Potreban Brz Odgovor. Hvala Unapred.

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Potreban Brz Odgovor. Hvala Unapred.

Post by Zeljko86 »

Da ne duzim previse neku pricu, posle heroina sam poceo uzimati Bup i tako zadnje 2 godine, e sad..
Malo sam zloupotrebio lek i nisam uzimao kako je trebalo, nego sa 8mg odem na 32mg, uzimao sam tako jedno 2 do 4 leka punih 18 meseci tako nesto..
Kada sam konacno shvatio da je vrag odneo salu i da ne zelim da mi lek diktira i upravlja mojim zivotom, resio da smanjim i uspeo, za mene licno ja sam napravio veliki uspeh, u samo nekih 2 meseca dodjem do 2mg - 4mg dnevno i ostane mi recept zadnji gde sam trebao uzeti 6 kutija od 2mg u ponedeljak, kad ono odem i u apoteci, tj 3 apoteke koje sam obisao uvek isti odgovor..

"Leka nema na trzistu" [Bup]

Inace, posto mi je karatker nikakav bio uglavnom, znao sam da popizdim malo jace i da radem neke glupe stvari, ali evo sada na primer ovu vest sam primio sa osehom na licu i to sve govori samo kolika mi je zelja da ostavim sve..
Muka mi je vise od cimanja, proveo sam 15 godina u nekom cimanju, stalno neko cimanje i kada sam dosao do recepta morao sam da trpim doktora kriminalca jednog, koji ce vam u oci reci da morate da platite nesto sto se ne placa "ruka ruci" plave koverte obozava, i tako neke gluposti gde mi je prvo naplacivao 1,500 pa 2,000 pa 2,500 i sad zadnji put 3,000 za 2 recepta a da pritom nikad mi manje lekova nije dao, i tu sam hteo da napravim neko ludilo njemu naravno ali sam se nekako smirio jako brzo, jer moja rec protiv njegove, nikad nije isla niti ce..
Uglavnom, ja makar ostavio Bup na suvo, ja se ne vracam vise kod njega, jer covek i dalje ne zna ni kako se zovem, ni ko sam ni sta sam, nije me nijednom do sada pitao "alo slepce kako si" i te neke fore, uzas..

Tako da evo mene ovde opet, uglavnom pitanje je sledece..

Ja sam se XX puta skidao Trodonima, jedini lek koji nisam nikada zloupotrebio, i uvek bi se skinuo laganica uz njega..
Imam Trodone od pre 3 godine, tako nesto, mogao sam ih popiti do sad jedno 500 puta ali opet i to govori koliko mi je stalo da prestanem sa svim..
E sad, iskreno osecam se kao da me je valjak pregazio, svaka kost me boli a nije ni 48 sati proslo kako sam uzeo 1/4 od 8mg, to jest nesto manje od 2mg, dan pre toga sam uzeo 4mg, tako da se evo vec sad osecam jako lose..
Nije nista strasno ali ne moram ni ovo da trpim, tako da evo pitanja..

Da li smem uzeti Trodon [brazilci] ?
Cisto da ne budem ovakav kakav jesam a kontam da ovo nije ni desetina onoga sto me ceka..
Dakle da ponovim, Bup sam uzeo ovako, nedelja na ponedeljak 4mg i ponedeljak na utorak 2mg, sada je sreda 16:15, da li smem uzeti jedan Trodon ?
Inace, ja sam i hteo da se ovo ovako zavrsi i da lepo provedem zadnjih 10/20 dana koliko mi treba da sve ode uz Trodone, ali nema vise Bup-a tako da evo me ovde sada, opet kazem nije mi nesto specijalno lose ali dovoljno i osecam da tek krece i da ce tek veceras do 00:00 da me opali ono najgore..

Eto, hvala svakom na nekom odgovoru..
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Re: Potreban Brz Odgovor. Hvala Unapred.

