Transfer s Metadona na Suboxone

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Transfer s Metadona na Suboxone

Post by Don Dop »

how is teodor wrote:Moram vas neshto upitati citam ovih par postva iznad i malo mi je nejasno ,postoje u nas bolnice koje za novac rade bezbolan transfer !?!
Ma neko kriziranje od nekih 2-3 dana ces imati sigurno, ali mislim da se moze izdrzati. Stisni zube i izdrzi, a pre svega toga javi se lekarima. Moguce da ce te oni sami prebaciti sa meta na sub. Met uzimas u Drajzerovoj verujem pa sta oni kazu a tu opciju da ga mejas za Sub? Sto se Savskog venca tice zadnje sto sam cuo je da imaju dovoljan broj pacijenata i da ne primaju vise. Ko izmisli tu glupost ne znam, ali izgleda da samo odredjeni broj ljudi moze tamo da se leci.
Ja sam Bog
how is teodor
Posts: 5
Joined: Thu Apr 02, 2015 10:48 pm

Re: Transfer s Metadona na Suboxone

Post by how is teodor »

Moram se ispraviti nisam na 10 - 30 mg dnevno nego na 100 do 300 mg
Terapija prepisana u drajzu je Jedna bocica oridjidji meta -ja na to dokupim josh jednu dve shto sam upravo sad uvideo ,sramota me je samog sebe -prekino sa horsom da bi se navukao na lek ,a nisam znao ushta ulazim !
Izvinjavam se moderaciji shto postujem u staroj novoj temi ,ali znate ono svakom je svoja muka najteza !
Smorio sam se ko mach u kamenu,da se mogu sam spustiti na na trecinu boce pa i da razmishljam pametno - ovako doktori novac i njihovo punjenje dzepova na tudjoj muci,gori su od dilera !!
Ovu moju iz Drajza kad sam rekao da mi se ne dopada i da bi se rado skinuo u hospitalnim uslovima kao da sam joj reko pojacaj mi terapiju ,a gledaju nas kao otpisane - otvori prozor oseca se misleci na nas prisutne-ogorchen sam .....
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Transfer s Metadona na Suboxone

Post by Don Dop »

how is teodor wrote:Moram se ispraviti nisam na 10 - 30 mg dnevno nego na 100 do 300 mg
Terapija prepisana u drajzu je Jedna bocica oridjidji meta -ja na to dokupim josh jednu dve shto sam upravo sad uvideo ,sramota me je samog sebe -prekino sa horsom da bi se navukao na lek ,a nisam znao ushta ulazim !
Izvinjavam se moderaciji shto postujem u staroj novoj temi ,ali znate ono svakom je svoja muka najteza !
Smorio sam se ko mach u kamenu,da se mogu sam spustiti na na trecinu boce pa i da razmishljam pametno - ovako doktori novac i njihovo punjenje dzepova na tudjoj muci,gori su od dilera !!
Ovu moju iz Drajza kad sam rekao da mi se ne dopada i da bi se rado skinuo u hospitalnim uslovima kao da sam joj reko pojacaj mi terapiju ,a gledaju nas kao otpisane - otvori prozor oseca se misleci na nas prisutne-ogorchen sam .....
- Velika doza Meta i mislim da bi transfer na bup. trebao da odradis u bolnickim uslovima. Sa tolikom kolicinom meta je sigurno igranka bez prestanka i siguran sam da ti je potrebno da ostavis Met. Medjutim postoji mali problem. Po nekim informacijama koje sam dobio, ukljucivanje u metadonski program zahteva da pacijent prodje sve nacine lecenja u odredjenoj ustanovi i kad to ne da efekta tek tada se ukljucuje u program i to uz svoj dobrovoljni pristanak da bude dozivotno na odrzavanju. Upravo zato je mali problem da se prebacis na buprenorfin jer administrativne prepreke su dosta komplikovane i po njihovom gledanju buprenorfin ti nece pomoci tj. bup. je predvidjen za pacijente sa velikom mogucnoscu uspesnog odrzavanja apstinencije, a ti kao potpisnik Metadonskog odrzavanja spadas u najtezu grupu pacijenata. Moras da objasnis lekaru da Met. ne vidis kao svoju buducnost i zahtevas hospitalizaciju i prelazak na bup, ali nema garancije da ces uspeti u nameri i sto je najbitnije je sta ti ustvari ocekujes od bupa?

