Kako sam se ja skinuo bez puno muke nakon 8 meseci

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Fabi
Posts: 6
Joined: Thu Nov 20, 2014 1:49 pm

Kako sam se ja skinuo bez puno muke nakon 8 meseci

Post by Fabi »

Evo ljudi da vam se pohvalim kako sam se skinuo bez puno muke i nikakvih lekova, metadona, bupova, benzosa itd.
Sve je pocelo jako naivno pre oko godinu dana, prvo sam koristio pajdo 2 puta za redom pa onda nedelju dana cist, i sve tako u krug. Nije mi bilo jasno kako neko moz\e da se navuce sve dok se ja nisam navukao, u pocetku mi je polutka bila dovoljna na dan, smrkao sam i bacao na foliju
Polako je proalzila nedelja za nedeljom pa mesec za mesecom i shvatim da sam vec oko 8 meseci na dopu. tada sam bio navucen na oko 2-3 grama dnevno.
Posto nisam hteo da uzimam nikakve lekove ni pomagala pokusao sam na suvo, to je bilo prvi put u tih 8 mseci da sam se iskulirao duze od 24h. uzasno mi je bilo i bolovi i teska depresija, sjebana termoregulacija, znojim se a hladno mi itd. Znate i samo kako to ide.

Dosta sam citao na internetu kako je najbolje skinuti se, razna iskustva i dosao sam do saznanja da neka biljka koja ima samo preko i raste na nekim ostrvima moze da pomogne.
Odmah sam iskopao i nasao na jednom prirodnjackom sajtu u sbiji decka koji se bavi prodajom te biljke i narucio 125gr i stiglo mi je u roku od nekoliko dana. Moram reci da me je kostalo 120e ali da sam se cenka sigurno bi mi spustio na 100e. Mada s obzirom kolik osam para dao na pajdicu 20e mi je bilo nista kad samo pomislim da ce mi pomoci.
I tako stigne meni caj kurirskom sluzbom, uzmem poslednju dozu oko 3 popodne kad mi je i stigao caj i sacekam da me ljuljne kriz oko 3-4 ujutru. Odmah je pocelo znojenje, bolovi, depresija sve isto kao prvi put.
otvorim jednu kesicu od 6 i po grama pomesam sa djusom i ljuljnem na eks, poprilicno ruzan ukus, umirem u bolovima sklupcan na krevetu i od jednom se budim, nemam pojma ni kad ni kako sam zaspao samo sam se probudio u 8 ujutru bez bolova, skroz su nestali samo se malo osecam lose ali maltene neprimetno!!
Oko 9 sati popijem opet 6 i po grama te biljke jer joj je dejstvo oko 5-6 sati i na svakih 5-6 sati se pije caj. Tako prodju prva tri dana bez ikakvih vecih bolova i depresije, sta vise osecao sam se opusteno kao na jako maloj dozi heroina.
Cetvrti dan polako krecem da smanjujem dozu za 1 gram po dozi
Peti dan popijem 2 grama po serviranju
sesti dan samo jednom popodne popijem 2 grama i krize nije maltene ni bilo!!!!

Evo ovako sam servirao

1dan - 4x6.5gr na svakih 5-6h
2dan - 4x6.5gr na svakih 5-6h
3dan - 4x6.5gr na svakih 5-6h
4dan - 4x5gr na svakih 5-6h
5dan - 4x3.5gr na svakih 5-6h
6dan - jedan gram za ceo dan u popodnevnim satima

Najbolja stvar od svega je sto je biljka totalno legalna, nije skupa kao terapije i jako dobro pomaze kod skidanja.

Ponovo sam narucio od istog decka ovaj caj i sad ga pijem par puta mesecno i u dozama od oko 10gr ima slicna dejstva kao heroin.