Post by Zeljko86 »

Ovako...
Posto mi je zaista bio potreban odgovor odmah, resio sam da pitam neke prijatelje iz inostranstva, uputili me na par foruma, otisao i pitao.
Citao sam mnogo o ovome juce i danas, i ne mogu reci da su misljenja podeljenja oko toga da li se moze, tj da li se sme uzeti Trodon posle Bup-a sutra ili prekosutra, posto znamo da nam "doktori" i svi ostali kazu da MORAMO biti "cisti" 7 dana.

Mislim da nije proslo 36 sati od kako sam uzeo 2mg ili oko 2mg, nesto manje ali ne bitno.

Uglavnom, ja sam uzeo i proslo je nekih pola sata i osecam se kao nov covek, sad znam da ce mozda biti komentara tipa, nisi normalan i radis nesto na svoju ruku i sve ostalo, mozda i gresim, ali odgovore koje sam dobio su zapravo samo potvrdili moje misljenje.

Da li Bup blokira Trodon?
Ne.

Posto znam da ovo citaju svi zivi i roditelji, kako god bilo ipak mislim da je svako od nas drugaciji i nisam siguran kako bi na drugoga ovo uticalo.
Uglavnom, ljudi mi kazu da im doktori prepisuju Subotex, Suboxon, Bup jedan od ta tri i Trodon, ne svima i ne vecini vec nekima, ne znam da li je iko ovo dobio kod nas ali eto, u Americi je ovo kao dobar dan koliko vidim i ne pravi se pitanje da li moze, da li sme, kakva su dejstva i sve ostalo.

Koliko internet moze da zbuni coveka to je strasno, a posto zivimo u eri interneta svi zivi prvo traze pomoc na netu pa tek onda mozda odu do doktora, a ja koliko vidim u proseku na dvoje ljudi koji kazu ne moze jedan kaze moze, tako da ma koliko ja mislio da smem uzeti posle Bupa Trodon ipak nisam zeleo da se sa tim salim, ne zato sto sam imao ruzna iskustva vec zato sto se pise svasta.

Nije mi Trodon previse pomogao ali me je vratio u normalu, e sad idem polako, plan mi je da pijem svaka tri dana po jedan [50mg Trodon] ako mogu ako ne onda na dva ako ne ni to onda na jedan, u svakom slucaju ja odoh iz ove price.

Pisacu o tome kako mi ide ako nekog zanima uopste ;)
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Re: Potreban Brz Odgovor. Hvala Unapred.

Post by Zeljko86 »

Drugi dan pocinje, 48 sati bez Bup-a, pomoc Trodona 50mg.

Osecam se ok, cak sam i dobrih 7 sati spavao, zaspao negde oko 23h ustao oko 6h, 6:20 tako nesto.
Uglavnom, sada sam ustao i ipak onaj osecaj da sam tek na pocetku drugog dana i da me je ipak posle prvog dana pocelo biti lose, dok svi zivi pricaju kako tek od treceg krece ona "prava", ja iskreno ne znam da li je to zbog kolicine koju sam uzimao [Bup-a] ili ne, mene je ovo pokosilo veoma brzo, cak sta vise prve male tegobe imao sam posle 12 sati i kada sam ustao to je bilo to.
Ali, sva sreca, radim to sto radim, nesto vezano za internet, naravno da se necu reklamirati ovde, ali otkad sam poceo to nesto raditi na netu moja psiha i moj stav prema zivotu vratili su se u normalu, ja sam bio neko ko je voleo da sebi nanese bilo kakvu vrstu bola samo da ne razmisljam koliko mi je lose, pravio sam razno razne scene kada mi neko ne bi verovao, jos kada bih se skidao sa hera recimo, unazad 6 godina, secam se da je bilo isto, leka ne da nije bilo kod nas nego je to bilo strasno a ja sam se bar 15 puta skidao Trodonima i jedno par puta isto makom, cajem, ma koliko vam ovo bilo neverovatno, to je ono sto je meni pomagalo, Trodon je isto bilo tesko naci ali pronadjes ako hoces, cimanje malo jace ali nadje se, dok sam za caj, caure maka, morao malo dublje da zavucem ruku kako bi pronasao 2010 tako nesto.

