MST Continus

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

MST Continus

Post by david »

Pozdrav svima,

Ne znam možda se već pisalo o ovoj temi ali evo ja ću izložiti svoje....

Već skoro godinu dana sam bio na terapiji buprenorphine-a 8mg dnevno i radio mi je ok taj buprenorphine ali jednostavno nije mi mogao otkloniti žudnju za heroinom vjerojatno zbog tog stropnog ili ograničenog opijatskog djelovanja nije mogao zadovoljiti tu tako da kažem "zvijerku" koja te tjera da uzimaš drogu...

e sada neću navoditi ni imena ni bilo šta da nebi naštetio nekome ali uglavnom odobren mi je MST Continus (Morphine sulfate) ili prosto rečeno Morfij sa produljenim oslobađanjem , na određeni period pošto sam prije već bio više godina na metadonu i imao sam određene zdrastvene probleme na njemu tako da je MST ostao kao jedini prikladni lijek za moju ovisnost sa kojim bi trebao kako tako dovesti život u da tako kažem "normalnost" ili funkcionalnost.

Evo volio bi da mi kažete ako imate iskustva o tome lijeku ili vaše mišljenje , kakva su vaša iskustva?

Po meni evo zaista mislim da je to lijek br 1 što se tiče supstitucije ali isto tako i razumijem zašto se ne daje samo tako svakom ovisniku koji dođe u centar.... uostalom najsretniji bi bio da mi ne treba ništa od tih lijekova, ali nakon godina i godina drogiranja i poslije supstitucije jednostavno počinješ shvaćati dubinu svoga poroka i problema i počinješ se miriti sa sobom i prihvaćati sebe zaista onakvog kakav jesi , bez toga se ne može naprijed, često puta kažemo , da , ovisnik sam ali zapravo u srcu to nismo prihvatili ili ako smo mlađi uopće ni ne poimamo što se sa nama dešava.... ali eto da ne skrenem sa teme želim se vratiti na MST.

Pitam se je li moguće biti na nekoj minimalnoj dozi MST-a kako bi utažio tu žeđ za porokom i normalno živjeti.... NE ZNAM , ZNAM ZAPRAVO DA SAM DUBOKO RANJEN ČEŽNJOM ZA BLAŽENSTVOM KOJE MI JE PRUŽIO HEROIN... da li je MST samo maska ili imitacija ili zavaravanje samoga sebe, šta se zapravo krije ispod svih tih slojeva taštine , koliko je moguće ući duboko u ljudsku ličnost i suštinu poroka koji nas muči i izjeda kako bi došli do nekog saznanja... toliko pitanja a tako malo odgovora? volio bi čuti šta i drugi misle o svojoj ovisnosti, jer svi imamo unutrašnji život samo malo ili nikako ne pričamo o tome...

Ništa ostaje mi da i dalje tragam i koračam dan, za danom vapijući za odgovorima i smislom svega toga, evo ovo nešto malo dana koliko pijem MST mogu samo reći da ako već zaista uzimam supstituciju onda je to upravo MST , jer je on zaista prava zamjena ili hrana za moj porok ili aždaju u meni koja me već godinama muči i hoće da mi pojede ovo malo ljudskosti koje mi je ostalo, ali ne dam se , borba će biti do kraja života to je sigurno....

Evo hvala na slušanju, pozdrav!
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: MST Continus

Post by Don Dop »

Prijatelju verujem da Ti i ne treba odgovor na svo ovo pisanje, ali moram da Ti kazem da nisi usamljen u tom zivotarenju. Mnogi od nas se svakodnevno borimo sa secanjem koje nikako da ode i postane daleka proslost i to ona proslost koje se nemozes setiti. Svi smo zaboravili prvi poljubac, ali ovo zlo nikako da ode.
- Medjutim mora se dalje bez toga jer sa tim nije islo nikako.

Pozdrav i srecno u tvojoj potrazi za nekim boljim vodama.
Ja sam Bog
User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

Re: MST Continus

Post by david »

hvala ti na odgovoru i kako si spomenuo zaista nekako je lakše kada spoznaš da nisi sam u tome dobro si rekao "životarenju", MST, Buprenorphine, Metadon sve je to isto tj. suština poroka je ista... nadam se da ću ovdje na forumu upoznati nas ranjenike pa ako ništa drugo da budemo podrška jedni drugima pogotovo onda kada prolazimo najteže trenutke...
User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

Re: MST Continus

Post by david »

Bio sam na buprenorphineu 10 mg skoro godinu dana i sada sam prešao na Morphine Sulfate 180 mg ujutro i 180 mg uveče s time što nisam radio nikakav detox ili sl. već direktno danas sam prestao sa buprenorphine-om a sutra sam već uzeo Morfij... dobio sam i Catapresan po potrebi za fazu kada odlučim ići na detoksikaciju a imam i helex za po potrebi...