Evo ovde mozete da vidite kako izgleda lik koji je 20godina na heroinu i to na ganu koji se skida uz pomoc ovog caja.
Dok sam se skidao naravno bilo je losih trenutaka ali gledajuci ovaj video jako sam dosta pomogao sebi i kada je on uspeo nakon 20 godina sta je meni nakon 8 meseci!!!!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JEtW0ANfAfc[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Gk-njfY5TKQ[/youtube]
Fabi
Posts: 6
Joined: Thu Nov 20, 2014 1:49 pm

Re: Kako sam se ja skinuo bez puno muke nakon 8 meseci

Post by Fabi »

I nisam vas pitao jel koristio neko od vas kratom?
Izgleda da ljudi kod nas nisu uopste culi za ovu biljku i mislim da su skepticni kao sto sam ja bio da neka biljka moze da pomogne kod skidanja!?
Evo ovde sam nasao kako je najlakse skinuti se sa horsa kratomom!
Nije nikakva reklama niti ista slicno, na ovom sajtu ni ne moze da se kupi kratom ali ima jako dosta dobrih informacija.

http://www.howtoquitheroin.com/How_to_Q ... ratom.html
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Kako sam se ja skinuo bez puno muke nakon 8 meseci

Post by sanela »

Hvala na tome što si svoje iskustvo podijelio na forumu.
Moram naglasiti da je ovisnost o drogama bolest i da svako liječenje treba da se provodi pod stručnim nadozorom ili u ustanovi za liječenje ovisnika. Samomedikacija na svoju ruku može biti opasna i kontraproduktivna.
Ovaj forum se ne može koristiti kao mjesto preko kojeg se mogu naručivati bilo kakvi preparati, pa i ako se ne smatraju drogama.
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Kako sam se ja skinuo bez puno muke nakon 8 meseci

Post by Rikaveri »

Da kratom je odlicna biljka i stvarno pomaze, ja sam par dana iskulirao dop sa njom, samo sto ima odvratan ukus mada oseca se blaga kriza i pod njim. ALi bas blaga, moglo bi se reci da ubija 80% krize ali opet ostane onih 20posto. Cak ubije i zelju za horsom koliko toliko.
Odmah da kazem da ga ne reklamiram niti ista slicno, ali dobro je da ljudi znaju za njega da pomaze stvarno dosta.
Naravno, ljudi koji zude za heroinom i koji su upali u taj zacarani krug trebaju da potraze medicinsku strucnu pomoc. Ali tako isto postoje ljudi koji nauce na svojim greskama i kojima ne pada na pamet da ponavljaju iste.
Svako zna sta mu je najbolje.
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Kako sam se ja skinuo bez puno muke nakon 8 meseci

Post by Don Dop »

Ja iskreno za Kratom prvi put cujem sada i nisam nikada bio u kontaktu sa necim takvim, ali ukoliko pomaze ljudima i nije stetno onda zasto da ne.. treba probati svaku opciju. Ma koliko mi naglasavali da je lekar najbolja opcija svesni smo si da ponekad nije ni bas isplativija, a rezultati su takodje jako losi. Da li se tu radi o zastarelom sistemu lecenja kod nas, nemotivisanosti lekara ili neceg treceg, fakat je da zdravstvene ustanove imaju najmanje uspeha u lecenju zavisnika. Moram pomenuti i onaj deo o dozivotnom zavodjenju u karton losih osoba jer se kod nas narkoman tretira najgorom vrstom ljudi i dolazimo do vrlo ceste odluke da momci i devojke zaobilaze medicinske ustanove u sirokom luku. S'obzirom da ste pomenuli taj Kratom nije lose da neko napise temu o njemu onako strucno jer valja imati sve opcije na stolu. S'obzirom da je biljka i pri tom legalna ne vidim razlog da se bojkotuje pisanje o necemu sto bi moglo pomoci ljudima u nevolji.
- Inace drago mi je sto imamo primer, momka koji je uspeo da sredi svoju zavisnost i vrati se u normalu i ovom prilikom pozdravljam njegov trud i njegovu volju.
Ja sam Bog
Fabi
Posts: 6
Joined: Thu Nov 20, 2014 1:49 pm