Uglavnom, ja cu pisati o onome sta mi se desava dok prolazim kroz ovaj period, pisacu opsirnije, sto opsirnije budem mogao.
Zamolio bih admine/modere da ukoliko je moguce da preprave natpis u nesto tipa "moj dnevnik" ili nesto slicno, opet kazem znas da su moji roditelji ovde dolazili da bi citali razne opcije kako bi pomogli svom sinu "meni", pa tako znam da na desetina drugih roditelja zavrsi na ovom forumu kad tad, takodje znam koliko znaci dobra informacija kada si u problemu, a treba ti odgovor brzo.

Sinoc sam morao da popijem jos jedan Trodon, dakle 11.03.2015 - 2 Trodona [100mg].
Kretao sam se, cak sam pozvao i drugara koji je odmah dosao, inace imam jednog drugara koji je onaj pravi ortak, nikad se nije drogirao, mozda jednom u zivotu zavario i to je to, ne pije ni kafu, ne pusi i zadnjih par godina kada god mi je trebao on je bio tu, a znamo i sami da nam je neko potreban jer emocije i sve ostalo samo dolaze, mozda i neka depresija, svakako nije lako ali nije ni nepobediva situacija.

Posle drugog Trodona, nekih 5 minuta poceo sam da se tripujem najiskrenije, to je bilo negde oko 20h, tih 5 minuta bilo je bas lose, i poceo sam se tripovati da Bup pocinje da mesa svoje prste i da Trodon dobija kontra efekat, znaci svo ono citanje zadnja 2, 3 dana, svi komentari koji kazu ne moze Trodon posle Bup-a su mi se stvorila ispred ociju, ali to je bio samo mali trenutak jedan jer kao sto i znamo taj neki cudan trenutak dodje i ode na svakih par minuta, cas je lose, cas je ok i tako u krug.
Negde oko 21h popio sam Fervex, taj Fervex mi jako pomaze i nekako mi je uvek i pomagao, opusti mi misice i obori me u krevet, dovoljno dobro kada si u ovakvoj situaciji.
Negde oko 22h popio sam drugi Bromazepam od 3mg, i to je bilo to, ispratio sam drugara kuci i srusio se u krevet, iskreno nisam verovao da cu spavati koliko zapravo jesam, bio sam uveren da cu se probuditi negde oko 3h do 4h max ujutru, ali eto.

Da zavrsavam ovo polako, javicu se danas jos jednom, ja cu pisati pa kako bude, ako nikome nije potrebno vi obrisite ovo, hteo sam i da se snimam da ostavim taj snimak na YT ali nekako ipak nisam bas spreman na taj korak.
Trenutno se osecam ok, osecam da je Trodon samo pokrio ono lose od Bup-a, dakle nista specijalno ne osecam, dakle mogu da funkcionisem, nije mi preterano hladno, koza koja je znala da se zapali u ovakvim situacijama sada je ok i temperatura je ok, kicma me boli najstrasnije ali dobro, ja imam taj problem sa kicmom odavno tako da je ovo samo mali dodatak, danas cu dodati jos neke vitamine i napunicu kadu bar jednom danas, vitamine koje cu koristiti pomoci ce jako dosta a voda opusta misice, ko ima djakuzi jos bolje.

P.S.