Mogu samo reći da je bilo jedno 4 dana jao neugodnog osjećaja , nije to kriza niti slično već jednostavno neki jako neugodan osjećaj u glavi mi je bila neka strašna konfuzija a istovremeno sam bio i jako sediran/uspavan... to je sada prošlo pripisujem to tom naglom prelasku sa visoke doze buprenorphine-a na Morfij...

Da li netko zna kako zajedno djeluju Catapresan i Morphine Sulfate da li se izaziva velika sedacija jer bi mi to smetalo pošto sam uglavnom u pokretu...

A za helex ja sam mislio da on ne uspavljuje toliko već kao da otklanja tjeskobu i stres.... ali kad sam ga popio sa morfijom zakocalo me da sam jedva gledao... tako da ga eventualno popijem prije spavanja 0.5 mg
User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

Re: MST Continus

Post by david »

Ima li netko iskustva sa MST continus ( Morphine Sulfate) ?

Ja sam trenutno došao na 12 tableta dnevno od 60mg ( 6 ujutro i 6 navečer) znači ukupno sam na 720mg dnevno.... i tu sam se mogao bi reći stabilizirao

Da li je još netko uspio dobiti terapiju sa morfijem u srbiji , u hrvatskoj znam da neki uspijevaju mada je dosta teško ali moguće je jer evo i ja sam uspio ali zaista nakon dugo vremena i buprenorphine-a i metadona i raznih pokušaja skidanja i recidiva itd.. i kakva su vam dugoročna iskustva i zanima me mišljenje ove supstitucije u odnosu na metadon i buprenorphine.... po meni MST ima i prednosti i mane.... neke od mana su što djeluje 12 sati pa ga se treba uzimati 2 puta dnevno a i samim time što kraće djeluje od ostalih supstitucija dolazi i do mali oscilacija u djelovanju dok se ne postigne odgovarajuća doza koja te pokriva kompletan dan i noć... tj da se ne budiš a da je djelovanje već drastično prestalo.... znači za MST je potrebno biti poprilično zreo i odgovoran po uzimanju terapije jer jako lako može doći do destabilizacije, što je recimo kod metadona i buprenorphine-a pogotovo manja vjerojatnost jer imaju puno duži rad... eto zanima me čisto ako netko ima iskustva da podjeli to sa nama volio bi čuti i vaša mišljenja...
User avatar
e jos i username
Posts: 5
Joined: Thu Feb 26, 2015 3:01 pm

Re: MST Continus

Post by e jos i username »

iz hrvatske sam i znam da se do mst continus 100mg moze doci i na crno.ja ga trenutno koristim za samostalan transfer sa hepa na bup. da li tko zna koliko vremena treba da prođe od zadnjeg morfija pa da mogu uzet sub?hvala vam na odgovima
User avatar
e jos i username
Posts: 5
Joined: Thu Feb 26, 2015 3:01 pm

Re: MST Continus

Post by e jos i username »

kad sam vec krenio sa pitanjima da nastavim :lol:
da li catapresan moze da pomogne kod krize?koja kolicina je potrebna jer ih imam samo 5 komada?doktorka mi ih ne da jer kaze da mi nisu potrebni a cuo sam hrpu pozitivnih iskustava sa catapresanima.i od ekipe koja se pomocu njih skidala sa bupa sto mi je isto u planu.u kombinaciji sa kojim pilsevima?imam seroquel,halax
sori ekipa ako sam udavio al kad doktori nece da daju odgovore onda se obracam onima koji su u slicnim zivotnim situacijama,da ne kazem problemima
pozdrav :)
User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

Re: MST Continus

Post by david »

Catapresan može jako puno da pomogne kada si u kriti jer on stabilizira organizam da ne dolazi do onog efekta toplo hladno tj ono ježenje u krizi... ne otklanja savršeno te simptome ali ih jako dobro ublažava, inače za Catapresan će ti svaki doktor reći da je jako dobar lijek za skidanje i sa bilo kojeg opijata...
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: MST Continus

