*Magicni* buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

*Magicni* buprenorfin

Post by Nicolo b »

Ukratko o njemu se manje vise sve zna.Magicni mit iz svet je vec duze vreme kod nas,a vec dve godine otprilike i obicni smrtnici mogu da dodju do njega bez Drajzerove i privatnih klinika,(steta sto i uputstvo nisu poslali).Ako bih rekao da Bup je los i da nije pomogao stvarno bi lupetao i bio lazovcina ali opet svaka medalja ima dve strane
I sam preko godinu dana na terapiji od 8mg,upoznao sam dosta ljudi sto ga koriste.Tu spadaju i oni sto ga koriste od 5 do 10 dana da se skinu ali ubijanjem straha od krize jos se brze sledeci put navlace(naravno racunajuci na buprenorfin opet)tako da upadaju u neki krug iz koga se jos teze vadi
Opet ja ga koristim preko godinu dana i prvih meseci nije bilo nikakvih problema,cak prvi mesec sam i jedva cekao da posisam tableticu jer je malo i raduckala u pocetku,e nakon toga su se stvari vratile u nekadasnju normalu i sve je islo kako treba.Ali zadnjih par meseci sve vise razmisljam na koji nacin da ostavim bup,a razloga ima
Prvi i najnormalniji zelja za zivotom bez opijata(mislim da je bup ipak vise opijat nego lek)
Drugi jer vec zadnja dva tri meseca imam utisak nedovoljne doze(8mg)sto je svima pa i lekarima neverovatno i cudno a meni to potvrdjuje konstantan osecaj umora,slomljenosti(a inace sam dosta fizicki aktivan)sve jedno do pre par meseci tog osecaja i bola u ledjima nije bilo,takodje posle 6,7 popodne samo imam zelju da sednem ili legnem.Ostanem da odmorim ceo dan i sledeci dan je isti,takodje osecam pritisak i nervozu dok radim.I vidim da mi ovakav tempo uopste ne odgovara i da ne mogu dugo da izdrzim ovako
Vec sam probao da smanjim bup ali skroz neuspresno,vec i sa redovnom dozom imam problem ako je ne uzmem na vreme a svi tvrde da se prvi dan neuzimanja ne oseti kriza a ja je bas osecam da ne navodim simptome svima poznate.I bas sam na opste uveravanje da mi nije mala doza nabavio jos 4 mg i cak sledeca dva dana nisam imao problem popodnevni
Cela prica oko bupa mi se bas zgadila,jos pogotovo kad svaki dan osetim koliko mu robujem i plus sto odlazem puteve u inostranstvo vec mesecima zbog sedmicnog izdavanja leka a odmor terapije imam 15 dana godisnje
I sta covek da uradi pametno(bez povecanja terapije) to mi nije opcija
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: *Magicni* buprenorfin

Post by Nicolo b »

Generalno koga mrzi da cita sve iznad kakva su vasa iskustva sa skidanjem sa bupa,posto se i ovako mucim smanjivanje mi i nije neka opcija,nisam mnogo citao ali otprilike sa 8mg da se prekine je van svake pameti?Ako ima neko ko se skinuo sa buprenorfina neka napise nesto sto ce koristiti jos nekom nadam se
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: *Magicni* buprenorfin

Post by noel »

Možda da odeš na bolničko liječenje, pa neka ti skidaju postepeno ili te stabiliziraju na manjoj dozi.

Skidanje ide relativno lako, sve dok ne dođeš do "magične" dvojke iliti 2 mg. Za mene je nepoznanica ono ispod toga, iako su ljudi postepeno skidali i to, žiletom rezali malene dijelove, sve dok ne bi stigli do 0,2 mg ili manje, a zatim prestali s uzimanjem. Uglavnom, čeka te od 15 do 30+ dana krize koja je vrlo individualna, pa sve do 6 mjeseci (nekada i više) da se stabiliziraš, kada depresije i sve ostalo uzrokovano prestankom uzimanja nestaje manje više u potpunosti (opet, individualno).
Last edited by noel on Fri Feb 05, 2016 8:16 pm, edited 1 time in total.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Kasad
Posts: 2
Joined: Thu Mar 26, 2009 12:59 am

Re: *Magicni* buprenorfin

Post by Kasad »

Moses probation podijelit dozu na dva puta dnevno.
Također pomaze da dobro opened zube i ispred usta sa sredstvom za ispiranje kako bi izložio sluzokozu za bolju absorbciju.

