu. Iako taj kako neko nazva magicni bup. drzim pored jastuka i prvo pocuclam terapiju pa za jedno pola sata tek otvorim oci, i pored toga sam vise Mop poz nego obratno, I stvarno mi je dosadilo da se vozikam od heroina do buprenorfina i tako u nedogled, i uvijek imam u podsvijesti, sta me ceka u buducnosti, sta da radim kad dodje taj dan, da se suocim sa krizom za koju svako ima svoju filozofiju. I tako sa 12 mg. prosle subote, skocim u ledenu vodu. Pa sta bude. Trgao se onaj primarijus doktor docent, majka Tereza da me izmoli da ne prekidam sa terapijom, da se stabiliziram, naobecavao antidepresive, postepenu redukciju itd.. jock! Krenem ja dan za dan. Prva dva nista, treci bogami bole kosti, one jeze, al u poredjenju sa heroinskom krizom ova je mila majka. Izdrzim tako pet dana, sa simptomatskim ljekovima, najgore mi je bilo nocu, ono nespavanje dok si namrtvo izmucen.
I tamam mislim, jos malo pa sam na konju, kad eto ti ko duh Hamletovog oca, - heroinski rovac! Crv u lobanji. Ono sto malo trenem od tableta za spaavanje sanjam tu vecer, smrcem, pusim, sredjujem se na gan ( iako ja u stvarnosti imam averziju prema igli). Sesti dan, do uvecer, samo jedna tableta za bolove, skoro nista ne boli, ostalo samo znojenje i one promjene temperature, takoo reci nist, ali psihicki ne mogu da izdrzim. I otkinem od osmice nesto sitno, 1-2 mg. nez tacno, i pokvarim cijeli tjedan.
Prvih nekoliko sati drzala me euforija, kasnije me obuzela neka zalost i tuga neko blejanje u jednu tacku, sa nekakvom glupom zeljom, da ponovno upadnem u krizu, cisti mazohizam. I eto, opet je proslo 48 sati, bez terapije, bez icega. Dan po dan, kako mi je rekla pshiterapeutkinja. A sve u sveemu, objektivno govoreci, ne pamtim da sam vise od dva dana bila bez icega, i sve u svemu jako je izvedivo, samo je pozeljan moralni podstrek. A ako ga nema, pa onda sto ono kazu za svaku bolest- TRAVA RASTE :D
Vladati nad sobom najveća je vlast.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Frajla »

I sve u svemu jako je izvodivo! Volela bi da je tako kako kazes s obzirom na tvoj nacin skidanja. Mozda je izvodljivo ako si kratko na njemu, u suprotnom te ceka bekoliko meseci konfuzije, iscrpljenosti, depresije itd....
5 dana je izdrzljivo, to je i Noel napisao, ali posle toga je frka jer sub izlazi.
Ja ti drzim fige da uspes, ali bi trebali nekada poslusati i doktore!
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by motivation »

F. @ Vjerujem da si u pravu, u pogledu perioda na kojem si na subu, te njegova post efekta nakon praznjenja receptora.Golema je razlika izmedju tebe i mene, draga moja jer 7 godina je nevjerojatno dug period, pa mjeseci depreseje i apatije su sasvim realni i ocekivani. Samo ja ne bih imala snage da izdrzim nekoliko mjeseci konfuzije, bezvoljnosti i ocaja.. I na kraju bih se opet vratila na heroin. Zato zelim da probam ovako i ignorisem savjete lijecnika, vodeci se logikom da postepena redukcija ustvari samo produzava staz na subu, te povecava sanse za njegove dugotrajnije posljedice. Istina samoincijativnim prekidom svjesna sam rizika da nisam stabilizovana na terapiji, ali izmedju njega i mjeseci depresije nakon stabilizacije te postepene redukcije, radije biram ovo prvo. Rizik je isti, sada da se vratim na drogiranje ili da se vratim izmucena nakon duzeg perioda apstinencije i borbe, kad vec potrosim svu snagu i ogromno vrijeme. Kontas, toga me strah ? Jer ja znam da ovo sto si navela ne bih imala snage da izdrzim. Na subu sam relativno kratko pet i pol mjeseci, vrlo nestabilna sa dosta recidiva. Pa se nadam da ce biti kraci period i eventualne depresije. Emocionalne krize u vidu beznadja se panicno bojim. I mislim da su mi sada vece sanse da se potuno ocistim, nego da izgubim toliko vrijeme i na kraju smrtno umorna opet padnem, dovelo bi me do potpunog kraha i suicidalnog ishoda. Ozbiljno mislim.

