Skidanje sa suba

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Caty »

Yasujirozu pa sta treba odmah tebe da podupremo, ja i ninicka i jesmo majke i volimo da pomazemo :P a kod tebe je to deo šarma hehehehehe

Ziki.super sto si nasao posao eto i ja se nadam da cu ga naci u dogledno vreme, pored svih ostalih nedostataka nikako ne mogu da krenem.na voznju eto verovali ili ne nisam to nikad uradila a sad je i poskupelo pa su pare uvek potrebnije za nesto drugo... zajebano je ipak uzeti ujutru i ostatak dana nista ja sam zato sad opet pocela da delim tj da uzmem ujutru pola mg a kasnije ostatak iako mi to ne pruza nikakvo zadovoljstvo nekako mi lakse psihicki i to je to!

No ziki ti nemas zenu i dete pa mozes da radiš vecinu dana i nikom nista a ja ne bih mogla prvo da izdrzim da ne vidim dete, aj za muza svejeeno ionako je po ceo dan kući, ali dete nema sanse da ne vidim zato recimo nisam htela da radim u nekoj firmi gde se uvek ostaje duze na poslu. Neka hvala hocu samo normalno radno vreme pa kolika god bila plata. Meni je vreme vrednije.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Hope83 »

Hvala vam na odgovorima,pa jednostavno mi se sve nekako zgadilo dosadilo mi je da uvjek mislim na terapiju itd.Kod mene to inace izgleda ovako uzimam ovaj suboxone 8mg i znaci cetvrt dnevno uzimam to je 2mg tako da mi jedna tableta bude 4 dana,radim od 13 00 sati do 20 00 sati ustanem odprilike 08 00 h i neuzimam jer nemam potrebe tek znaci kad dodjem na posao 13 00h uzmem 1 mg terapije i onda jos navece 1mg ali osjecam se tako da to nacece et uzmem samo sto sam naviko inace nit mi puno treba cisto ono NAS hir.Vikend neradim preko vikenda uvjek uzmem manje terapiju znaci 1mg uzmem jednom dnevno i to je to tano negdje poslijepodne cak nekad nedelju preskocim neuzmem nikako.Pokusacu s tim smanjivanjem jer vidim da svako tako savjetuje pa uglavnom pisacu sta i kako.Hvala inace Caty musko sam...hehe
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje sa suba

Post by ziki »

yasujirozu wrote:a po pljuge moš ići bajsom u ponoć...

e moj ti,
vragolane,
nestašni ;)
Eh tada nisam bio umoran nego sam blejao po kuci bez posla.
Mozes da ne spavas uopste kad ne radis, imas ceo sutra dan slobodan.
A kad radis ujutru a nisi spavao onda si se zajebao vrlo..
Jos kada je napolju skoro 40 stepena treba ti stvarno mnogo energije.
I zato je tu Bup koji krepi i duh i telo ! :roll:
........................................................
Zajebavam se naravno...
Eto sada me na primer boli zub jako, a bup mi nije pomogao vec sam morao da popijem Brufen.
Znaci ni taj Bup nije svemoguc.
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Caty »

S obzirom da bup vazi za lek protiv bolova meni.takodje nema.sanse da od.njega prestane zub, upala misica, stomak i sl. Sve te to i dalje boli ma mene iskreno na bupu sve isto.boli.
Hope sad viseh da si musko, nema veze hehehhw pa kazu kad osetis da ti je dosta i da te vec i previse radi vreme je da se smanjiii. ja sam isto tako kao ti uzimala, miligram ujutru rano a 1mg popodne, kasnije sam smanjila na 1.5mg podeljeno ili na 0.75 ujutru 0.75popodne a mozes i 1mg ujutru i pola mg popodne, iznenadio.bi se kako ae ta.razlika UOPSTE ne oseti. Posle ideas na 1mg (pola ujutru pola popodne ili 0'75+0.25)Ja.i sad delim na dva dela.0.5mg ujutru i 0.25 popodne prosto sam tako navikla i lakse mi. E kad vec smanjis toliko valjalo.bi da nabavis dvojke!
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Hope83 »

Evo drustvo krenuo sam s borbom u subotu sam uzeo 2mg jucer nisam uzeo bup nikao i evo danas ga jos nisam uzeo uzecu tek kad se pocnem osjeecati lose na poslu tamo negdje oko 14 00 15 00 sati i planiram krenuti ovu sedmicu s 1.5mg pisem dalje kako i sta.Budite mi dobri lijep ppzdrav za sviju....
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Hope83 »