- On, mislim na bup. je dosta slabiji od metadona tako da ne vidim neku buducnost u tom leku i tvom lecenju. Mozda se i razocaras posle koriscenja bupa jer nije ono na sta si navikao. Dobro razmisli sta radis i mozda je bolje da se posvetis smanjivanju kolicine meta. Tu treba traziti izlaz iz tvoje situacije.
Ja sam Bog
V.Warrior
Posts: 12
Joined: Wed Apr 08, 2015 7:03 pm

Re: Transfer s Metadona na Suboxone

Post by V.Warrior »

Zdravo svima koji su ukljuceni u ovu diskusiju? Moram vam reci moju pricu pre nego sto predjem na glavno pitanje koje me muci vec nedelju dana. Moja karijera sa opijatime traje 4,5 god. Poceo sam sa rekreativnim uzimanjem Trodona-Tramadola po 1-2 puta nedeljno, pa sam za pola godine presao na svakodnevnu konsumaciju Tramadola koji je bio lako dostupan u Mekdoniji i Srbiji za vreme mojih studija koje sam zavrsio u Srbiji na Beogradskom Univerzititua poreklom sam iz Makedonije i zivim u Skopju. Nakon mog Diplomiranja proslo e vec godin dana kako sam redovno uzimao Tramadol-Trodon po 250-300-400 mg dnevno sto je po 5 do 8 kapsula dnevno zavisnosti od situacija kad sam hteo da budem vise high uzimao sam vise od 5-6 kapsula ali nikad vise od 8 sto e samo po sebe visoka doza. Nakon toga sam osetio da sam se vec jako navuko na Trodone i kako nisam gledao izlaz iz situacije i nemoc da se skinem sam sa trodona rekao sam sve mojim roditeljima koji sm odmaj odreagovali i zakazali sastanak kod njihove prijateljice koja je jedan od boljih Psihijatra u Makedoniji. Na sastanku sam lepo ispricao svoj pricu, iskustvo sa Tramadolom i vreme trajanja, na sto e moj psihijatar savetovao da zapocnem odvikavanje pomocu Buprenorphina, na sto sam se ja odmah slozio jer sam znao da je buprenorphin isto opijat i da ako se koristi kako treba moze da se uspe skidanje sa zavisnosti uz najmanje efekte krize i bolova koje sam vec osetio na Trodonima da su neizdrzivi! Tako je pocela moja prica sa zloupotrebom Buprenorphina. Moje skidanje je umesto mesec dana trajalo 1 god dana i umesto da smanjuem postepeno sablonski dozu ja sam stalno bio na 3 mg dnevno, a ponekad i 4 mg dnevno. Nakon 1,5 god iskustva sa Tramadolom i skoro 1god uzimanja Buprenorphina bilo mi je super sve je funcionisalo ok bio sam produktivan, obzirom da sam Magistrirao na Masinskom Fakultetu zaposlio sam se uzimao terapiu u apoteci i sve je bilo ok dok nisam pao u iskusenje da probam Heroin. prvi put sam poceo da uzimam heron pre 2 god sto mi se neverojatno dopalo tada i zakacio sam se na heroin skoro godinu dana bez prestanka svakodnevnog Pusenja po 1-2 gr dnevno. Moram da napomenem da nikad nisam probao nikakvu drogu injektivno ili intravenski. Nakon upotrebe heroina isao sam opet kod mog psihijatra sa namerom da se skinem od heroina i da se vratim opet na buprenorphin ali nazalost nisam mogao da izdrzim krize od heroina i buprenorphin nije reagovao kako sam ocekivao pa sam produzio svoje druzenje sa heroinom jos 6 meseci. Nakon tih 6 meseci resio sam konacno da predjem na neku substitutsku terapiju bez obzira na koj samo da se resim heroina i obzirom da nisam uspeo prosli put direktno sa heroina da predjem na buprenorphin pristao sam da uzmem Methadone u manjim dozama odredjeno vreme pa nakon metadona sa reduciranjem da predjem na buprenorphin. Poceo sam sa 5 ml tecnog koncentriranog metadona. 5ml =50 mg tableta mislim ali nisam siguran. Sada sam trenutno na 3-4 ml i bez ikakvih problema mogu da sidjem na 3 ml pa cak i na 2 ml dnevno bez ikakvih simptoma krize, ali se bojim da predjem sad na buprenorphin er sam vec 6,5 meseci cist od bilo kakve druge droga ili terapija i ne uzimam nista osim tih 3-4 ml mtadona. Moje pitanje do svih cenjenih ucesnika na ovom forumu koji su vec radili Transfer sa metadona na buprenorphin u domacim uslovima sami koja je najniza doza metadona na koju treba da se stabilizujem pre nego sto predjem na buprenorphin??? Svestan sam da cu prvih 48 h a mozda i duze imate neke simptome krize i neprijatnosti kad prestanem za metadonom!!! I koliko vremena treba proci od posledne doze metadona da bih zapoceo da uzimam buprenorphin dali da to uradim za 24 h ili da cekam da me skroz savladaju simptomi krize pa da tad polako zapocnem sa uzimanjem Buprenorphina 2mg po 2 mg na svakih 30 min dok ne prodje kriza. Znam da nece biti bas lako ali smucili su mi se metadonski centri, ambulante i slicno i odlucan sam da predjem na buprenorphin jer znam da kad sam bio na buprenorphinu sam bio mnogo produktivniji, trezveniji, svest mi je bila mnogo jasnia i cistija nego sada i bio sam mnogo vise ukljucen u posao, u druzenje i razne sportske aktivnosti!!! Spreman sam ovih dana da smanjim najvise sto mogu metadon i konacno da uradim transfer sam kod kuce i da predjem na bup. Molim sve ucesnike na forumu cije misljenje i iskustvo izuzetno cenim da mi odgovore na pitanja!!! Hvala svima unapred!
There is no reality except the one contained within us :!:
User avatar
helldetox
Posts: 12
Joined: Sat Feb 14, 2015 3:23 pm