Moderatori, ukoliko mozete promeniti naziv ovog thread-a u nesto tipa "moj dnevnik" ako je moguce, ako ce nekome znaciti sve ovo sto pisem i sve ostalo, ako ne sve ok.
I dalje mislim da Trodon ne bi trebao da se uzima tek tako, iako sam dobio tonu odgovora da doktori u Americi i drugim zemljama prepisuju i Trodon i Bup ZAJEDNO, ne znam sta da kazem, ja mogu da pisem o sebi i svom nekom iskustvu ali je i suvise rano, opisujem ja sve to i sve je ok za sada, ali opet kazem, ne treba mene shvatati kao doktora, ja sam ovo na svoju ruku uzeo jer znam, ponavljam ZNAM kako Trodon utice na mene i koliko meni licno pomaze, nisam neki specijalista ali koliko sam video, Bup je opijat a Trodon nije?
Tako da nigde ne pise da se ne sme uzeti Trodon posle Bupa i ne znam odakle vecini ljudi koji kaze da se ne sme uzeti informacija da uopste ne sme?
Opet kazem, nemojte me shvatati pogresno, ja jesam na svoju ruku uzeo ali ipak ma koliko sam hteo uzeti opet sam se informisao, nemojte kaciti neke komentare koje su vezane za hejt, nemojte pametovati jer nema potrebe za tim.
Ako sam resio da napisem sve ovo ispostuj sve to jer mozda nekom pomognem, tako da to je to ;)
Vidimo se za par sati.
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Re: Potreban Brz Odgovor. Hvala Unapred.

Post by Zeljko86 »

Pozdrav svima jos jednom.

Zelim nesto da podelim sa vama, kontam da cu ovako pisati i da ce ovo biti moj dnevnik koji ce imati cilj da nekome nekada pomogne jer iz iskustva znam da su i meni u mnogome razno razne price i sa ovog foruma i ostalih jako pomogle, kako meni tako i mojoj porodici, inace zelim da dodam samo da porodica igra ogromnu ulogu u celoj ovoj prici, savetujem svima da ukoliko vam roditelji ne znaju a vi pritom imate jak problem, jednostavno ste navuceni na nesto, ne mozete sami proci kroz to, kratko i jasno neko vam je preko potreban a niko ali bukvalno niko osim vase porodice, da li je to majka i otac ili samo majka ili samo otac, brat ili sestra, zena/supruga, niko vas bolje nikada nece razumeti, jer jedino nase porodice imaju tu pravu dozu i ljubavi i srece i svega sto je nama u tim situacijama potrebno.
Ma koliko vam bilo mrsko da kazete svojoj porodici za vas problem ucinite to, nemojte cekati ni jedan jedini dan vec im recite danas, ovog trenutka, jer sve sto vise vreme prolazi sve nam je teze, hteli to da priznamo ili ne svi koji smo prosli tu pricu znamo o cemu pisem, znamo kakve noci mogu biti u tim trenucima, znamo kako emotivno reagujemo, znamo koliko su nam osecanja izrazena u tim trenucima, i ko moze sve ovo da nadoknadi ili da popuni sva ta ispraznjena polja u trenucima bola i muke ?
Porodica i niko drugi, ne moze vas prijatelj, ne moze vasa prijateljica, jer...
Koliko god mi mislili da nam je neko zaista onako iz duse dobar prijatelj kad tad saznamo da zapravo nije, kad tad ono sto nam roditelji pricaju i ono sto mi sami znamo ispliva na povrsinu i jednog dana shvatimo da mi nemamo nikoga u smislu "prijatelja" [cast izuzecima].
Tako da od srca svima zelim da prvu pomoc potraze u svojoj kuci, ne na ulici i ne u nekoj zgradi vec u svojoj porodici, popricajte sa njima, recite im sve vase muke, isplacite se kao nikada do sada, ispraznite dusu sto se kaze i bice vam lakse, vasoj porodici svakako ne ali u 90% slucaja taj ocaj, nervoza i sve ostalo kod roditelja je prisutno tog dana, mozda cak i manje jer vec sutra ako ne i tog dana oni krecu i kreiraju akciju, oni krecu u potragu za vase bolje sutra, oni su ti koji ce vas voditi ka dobrom.

