Alkaloid Skopje buprenorfin vs Sandoz buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Kasad
Posts: 2
Joined: Thu Mar 26, 2009 12:59 am

Alkaloid Skopje buprenorfin vs Sandoz buprenorfin

Post by Kasad »

iskustva?
Jel neko imao priliku probat oboje, razmišljam o prijelasku na Sandoz jer je jeftiniji, doktor mi nudi obe varijante.
alkaloidov buprenorfin je sasvim dovoljan za mene, jedini faktor je cijena - Alkaloidov je skuplji od Sandoza.

Hvala unaprijed na savjetima.
P.S.
Samo me zanima ono sto sam pita, savjeti tipa bup je zlo i sl. Me ne interesiraju.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Alkaloid Skopje buprenorfin vs Sandoz buprenorfin

Post by ziki »

A gde ima Buprenorfin koji proizvodi Sandoz..? odnosno za koju drzavu pitas i koliko je jeftiniji , ta informacija i mene interesuje. U Srbiji se na drzavni recept podize uglavnom Alkaloidov Buprenorfin, i placa se 50 posto ucesce, od pune cene..Na druge proizvodjace jos nisam nailazio.
...
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Alkaloid Skopje buprenorfin vs Sandoz buprenorfin

Post by Nicolo b »

Buprenorfin je zlo :mrgreen: .Stvarno,ko pravi taj Sandoz,niko cuo,kamo li probao?
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Alkaloid Skopje buprenorfin vs Sandoz buprenorfin

Post by noel »

Oba lijeka su generici "Subutexa" i sadrže istu djelatnu tvar - buprenorfin. Ako ti cijena igra ulogu, jednostavno uzmi onaj jeftiniji.

Sandozov buprenorfin je ovalan, izgleda gotovo identično kao "Subutex", ali dolazi u drugačijem pakiranju. Pod negativno ide loš, gorak okus (na kemiju), što je stavka jer se lijek primjenjuje sublingvalno. Pod pozitivno, brže se topi od Alkaloidovog.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Alkaloid Skopje buprenorfin vs Sandoz buprenorfin

Post by ziki »

Ma meni je jasno da je u pitanju isti lek i cuo sam za Sandoz, imam neke lekove u kuci od njih..vec sam pitao za koju drzavu govoris ? To je informacija koja mi je potrebna.. Meni vrsi posao samo ako ga ima u Srbiji i ako je jeftiniji, za okolne zemlje ok, ali od toga bas i nemam neke vajde , ovde ga podizem u Srbiji..
...
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Alkaloid Skopje buprenorfin vs Sandoz buprenorfin

Post by noel »

U Hrvatskoj ima Subutex/Suboxone/Buprenorfin Alkaloid/Buprenorfin Sandoz. Ne znam kakvo je stanje u Srbiji. Pitao si iskustva i koja je razlika, to sam odgovorio u postu iznad.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Alkaloid Skopje buprenorfin vs Sandoz buprenorfin

Post by ziki »

Nisam ja pitao za iskustva..to je pitao neko drugi. Imas moje pitanje postavljeno jos ranije na koju drzavu se to odnosi. Ovde u Srbiji je prisutan samo Buprenorfin alkaloid koji ide na drzavni recept. A po privatnim klinikama ima i Suboxon itd, ali retko u apotekama.
...
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Alkaloid Skopje buprenorfin vs Sandoz buprenorfin

Post by noel »

Danas podižem lijek u apoteci (Buprenorfin Alkaloid) i skužim da se pakiranje razlikuje, pogledam bolje, kad ono Sandoz Buprenorfin. Prodavačica se ispričava, kaže krivo je naručila... rek'o nema veze.

Probao sam ga prethodno nekoliko puta, znam samo da ima vrlo gorak okus što je problem jer se lijek uzima sublingvalno. Vidjet ćemo sad ovaj tjedan, tko zna, možda mi se i svidi pa se prebacim na kraju...

Image

*btw, u hrvatskoj od nedavno na tržištu postoji i Pliva Buprenorfin.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Post Reply