Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by ziki »

O pa ti si optimista, ako planiras da samo krizu izbegnes i da nastavis na suvo posle 5.6 dana...
Probaj i daj Boze da uspes.
Ja sam tako nesto pokusavao godinama, medjutim doktor mi je u startu dao Bup na 6 meseci, i na kontroli mi nije smanjivao dozu jer kaze rano je jos...
Inace kaze da dobro napredujem, u izvestaju mi stoji stabilna apstinencija, raspolozenje dobro itd.
Hocu da kazem da toliko brzo ne ide cak ni kada se lecis kod lekara.
Ali moze da se uspe ako covek ima stvarno jaku volju da to presece.
Daj Boze da tako bude kod tebe
Sve najbolje !
...
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Hoces da kazes da cu imati ponovo punu krizu kao od heroina onu sa znojenjem, bolovima, teskom depresijom itd. Pa zasto sam ih onda pio ako je tako?
Ajde mi molim te objasni sta ce se desiti ako napustim bup posle 5-6 dana sa laganim smanjivamnjem doze?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by ziki »

Neznam, ja ne zelim da ti ubijam volju jer ti mozda stvarno i uspes u tome sto si naumio.
Problem kod zavisnosti nije samo kriza kao kriza, preznojavanje, drhtanje, bolovi itd..i to najace sto traje nekoliko dana i kraj.
Ti verovatno znas da je zavisnost nesto mnogo vise od malo preznojavanja i drhtanja..
Buprenorfin nije toliko cudotvoran da posluzi samo dok ti mislis da bi trajala heroinska kriza, i onda kad mislis da bi ta kriza prosla posle nekoliko dana onda da prestanes i sa bupom.
Od njega se isto stvara zavisnost,i on ce da ti pokrije krizu to je tacno ali nece da te izleci za 5,6 dana.
Poenta kod njega je da se odviknes od heroina tako sto ce on da ti sluzi kao zamena, zato i jeste susptitucija i da ti se vremenom malo oporave receptori, i onda jednog dana kada ti budes spreman da se suocis za zivot bez droge onda da i njega polako i postepeno iskljucujes.
I Buprenorfin nosi svoju zavisnost koja je blaza i drugacija od Heroinske, ali u pitanju je ipak opijat.
Probaj, videces posle tih nekoliko dana koje si isplanirao da li ces da se osecas bolje i ces i dalje da budes navucen i imas krizu..
Mozda i uspes u svemu tome.
Mada ja mislim da za tako kratak period jedino sto covek moze da uradi je da ode na detoksikaciju,da se ocisti i jednostavno da prekine sa svim opijatima.
I tada nece da se oseca savrseno, i tu mora da se istrpi...
I kada se covek skine fizicki i onda se dugo vremena ne oseca bas dobro, krece i depresija i gubitak volje za nekim osnovnim zivotnim potrebama, i fizicka slabost, umor i tek tada u stvari pocinje prava borba.
Neznam druze, mozda nisam ispratio tvoju pricu, ali to sto ti pricas moze da vazi za nekog ko je zalutao u sve to sa drogom, navukao se na brzinu i ukoliko odmah resi da se skine tako bi mozda i uspeo.
Za nekoga ko je vec dobro zakoracio u sve to, povratak nije tako lak i jednostavan.
Ne bi ovo bila tako zajebana bolest kada bi covek mogao da se za nekoliko dana uz pomoc bilo kog leka vrati u normalan zivot.
Izvini ako sam te demoralisao, to ne mora da bude kako ja kazem, to je samo moje misljenje i visedecenijsko iskustvo.
Ali i to sto ti pricas je apsolutno moguce, samo ako imas jaku volju i karakter.
Tako da guraj svoj plan i ne misli na nista drugo, sve je u tvojim rukama.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by ziki »

Dobro,sad sam video da si ti tri meseca na 2 ipo grama heroina...
Nisi ni toliko dugo, imas ti sanse da se vadis samo nemoj da cekas nista nego se skidaj pa makar trpeo najgore krize.
Ozbiljno ti kazem, kriza nije najstrasnija stvar.
2 ipo grama nije ni malo, samo ne misli se puno vec prekidaj odmah.
Jos uvek si ti na ovoj zdravoj strani obale...
...
cica glisa
Posts: 34
Joined: Thu Aug 12, 2010 5:49 pm

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by cica glisa »

Naravno da ces imati.
Sta si mislio, 5 dana to pijes i kao da nista nije bilo?
Dala baba dinar da udje u kolo...
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Znaci sto se tice moje zavisnosti, totalno sam "bezveze" uleteo u sve ovo, radio se tri meseca i sada hocu da se ocistim, kao sto sam rekao, nisam ni jedan posto za sada svog zivota bacio prema dole. Sve funkcionise savrseno i ceka mene da se izvucem iz ovoga. Posao, devojka koja je preko, sve sve..
Zanima me samo sta da ocekujem nakon bupa posle 5-6 dana.
Imam jos oko 450grama kratoma sto je dovoljno da se trojca skinu sa heroina.
Njega cu posle bupa da pijem 5-6 dana kao sto se upotrebljava za detoksikaciju od heroina.
Evo ja cu vas ovde obavestavati pa cemo videti sta ce da bude ali na hors se ne vracam, vidim ga kao djavola koji vuce na dno dna. Sada mi je stvarno super, videcemo kako ce biti dalje.
Ali hoce li mi neko reci sta mogu da ocekujem kada posle 5-6 dana ostavim bup ?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by ziki »

Pa ako sada imas krize,odnosno navucen si a jesi..
Nece tih 5 dana na Bupu promeniti nesto mnogo, toga treba da budes svestan.
Ocekujes odgovor da ce sve biti super, ali to niko me moze da ti tvrdi..
Niko sem tebe ne moze ni da zna kako ce tebi da bude.
Nije to matematika pa saberes, oduzmes i dobijes rezultat shvati to.,
Ali mozda neces imati krizu kao da si odmah sa heroina na suvo..mozda tih 5,6 dana na bupu ti ipak ublaze sve to.
Nemoj da razmisljas o tome vec guraj kako mora.
Psihicki ti jos uvek nisi toliko zaglibio da ne mozes da se vratis.
Ali zadnji ti je cas.
To je zver koja ce da te proguta dok kazes keks.
...
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Hvala na odgovoru. Videcemo sta ce biti..
Evo danas sam smanjio dozu na 2mg. Videcemo da li cu uspeti sa 2x2mg da preguram dan..
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by ziki »

eh, preguraces i samo sa 2mg.kao nista.
Buprenorfin se pije po pravilu samo jednom dnevno, ono posle i ne deluje skoro uopste.
...
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Ma kakvi ne deluje.. NA mene delije i prva i druga i treca.. :-D :-D
Evo pregurah ceo dan sa 2mg, ali mislim da mi treba 1mg pred spavanja. Danas sam bio bas bas aktivan
Sad kad polako smanjim dozu na 1mg mislim da cu se izvuci bez puno napora, barem tako ja mislim ili sam samo na ruzicastim oblacima.

I moram vam reci da o dopu skoro pa uopste i ne razmisljam, danas je kod mene ceo dan bio jedan od drugara koj godinama valja dop, sedeli, pricali, on naravno nema pojma da sam se ja radio jer da je saznao ko zna sta bi bilo. Vadio je predamnom itd, cak sta vise bilo mi je zao svih tih ljudi koji su dolazili i zvali non stop moleci za polutke ili terove na ler.


Opet pitam, sta mogu da ocekujem kad izbacim bup iz upotrebe nakon ovih 5-6 dana?
Post Reply