Post by noel »

david wrote:Da li netko zna kako zajedno djeluju Catapresan i Morphine Sulfate da li se izaziva velika sedacija jer bi mi to smetalo pošto sam uglavnom u pokretu...
Catapresan izaziva veliku sedaciju, spušta tlak i općenito ruši (ali ne izaziva ugodu kao recimo benzodiazepini), a nakon tablete od 0,15mg jedino što valja je otići leć. U kombinaciji s morfijem dobrano zavalja.
david wrote:A za helex ja sam mislio da on ne uspavljuje toliko već kao da otklanja tjeskobu i stres.... ali kad sam ga popio sa morfijom zakocalo me da sam jedva gledao... tako da ga eventualno popijem prije spavanja 0.5 mg
Pri početku korištenja Helex ima jako sedacijsko djelovanje koje nestaje nakon nekoliko dana a tableta od 1 mg zakucava ako nemaš tolerancije. Helex ima kratak poluživot za razliku od diazepama recimo, stoga je gadna navlakuša a skidanje pravi pakao. Ljudi budite oprezni s ovim lijekom!
david wrote:Ima li netko iskustva sa MST continus ( Morphine Sulfate) ?

Ja sam trenutno došao na 12 tableta dnevno od 60mg ( 6 ujutro i 6 navečer) znači ukupno sam na 720mg dnevno.... i tu sam se mogao bi reći stabilizirao

Da li je još netko uspio dobiti terapiju sa morfijem u srbiji , u hrvatskoj znam da neki uspijevaju mada je dosta teško ali moguće je jer evo i ja sam uspio ali zaista nakon dugo vremena i buprenorphine-a i metadona i raznih pokušaja skidanja i recidiva itd.. eto zanima me čisto ako netko ima iskustva da podjeli to sa nama volio bi čuti i vaša mišljenja...
Pravo je čudo što si uopće dobio morfij za održavanje, mislim da je to jako rijedak slučaj. Iskoristi to najbolje što možeš jer kod ovog lijeka je granica između uporabe i zlouporabe jako tanka. Tvoja doza je OGROMNA, 720mg dnevno?! :shock: Inače prilikom transfera doza od 300mg dnevno (3x100) potapa čak i pacijente koji su prethodno uzimali 40 pa i mnogo više hepova. Znači ne samo pokrivanje, nego zakucavanje.
e jos i username wrote:da li catapresan moze da pomogne kod krize?koja kolicina je potrebna jer ih imam samo 5 komada?doktorka mi ih ne da jer kaze da mi nisu potrebni a cuo sam hrpu pozitivnih iskustava sa catapresanima.
Catapresan je vrhunski lijek za ublažavanje simptoma sustezanja, meni je pomogao nebrojeno puta i uvijek ga hvalim. Kad je kriza na vrhuncu uzeti jednu čitavu tabletu, eventualno još pola ili cijelu. Kad osjetiš da je krenilo popuštati, dane možeš proći s pola tablete dnevno.
e jos i username wrote:i od ekipe koja se pomocu njih skidala sa bupa sto mi je isto u planu.u kombinaciji sa kojim pilsevima?imam seroquel,halax
sori ekipa ako sam udavio al kad doktori nece da daju odgovore onda se obracam onima koji su u slicnim zivotnim situacijama,da ne kazem problemima
pozdrav :)
Tu je sve potrebno; Helex za smirenje, Seroquel da umiri psihu, Catapresan za krizu...
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

Re: MST Continus

Post by david »

Pozdrav svima,

Priznajem da sam zaribao, uzeo sam 100mg MST-a intravenozno, znam sve moguće rizike i jednostavno me povuklo i to je potrajalo više od tjedan dana, uzeo bi ujutro i uveče, navukao me flesh i ugoda koju sam dobio pa mogu reći čak trenutno, je da ima onaj igličasti efekt ali kada se navikneš bude jaka navlakuša na to sranje, sada kada sam vidio koliko je vremena prošlo želio bi opet normalno piti terapiju i zanima me da li će mi 200mg ujutro i 200mg uveče biti dovoljno da me pokrije znači to je duplo više oralno nego što sam uzimao intravenozno,

Naručio sam se kod doktora ali ako mu to rečem bojim se da će mi ukinuti lijek a na heptanon ne želim. Baš sam zaribao, sada ne znam koliki je ekvivalent pokrivenosti tj. da li će mi umjesto 200mg dnevno intravenozno sada biti dovoljno 400mg oralno.

Hvala svima na odgovorima i preporučujem ni slučajno nemojte uzimati MST preko vene , strašno ih razara bez obzira kolko očistili vosak i filtrirali tekućinu, dugoročno se ne isplati i kad tad ćete doći u situaciju da poželite da opet uredno pijete kako vam je doktor prepisao,

Kako sam rekao mene je povuklo i jako mi je žao zbog toga, sada se borim da se vratim urednom pijenju MST-a kako mi je psihijatar propisao.
Post Reply