Skidanje sa suba

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by noel »

Još uvijek izbacujem benzodiazepine, proteklih desetak godina uvijek sam bio na nekom od njih, u većim ili manjim količinama... pa ne smijem previše žuriti, riskiram onda epi napad. Ostao mi je diazepam, trenutno uzimam samo 5 mg dnevno, i aprozolam 0.5 mg. Buprenorfin sam smanjio s 6 mg na 4 mg (bez ikakvih simptoma sustezanja), planiram ići do dvojke, a onda ne znam, ostati na održavanju ili skidanje. Nisam pametan :(
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Frajla »

Kad dodjes do 2 mg znaces sta ti je ciniti. Zadrzi se tamo dok god ne budes osetio potrebu za daljim smanjivanjem. Ja sam se na 1,5 zadrzqla 3 godine i onda je doslo samo od sebe.
Do 2 mg smanjivanje ide lagano tako da ne bi trebao imati nikakvih problema kao sto si rekao.
Samo napred!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Frajla »

ne nisam ostavila sub hahahaha, salu na stranu mislim da sam na kraju pa da updejtujem situation:)
Nemojte samo da mi sudite zbog mojih silnih nula, ali posto me motivacija jos uvek drzi pokusacu da dodjem do sto manje doze. Trenutno sam na 0.0145 mg, da li sam napomenila da se ne smejete na dozu?:) ali ajde gledam na ovo kao na neki eksperiment da vidim sta se moze sa subom.
Spustala sam dozu po 10% i osetim zadnje dve nedelje tj zadnja dva spustanja doze su bila jako podnosljiva, tj svaku noc sam spavala bez nemira u nogama, i to mi je znak bio da idem u dobrom pravcu.Pa sam odlucila prosle nedelje da pokusam na svaka tri dana tj 72 sata da spustam dozu. Sve ok bilo,spavanje dobro,malo vozila bajs u krevetu, ali kad uporedim vozenje bajsa na 0,25mg i sad ufffff ono je bio maraton a ovo su neke kratke stazice.Tako da je za sada i vise nego podnosljivo.
Videcu kako reagujem na ovo ubrzano spustanje ako bude kao i ove nedelje onda sam uskoro freeeeeeee
Depre nema,veoma sam aktivna a zoloft cuvam nakon sto se skinem ako zafali, jer za sada nema potrebe.
Kako ide ostalima? Noel? Nicolo?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje sa suba

Post by ziki »

Buprenorfin trenutno uzimas 0.0145 mg...
Ako imas laboratoriju, u kojoj imas i mikroskop i sve ono drugo od opreme ja sam negde i sklon da poverujem...ovako sada vec malo prelazi u naucnu fantastiku.
Koliki je to deo tablete...cetvrtina od cetvrtine ili cak i manje ?
Da li se vidi golim okom uopste...
...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Frajla »

A bemu sunce Ziki zar me opet pitas istu stvar
0.25 mg tablete rastvorim u 0,17 mililitara tacnije napunim spricu do 17-te crtice i svaki 0,1 ml ili jedna crtica dodje 0.0147mg. Jedna crtica je dnevna doza. 0.25 /17( dana) je 0.0147
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje sa suba

Post by ziki »

Znaci ovako, ti od 0,25 mg sto je OSMINA tablete od 2 mg recimo posto je to slabija tableta...pa od te osmine ti uzimas 17-i deo...
U praksi to je kao da omanje zrno pirinca podelis na 17 delova...
Ok, nemam ja nista protiv..samo mi je bilo nejasno iz prakticnih razloga.
Kontam ja da to moze da se rastvori pa izdvoji...al onda treba vratiti u cvrsto stanje ili uzeti u tecnom obliku...
Verujem ti ja, al bolje da ne mislim o tome.
...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Frajla »

Pa i uzimam u tecnom obliku jer nema sanse drugacije da dodjem do male i precizne doze.nema potrebe da se pretvara u cvrst oblik ponovo. Nego uzmem 0,1 ml iz sprice te tecnosti o stavim pod jezik.
To je stvarno komad prasine sto ja uzimam ali izgleda da mi uspeva, i radujem se beskrajno tome! Osetim ovo ubrzano skidanje, kinula sam jedno 300 puta juce i danas, glas mi se promenio voda iz nosa curi, kao da sam prhladjena ali od prehlade ni traga:)
Sve u svemu odlicno sam!!
Juhuuuu
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje sa suba

Post by ziki »

Pravo da ti kazem mene to raduje.
Ako je jedna tableta od 2 mg toliko jaka da moze da se podeli na ukupno 136 delova..to je tvoja doza...onda ona 8 mg moze na 544 dela.
Pa ti vidi koliko je to dana, samo sa te strane gledajuci jedna kutija ima da traje 5,6 godina.
Ispravi me ako sam pogresio,upotrebio sam digitron i sabrao 17 delova od osmine tablete pa puta 8 da bi dobio tabletu od 2 mg..i onda puta 4 za onu vecu od 8 mg.
Cista matematika.
I cak nije 5,6 godina vec mnogo vise.
544 dana jedna tableta, u kutiji ima 7.. mnogo..citava decenija.
I ovo nije sad kao podsmeh ili ne znam sta, vec je to racunica koju si ti decidno nekoliko puta objasnila ovde.
Ja da budem i na 3 puta vecoj dozi od tvoje pa opet super.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje sa suba

Post by ziki »

Ali moras i sama da priznas da zvuci cudno...
Ti si trenutno na dozi koja je 544-i deo tablete od 8 mg. :shock:
...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Frajla »

Ziki svaku tabletu mozes da delis, mrvis i rastvaras kako zelis u zavisnosti od doze koju treba da dobijes.
Danas spustam na 0.0125. To dobijam tako sto 0.25 mg suba rastvorim u vodi tj stavim u spricu od 2 mililitra. Svaka jedna crtica na sprici ili 0,1 ml mi je dnevna doza. 0.25/20 (crtica ili dnevnih doza) . Sledece spustanje mi je na 0,008 a to cu dobiti kada dodam vise vode u spricu i rastvorim 0,25 mg u 3 ml spricu, pa je svaki 0.1 ml 0,0083 mg. Istim pricipom sam radila i na vecim dozama. Tako sam pocela kad sam dozla ispod 1 mg jer nisam mogla da lomim toliko precizno tablete, a to je najveci problem.
Matematika ti je tacna! Samo sto je potrebno lomiti tablete na manje doze jer ne postoje sprice toliko velike sa obelezenim 0.1 mililitrom. Ograniceni smo na 3 ml spricu jer one imaju te crtice do 1 ml, 2 ili 3.
Svesna sam ja odavno da je doza smesna:) priznajem, ali mi je prvobitan plan bio da prestanem na 0,10 mg ali nije moglo i dalje sam osetila spustanje i previse. Pa sam plan pomerila na 0,05 mg. kad sam spustila dozu sa 0,066 na 0,05 tri nedelje mi je trebalo da dodjem k sebi. I to mi je opet bio znak da je sub toooooooooliko jak i mocan cak i na 0.05 mg
Ono sto me raduje je cinjenica da sam sve vreme radila i vodila normalan zivot. Nije bilo grcenja po podu kako je jedna clanica skoro opisala svoje skidanje od godinu dana. To je meni i bio cilj. Bez bolovanja i mucenja i trodona itd
:) i ja sam racunala koliko mi je suba ostalo, u slucaju neke nuklearne katastrofe bila bi obezbedjena decenijama hahahahah
Locked