Kako do buprenoefina u inostranstvu?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Krstas1971
Posts: 4
Joined: Fri Jan 09, 2015 10:32 am

Kako do buprenoefina u inostranstvu?

Post by Krstas1971 »

Pozdrav svima..Otvorion sam ovu temu u nadi da cu dobiti odgovor kako doci do buprenorfina kada ste u nekoj drugoj zemlji.Na bupu sam skoro 5godina,bez recidiva ikakvih,po meni fenomenalan lek,dobijam ga na dupli recept pa u apoteku.Imam pitanje za postovane clanove ovoga foruma...Trebao bih uskoro da idem u Svedsku na 3 meseca i interesuje me ako neko zna da mi kaze sta mi je sve potrebno da ponesem od papira kako bih mogao tamo da ga kupujem.Treba mi sto se kaze informacija iz prve ruke..gde,kako itd..unapred zahvalan :rolleyes:
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Kako do buprenoefina u inostranstvu?

Post by Don Dop »

Evo ja cu ti odgovoriti na mom iskustvu. Letos kad sam bio na moru u grckoj ostao sam bez eka. Otisao kod lekara i mogu ti reci tamo je procedura totalno zamrsena, maltene kao i kod nas. Sve one price o Evropskom zdravstvu i dostupnosti leka ne vaze kad nisi njihov gradjanin, a po recima tamosnjih lekara i njihovi narkomani imaju problem da se ukljuce na terapiju.Znaci bez Lekarskog izvestaja nemoj da kreces na put i zamoli svog lekara da ti da i primerak na engleskom jeziku. Taj primerak dobijas tako sto odlazis kod prevodilaca {znaci firme koje se bave prevodjenjem dokumenata nikako google ili ti sam} i trazis da ti na blanko lekarskom izvestaju ispisu sta treba, a onda odnosis na overu kod lekara koji te vodi. Tamo ces morati da se javis lekarima u drzavnim ustanovama i najbolje bi ti bilo da ovde uplatis osiguranje koje ce ti pokrivati troskove lecenja tamo. Nemoj Dunav jer Dunav niko ne priznaje u inostranstvu vec uzmi ono Wienner stadische tako nekako se zove. Opcija sa najmenja cimanja ti je da vec ovde uzmes terapiju za 3 meseca i zatrazis od lekara potvrdu da mozes sa lekom u inostranstvo da ne bi doslo do nekih cimanja na granici. To ti je to. Pozdrav
Ja sam Bog
Krstas1971
Posts: 4
Joined: Fri Jan 09, 2015 10:32 am

Re: Kako do buprenoefina u inostranstvu?

Post by Krstas1971 »

:D Hvala,nesto tako mi je i dr rekla ovde u centru gde dobijam recepte,izvestaj cu svakako imati po p.s sve,preveden,ispecatiram,a reci mi samo zasto moram da se osiguram,to mi nije jasno bas..da li u osiguravajucoj kuci treba da kazem razlog zbog koga se osiguravam ili je to ono obicno putno zdravstveno osiguranje.pozz i hvala
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Kako do buprenoefina u inostranstvu?

Post by Don Dop »

Krstas1971 wrote::D Hvala,nesto tako mi je i dr rekla ovde u centru gde dobijam recepte,izvestaj cu svakako imati po p.s sve,preveden,ispecatiram,a reci mi samo zasto moram da se osiguram,to mi nije jasno bas..da li u osiguravajucoj kuci treba da kazem razlog zbog koga se osiguravam ili je to ono obicno putno zdravstveno osiguranje.pozz i hvala

- U principu nemoras da kazes zasto i kako vec moras da se upakujes u cenu koji ti osiguranje pokriva. Recimo obicno putno osiguranje ti izadje oko 5-6 hiljada dinara mesecno, a pokriven si sa sumom od 15 hiljada evra. e sad, kad je potrebna neka veca intervencija Bolnica zove osiguranje da bi im dozvolili da te lece, a kad je sitnije, do 100 evra onda nemoraju. Ovo tvoje spada u sitnije. To moras tacnije da pitas osiguravajuce kuce. Uglavnom, ti krenes i onda kad stignes tamo odes i zavrsis posao. Ukoliko nesto pitaju, kazes da si izgubio lekove i cao. Lekarsku negu moras da dobijes, ali obavezno imaj izvestaj. Bez njega nista.
Ja sam Bog
Post Reply