Skidanje sa suba

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje sa suba

Post by sanela »

Eto, ti budi taj koji ce se raspitati, pa podijeli informaciju sa ostatkom ekipe na forumu. ;)
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Hope83 »

Pozdrav 2 i pol godine sam na terapiji stim da sam dvije godine na heptanonima,a unazad 5-6mjeseci sam na bupu dnevno uzimam 2mg i zelim da se rijesim bupa i svega stim svaki savjet vas koji imate iskustva s bupom bi mi dobro dosao.Hvala unaprijed...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by yasujirozu »

uf, jes zajeb, odista... OSIM AKO NE PROČITAŠ PAR TISUĆA POSTOVA O TOJ TEMI OVDJE...

jbt, retarda sve više...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Ninocka »

Hope83 wrote:Pozdrav 2 i pol godine sam na terapiji stim da sam dvije godine na heptanonima,a unazad 5-6mjeseci sam na bupu dnevno uzimam 2mg i zelim da se rijesim bupa i svega stim svaki savjet vas koji imate iskustva s bupom bi mi dobro dosao.Hvala unaprijed...
Ja sam uz dosta poteskoca, prestala. Sa 2 mg sam pet dana bila na 1. 5o. Sedam danana 1 mg onda poslije toga sam sedmicno spustala po 25% od doze. Znaci 0.75 0.50 0. 25 i tri dana 0.13 i kraj.
Nije lako ali je izvodljivo.
Srecno
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Caty »

Hope83 i ja tosam pokusavam par meseci, do sad sam.samo uspela da spustim dozu i variram od 0.5-1mg a kako doci do cilja jos nisam ukapirala, tj sve je to lako reci ali teze sprovesti u delo. Najpametnije ti je spustanje doze, idi prvo na 1.5mg dve nedelje, pa 1mg dve nedelje npr, može i.duze/krace to ces sama proceniti, ispod miligrama ide teze i tu mora manje spuštanje recimo 0.75, 0.5, mozes probati da se skidas sa te doze ali kriza ne gine, a mozes nastaviti da spustas do neke minimalne doze. Postoji i jos jedan.nacin a to je da se dodje do.0.5mg a onda krene sa preskakanjem dana, neko vreme svaki drugi dan 0'5 pa.svaki treci itd. Ja to nisam probala tako da ne znam. Fizicka kriza prodje prilicno.brzo ali psihicka moze da potraje i mesecima. Posto ga uzimas 5-6 meseci verujem da ces za mesec dana biti ok. Samo obavezno prvo spusti bar do pola mg da bi kriza bila sto slabija.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by yasujirozu »

uff, kakav nisko klizeći start imaju nina i kaća, žasu... ja kao nešto grubo napišem djevojci, i eto ih njih dvije s majčinskim, uljudnim, vaspitanim i informativnim postovima, koji čine moje obraćanje, još bezosjećajnijim...

odoh se od sramote, samospalit :cry:
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Frajla »

Hope, sve je vec manje vise napisano i objasnjeno. Procackaj malo temu
Ako imas konkretnih pitanja i nedoumica-pucaj tu smo
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje sa suba

Post by ziki »

#Hope83 Najbolje ti je da se ukljucis na forum i da pises itd, jer ne postoji jedan univerzalni savet za skidanje sa necega.
Ima tu onih koji su se skinuli, nas koji nismo ali uglavnom imas sa kim da pricas na tu temu.
I naravno ljudi koji ce da ti pruze podrsku.
Eto i ja da napisem koju rec.
Hvala Caty za lepe zelje za posao..danas bas pricam sa jednim kolegom tamo, prodje mi kroz glavu i pitam ga - sta mozes da radis ako imas takav posao gde provedes 11, 12 sati, u smislu sta mozes posle da radis u ta 4 sata otprilike slobodnog vremena pre nego sto zaspis.
Kaze nema tu nista drugo, veceras i spavas..
Ali eto zaradis malo bolje, a i ne stignes da potrosis toliko.
Sad mi fali zena kuci da me ceka sa toplom paradajz supom..kolko mi se jede takva supa neverovatno, danas mi naidje zelja..ali gde da idem sad u prodavnicu..
Nego pijem kafu , pa pustim neki film malo cisto dok pojedem jedno dva, tri tosta..i spavanje.
P.S. Pao sam i ja iskusenje danas na poslu da uzmem Bup, odnosno da dignem malo dozu..jer mi naisla bila ona zuta minuta, ali odupreh se..
...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by yasujirozu »

a po pljuge moš ići bajsom u ponoć...

e moj ti,
vragolane,
nestašni ;)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa suba

Post by Ninocka »

yasujirozu wrote:uff, kakav nisko klizeći start imaju nina i kaća, žasu... ja kao nešto grubo napišem djevojci, i eto ih njih dvije s majčinskim, uljudnim, vaspitanim i informativnim postovima, koji čine moje obraćanje, još bezosjećajnijim...

odoh se od sramote, samospalit :cry:
Ahahahhahahahahahaha
A stvarno iz nas kulja neki majcinski instikt!
Locked