Re: Transfer s Metadona na Suboxone

Post by helldetox »

Ja BGM legao u Hospital i odradio detox....

jedina greška što je mala ustanova i drže skupa transferce ne SUB i BUP pa mi je nezgodno bilo....
Ali evo me čist već 20 dana ja mislim i nebrojim nit želim.....

Jebo i BUP i SUB iskreno... Normala jače udara i bolji sam... progledao sam...

Druže ti pretjeruješ s metadonom.... Kod nas se daje Metadon preko 100mg baš ko ne želi život, ako je tvoja odluka da te metadon ubije kao mene što je ubio za 4 godine, a vjeruj mi da nece izaci iz mene za 3 mjeseca još jer sam bio na 105mg i previše mi je bilo, pa sam spustio na 30 i legao.... trnim loširam i kišem ali komuna vozdra ba... manta mise, ne mogu da hodam, sve me boli, pa cak necu ni voltarene ni ista, napatit se treba dobro i odjebat od sebe sve, a onda se dobro napucat pa ko mi spomene hors jebacu mu pleme, bolje ja njemu neg on meni.....

Mani se te doze i ako mi je nemoguce to... ali hajde de....

SVIMA ŽELIM DA USPIJU, DA USPASTAVE APSTINENCIJU, AKO MORA SUB I BUP NEKA BUDE, ALI BOLJE JE BEZ ICEGA...
PIJEM 1X1 APAURIN NEKAD 2X1 BEZ SANVALA I TRAZEMA....

PROSLAVITE NORMALU.BA
:-D
User avatar
helldetox
Posts: 12
Joined: Sat Feb 14, 2015 3:23 pm

Re: Transfer s Metadona na Suboxone

Post by helldetox »

V.Warrior wrote:Zdravo svima koji su ukljuceni u ovu diskusiju? Moram vam reci moju pricu pre nego sto predjem na glavno pitanje koje me muci vec nedelju dana. Moja karijera sa opijatime traje 4,5 god. Poceo sam sa rekreativnim uzimanjem Trodona-Tramadola po 1-2 puta nedeljno, pa sam za pola godine presao na svakodnevnu konsumaciju Tramadola koji je bio lako dostupan u Mekdoniji i Srbiji za vreme mojih studija koje sam zavrsio u Srbiji na Beogradskom Univerzititua poreklom sam iz Makedonije i zivim u Skopju. Nakon mog Diplomiranja proslo e vec godin dana kako sam redovno uzimao Tramadol-Trodon po 250-300-400 mg dnevno sto je po 5 do 8 kapsula dnevno zavisnosti od situacija kad sam hteo da budem vise high uzimao sam vise od 5-6 kapsula ali nikad vise od 8 sto e samo po sebe visoka doza. Nakon toga sam osetio da sam se vec jako navuko na Trodone i kako nisam gledao izlaz iz situacije i nemoc da se skinem sam sa trodona rekao sam sve mojim roditeljima koji sm odmaj odreagovali i zakazali sastanak kod njihove prijateljice koja je jedan od boljih Psihijatra u Makedoniji. Na sastanku sam lepo ispricao svoj pricu, iskustvo sa Tramadolom i vreme trajanja, na sto e moj psihijatar savetovao da zapocnem odvikavanje pomocu Buprenorphina, na sto sam se ja odmah slozio jer sam znao da je buprenorphin isto opijat i da ako se koristi kako treba moze da se uspe skidanje sa zavisnosti uz najmanje efekte krize i bolova koje sam vec osetio na Trodonima da su neizdrzivi! Tako je pocela moja prica sa zloupotrebom Buprenorphina. Moje skidanje je umesto mesec dana trajalo 