Ja ne kazem da su svi isti, neko od nas zaista ima nekog prijatelja sa kim je ok godinama i decenijama i na koga moze da se osloni, ali danas zivimo u jako losem vremenu, vreme koje trazi od nas da se navikavamo na sve sto nas okruzuje ako hocemo da zivimo, tesko je to opisati pa cu zato i zaobici tu temu, ali uglavnom, ponekad ni roditelji nisu bas od neke pomoci, nekom ce mozda reci, "ti si sam kriv, sad se sam i izbori, ja ti to nisam stavljao u nos" i tako te neke price ali po meni ja ipak mislim da je vecina svestna i da u tim trenucima prorade najveca moguca osecanja i emocije i kao sto rekoh, krece se u akciju.

Ja sam prosao celu ovu skolu a verujem da je bar 50% nas ovde isto, imam 30 godina dakle nisam klinac ali svakako sam sam kriv sto sam kaznjavao svoje telo godinama i godinama i godinama i moja borba traje od 2010 godine, 5 punih godina borbe jedne da se ostavi heroin, ja licno iako sam probao mnogo puta da ostavim sam i da radim kako znam i umem na svoju ruku, nikada u tome nisam uspeo, danas verujem da sam covek ne moze nista u zivotu da uradi, ali nista bukvalno, i svima nama je potreban neko, da li je to roditelj ili supruga ili devojka ili sestra itd itd ne bitno je koliko je bitno da covek u tim trenucima ima onu pravu i jedinu osobu koja moze da ga shvati 100%!

Moj savet jeste da nikada nista ne pokusavate sami i to je ono sto zelim sa vama podeliti, misljenja su naravno razlicita i svako kaze ono sto misli i gotovo da svako od nas o svakoj temi ima drugacije misljenje od drugog ali mislim da dosta nas moze da se slozi sa ovim sto sam napisao, porodica ne moze da vam pomogne da bol prestane, da ostavite i da sve samo tek tako preko noci prestane i sve ostalo ali zato moze da popuni razna polja kroz koja se mi praznimo u tim situacijama.
Eto, toliko o tome.

Moja situacija :

Jutros kada sam ustao osecao sam se ok, ali iz prethodnih situacija znam da ti trenuci kada ustanemo zapravo tada se i osecamo ok, ne znam za druge ali pisem o sebi, ja kada ustanem a pritom sam popio Trodon u tim situacijama to mi pokrije ono sto je "lose", nisam naravno skroz ok ali onako, umesto da mi je 100% lose meni je negde oko 20% ili 30% da tako prosto napisem, ali opet znam iz iskustva da posle maksimum sat vremena osetim zapravo onu losu stranu ili bolje reci od trenutka kada ustanem pa u narednih sat vremena polako se ono lose siri i siri i taman oko sat vremena kasnije BUM!
Daje mi dovoljno vremena da bar na miru koliko je to moguce popijem jednu kafu i odem do wc-a, procitam novine i to sve stane u nekih sat vremena, mozda koji minut gore/dole i ne bitno je na kraju krajeva.

Uglavnom sat vremena posle, polako sam osecao da djavo dolazi laganim koracima i naravno nije proslo ni 20-ak minuta osetio sam da je to to.
Nisam hteo da pijem Trodon [50mg] iz vise razloga, jedan je naravno to sto sam hteo da razvucem ovaj dan sto je vise moguce, cak sam i planirao dosta toga ali nije se moglo, danas sam osetio mozda i najjaci bol u svom zivotu, ja imam problem odavno sa kicmom, nista opasno ali bukvalno imam taj jedan tup i uzasan bol konstantno prisutan ja mislim 24/7/365 i sada kada ovo prozivljavam to je strasno uzasan los grozan bol gde ni Trodon ne pomaze vise.
Pre negde oko 2 sata ipak sam popio jedan Trodon [50mg], iako nisam zeleo iako sam se borio dobrih 2 sata verujte mi da se nije mogao izdrzati bol i sve ostalo.

Iskreno, nisam verovao u neke price tipa:
Kada ostavljamo Bup mnogo je teze nego kada ostavljamo heroin...?