Recidivi su losa stvar, ali kako po prinncipu yin-yanga u svakom zlu ima neceg "dobrog" uslovno govoreci, nadam se da je neutraliziralo jedno drugo. 3 dana gudriranja ponistavalo je 4 dana terapije do testa i obratno. Na sto sam se uvjerila da nakon 3 dana bez terapije 4 dan uzmem dopa, cisto radi agresivnosti a ne radi bezvoljnosti a onda peti osjetim krizu vjerovala ili ne u opadanju! Zvuci suludo ovo sto pisem, realno reklo bi se teska ubleha vrlo opasna igra sa receptorima, ali istinu govorim nema onih faza koji su mi se desavali ranije u vidu strepnje tjeskobe i straha nakon samo jednog preskocenog dana terapije. Taj emotivni dio sada, vise se manifestira, nervozom, potisnutom agresijom i onim osjecajem kad ne znas sta bi od sebe. I sa pravim usmjerenjem na psihoterapijskim grupama i individualnom terapijom ne dogadja mi se ono cega me najvise strah a to je upravo straha. Ako ti jos kazem da sam svih 6 dana provela radno onda ima tu nesto. Ne lazem, kunem se.
A nikad ranije nisam mogla da zamislim otvoriti oci bez terapije, i svakog jutra kad se probudim osjetim stezanje u zelucu, lupanje srca tjeskobu i ocaj. Ovoga puta takvih stvari nema. Samo nervoza da nekog prebijem, a tijelo mi kao da je mene neko dobro prebio vise njih. Moram spomenuti jedan okidac, koji je predhodio samoj odluci, a to je sok. Sok od kojeg sam rikala naglas od placa 24 sata ito na heroinu. Izgubila sam vrlo vaznu osobu, pola mi je zivota odnijelo, svijet mi se srusio.
I zato mi nije ni do terapije ni do heroina, ni jedno ni drugo mi vise nije vazno. Eto, to je to, draga moja F. Hvala ti sto mi drzis podrsku, a ja tebi da cestitam, na takvom uspjehu. I moje divljenje tvome tolikom stpljenju. Pa sad, iskusnija si, sta mislis ima li ikakve logike u moru apsurda koje sam napisala
Vladati nad sobom najveća je vlast.
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Skidanje sa suba

Post by trgup »

Peti dan bez suba, ok sam psihicki, neman uopce zelju da ga uzmem, al nimalo. Treći i cetvrti dan umiranje al proslo je. Problem sad je u strasnoj nervozi u nogama. Popijo sam par helexa, pijem magnezij, kalcij, d vitamin, normabel. Jel ima sta za to a da nije opijat. Please help hitno.
Frajla svaka čast na karakteru.pozdrav
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Frajla »

Bravo!
Potrazi catapresan, to ce pomoci ali nemoj da preterujes sa njim jer snizi opasno pritisak.
Uzimaj dosa tecnosti i pokusaj ako mozes setnju da se izmoris
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Frajla »

Motivation samo gruvaj... Ako te motivacija drzi onda se sve moze.
Kako sam shvatila nisi dugo bila strejt pa sam na osnovu toga aludirala na antidepresive ili bilo kakve pomocne lekove koje ti doktor prepise samo da bi lakse prosla kroz sve. Kratko si na subu pa mozda i nije frka prestati sa visoke doze, to iskustvo nemam, ali si dugo na opijatima pa samim tim slede i PAWS. Meni je bila frka par dana, tj bezvoljnost i depra i zoloft je za sada resio sve! Sada sam skoro pa fit i ni ne brojim dane kada sam uzela poslednju dozu. Sta sam zelela reci..... Zasto tezim putem kad moze i laksim da bi se pokusali izbeci recidivi..
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Skidanje sa suba

Post by trgup »

Jel ima u Hr, kako ga dobit, ja nisam reg?
Locked