buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
miroljub
Posts: 1
Joined: Tue May 05, 2015 6:11 pm

buprenorfin

Post by miroljub »

buprenorfin,podizem na svakih 2 nedelje,ali u slucaju da otputujem na 4 nedelje da li imam pravo da podignem recept za cetri nedelje?molim vas brz odgovor,i unapred zahvalan...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: buprenorfin

Post by ziki »

Zavisi na koji nacin i gde ga podizes...mislim na recept. Ja recept dobijam od svog lekara opste prakse i uvek kada odlazi na odmor recimo, ili kada je vreme praznika pa se ne radi ja dobijam vise, odnosno koliko mi je potrebno. U kompjuteru, odnosno kartonu bi trebalo da se poklapa kolicina lekova sa razmakom izmedju termina ali ne mora da bude tako. Ako si dobio recimo za 20 dana, onda bi i sledeci termin trebalo da ti bude za 20 dana a ne posle kada ti nestanu lekovi. U mom slucaju opsti lekar je taj od koga sve zavisi. Sa njim sam i privatno u bas dobrim odnosima tako da me cesto pita koliko imam para da odvojim za lekove da bi mi toliko napisao, posto zna da se placa. Moze da se kaze da je tu stvar dogovora izmedju lekara i pacijenta, trazis koliko ti je lekova potrebno ako putujes itd, i toliko ti napise. Znam da ima lekara koji bas i nece da prepisuju vise nego bas knap do sledeceg termina.
...
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: buprenorfin

Post by Nicolo b »

Zavisi kako gde,negde daju bez ikakvog problema a negde strogo na 2 nedelje,pa ako ide neki praznik ili neradan dan moras dan pre praznika da odes da ponovis recept,negde su bas mnoogo komplikovani,a desavalo se cak i da mi prepisu za ceo mesec ali onda moj doktor mi napise za dve nedelje
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: buprenorfin

Post by ziki »

Ja uvek u rezervi drzim 2 kutije koje kao i da nemam, za slucaj da bude nestasica ili da se nesto iskomplikuje. Ako dodje do tako necega onda odmah prepolovim dozu i te 2 kutije rasteglim na jedno 2,3 meseca dok se situacija ne stabilizuje. Ako se oslonis samo na lekare pa imas knap lekove do sledeceg termina tu se lako zeznes.. Ostanes na jednu tabletu i onda odes sa receptom u apoteku, a dobijes odgovor - Nema ga vec neko vreme, i ne zna se kad ce da bude... pa preko noci ostanes bez lekova, a na 4 ili 8 mg si dnevno na primer. Nije prijatno uopste.. Razmisljam da spustim na 1 mg dnevno i da sa par odlazaka kod lekara napravim zalihe za jedno 8 meseci do godinu dana, i da ne razmisljam.
...
Post Reply