Transfer sa 6 mesecnog koriscenja metadona na buprenorphin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
V.Warrior
Posts: 12
Joined: Wed Apr 08, 2015 7:03 pm

Transfer sa 6 mesecnog koriscenja metadona na buprenorphin

Post by V.Warrior »

Moze li mi neko sa vecim iskustvom u substitutskim terapijama odgovoriti koja je naniza doza metadona pre nego sto se predje na buprenorphin dok nije jos kasno. Koristim niske doze metadona vec 6,5 meseci 3-4 ml tecnog metadona sto je jednako 30-40 mg tableta i siguran sam da mog za nedelju dana da duplo smanjim moju terapiju metadonom. Isto uzimam u obzir da ja nisam dugogodisnji korisnik metadona i opijata uglavnom su to 4,5 god koriscenja heroina, buprenorphina, Tramadola, i raznih opijata, pa nakon ovih 4 god evo 6 meseci koristim metadon i mislim da sam se smorio i metadonskih centra i ambulanta i lekara i svega i hocu da predjem na buprenorphin opet stim sto se u Makedoniji sa adekvatnim receptom od psihijatra moze kupiti u apoteci bez obaveznih pregleda cimanja po klinikama, nikakvih centra za zavisnosti i sl. Uzimanje Bup-a Funkcionise kao i svaki drugi lek koji moze da se uzme na recept kod nas. Tako da sam odlucio da sam spreman da krenem sa transferom u domace uslove jer mrzim klinike i lekare, pa se zato obracam iskusnoj braci i sestrama ovde na forumu da me savetuju.
Na koju minimalnu dozu treba da sidjem na metadonu da bih presao na buprenorphin ili subotex i koliko vremena treba da prodje od uzimanja zadnje doze metadona???? Isto mi je bitno kako da krenem sa uzimanjem, da li da idem malo po malo 2mg pa nakon 30 min jos 2 mg pa nakon 30 min jos 2 mg i tako dok ne prodju simptomi krize i bolovi bar da budu podnosljivi. Ili kad osetim prve simptome krize nakon 30 h uzimana metadona jer kod mene tada pocinju prvi simptomi krize nakon 30 h od uzimanja zadnje doze meta pocinje tus toplo-hladno, nemir u nogama i mali bolovi zglobovima itd. pa da nakon prvih simptoma popijem odmah 8 mg tabletu pa ako ne prodje za sat vremena da popijem jos 8 pa jos 8 dok ne prodju krize??? Ne kako ide to na klinikama i po bolnicama za detox. Ako neko ima sablon kojji se koristi tamo nek mi da upute kako da uradim to sam kuci??? Siguran sam 99 % da cu uspeti u transferu i sam kod kuce samo mi treba pravi savt kako da to uradim od nekoga koji je ranije to uspeo da uradi i ima iskustva. Znam da nece biti lako ali sam odlucan i moram uspeti u tome!!! Molim za pomoc !!! Odgovorite As soon as possible!!!!
There is no reality except the one contained within us :!:
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Transfer sa 6 mesecnog koriscenja metadona na buprenorphin

Post by Don Dop »

Pozdrav za pocetak...

- Moja je duznost da te uputim na lekare koji ce najbolje i najbezbednije da ti odrade citav transfer. Iz nekog iskutva mojih poznanika i ljudi koji su na ovom forumu pisali o svom metadonskom odrzavanju ti si u idealnim uslovima. Doza ti je izuzetno niska i mislim da mozes da pocnes sa transferom prakticno danas. Vrlo vazno je da prvo izbacis sav metadon iz sebe sto ce ti oduzeti sigurno 2-3 dana, a onda krenes sa buprenorfinom upravo tako kako si sam predlozio. Ja bih ti jedino savetovao da pocnes odmah sa 4 mg pa da povecavas po 2 mg. Takodje trebas da se skoncentrises na cinjenicu da metadon i bup. imaju drugaciji rad i da ne juris met. u bupu vec cim osetis da si stabilizovan prestanes sa dodavanjem doze.

- Opet ponavljam da je najbezbednije da se obratis lekarima bar dok odradis transfer, a onda se za lekove snalazi kako god mozes, ako zelis da izbegnes odlaske u klinike. Mozes mi se za dodatna pitanja obratiti i u p.p. jer ovde i nemozemo da pricamo potpuno otvoreno, ali svakako mislim da je lekar najbolja opcija zbog nepredvidjenih situacija u koje mozes zapasti.
Ja sam Bog
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Transfer sa 6 mesecnog koriscenja metadona na buprenorphin

Post by noel »

V.Warrior wrote:Ne kako ide to na klinikama i po bolnicama za detox. Ako neko ima sablon kojji se koristi tamo nek mi da upute kako da uradim to sam kuci??
Ne znam zašto toliko izbjegavaš klinike jer tamo bi ti čitavu stvar maksimalno olakšali?! Također, napisao si već nekoliko postova oko ovoga, ali nikako da kreneš čovječe - ako si već tako zamislio, prestani s odugovlačenjem i napravi taj transfer.

Opisat ću ti kako se radi u klinikama, nikad nisam osobno radio jedan ali sam prisustvovao dok su radili drugi. dođeš tamo, mokriš i obaviš test, on pokaže pozitivan na metadon. od tog trena prestaješ dobivati metadon sve dok se skroz ne očisti iz tijela, a da ne bi krizirao za to vrijeme, pokriven si MST-jem, tri puta dnevno. Također, tu si i barbiturati, ujutro manje doze, pa te postepeno tokom dana lagano "anesteziraju" istima, da si navečer "down" i spreman za spavanje. Ako slučajno ne možeš zaspati, dobiješ Dormicum, snažan ljek koji se koristi baš u ovakvim iznimnim i specifičnim situacijama. Tu je i pp catapresan, antipsihotici, lijekovi protiv bolova, lijekovi za izazvat ili zaustaviti stolicu etc. Znači pokriven si na svaki mogući način, tlak ti se redovno mjeri, bolnički su uslovi i teško da nešto može poći po zlu. Svaki dan mokriš i iznova radiš test - transfer ne počinje sve dok se vidi traka, uglavnom izbljedi do kraja za nekih pet do tjedan dana, maksimalno 10. Kad test bude negativan na metadon, započinje transfer. Prvo treba pričekati da nastupi krza, kako bi saznao dozu buprenorfina koja te pokriva. To je ujedno i najteži dio, jer eto, moraš istrpiti jedan dan čistaka. buprenorfin uzimaš svakih sat-dva po 2 mg ili 1 mg gore, sve dok kriza ne prođe. doza buprenorfina na kojoj si tada, ujedno je i ona koja te pokriva (gledaj da bude što manja, ali ništa na silu, jako je bitno da budeš pokriven). eto, tako rade u klinikama (po mom iskustvu), što je kao što vidiš, vrlo različito od onog kod kuće.

vjerujem da ti nije baš svejedno, nadam se da će se javiti još netko, po mogućnosti netko tko je radio kući kao što i ti planiraš.... Puno sreće želim!
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Post Reply