8mg se ne smatra velikom dozom i možda jednostavno nije dovoljna za tvoj metabolizam.

Ukoliko lucis previše pljuvacke pa ti se desi da progutao, taj bude je ko bačen, jer je oralna biodostupnost jako niska, znaci moraš podjezik t.j. sublingvalno.

Nekima pomaze da izmrve tabletu, istresu je pod jezik, i stave kap-dve alkohola. Teorija je da alkohol očisti sluzokozu pa je absorbcija bolja. A postoje i neka istraživanja koja kažu da je biodostupnost sa alkoholnih rastvorom povećana na 70% sa normalnih 30%( istina Testovi su vršeni na ovcama :P)

Jeste zakašnjelo odgovor, ali nadam se da sam ti nesto pomoga.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: *Magicni* buprenorfin

Post by Frajla »

Kasad ti je dao dobar predlog sto se tice uzimanja terapije dva puta na dan,Pokusaj podeliti 5 ujutru i 3 posle podne. Isti sam problem imala i ja sa umorom uvece.Ja popijem ujutu u 7 i sledeca doza je u 2.
5mg ce te sigurno pokriti do poslepodnevne doze, jer to je nakon godinu dana uzimanja previsoka doza.Te doze se daju prvih dana skidanja.
8 mg kao sto rekoh je dosta visoka doza, s obzirom da sub svoj posao obavlja u dozama od 2-4mg tj svi receptori su pokriveni, zato se i kaze da spustanje ispod 2 mg je malo teze. Moje iskustvo na visokim dozama u mom slucaju to je bila 3 mg:) (nisam htela da ga zloupotrebljavam nego koristim za sta je namenjen),je da sam imala glavobolje umor i zbrku u glavi, kako sam se spustila na 1,5 sve je bilo jasnije tj normalnije.
nemoj dizati dozu, pokusaj da je spustis,jer bup svoj posao obavlja i sa 2 mg kao sto obavlja sa 8mg.Spustanje mozes da uradis veoma lako na toj dozi a to je da svake nedelje skines po 1 mg,posto si godinu dana na njima ne bi trebalo da bude problema,sto si duze na njima spustanje treba ici sporije.Stabilizuj se na 2 mg i zivot ce ti biti mnogo laksi. uzdravlje!
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: *Magicni* buprenorfin

Post by Nicolo b »

Hvala svima,igrom slucaja nestalo je 8 mg tableta i dobio sam 2mg x 4 na dan i prva dva dana bez ikakvih problema sam uzimao 4mg ujutru i 2mg popodne.Jedino sam se treceg dana probudio neobicno rano sa nekim tupim osecajem dok nisam popio tablete i nastavio sam tako i dalje,nije bilo skoro nikakvih problema sve dok nisam opet dobio tablete od 8 mg koje sam prvih dana lomkao dok mi se nije malo smucilo da polovine od polovine lomkam i cuvam.Tako da sam i dalje na 8mg ali iz dva puta i cak je i sve ok.Cak sam i pitao da mi izdaju od 2mg radi lakseg smanjivanja ali odgovor je *aaa pa ne mozete vi to na svoju ruku da smanjujete,to je moguce samo pod nasom kontrolom a i zbog preprodaje ne prepisujemo tako* na sta sam sa smeskom pogledao doktora i izasao,ipak je njemu teze nego meni,ja se mozda izlecim ali on ne(mozda je ruzno ali je tako).Tako da cu najverovatnije da probam da sve unapred izlomkam i spakujem,pa da smanjujem konacno.Aa da, neko na forumu je rekao da je granica nekog osecaja buprenorfina 2mg,pa mogu da kazem da je u pravu jer tek posle par dana smanjivanja osetio sam kao neki efekat od 2mg koji od 8 davno nisam
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: *Magicni* buprenorfin

Post by Frajla »

