Skidanje sa suba

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Tamara86 »

Hej Frajla, kod nas je mirtazapin-calixta, ima od 15mg i 30mg, zute, i onako crvenkaste ove od 30mg, pila sam, ali sam dobijala redovno epi-napade, jer ja imam i epilepsiju, ne znam da'l sam to napomenula negdje. Pa su mi ukinuli. Ne od lijekova, ili droge, imam od rodjenja epilepsiju. Zoloft ili Asentru mi je prepisala, 100mg dnevno, s tim da zna da mi ne odgovara Asentra, pa mi je tako prepisala Amizol, tri puta dnevno po jednu, i onda to kad je cula druga doktorica, ova u Metadonskom (posto tamo idem po sub, je'l, a druga doktorica psihijatar me vodi kroz terapiju za Hepatitis) nije mogla doci sebi, i rekla mi da pijem po pola amizola, i povecala mi Suboxon, to je jos na pocetku ter. za Hepatitis bilo, i ja sam stvarno probala i taj Amizol piti, ali sam imala, ne znam kako da ti objasnim, ono, npr. sjedim sad, sve ok, i samo se odjednom toliko jako trznem, da mi ispadne iz ruke nesto ako drzim, i srce mi je radilo ubrzano. Pa je onda rekla da prestanem sa Amizolom i pocnem sa Asentrom, e tu ja sama vise nisam htjela pocinjati ni sa cim. :) Tako da ja trenutno ni ne osjecam neku potrebu za bilo kakvim dodatnim lijekovima, koliko ovo zvuci bezveze, ja bi sve prirodno da mi se sredi :) Mada znam da ako bude trebalo, sto kazes, naravno da cu poceti piti. Dok mi vidis, sa druge strane, infektolog govori da je dobro sto ne pijem puno lijekova, bas zbog jetre i bas sada dok se lijecim. Svi neko svoje misljenje imaju :) Tako da cu ja ipak svoje poslusati, ako bude trebalo, tu je, a ako ne, super :) Pisi i ti kako si, nemoj sad da nas ostale, zaboravis :)
cocofeel
Posts: 1
Joined: Fri Dec 23, 2016 10:27 am

Re: Skidanje sa suba

Post by cocofeel »

Molim vas da mi pomognete,
pre skoro 20 godina sam prestala zezanje sa horsom, medjutim zadnjih 8 meseci, malo po malo iz gluposti, uzimala sam bup. E, sada stiglo sve na naplatu, 6 dan, bolovi u nogama, zglobovima, o depresiji i grizi savesti da i ne govorim....ne koristim nista osim 1/4 rivotrila uvece da mogu zaspati, mada mi se i to gadi. Shta mogu da ocekujem, i koliko dugo ce ovo da traje? Partner mi je jos u goroj poziciji jer se radio mnogo duze i vise. Sada teba sve izgladiti i svesti normalan zivot...Ljudi koliko ovo ludilo dugo traje? Moze li me sve proci za nekih 10tak dana? Potpuno sam radno nesposobna, a ne smem si to dozvoliti...
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Tamara86 »

Cocofeel, koliko si uzimala, da li si ga zloupotrebljavala? Najbolje da procitas Frajlino skidanje, imas i Noelovo, odmah ispod ove teme, oni najbolje znaju, ja ti ne bih znala reci, jer se ja jos uvijek skidam. Ja msm, ali to je samo moje misljenje, da fizika ne bi trebala jos dugo potrajati, ali psihicki se neces dobro osjecati neko vrijeme, iskreno. E sad, ako si izdrzala 6dana, i ako je to ono sto zelis stvarno, msm da prestanes, samo guraj, bila si na dopu, znas sta je kriza. Po meni je skroz ok sto ne uzimas nikakve druge lijekove, prije ce se organizam iscistiti, iako ces se vise napatiti. U vezi partnera ne znam sta da napisem, zeznuto je sto ste oboje u istom polozaju, i dovoljan je jedan trenutak necije labilnosti, bilo tvoje ili njegove, pa da se vratite na staro. Ali moze se, ako je to ono sto oboje zelite, iako ljudi kazu i ja se donekle slazem, da dva narkomana ne mogu opstati zajedno, to ne mora biti pravilo, i znam jako puno parova koji su se drogirali, pa sad vode uredan, normalan zivot, imaju djecu, rade, i sve sto podrazumijeva normalan zivot, pod normalan mislim zivot bez droge.
suppx
Posts: 16
Joined: Tue Dec 06, 2016 9:11 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by suppx »

