*Magicni* buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: *Magicni* buprenorfin

Post by Frajla »

Hemfri,tvoja tema Buprenorfin II, ima i previse stranica sa nepotrebnim komentarima, tj prepucavanjima.....procitala sam par random strana i nista saznala nisam, osim kako doci do suba......Svako ima pravo temu otvoriti i zatraziti savet
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: *Magicni* buprenorfin

Post by Nicolo b »

Hemfri wrote:Čoveče,imaš Mali Milion komentara ,kritika,saveta iskustava .more SVEGA na temi Buprenorfin II ,koja je otvorena još davne dvijeTisuće Dvanaeste godine,ja sam je otvorio ali samo sam se nadovezao na temu Buprenorfin koja je prethodila,tamo dosta ljudi ima i mislim da ćeš brže tamo dobiti SVE odgovore na pitanja koja GOD mogu da ti padnu na um u vezi sa Buprenorfinom (bar što se tiče ovog foruma),pošto je ta tema i pokrenuta sa tim ciljem,ja sam tamo "magistrirao" znanje o bupovima,najviše zahvaljujući...nije sad bitno koja su to user imena ,poenta je da imaš tamo sve! Čak je puno zikijevih postova tamo baš o ovom tvom "problemu",....sem ako nije u pitanju EGO da postoji TVOJA tema o bupovima ;) , ako je TO ,onda ,pardon :D
Sto se mene tice MOJA tema moze biti obrisana,ipak bih rekao da je neciji EGO ovde u pitanju.Po meni posto smo svi ovde manje vise anonimni a i takodje da nismo,nebitno mi je sta je cija tema.Ima jos par obilnih tema o Buprenorfinu koje su uglavnom prepirke i svadje a ako i ova ide u tom smeru bolje da se u startu obrise.
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: *Magicni* buprenorfin

Post by Frajla »

Zanemarimo tu pricu....
Nego kako tebi ide? Jesi uspeo da se stabilizujes na dozi?
Razmisljala sam o tvome umoru, i ja sam imala tvoj problem i pocela sam pre 4 godine da pijem antidepresive, jeste da sub radi sam po sebi malo antidepresivno, ali meni je doktor rekao da je odlicna kombinacija sub plus antidepresiv, i to mi je pomoglo.Pijem pre spavanja Mirtazapin.
Sada sam u fazi smanjivanja i dosla sam na 0,12mg :), dobila sam i zlofot da pijem ali se jos nisam usudila jer mi iskustva sa zlofotom nisu bas najsjanija.Pa cu sacekati jos koju nedelju ako bude bilo potrebe da pocnem sa njim.
Ovo ti pisem samo da te ohrabrim da ipak doza moze da se spusta postepeno bez ikakvih problema. Bitno je spustati polako i po malo,ako ne zelis da izazivas velike rakcije. a o prestanku samom ne mogu ti dati jos informacija jer sam na tom putu :)
Pozdrav
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: *Magicni* buprenorfin

Post by Nicolo b »

Pa kako stvari stoje i dalje sam na 8 mg bupa i nista drugo,nabacio sam sebi previse obaveza i uglavnom u popodnevnim satima ako sam kuci zabodem u krevet.Nemam bas neke volje ni da se vidim sa nekim ni da skitam negde,primecujem da mi uglavnom treba vise sna nego nekada a jesam i preko dana zauzet i u nekoj zurbi non stop a taj ritam osecam da mi ne prija jer uhvatim sebe kako se nerviram oko nekih gluposti redovno.E ako izuzmemo ovo inace je ok,gudra mi ne pada na pamet a alkohol mi i ne ide uopste samo me smori i kao sto ti rece ponekad mi dodje depresivan dan ali nikome ne cvetaju ruze svaki dan..I dalje sam u "pripremi"za smanjivanje,pijem 4mg ujutru i 4mg uvece,posle uzete doze povecava se zelja za cigarama koja traje 3,4 sata.Mislim da sam preterao sa aktivnostima i obavezama i da sto pre napravim mesta za sebe i ovaj "problem"tj.da krenem sa smanjivanjem pa da vidimo kako ce ici ali kako god da ide planiram da ga uskoro drasticno umanjim.Hvala na odgovorima,stvarno znaci kada imas da se ispricas sa nekim ko zna sta hoce, od svih mojih poznanika na bupu niko i ne pomislja da smanji ili cak ostavi bup,sto mi se ne dopada ni najmanje.
Pozdrav i puno srece svima
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: *Magicni* buprenorfin

Post by nenormalan-a-lud »

Svaka cast sto si uspeo da ostanes na 8mg jer je suludo povecavati vise od toga,e sad ako zelis da smanjis jos ja sam ubedjen da isto tako kako mozes da uzimas pola tablete od 8 mg ujutru pola uvece,mozes da uzimas i celu od 2 mg ujutru i drugu od 2 mg uvece,jer je i moje iskustvo da doza veca od dva mg ne vrsi neku preteranu funkciju, osim ako se ne koristi za samo skidanje ali kao supstitucija mislim da je 2 mg je sasvim dovoljno.Sam si koliko mi se cini pisao da nisi osetio neku razliku od tablete od 2 mg i od 8 mg,dosta toga je i u glavi, porazgovaraj opet sa svojim lekarom ako zelis da smanjis objasnji mu situaciju i ne vidim razlog zasto ti ne bi dao tablete od 2 mg,ja znam neke ljude koji dnevno uzimaju 6 mg pa dobijaju sve u tabletama od 2 mg,tebi je trenutna doza 8 pa dobijas od 8,jesu malo nezgodne za lomljenje i deljenje,zato probaj da nabavis ove od 2 i da krenes sa smanjivanjem,pa polako ,siguran sam da sa te dve polovine mozes vrlo brzo da predjes na dve male tj 4 mg dnevno,pa posle polako sve ka dole.Poz
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
Post Reply