1 god dana i umesto da smanjuem postepeno sablonski dozu ja sam stalno bio na 3 mg dnevno, a ponekad i 4 mg dnevno. Nakon 1,5 god iskustva sa Tramadolom i skoro 1god uzimanja Buprenorphina bilo mi je super sve je funcionisalo ok bio sam produktivan, obzirom da sam Magistrirao na Masinskom Fakultetu zaposlio sam se uzimao terapiu u apoteci i sve je bilo ok dok nisam pao u iskusenje da probam Heroin. prvi put sam poceo da uzimam heron pre 2 god sto mi se neverojatno dopalo tada i zakacio sam se na heroin skoro godinu dana bez prestanka svakodnevnog Pusenja po 1-2 gr dnevno. Moram da napomenem da nikad nisam probao nikakvu drogu injektivno ili intravenski. Nakon upotrebe heroina isao sam opet kod mog psihijatra sa namerom da se skinem od heroina i da se vratim opet na buprenorphin ali nazalost nisam mogao da izdrzim krize od heroina i buprenorphin nije reagovao kako sam ocekivao pa sam produzio svoje druzenje sa heroinom jos 6 meseci. Nakon tih 6 meseci resio sam konacno da predjem na neku substitutsku terapiju bez obzira na koj samo da se resim heroina i obzirom da nisam uspeo prosli put direktno sa heroina da predjem na buprenorphin pristao sam da uzmem Methadone u manjim dozama odredjeno vreme pa nakon metadona sa reduciranjem da predjem na buprenorphin. Poceo sam sa 5 ml tecnog koncentriranog metadona. 5ml =50 mg tableta mislim ali nisam siguran. Sada sam trenutno na 3-4 ml i bez ikakvih problema mogu da sidjem na 3 ml pa cak i na 2 ml dnevno bez ikakvih simptoma krize, ali se bojim da predjem sad na buprenorphin er sam vec 6,5 meseci cist od bilo kakve druge droga ili terapija i ne uzimam nista osim tih 3-4 ml mtadona. Moje pitanje do svih cenjenih ucesnika na ovom forumu koji su vec radili Transfer sa metadona na buprenorphin u domacim uslovima sami koja je najniza doza metadona na koju treba da se stabilizujem pre nego sto predjem na buprenorphin??? Svestan sam da cu prvih 48 h a mozda i duze imate neke simptome krize i neprijatnosti kad prestanem za metadonom!!! I koliko vremena treba proci od posledne doze metadona da bih zapoceo da uzimam buprenorphin dali da to uradim za 24 h ili da cekam da me skroz savladaju simptomi krize pa da tad polako zapocnem sa uzimanjem Buprenorphina 2mg po 2 mg na svakih 30 min dok ne prodje kriza. Znam da nece biti bas lako ali smucili su mi se metadonski centri, ambulante i slicno i odlucan sam da predjem na buprenorphin jer znam da kad sam bio na buprenorphinu sam bio mnogo produktivniji, trezveniji, svest mi je bila mnogo jasnia i cistija nego sada i bio sam mnogo vise ukljucen u posao, u druzenje i razne sportske aktivnosti!!! Spreman sam ovih dana da smanjim najvise sto mogu metadon i konacno da uradim transfer sam kod kuce i da predjem na bup. Molim sve ucesnike na forumu cije misljenje i iskustvo izuzetno cenim da mi odgovore na pitanja!!! Hvala svima unapred!