cocofeel wrote:Molim vas da mi pomognete,
pre skoro 20 godina sam prestala zezanje sa horsom, medjutim zadnjih 8 meseci, malo po malo iz gluposti, uzimala sam bup. E, sada stiglo sve na naplatu, 6 dan, bolovi u nogama, zglobovima, o depresiji i grizi savesti da i ne govorim....ne koristim nista osim 1/4 rivotrila uvece da mogu zaspati, mada mi se i to gadi. Shta mogu da ocekujem, i koliko dugo ce ovo da traje? Partner mi je jos u goroj poziciji jer se radio mnogo duze i vise. Sada teba sve izgladiti i svesti normalan zivot...Ljudi koliko ovo ludilo dugo traje? Moze li me sve proci za nekih 10tak dana? Potpuno sam radno nesposobna, a ne smem si to dozvoliti...
Ei, moraš izdržati još par dana jake krize,nakon 10-tog dana se počme povlačiti ali nikako neće nestati preko noći,iz iskustva ovo je borba koja traje i tko god kaže da je lagano taj laže ali je moguće i samo treba jaka volja i sam sebe tjerati na kretanje i aktivnost,najgore je sam sa sobom biti i čekati da prođe,mislim prvih 10-tak dana nemožeš drugačije ali čim vidiš malo poboljšanje moraš se aktivirati bilo kako ,čim se aktiviraš osječat češ se bolje,bar je kod mene tako bilo,danas 18-ti dan,daleko sam od normalnog života ali sam ponosan jer sam sve prošao na suho bez pomoći dodatnih tableturina,samo priroda i guram nekako!!!
Pdomanga
Posts: 3
Joined: Tue May 23, 2017 4:17 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Pdomanga »

Drugari ja sam nov ovde i imam nekoliko pitanja u vezi bupa i Drajzerove.

Naime radio sam hors prosle godine (nije prvi put da recidiviram) da bih od decembra presao na bup i to kupujuci na crno.Iskreno da vam kazem keva je digla kredit da bih ja nabavljao bup posto sam cuo da ga je u drajzerovoj tesko dobiti.
Bio sam kod njih na lezanju pre par godina i zaista sam bio cist 2 godine,dok prokklete prosle godine nisam naleteo na prokleti dop ponovo.

E sad nastaje pravi problem posto kinte vise nema a ja na bupu,trenutno na 4 mg dnevno.Ne pitajte kako se snalazim za kintu.Medjutim citajuci sad ove postove zadnjih meseci,cini mi se da postoji sansa da se u Drajzerovoj dodje do bupr terapije (moram da naglasim da bih se 100% pridrzavao njihovih uslova).

E da jos da naglasim da sam probao kod moje lekarke opste prakse i da mi je zena lepo rekla da bez uputa iz drajzerove ne moze da mi napise na recept bup.Svaka vama cast kad mozete.
Evo upravo danas sam 3 dan u krizi i stvarno 4mg ispod jezika nije za zezanje a neki od vas znaju da je 8mg na ulici 1000 dinara.

Bukvalno sam udario glavom u zid i ne znam gde da kucam,kome da se obratim za pomoc.
Ja ne radim,Keva prima bednih 25000 mesecno i kako sam video u nekim davnim postovima 20000 je bila mesecna cena.Ja to ne mogu da placam.
Zeleo bih da znam posto sam procitao da postoji mogucnost da se preko soc. dobije skoro pa besplatno.Nekih 3500 i jos nesto da se plati i da budem kod njih kontolisan.
Zaista mi je muka od svega i ako neko nesto zna o tome molim vas da mi pomognete posto OVAKO VISE NE MOZE! :!:
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Caty »

Pdomanga wrote:Drugari ja sam nov ovde i imam nekoliko pitanja u vezi bupa i Drajzerove.

Naime radio sam hors prosle godine (nije prvi put da recidiviram) da bih od decembra presao na bup i to kupujuci na crno.Iskreno da vam kazem keva je digla kredit da bih ja nabavljao bup posto sam cuo da ga je u drajzerovoj tesko dobiti.
Bio sam kod njih na lezanju pre par godina i zaista sam bio cist 2 godine,dok prokklete prosle godine nisam naleteo na prokleti dop ponovo.

E sad nastaje pravi problem posto kinte vise nema a ja na bupu,trenutno na 4 mg dnevno.Ne pitajte kako se snalazim za kintu.Medjutim citajuci sad ove postove zadnjih meseci,cini mi se da postoji sansa da se u Drajzerovoj dodje do bupr terapije (moram da naglasim da bih se 100% pridrzavao njihovih uslova).