Sad ja to osecam sto se kaze na svojoj kozi i mogu reci slobodno da je bar 3 puta losija ova prica nego prica sa herom, ovo vam iz srca pisem i ovo je ono sto ja osecam, svacije misljenje je drugacije pa tako i ovo.
Uglavnom, kontam sad da je sve to samo rezultat uzimanja u proseku ajde da kazemo negde oko 20mg [prosek].
Bup sam pio ovako [primer] :
Dan 1 - 16mg,
Dan 2 - 12
Dan 3 - 20
Dan 4 - 24
Dan 5 - 32
Dan 6 - 26
Dan 7 - 22


Opet ponavljam ovo je samo jedan mali "primer" iz koga Vi trebate zakljuciti koliko je LOSE piti malo vece kolicine i trebate ZNATI STA VAS CEKA!!!

Ovo ne pisem tek tako, znam da ce retko ko cak i da procita ali eto, nadam se da cu bar nekom uspeti da doprem do mozga, ostavljajte Bup sto pre mozete!!!

Nije lako i bice tesko to je jedino sigurno, ali vremenom ljudi se menjaju pa sam se tako i ja promenio, sada razmisljam na sledeci nacin, ako recimo znam da ce mi biti lose, hajde da ne razmisljam o tome, imam neki problem i bice mi bas tesko narednih par dana, hajde da ne razmisljam o tom problemu, problem je tu i na njega ne treba previse obracati paznju vec svu energiju koju imamo trebamo prebaciti na stvari koje mozemo da kreiramo kroz koje ce nama biti bolje.
Postoje razne opcije kroz koje mozemo sebi da olaksamo neke situacije, opet ponavljam jeste da ce biti tesko dakle nemojte da se zavaravate pa kad dodje taj dan vi psihicki mislite da nece biti lose i jedan dan se samo probudite i osetite kao da vas je ne valjak nego tenk pregazio, zato pozicionirajte se na vreme i postavite i psihicki na svakom drugom polju onako kako je potrebno jer shvatite da samo Vi mozete sebi obezbedite bolje sutra, ja ne mogu, onaj tamo ne moze niti ona tamo, samo Vi i NIKO drugi osim vas.

Ako pomognem samo jednoj osobi od 1,000+ u ovoj mojoj prici i mojim osecanjima, emocijama, pisanjem i sve ostalo... Ja sam pobedio!!

P.S.

Kao prvo izvinjavam se svima na bas velikom pisanju, velikom tekstu, ali ja drugacije ne umem, ovo sam ja i to je to.
Druga stvar, meni je licno mnogo lakse kada dodjem ovde i kada napisem ono sto osecam, nekad je to malo pozitivnija stvar nekad je losa ali uglavnom ja se osecam bolje i pritom znam da nekome mogu pomoci, tj bar verujem.
Takodje znam da se isto dosta vas/nas i oseca zapravo ovako, kroz vase/moje pisanje nama je nekako i na neki cudan nacin bolje, kako i zasto ne znam ali mislim da je zbog toga jer kroz pisanje mi izbacujemo te neke lose stvari koje su u nama i nekako se bolje osecamo posle toga.