BURAZ....
ja sam legao u bolnicu da se skinem s horsa, 15 dana na metadonu pred bolnicu na 50mg a onda spustanje do 40mg pa bolnica, 21 dan ostao.... uspjesno se skuinuo sa horsa metadonom.....

2godine bio cista i imao recidiv od mozda 2 mjsseca, folijanje i smrkanje, da bi se javio opet na metadon s ciljem da legnem opet na detox.... Ostanem 4 i nesto godina...
sad sam evo frisko skinut.....
Nudili mi SUB i BUP suboxone i buprenorfine.... vjeruj da je mozda bolje bez icega, treba stisnut muda, oni pricaju o komunama, ali ako si odlucio da neuzimas netreba ti komuna, ako nisi ni komuna nece pomoci kao ni mnogim mojim bivsim prijateljima ni sub a ni bup.....
na bup mozes sve uzet jer nema naloxone koji je blokator.... lezali su neki klinci i radili transfer s tramala na bup i sub... kao i momak koji je intravenozni 20 godina, on je uzeo suboxone,

E sad ovako piješ recimo 50mg podjele ti terapiju po 25mg ujutro 25mg navece, drze te tako i svaka dva dana se skida po 1 tableta, 1tabl je 5mg spuste neke ljude na 20 neke na 10 mg metadona....
nakon spustanja opet ti ujedine,,,, popijes danas ujutro recimo, i ostave te 2 dana da udjes u krize a onda ide cuclanje 2mg bupa ili suba....
lakse je vjeruj u bolnici to uraditi, jer od bupa i suba osjetis krizu kad se spoje s metadonom, mora da izadje bup izbacuje metadon i uzima dejstvo, ali brate skidanje sa bupa moras opet da iodradis sto vise ga uzimas tezese skinut... 1godina maximalno kasnije odoše organi....
zašto traže nalaze od srca, jetre, pluča, krvna slika,..... jer uzimanje ove supstance razara organizam....
moj ti je savjet da legnes na 21 dan detoxa u kliniku, mi u sarajevu imamo odjel za narkomaniju, super je,,,, zatvoreni tip, nemas dodira s poljem i uspjesno skinu ljude ali i transferisu.....