E da jos da naglasim da sam probao kod moje lekarke opste prakse i da mi je zena lepo rekla da bez uputa iz drajzerove ne moze da mi napise na recept bup.Svaka vama cast kad mozete.
Evo upravo danas sam 3 dan u krizi i stvarno 4mg ispod jezika nije za zezanje a neki od vas znaju da je 8mg na ulici 1000 dinara.

Bukvalno sam udario glavom u zid i ne znam gde da kucam,kome da se obratim za pomoc.
Ja ne radim,Keva prima bednih 25000 mesecno i kako sam video u nekim davnim postovima 20000 je bila mesecna cena.Ja to ne mogu da placam.
Zeleo bih da znam posto sam procitao da postoji mogucnost da se preko soc. dobije skoro pa besplatno.Nekih 3500 i jos nesto da se plati i da budem kod njih kontolisan.
Zaista mi je muka od svega i ako neko nesto zna o tome molim vas da mi pomognete posto OVAKO VISE NE MOZE! :!:
Ne znam.odakle.si ali.kod mene se ode u dom zdravlja pa tamo lepo.Sve kažeš i tražiš bup i to je to. Tako je sad.svuda u Užicu kod nas, pa.i u manjim gradovima tako da je sigurno tako svuda u Srbiji,.Mada ja sam kupovala na crno sve vreme.da asad ne objasnjavam što, kad ti tamo odrede dozu onda sam svake nedelje dizes u apoteci i placas tabla osmice i tabla.dvojke su znam 1200 :-) e sad šta je koliko proceni oko 700-:800 je tabla osmica a dvojke su oko 400 verovatno ili tako nešto pa probaj tako kakva drajzerova to je preskupo!
Pdomanga
Posts: 3
Joined: Tue May 23, 2017 4:17 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Pdomanga »

Caty wrote:
Pdomanga wrote:Drugari ja sam nov ovde i imam nekoliko pitanja u vezi bupa i Drajzerove.

Naime radio sam hors prosle godine (nije prvi put da recidiviram) da bih od decembra presao na bup i to kupujuci na crno.Iskreno da vam kazem keva je digla kredit da bih ja nabavljao bup posto sam cuo da ga je u drajzerovoj tesko dobiti.
Bio sam kod njih na lezanju pre par godina i zaista sam bio cist 2 godine,dok prokklete prosle godine nisam naleteo na prokleti dop ponovo.

E sad nastaje pravi problem posto kinte vise nema a ja na bupu,trenutno na 4 mg dnevno.Ne pitajte kako se snalazim za kintu.Medjutim citajuci sad ove postove zadnjih meseci,cini mi se da postoji sansa da se u Drajzerovoj dodje do bupr terapije (moram da naglasim da bih se 100% pridrzavao njihovih uslova).

E da jos da naglasim da sam probao kod moje lekarke opste prakse i da mi je zena lepo rekla da bez uputa iz drajzerove ne moze da mi napise na recept bup.Svaka vama cast kad mozete.
Evo upravo danas sam 3 dan u krizi i stvarno 4mg ispod jezika nije za zezanje a neki od vas znaju da je 8mg na ulici 1000 dinara.

Bukvalno sam udario glavom u zid i ne znam gde da kucam,kome da se obratim za pomoc.
Ja ne radim,Keva prima bednih 25000 mesecno i kako sam video u nekim davnim postovima 20000 je bila mesecna cena.Ja to ne mogu da placam.
Zeleo bih da znam posto sam procitao da postoji mogucnost da se preko soc. dobije skoro pa besplatno.Nekih 3500 i jos nesto da se plati i da budem kod njih kontolisan.
Zaista mi je muka od svega i ako neko nesto zna o tome molim vas da mi pomognete posto OVAKO VISE NE MOZE! :!:
Ne znam.odakle.si ali.kod mene se ode u dom zdravlja pa tamo lepo.Sve kažeš i tražiš bup i to je to. Tako je sad.svuda u Užicu kod nas, pa.i u manjim gradovima tako da je sigurno tako svuda u Srbiji,.Mada ja sam kupovala na crno sve vreme.da asad ne objasnjavam što, kad ti tamo odrede dozu onda sam svake nedelje dizes u apoteci i placas tabla osmice i tabla.dvojke su znam 1200 :-) e sad šta je koliko proceni oko 700-:800 je tabla osmica a dvojke su oko 400 verovatno ili tako nešto pa probaj tako kakva drajzerova to je preskupo!
Ja sam iz Beograda i kako sam napomenuo vec sam bioo kod doktorke opste prakse i ona mi kaze da bez uputa iz drajzerove ne sme da mi prepise bup.Ja joj kukao,molio ali ona kaze da ne sme posto se lek vodi kao opioid i da ne sme na svoju ruku to da prepise.Stvarno mi nisu jasni.Zena lepo vidi da se raspadam a ona kao pali u drajzerovu pa nek ti oni pomognu.Ja koliko znam u drajzerovoj je preskupo takodje.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Caty »