Uglavnom, znam po meni da su ovakve price, gde ce ljudi pisati o njima, o onome sta prozivljavaju tokom nekih losih trenutaka, pisanja gde iznosimo nasa osecanja, dobra ili losa, ovo je potrebno u sto vecem broju, i bolje cete se osecati i uz put mozete + nekom i pomoci.
Znam jer, ja kada mi je lose na neki nacin, ne mora da znaci da mi je uvek lose zbog ove situacije sada, razno razni problemi muce sve nas, ja sam na neki nacin skupio malo snage da napisem sto je opsirnije moguce, ne znam iskreno odakle mi snaga u ovim teskim trenucima da bas ovoliko pisem, ali guram sebe preko trenutnih granica...
Kada mi je lose ja volim da procitam i da odgledam neki video zapis vezano za tu neku moju "muku", naravno da se bolje osecam kada napisem ovako nesto ali isto tako se bolje osecam dok citam, ponekad zna to citanje da zbuni coveka jer svako ima svoje neko misljenje a pogotovu na forumima gde hiljade i hiljade ljudi pise o necemu i gde mozes pronaci odgovor na svoje pitanje ali taj odgovor ce retko glasiti na primer samo "da" ili "ne", uglavnom je to i "da" i "mozda" i "ne" :)
Znam da me svi shvatate sta zelim reci ovim, opet kazem, svi smo mi razliciti i svako razmislja i gleda stvari oko nas i uopste na zivot drugacije od druge osobe tako da treba shvatiti svakog.
Ovaj forum mi je nekako najbolji, valjda zato sto su ljudi na njemu uglavnom ljudi koji su proziveli ono sto sam i ja ili trenutno sada prozivljavamo isto, tako da i dan danas verujem da niko osim Vas koji ste prosli ovu pricu ne moze da razume 100% ono sto ponekad i pisem i osecam i radim i sve ostalo, niko osim ljudi koji su prosli taj put ne moze razumeti, ali to je samo jedan mali problem u svacijem zivotu, sa druge strane porodica ne moze da razume svakako ono sto se vama desava i sta osecate tacno niti je moguce objasniti sve to ma koliko mi hteli da damo precizan odgovor, malo je ne moguce to uraditi, ali ipak porodica moze da nam pruzi mozda cak i 50% pomoci a 50% je na nama, nasa volja, nasa bitka, nasa vera u bolje sutra, uglavnom na nama je sve, mi smo vlasnici nasih zivota i mi upravljamo nasim zivotima.
Dakle, nase porodice razumeju i pomazu na drugi nacin, razumecete vec...

Od srca svima preporucujem jer kontam da svi u ovakvim situacijama bleje po ceo dan za kompom, preusmerite gledanje po ceo dan na YT i dopisivanje neko i sve ostalo na FB i pokusajte da malo drugacije razmisljate, sta mozete uraditi da vama bude bolje, da sebi obezbedite bolje sutra na internetu?
To vi sami shvatite ako mozete, meni je to pomoglo mnogo, duga prica ali uglavnom otkad sam to poceo raditi ja se nikada vise nisam vratio na ono zlo, cak i dan danas mislim da je bolje ako treba biti navucen na Bup i tako ziveti nego biti na heru, naravno cinjenica jeste da nikako nije ok biti navucen ni u jednoj prici ali ako biram/o ja biram Bup jer ipak imam neki zivot u odnosu na her, jeste mi teze i sve ostalo ali ipak vidim svetlo na kraju tunela, to je sigurno.
Po prvi put posle toliko godina cimanja i skidanja, pa cist neko vreme pa nazad na ulicu i tako u krug godinama i godinama i onda zadnji put preusmerio sam i to malo energije koje imamo u tim losim situacijama kada ostavljamo nesto i iskoristio svaki minut proveden na internetu na jedan pravi nacin, razmislite o tome i pronaci cete rezultate, nije 'net samo FB i YT i gledanje filmova, postoji i druga strana, bolja, lepsa...
Budite dobro, imajte uvek osmeh na licu, budite u blizini ljudi koji imaju pozitivnu energiju, saljite i primajte dobru energiju, dobro razmisljajte da bi vam se dobro vratilo, zakon privlacenja ;)

Vidimo se uskoro.
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Re: Potreban Brz Odgovor. Hvala Unapred.

Post by Zeljko86 »

Pozdrav svima, nisam spavao 25 sati, iskreno dosta se toga izdesavalo ali dosao sam samo da ispostujem i sebe i sve vas i ljude koji ce ovo citati, jedan duuuug dan svakako ispunjen svacim, uglavnom pisacu o ovome kada ustanem, sada nemam snage i ne znam ni kako sve ovo pisem verujte mi.
Ne znam kako sam uspeo da ne spavam bas ceo dan, kako sam ustao u 06:00 [12.03] evo sada je 07:00 [13.03], kako me nije bar na pola sata oborilo nemam pojma ali kao sto rekoh pisacu o jucerasnjem danu [12.03] opsirnije danas kada ustanem i koliko toliko napunim baterije za danasnji dan.