Caty nisam bas puno upucen sto se tice bupa,ali cuo sam od prijatelja da su te dvojke puno jace od osmice suboxone jer suboxone ima blokator tako mi rece prijatelj koji je dvije godine na bupu i bilo mu nestalo osmica i sedmicu dana je koristio dvojke kaze kad se poslije toga vratio na osmicu Suboxone da ga spucala takva kriza da je uuzeo citavu osmicu i nije mu pomoglo tek sutradan.Sto se tice mene uopste u zadnje vrijeme ta 2 mg nerade sta vise nervozan sam navece ko pas a na bup necu da pijem nista dodatno za smirenje itd.Jednostavno ono funkcionisem extra malo duze mogu spavati i odkad mi se ta nervoza pojavila tad sam osjetio da je vrijeme da spustam bacam neznam i evo krenucu pa cu vidjeti sta i kako.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Hope83 »

Pozdrav raja dugo sam pratio forum,ali prije par dana sam se reg.
Zelim da kazem da mi ovaj forum dosta pomaze,ja mislim da nam svima bolje dodje nego prica s psihijatrom zbog toga sto svi ovde znamo kako se osjecamo i kroz sta prolazimo,ima ono izreka "Negovori nesto sto nisi osjetio na svojoj kozi"zbog toga nas strejt ljudi mogu na neki nacin samo da razumiju ali da shvate nikako ja imam veliku podrsku od supruge i majke,otac mi je umro 2010 to me najvise pogodilo u zivotu i taj period od 2010 do 2014 sam prolazio najgori pakao droge,supruga mi nikad u zivotu nije uzela nikakav opijat dzoint nije ispusila i daje mi kao sto rece veliku podrsku kao i majka.Kod mene je sve pocelo krajem te 2014 kad nisam vise mogao da krijem lazem muljam itd(tad sam s suprugom bio u vezi)i onda je dosao taj dan da se suocim s istinom i uradim najtezi korak da priznam supruzi tada djevojci i majki da se drogiram.
Sad evo upravo stizem busom na stanicu idem na posao pa sam slab s vremenom,ali nastavicu pricu jer ovde se covjek nekako bolje osjeca pricam ono iz dubine duse.Pozdrav...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by yasujirozu »

nerealan si, frende - ne moš tako brzo spuštat...

idi 0.2, 03 dolje, to je recept

no, ak možeš izdržat, i više je svakako super
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Frajla »

Hope 83, nemoj preskakati dane, nece ti doneti nista dobro osim sto ce te sacekati frka sutra ili prekosutra, bez obzira da li uzeo dozu tog dana ili ne. Svaki dan u isto vreme treba se uzimati doza.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Caty »

Spusti na 1.5 mislim da.nece biti problema ali uzimaj svaki dan nemoj preskakati! Guraj tako nedelju, dve pa onda idi ispod,.nije vazno dal.za 0'2 ili 0.5 koliko.mozes toliko spusti! Ja sam doduse sa 2 na 1 nekakao.lako spustila ali.ispod 1 ide dosta teze! E tad treba da bude sto manja razlika tj spustanje. Ja sam protekle nedelje 0.8 a ove cu oko 0.7. Plan je da svake nedelje spustam za oko 0.1mg (dokle bude islo posle mozda i 0.05). Slusaj svoje telo i lagano bez zurbe da bi bilo sto bezbolnije. Ja se za sad spustam bez ikakvih tegoba i verujem da ce tako ostati do 0.5 za dalje ne znam nisam ispod toga nikad ni stigla.
Pisi slobodno znam i sama kako to pomaze ja sam smarala svaki dan i borila se sama sa sobom ali da mi nije foruma ko zna dal bi ta ideja zaživela uopste. Ovako mi je lakse bodrimo se, pisemo, i nesto pokusavamo. Svakako bolje nego da te boli dupe i da uzimas neke vece doze bezbeze i mene čim pocne da radi na nervozu znam da treba da spustim.
Super sto imas podrsku i sto ti je supruga strejt, tako je dosta lakse ali.opet kad covek odluci i kad mu se sve to smuci ne moze ga nista spreciti da uspe. Ja sam uzela jutros 0'4mg i ekstra raspoložena i puna elana. Kasnije uzimam ostatak necu pre 3-4 sigurno. Tako sam podelila i to mi najvise odgovara da bi mi i uvece bilo ok. Ne znam kako si ti navikao ali ja ne mogu da izdrzim da uzmem samo ujutru psiha me zeza i moram da dodam e zato sad ostavim jednu trecinu ili cetvrtinu za popodne cisto da.budem mirna psihicki i da ne dodajem vise nego sto smem.
Locked