Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by sanela »

ljopa wrote:sve najbolje! pod jezik i cekas sat vremena! a moze i na nos
Na nos je zloupotreba. A i bez ljekarskog nadzora je isto zloupotreba, ali hajde, da ne cjepidlačim.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by ziki »

Ma koje bre smrkanje..
Tako ti ostaje ta narkomanska navika i onda nigde neces da stignes.
Pod jezik lepo kulturno, i vise ne mislis uopste da si imao problem zavisnosti.. zivis i radis kao i svi drugi ljudi, terapiju lepo u fioku, jednu tabletu u dzep za zlu ne trebalo i to je to.
Menjas celu tu psihologiju jednog zavisnika.
Poistovetis se sa ljudima koji takodje uzimaju lek za pritisak,ili secer itd..znaci i ti sada uzimas lek za tvoj problem i cela ta strasna prica pocinje da se zavrsava.
Lek ces da pijes koliko bude potrebno, drzi se lekara i to je to.
Nemas vise krize, ne razmisljaj odmah o skidanju sad i sa bupa...
Prvo sredjujes svoj zivot u svim oblastima, a onda kada dodje vreme pocnes da razmisljas i o eventualnom ukidanju leka i stajes na zdrave noge.
Ako si pametan, eto ti taj lek moze da ti promeni zivot ako i ti das svoj doprinos.
...
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by nepopravljiv »

vele i da radi pod pazuh,ali stari vele da je najbolje stavljat dje se najvise znojis. :D salu nastranu podjes kod doktora i sto Ziki veli ko gospodin coek pod jezik
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by ziki »

Ja ga zvanicno koristim vec dve godine, i zaboravio sam sta je kriza.
Pokusavam da ga smanjim na sto je moguce manje jer je ipak stabilan lek, i deluje dugo.
A i da mi traje duze kutija.
Shvatio sam da sa 1 mg preguram dan kao nista, a 4mg mi je prepisano.
Ali da kazemo 2 mg, znaci kutija od 8 mg to je za ceo mesec.
Uzmem recimo na recept odjednom 4 kutije, i znaci da kod lekara mogu da odem 3 puta godisnje jednom u 4 meseca.
Tako stvarno i zaboravis na ceo taj problem.
...
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Evo pre 3 sata sam uzeo svoju poslednju dozu horsa na foliju.
Citam da se bup moze uzet nakon 4 sata a negde i nakn osam sati od uzimanja horsa. Ja cu uzeti sutra ujutru oko 12 znaci kad me lupi kriza to je negde oko 12-13 sati nakon zadnje doze. Mislim da nema potrebe cekati 24h jer u svim upustvima leka i na forumuma pise cim krene kriza ili nakon 8-12 sati.
Vase misljenje?
Ili da cekam najmanje 15 sati?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by ziki »

Ne mogu da tvrdim za Buprenorfin, jer kad sam ja prelazio sam horsa to je bio Suboxon u pitanju.
Doduse ja sam krizirao par dana, i onda sam uzeo samo mrvicu suboxona i preporodio sam se da nisam mogao da verujem.
Ali koliko me pamcenje sluzi, mislim da je veci problem ako uzmes heroin posle bupa, nego bup posle heroina...
Tada dolazi do krize sigurno, ako si uzeo Buprenorfin i onda u kratkom roku Heroin..
U ovom obrnutom slucaju sve zavisi od toga koliko se taj Heroin brzo oslobadja iz organizma...
E sad moze da se desi da samo slabije deluje tih prvih dan, dva a mozda da ipak izazove krizu.
Moze da se desi i da se poklopi i da te pokrije skroz, odnosno da ti legne kako treba.
Ali pauza ti je neminovna, prespavaj to ako mozes ili pokusaj da ubrzas da to izbacis iz sebe, da se ispreznojavas i pijes sto vise tecnosti itd...
A to da nakon 4 sata vec mozes da uzmes, to ne verujem stvarno...
Mislim da ipak treba da prodje vise vremena.
...
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by nepopravljiv »

sto si nestrpljiv 4,8 12 sati 15 bolje sacekat malo.dati moes istrpjet pola dana krize one pocetne.
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Ljudi ovo je spas, tacno posle 13 sati sam stavio 4mg podjezik i posle pola sata osetio sam kako sve popusta, bio sam u strahu da li ce me lupiti ona najjaca kriza jer sam rano uzeo ili nece na svu srecu nije. Odspavao sam oko sat vremena i kad sam se probudio imao sam male bolove, tada sam stavio jos 2mg pod jezik i evo me u fulu sam nema bolova nema niceg.. Sad cemo polako 3 dana 6mg pa posle po mg manje svaki dan..
Ili drugacije?
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Ljudi izgleda da mi slabo pomaze, popio sam 4 pa 2 pa opet 2. I dalje me boli u dnu kicme? Jel ovo normalno? Ai glava me bolucka isto/..
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by ziki »

Pa moze da se desi da ti na pasuje lek.
A mozda si uzeo prerano, ili ce tako da ti bude u pocetku dok naviknes.
...
Post Reply