Iskreno dosao sam i skupio snage nekako iako sam iscrpljen kao nikada u zivotu verujte mi, zato sto je dosta njih pokusavalo da napise neke "dnevnike" ili kako da ih nazovem vec i nisu u tome uspeli, sve ok prvi i mozda drugi dan i posle nestanu sa foruma iz vise razloga, ja sam resio da ovo isteram do kraja po svaku cenu, da pisem sto vise mogu iako u ovim situacijama pisanje je kao da dizem neke jake tegove ali onaj fazon, ceo dan o.O
Da, tako nesto...

Aj sad, odoh na spavanje, bas da vidim da li sam neke srece pa da odspavam jedno dobrih 8 sati, da li je moguce...? ;)
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
Inkognita
Posts: 8
Joined: Mon Dec 07, 2015 6:22 am

Re: Potreban Brz Odgovor. Hvala Unapred.

Post by Inkognita »

Vidim da si pisao pocetkom godine tako da ne znam da li ces videti odgovor.
Elem, hvala ti na iscrpnim i obimnim postovima, ali ja imam par pitanja ako mozes ti ili bilo ko da mi odgovori. Nova sam na forumu, i znacilo bi mi par odgovora.
Da skratim, nikad nisam bila na dopu, metu ni sl. Koku sam uzimala mesecima, malo ds, vikendasica klasicna. Ali, sad imam problem. Poslednjih 8 meseci sam svakodnevno na bupu, pocelo je tako sto sam se prekinula prvi put od cetvrtine dvojke i tako narednih par puta, sad uzimam osmicu dnevno, nekad I 10mg (8+2pred spavanje). Radim i zavrsavam fax I imam prilicno normalan zivot dakle ne mogu da se zatvorim metar Dana u kucu i da se skidam. Sta da radim??? Vec sam preplasena od prica i postova ovde po forumu. Ne dolaze u obzir nikakve institucije i nikakva savetovalista.
Idem kod psihijatra ne vezano od toga (malo sam agresivna, hiperaktivna i sl.) I ona pojma nema nista. Imam dg. Granicni poremecaj licnosti i emocionalni posttraumatski pijem 3x1 lorazepam od 2,5mg. Eto,valjda sam uspela ukratko da objasnim svoju situaciju pa se nadam da ce neko moci da mi da neki savet ili bar usmeri. Hvala unapred svima koji budu voljni da procitaju I odgovore.
Oboji mi zivot haosom nevolje.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Potreban Brz Odgovor. Hvala Unapred.

Post by Frajla »

Inkognita imas moju temu gde ti pise kako se ja skidam sa suboxona. Da se ne ponavljam.Sve u svemu moguce je skinuti se a da nastavis sa svojim dnevnim aktivnostima, samo sto mora ici postepeno i biti uporna.
7 dana da se zatvoris u kucu ti sigurno nije dovoljno ni da hoces.
Inkognita
Posts: 8
Joined: Mon Dec 07, 2015 6:22 am

Re: Potreban Brz Odgovor. Hvala Unapred.

Post by Inkognita »

Frajla wrote:Inkognita imas moju temu gde ti pise kako se ja skidam sa suboxona. Da se ne ponavljam.Sve u svemu moguce je skinuti se a da nastavis sa svojim dnevnim aktivnostima, samo sto mora ici postepeno i biti uporna.
7 dana da se zatvoris u kucu ti sigurno nije dovoljno ni da hoces.
Napisala sam mesec dana, I to je metaforicki zarad boljeg objasnjenja situacije. Suboxon I bup su slicno odnosno namena im je ista, ali da li to znaci da je skidanje isto? Sve sto ti primenjujes mogu I ja? Hvala ti Frajla na odgovoru puno, nisam ocekivala ovako brz odgovor kad sam jutros pravila nalog.
Oboji mi zivot haosom nevolje.
Post Reply