Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Sta ce se desiti ako se uradim preko bupa ovaj bez blokatora?
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by sanela »

Jel to neka nova strategija skidanja?
cica glisa
Posts: 34
Joined: Thu Aug 12, 2010 5:49 pm

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by cica glisa »

Idi kod lekara, covece, pa neka ti prepise urednu terapiju.
Sta se zajebavas sa ovim stvarima? Ti bi hteo i jedno i drugo po malo, a da imas onaj super osecaj i da te nista ne boli.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by ziki »

E sad ga bas malo pretera..
Sad bi i da se uradi preko leka.
Sto onda pricamo ovde o supstituciji, ako covek hoce samo da se sredi.
Sad jos da se posavetujemo oko heroina i da li da se neko uradi ovako ili onako, nema sve gubi smisao..
Nisi ti jos zreo za tu terapiju, nemoj da se ljutis.
Ili izbaci to djubre Heroin iz glave kao da ne postoji i predji na terapiju ako mislis da je to pravi put, ili ne znam..
Kako hoces.
...
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Ljudi, preziveo sam nekako noc. Jutros sam popio 4mg i popodne cu jos 4 ako mi bude potrebno.. I dalje se lose osecam ali su bolovi nestali. Juce je dosao drug kod mene i imao dop kod sebe a ja u najgorem stanju. Jedva sam iskulirao. Valjda cu izdrzati jos ovih par dana. Puca me depra itd. valjda ce biti bolje.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by ziki »

Ma, bup je ok lek. Samo da smanjis malo apetit za drogom.
Krize neces da imas sigurno.
Jos uvek si rovit, i imas u sebi dop.
...
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

E Ziki, mislim da mi je ovo jedna velika lekcija u zivotu, sjebo sam se do jaja i hvala bogu sto sam se ovako barem za sada izvukao. Juce mi je bilo jako tesko, danas mi je sve bolje i bolje. Apetit za drogom iskreno nemam veliki, ali ne mogu reci da nemam.. Mogu da zamislim samo kako je bilo ekipi koja se ranije skidala na suvo iskreno ko je to uspeo je jak kao stena!!
Danas popodne, sto kasnije cu uzeti jos 4 mg.
Onda cu cutra probati da uzmem samo 4mg za ceo dan i onda polako da smanjujem pokusacu 6 dana sa bupom i onda prekid pa jos 2-3 dana sa Kratomom koji je jako jako dobar, slicno kao bup!!
Eto sta da kazem, za sad sam mnogo bolje.
Samo bih napomenuo da je jako bitno da se piju litre i litre vode!! Inaxce bez vode glavobolja i mala kriza..

Eto to je to za sad..
Sad cu lagano da jedem iz pekare itd. Ali se osecam po malo bedno pa mi je tesko da ustanem iz kreveta.. Jbg
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by ziki »

Kad se uhodas sa bupom, videces da ces da prestanes i da mislis na njega jer deluje bas bas dugo...
Ja ga nekad uzmem tek popodne, par puta sam zaboravio pa tek uvece ga uzmem.
Posle nekog vremena mozda ces da imas malo depresiju, jer on ipak deluje samo do jedne granice i ne moze da zadovolji neki veliki prohtev u smislu da ti bude lepo bas..
Ali vremenom se skockas u glavi i nemas nikakav problem.
Najbolje je to sto on ne trazi da povecavas dozu, ne deluje slabije kako vreme prolazi vec isto.
A vremenom kako ga uzimas, cak osetis i da ti kad smanjis dozu nista ne menja.
Jedan od stvarno boljih lekova za te stvari, uverio sam se u to i ako sam bio protiv njega.
Daleko je on od recimo Metadona, mnogo finiji lek po meni.
...
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Ma ja sam mislio da ga uzimam samo 5-6 dana ne duze, samo dok prebrodim krizu, nadam se da posle3 toga necu imati krizu od njega..
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Sta vi mislite ako sada krenem da smanjujem dozu svaki dan i onda za par dana ga batalim skroz, da li cu imati fizicku krzu sobzirom da cu ga koristiti 5-6 dana?
Post Reply