znaci popijes 10mg metadona cekas 2 dana 48h kazu ali sto duze to bolje....
mozes i na 20mg ali spoji se i onda te dize pa spusta mnogi se prepadaju, jer ninalik nije kao metadon, metadon je hors obicni sa odvojenom euforijom onom...
uz tramale uvijek ide apaurine nadam se da nisi imao epi napade... ako jesi.. reci sve doktorima, ipak je bolje da klincki se sve radi, mi seremo previse, svi mi ovisnici se pravimo pametni, ali i doktori seru previse, isfuravaju kao da smo ucrvana gamad, ali ko ih jebe imas cilj i ides ka njemu....

zapamti da nekad moras odjebat i bupenorfine, ako nisi dugo na metadonu vec, odradi detox neces previse osjetiti.... malo nogice, nemir, kihanje, zijavanje suzne okice.... malo znmarci i trnci ali je sve podnosljivo, pokriju te sa BZO i voltaren u guzu raketica ( cepici) neigraj se sam, mozes upast u krizu a da nekontas, pa da uzmes i hors i tramale i metadon a budes los i dalje pa onda i previse suba... jedno dize drugo spusta.... nagledao sam se sta se desavalo likovima, sjebavali se momci, vise nego ja na detoxu, sad evo gazim i vrwcam osjecaje, znam da 1 do 3 mjeseca cu trebat ali sport i nekog rada fizickog godi, upala misica i lezis u krevetu, svijet nece nigdje sve se stuigne i opet dodje dosada..... budi pametan... nezalijeci se... kad tad skidanje sa suba ide... sto duze na supstancama teze skidanje....
:-D
User avatar
helldetox
Posts: 12
Joined: Sat Feb 14, 2015 3:23 pm

Re: Transfer s Metadona na Suboxone

Post by helldetox »

how is teodor wrote:Moram se ispraviti nisam na 10 - 30 mg dnevno nego na 100 do 300 mg
Terapija prepisana u drajzu je Jedna bocica oridjidji meta -ja na to dokupim josh jednu dve shto sam upravo sad uvideo ,sramota me je samog sebe -prekino sa horsom da bi se navukao na lek ,a nisam znao ushta ulazim !
Izvinjavam se moderaciji shto postujem u staroj novoj temi ,ali znate ono svakom je svoja muka najteza !
Smorio sam se ko mach u kamenu,da se mogu sam spustiti na na trecinu boce pa i da razmishljam pametno - ovako doktori novac i njihovo punjenje dzepova na tudjoj muci,gori su od dilera !!
Ovu moju iz Drajza kad sam rekao da mi se ne dopada i da bi se rado skinuo u hospitalnim uslovima kao da sam joj reko pojacaj mi terapiju ,a gledaju nas kao otpisane - otvori prozor oseca se misleci na nas prisutne-ogorchen sam .....
buraz moras da smanjujes,,,, previse je tooo... nisam fino procitao tvoj post....
euro unija donira srbiji i bosni metzadon da bi se doktori na nama istresali, mene nije niko pitao bil na detox ili transfer vec kad god dodjem hajde dizemo dozu, pa sui me shebali i onda mi kazu sam si kriv, i jesil ti doktor, okej nisam doktor, ali je besplatno ljecenje u sarajevu, 21 do 28 31 dan detox i transfer... tako je po srbiji mora biti, jer odredjuje euro unija taj metadon nama , eh sad ta kolicina nesmijes ni po koju cjenu da uzimas bup ni sub dok neskines na 20mg kako kaze bolnica i tako oni rade...
znaci 20mg 2 do 3 dana krize pa cuclanje, ali opet bolje je nego metadon, mene je sjebao, 5 godina otprilike, samo metadona i apaurina...... unistilo me je, i ev sad cist ne znam da pisem ni pricam... osjecam se kao psihijatrijski slucaj...
razmisli, jel bolje izgubit 1 godinu ili jos 10 pa i 5 da onda se skidas, zrtvuj 1god za spustanje pa transfer taj nego za 5 da opet pokusavas nesto, i nebrzaj previse pijes i nisi za brzi transfer.....