Re: Kako sam se ja skinuo bez puno muke nakon 8 meseci

Post by Fabi »

Posto dosta ljudi zanima informacije oko Kratoma i njegovom dejstvu i pomaganju oko skidanja a ja sam retko ovde.
Mogu samo da vam kazem da me kontaktirate *** na moj privatan mejl pa cu vam rado odgovoriti na sva pitanja..
Inace nisam se vratio horsu nemam ni rovca, dosta sam ojacao kao osoba. :)

*** edited by forum admin
ovdje ne možeš ostavljati svoj mail. Sva komunikacija se može svoditi javno ili putem privatnih poruka ili maila koji si ostavio kad si se registrovao na forum.
svetlana
Posts: 32
Joined: Sat Apr 05, 2008 11:08 pm

Re: Kako sam se ja skinuo bez puno muke nakon 8 meseci

Post by svetlana »

Kratom je čudo. Ima toliko sajtova, klipova, tekstova, FB stranica, FB grupa koje se bave Kratom pitanjima.

[The extension pdf has been deactivated and can no longer be displayed.]

Skopje
Posts: 3
Joined: Tue Jan 10, 2017 2:25 pm

Re: Kako sam se ja skinuo bez puno muke nakon 8 meseci

Post by Skopje »

Recite mi kako da stupim u kontakt sa vama.Ja sam iz Skoplja
Ibogain Terapija
Posts: 19
Joined: Sat Aug 20, 2016 6:58 pm

Re: Kako sam se ja skinuo bez puno muke nakon 8 meseci

Post by Ibogain Terapija »

Zdravo svima, ja sam pisao dugi post na temu kratoma, ali slucajno sam izgubio sve klikom "natrag", pa ću pokušati ponovo objasniti poneke stvari vezane za kratom, i općenito korištenje kratoma.

Kratom ili Ketum dolazi tradicionalno iz narodne medicine Thailanda, a poslije i iz Malezije, Indonezije i drugih zemalja koje pripadaju tropskoj klimi.
Kratom se danas uzgaja i u južnoj americi, a vjerojatno isto i u Africi, jer ima ljekovita i zdrava svojstva koja potiču na sreću, ali i se i koristi kao i ubojica boli.
Zbog svog adiktivnog svojstvtva i djelovanja kojeg izaziva bio zabranjen u ovim pomenutim zemljama, ali isto tako i u SAD-u, Velikoj Britaniji, Danskoj, Hrvatskoj i još ponekim zemljama. Zadnjih 10 godina, korištenje Kratoma ponovo doživljava procvat, te svojim svojstvima se često koristi u liječenju alkoholizma i narkomanije.

Kratom je jako kompleksna biljka, ali i jako efetna biljka ako se koristite s njom u medicinske svrhe s striktnim namjerama. Kratom ili neki ekstrakt Kratoma se nikako ne koristi u druge svrhe jer ima potentnost na zavisnost od iste biljke ili extraktovane supstance Kratoma.
Ako se koristi u svhe za liječenje od alkoholizma ili narkomanije, korisnici istog moraju biti jako pažljivi i držati se tolerancije, a isto tako biti i zahvalni, nije dobro biti nezahvalan prema biljci, upravo zato jer može poslije da djeluje protiv vas.

Obično se jedu samo listovi, ili dovoljno je samo ih žvakati, a također treba spomenuti da je velika upotreba čaja od Kratoma koji se oralno uzima također, te isto i extrakti od kratoma koji se jede. Tu je također i čisti Mitragyine prah, koji nije zaživio svoju upotrebu u farmakologiji, ali također je učinkovit, koji ja ne preporučujem za korištenje u skidanju , odnosno odvikavanju od narkotika ili alkohola.