Treceg dana si se probudio sa tupim osecajem zasto te je jos drzala stara veca doza (drze do 72 sata ili half life),Kada prebrodis taj dan komotno nastavljas sa istom manjom dozom.
Samo nastavi postepeno sa smanjivanjem i loljenjem tableta, bar to nije problem pri vecim dozama.Problem je kad dodjes na dozu od 1 mg,ali i za to postoji resenje. Ja sam trenutno na 0.25 i svake nedelje skidam po 10 %
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: *Magicni* buprenorfin

Post by Nicolo b »

Huh,da sve je bas tako,a inace slabo mi napreduje smanjivanje i onako sam bas bezvoljan,nakon posla jedino imam zelju da se smorim i legnem,nemam zelju da izlazim,vidjam se sa nekim...Retko koji slobodan dan provedem negde kvalitetno,uglavnom ga prelezim a finansije nisu problem,bar u zadnjie vreme ni to me ne pokrece,jednostavno nekako sam umtvljen i najgore sto sam se navikao na to.Otprilike da moram da nadjem nesto da me pokrene a da to nije gudra,svejedno ova bezvoljnost mi se ne dopada uopste...Da li je tako svima generalno na bupu ili je do mene to ne znam,jedino svetlo u celoj prici sto na gluposti i ne pomisljam i nemam zelju.Bas kao sto ovde neko rece kada se ostave sranja iza sebe,treba se vratiti u normalan zivot.Ali sta to bese kada je nestao pre deset godina i vise a izgradnja novog uopste nije laka a i volje je ponestalo.Bice valjda nesto od nas,puno srece svima
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: *Magicni* buprenorfin

Post by Hemfri »

Čoveče,imaš Mali Milion komentara ,kritika,saveta iskustava .more SVEGA na temi Buprenorfin II ,koja je otvorena još davne dvijeTisuće Dvanaeste godine,ja sam je otvorio ali samo sam se nadovezao na temu Buprenorfin koja je prethodila,tamo dosta ljudi ima i mislim da ćeš brže tamo dobiti SVE odgovore na pitanja koja GOD mogu da ti padnu na um u vezi sa Buprenorfinom (bar što se tiče ovog foruma),pošto je ta tema i pokrenuta sa tim ciljem,ja sam tamo "magistrirao" znanje o bupovima,najviše zahvaljujući...nije sad bitno koja su to user imena ,poenta je da imaš tamo sve! Čak je puno zikijevih postova tamo baš o ovom tvom "problemu",....sem ako nije u pitanju EGO da postoji TVOJA tema o bupovima ;) , ako je TO ,onda ,pardon :D
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: *Magicni* buprenorfin

Post by ziki »

Da se ubacim malo, nisam odavno napisao nista. Ja sam uz pomoc Buprenorfina promenio svoj zivot...U pravom smislu te reci. Promenio sam mesto boravka - napravio sam kucu, stvaram porodicu..malo li je? O depresiji necu uopste da pricam jer je to normalna pojava kod skoro svakog coveka u danasnje vreme. Zavisi sta covek ocekuje od tog leka kad krene da ga koristi.Ja sam ocekivao samo da mi prestanu fizicki bolovi da mogu da funkcionisem, i ta ocekivanja su mi ispunjena. Ustanem i ja ujutru ukocen, ali dok popijem kafu to vec prolazi polako i moze da se krene sa obavezama. Onaj ko koristi Buprenorfin sa nadom da ce se osecati super raspolozenim 24sata kao na dopu, od toga nema nista...mada i on ipak deluje antidepresivno. Sama ta cinjenica da nemas fizicke bolove je jedan plus, i raspolozenje je bolje. Te dileme, kada i kako se posle skinuti sa njega..to vec zavisi od toga koliko je covek spreman da se suoci sa zivotom bez lekova. O stetnosti Buprenorfina..a posle 15,20 godina konzumiranja raznoraznog djubreta je u najmanju ruku smesno. Ako sam izgubio pola zivota na droge, izgubicu onda jos toliko vremena na lekovima ali da sredim svoj zivot kako dolikuje coveku. Ako pogledate na Youtube odgovore i pitanja lekara specijalizovanih za Buprenorfin...na pitanje Koliko Bup treba da se pije, odgovor je Koliko treba.. Eto...
...
Post Reply