Stvarno ne shvatam zasto je to tako kad se sad svuda u Srbiji bar u unutrasnjosti znam provereno, bup prepisuje šakom i kapom nego su mozda svi u talu da bi uzimali ogromne pare to je jako skupo i strasno je da neko daje 20000 svaki meeec samo za lek! Pa nisu svi rok feleri da mofu pored sbih troskova i to da plaćaju meni je ovde jeftinije na crno nego tamo! Ovde bukvalno ides u dz tamo kazes psihijatru čak ti ne treba nikakav dokaz da si narkoman nego lepo sve kazes nekad je jedino bila i komisija tu da proceni valjda kolicinu koju ce ti prepisati ali sad nema ni to zbam iz prve ruke jer je moj drug skoro uzeo terapiju za dan bukvalno ali pre 3god je moflo samo u drajzerovoj pa su ljjdi odavde isli tamo e posle su ih prebacili da se ne bi cimali.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje sa suba

Post by sanela »

Pdomanga wrote: Ja sam iz Beograda i kako sam napomenuo vec sam bioo kod doktorke opste prakse i ona mi kaze da bez uputa iz drajzerove ne sme da mi prepise bup.Ja joj kukao,molio ali ona kaze da ne sme posto se lek vodi kao opioid i da ne sme na svoju ruku to da prepise.Stvarno mi nisu jasni.Zena lepo vidi da se raspadam a ona kao pali u drajzerovu pa nek ti oni pomognu.Ja koliko znam u drajzerovoj je preskupo takodje.
A jesi li ti otisao ili nazvao Drajzerovu i dobio te informacije o plaćanju te cifre ili si to od nekog saznao?
Sta te kosta da odes i raspitas se tamo o svemu?
Pdomanga
Posts: 3
Joined: Tue May 23, 2017 4:17 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Pdomanga »

Da budem iskren to sam procitao ovde na forumu (to da je i dalje 20000).Pre nego sto sam isao kod njih na stacionarno ja sam bio kod one Branke gore na 3cem spratu u toj dnevnoj bolnici,kako je oni nazivaju.Tada sam za 3 meseca platio 60000 i zena me navukla ko psa.Dosao sam navucen na keca dopa dnevno IV i ona mi odredi 10mg dnevno (8+2mg popodne).Usput sam joj odmah trazio da me stavi na listu za recepte posto sam znao da necu dugo moci to da placam.
I tako me drzala 3 meseca iako sam joj ja u par navrata trazio da smanjujemo polako terapiju,ona je govorila da je jos rano,da sam rovit,bla bla,pricu neku samo da bih posle ta 3 meseca kad sam joj rekao da ja para vise nemam i pitao sam je sta je bilo sa listom ona ladno kaze "pa je te jos nisam ubacila na cekanje posto moras bar 6 meseci ovako da se lecis".
Meni to ne bi bio problem da sam ja imao kintu da nastavim ali nisam pa sam bio prinudjen da odem na stacionarno lecenje.I nekim cudom to je urodilo plodom da ja ostanem cist 2 godine do eto prosle godine.
Sto se tice odlasku u Drajzerovu sad mi je to zesci cim posto pola dana jurim kintu za bup i posle mi vala nije do zivota a kamoli da se jurcam sa njima tamo ordinaciji.Ona radi samo pre podne sto je jos jedan od problema.Izgleda da cu morati da zapnem skupim kintu da se pokrijem bar za 2 dana pa da odem i raspitam se.
Ne znam eto ja sam hteo da podelim svoj problem ovde misleci da je neko mozda prosao tu proceduru u skorije vreme pa da pored mene jos neko sazna sadasnji princip poslovanju kod njih.
E da nisam napomenuo da me ceka neko ozbiljno sudjenje koje je teski fijasko (nepravedno optuzen) i plasim se da ako krenem preko soc. da to slucajo ne dospe u ruke tuziocu pa da ljudi stvarno pomisle da sam umesan u taj slucaj.
Bas sam ukakio situaciju i stvarno nzm gde dalje,pogotovu sto osoba od koje nabavljam na crno cas ima cas nema pa to je onda jurnjava preko drugara i tako,to je vec svima poznato.
Locked