Kratom ima svoje vrste, koje rastu različito od podnevlja, ali s time daje donekle i različite efekte. Tu je pet popularnih vrsta: Maeng Da, Bali, Malay i drugi. Svaki od ovih tipova ima nešto isto, a to je ako se uzima u manjoj količini, djelovat će kao stimulans, ali ako naprotiv koristite se velikim dozama, onda će kratom djelovati kao sedativ, sličan opoidu heroinu.

U prevenciji alkoholizma, najbolje je da uzimate list po list kratoma i samo ga žvačete, tako će vas činiti stabilnim iznuta, bez nervoze, ili blage nervoze, drhtavica će nestat, i osjećat će te se komfornije, jer kratom čini pacijenta sretnijim.

Kako uz pomoć ibogaina je lakše skinuti nekog s heroina nego s alkhola, u slučaju s Kratomom je obrnuta situacija.
Liječenje s Kratom, odnosno odvikavanjem od heroina uz pomoć Kratoma, može biti lako ako ga pametno uzimate. Ja ću vam podijeliti par ideja i plan:
Ovisno koliko ste ovisni o opoidu tako ćete uzimati i Kratom, ali prije svega, najbolje je da pokušate da smanjite što god je više moguće vaš narkotik, bio on metadon ili heroin, ne bitno. Kratom će na vas dijelovati uspavljujuće ali će i ubijati bol koji izaziva ne korištenje heroina i metadona, ako ga uzimate u većim količinama. Pa se moj savjet svodi na ovo:

- uzimati kratom u što većim količinama
- uzimati kratom u što kraćem intervalu

Dakle, ako uzimate kratom pametno po medicinskoj potrebi, može vam biti od pomoći, ali ne da se zloupotrebljava, ili da se traži izgovor za njegovo korištenje. To je lijek, medikament i ništa drugo.
Savjetujem, vam da uzimate kratom 5-7 dana najviše. Sami sebi ćete svakako odrediti dozu, ali prije toga da se krene uvodna terapija, da kreće s manje prema gore, a zatim poslije opet smanjivanje. (Nemojte da pretjerujete, uzimajte samo onoliko koliko vam je dovoljno)

Moj neki plan za skidanje s heroina bi izgledao ovako:
Da uzmete recimo početnu dozu 1 gram, pa poslije uzimate list po list. Ako vidite da vas čini pospanim i smirenim, znate da trebate onda stati.
Savjetujem vam da budete aktivni, da nešto radite, ako imate posao to je idealno, napravite jako česte pauze i koristi žvačite kratom, pa onda i pojedite list. Navečer kad morate da zaspite, veća količina čaja od Kratoma 3 grama, će vas oboriti i spavat će te do jutra, pa onda opet opet, ponavljate postupke.
Budite dobri prema sebi, i vjerujete, da će vam pomoći. Postat će te smireniji od samog efekta koji proizvodi Kratom, ali trebate i vi sami sebi da pomognete, tako što ćete biti strpljivi, i tolerantni. Zato vam savjetujem neku zaposlenost, jer će korištenje kratoma u manjim dozama djelovati na vas stimulativno, ali istovremeno će ubijati bol u vama, te će vas činiti produktivnim, tjelesno sposobnijim da preživite ono što ste prethodno sebi nanijeli uzimanjem opoida.
Nakon 5-7 dana počinjete polovite doze ka dolje. Znači svaki dan uzimati za pola manje, ali idalje koristit list po list povremeno, kao stimulans.
Nakon narednih novih 5 dana, uzimate onda svako treći dan, pa svako 7 dana, i onda ste već zapravo slobodni od droga.

Najvažnije da izdržite psihički, Kratom će vas od samog početka fizički pogurati, spavat ćete, bol će nestajati.
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Kako sam se ja skinuo bez puno muke nakon 8 meseci

Post by Nicolo b »

Jel ima jos neko pozitivna iskustva sa tom kratom biljkom ovde kod nas ili je to fora da neko ubere neki kes na tudjoj muci ? Pomaze li samo kod H ili i kod bupa i meta? Neko jos cuo,video ili ima proveren info?
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
Post Reply