NAS CE UVJEK DOKTORI I SVI GLEDAT KAO NEKU BLJUVOTINU....
previse meta opet kazem za transfer, a metadone je medicinski hors... bolje da sam na horsu bio.....

sad treba postavit i temu, jel bolje s metadona preci na horse pa odradit detox s horsa metadonom uz medicinsko spustanje 21 dan do 28...
:-D
how is teodor
Posts: 5
Joined: Thu Apr 02, 2015 10:48 pm

Re: Transfer s Metadona na Suboxone

Post by how is teodor »

Ovako ide prica
-Doktorka meni metadon ne odgovara ja bi se spustio sa njega ili preshao na subotex !
Ne odgovara
pa znash dobro da mi ne spushtamo sa metadona
ili mogu da ti spushtam nedeljno po 10 mg pa kad dodjesh na 30 mg da te primim na klasicnu detoksikaciju !?
Reko lepo je to ali ja na 100 mg josh dokupljujem shta cu raditi na slobodi sa manjom terapijom ,samo cu kupovati josh vishe!!
Pa ono jeste ali ti znash da se u drajzu lezi 10 dana i ni minut vishe!!
-Ne postoji skidanje od 21 dan ,to smo izbacili pre 15 godina!
Znaci men ostaje da budem uporan mladic i da smanjujem dozu a ako je uspem smanjiti dovoljno da pokusham na obican detoks ,,vitaminski-neopioidni,, Pa ja ako se tako spustim menjacu met za sub i zavrshiti sam sve ,onda mi oni ne trebaju uopshte,nema 21 dan nego onako kako mi je receno!
Bio sa u medjuvremenu i u Savskom Vencu -nema mesta za vishe pacijenata i to sam bio sa socijalnim radnikom s posla -ex junki riba koja deli terapije metadonske i gleda nas kao da smo doshli da joj ukrademo - uzas, - ja nishta ne znam
mi smo ispostava Drajza i samo delimo terapiju !
20 dina se gudram ,
prestao sam da duvam i da radim speed jer sam u depresiji tri dana posle ,dop sam prestao da uzimam pre 3-4 godine kad sam lego na metadon blizu sam 40 sete , ako sad ne uradim neshto nikad necu
SOS SOS SOS SOS SOS SOS
IDEM DEFINITIVNO AKO NE MOGNEM SA NJOM/mojom doktoricom/ DA SE SKONTAM/koja je tu negde moje godishte/ -ne vichem tastatura me zeza ...
Idem privatno,ali tu rade isti ljudi ko u Drajzu - zavrshe smenu i produze na privatnu kliiku ,a tamo za novac sve moze !!!

Javljam za par dana shta sam uradio !!
Ostajte mi zdravi veseli i lepi
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Transfer s Metadona na Suboxone

Post by sanela »

Sretno, drug moj!
Ako si donio odluku, istraj... :wink:
User avatar
helldetox
Posts: 12
Joined: Sat Feb 14, 2015 3:23 pm

Re: Transfer s Metadona na Suboxone

Post by helldetox »

Pozdrav...


samo da pozdravim sve... udjem na mail i vidim da je aktuelno...

APSTINIRAM JOŠ UVIJEK, ISPATIO SE JESAM, ALI SAD SAM KO BETON...

POZDRAV ITSRAJTE LJUDI, MOŽE SE, FAKAT SE MOŽE....
:-D
Post Reply